PDA

צפייה בגרסה מלאה : נועל טבור (לוקר) נשאר תפוס - זקוק לעזרה.

שמוליקו
14-05-08, 15:30
שלומות לכולם,

הבעיה - נועל טבור ננעל ומסרב להשתחרר.

נתחיל בכך שלאחר חיפוש מיגע בפורום וקריאת המדריך לנועלי טבור שכתב בצורה יפה חנן אורלוב, הגעתי למסקנה שאני עדיין לא מבין מה גורם ללוקר להשתחרר.
האשכולות שקראתי בנושא הן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5049
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5042
וכמובן:
http://www.jeepolog.com/205.html

הבנתי יפה מאוד איך ננעל הלוקר וזה עובד אצלי מצויין.

פרקתי את הלוקר (פירוק ראשוני) הקפיץ שצמוד למכסה מתפקד יפה מאוד, אבל גלגל השיניים שהוא דוחף פנימה כדי לנעול ,נשאר בפנים גם לאחר השחרור.
שאלה ראשונה, האם גלגל השיניים אמור להיות תפוס באיזו שהיא צורה לקפיץ?
שאלה שניה, האם אמור להיות קפיץ שמחזיר את גלגל השיניים הנועל חזרה לכוון המכסה?
האם משהו נתקל בכזאת תופעה?
מה עלי לעשות? (תעלה לסולם, הרייני עולה לסולם, שים רגל אחת , הרייני שם רגל..... ועכשיו תתחיל לסייד....)
אני אשמח אם משהו יוכל לשפוך לי קצת אור על הנושא וכמובן מצטער על המגילה.
נ.ב מדובר בויטארה ארוכה עם לוקרים ידניים (אם זה משנה).

s_n_p
14-05-08, 16:22
תנסה להבין מכאן :http://myweb.cableone.net/bcanderson/trooper/Manual%20Hubs/Manual%20Hubs.html

אם עדין לא מסתדר, - דבר איתי
0502777567 סטס.

מורי
14-05-08, 16:24
פרקתי את הלוקר (פירוק ראשוני) הקפיץ שצמוד למכסה מתפקד יפה מאוד, אבל גלגל השיניים שהוא דוחף פנימה כדי לנעול ,נשאר בפנים גם לאחר השחרור.
שאלה ראשונה, האם גלגל השיניים אמור להיות תפוס באיזו שהיא צורה לקפיץ?

כן.יש בגלגל חריץ שלתוכו הקפיץ נכנס,ושומר שהם לא יתנתקו.

שאלה שניה, האם אמור להיות קפיץ שמחזיר את גלגל השיניים הנועל חזרה לכוון המכסה?
האם משהו נתקל בכזאת תופעה?

התופעה מוכרת.אין קפיץ שמחזיר רת הגלג"ש למקום,אלא בלוקר עצו יש חריץ שבלולי שעם הסיבוב דואג להחזי את השיניים אחורה.הקפיץ רק "עוזר" לגלג"ש להצמד כאשר הלוקר נעול

מה עלי לעשות? (תעלה לסולם, הרייני עולה לסולם, שים רגל אחת , הרייני שם רגל..... ועכשיו תתחיל לסייד....)

מסובך מדי להסביר בכתב.כנס לספר הרכב של הסמוראי ותנסה להבין,ואם לא תקפוץ אליי (ראש"לצ) ואראה לך.
אני אשמח אם משהו יוכל לשפוך לי קצת אור על הנושא וכמובן מצטער על המגילה.
נ.ב מדובר בויטארה ארוכה עם לוקרים ידניים (אם זה משנה).

שמוליקו
14-05-08, 16:42
תודה לכל העונים.
בינתיים לפי הכתבה ש S_N_P הפנה אותי ,מישהו כבר פרק לפני את הלוקר וכנראה לא החזיר אותו נכון.
השגם שאמור לתפוס את גלגל השיניים ,מעוך ולא בדיוק במקום, אני אבדוק אם יש דרך לישר אותו ולהכניס אותו חזרה למקום.
השאלה אם זה יפתור את הבעיה?

Viper
14-05-08, 21:58
שמוליק,
מאד קשה להבין רק ממלל מה בדיוק קורה אצלך בלוקר.
אבל תסתכל על הצד החיובי- אתה כבר לא עם לוקר נעול...

עקרונית, המנגנון בנוי בצורה מכנית מאד פשוטה. ברגע שמכירים אותו- ניתן לפרק אותו לגורמים ולהחזיר בחזרה (והגורמים הם ממש לא רבים).
כנראה שאצלך הקפיץ לא יושב במגרעות של הגלג"ש ולכן הוא רק "דוחף" את הגלג"ש בנעילה ולא "מושך" אותו החוצה בשחרור הנעילה.
הלוקר השני אצלך תקין? אם כן- פרק אותו בעדינות ושים לב כיצד מורכב. אח"כ יהיה לך מאד פשוט לתקן את הלוקר התקול.

שמוליקו
15-05-08, 07:17
תודה ויפר,
האמת שזאת בגדול היתה השאלה הראשית, אם הקפיץ אמור גם להחזיר את גלגל השיניים, כי הרי אז בודאות אני יודע שהוא לא עושה את זה.
בכל מקרה מחר בבוקר(אילוצי עבודה) אני אפתח גם את הלוקר השני, השווה ביניהם, למרות שאני די בטוח שהשן הקטנה שעל תושבת הקפיץ שאמורה להחזיק את גלגל השיניים החזירה את נשמתה לבורא.
ובכל מקרה אם לא אסתדר ,אני מתכוון ביום ראשון להגיע לאחד המוסכניקים לדעתי היותר טובים ומקצועיים במיוחד בסוזוקי להחליף תפוח אחורי שמעל לביצה (שאגב בלי בכלל שהוא ניתבקש, הוא הסתובב לי מתחת לרכב ועלה על העובדה שהלוקר תפוס, וזה לא קינטור, אלה לדעתי גדולה. כי באתי בגלל רעשים מסויימים והבן אדם כ"כ פדנט שהסתכל באופן כללי על כל מה שהוא יכול, זה מזכיר לי עבודה על מטוסים בחיל האויר, לא סוגרים כלום לפני שמסתכלים טוב טוב מסביב לראות שהכל תקין) ולדעתי הוא יפתור את זה בדקות ספורות, למרות שאני אוהב ללכלך את הידיים ולעשות דברים בעצמי, עם זה לא משהו ממש קטן אני בכיף מפרגן למוסכניקים.
בכל מקרה אמשיך לעדכן
וכמובן תודה על העצות ושפיכת האור על הנושא ,זה בהחלט עזר.

Viper
15-05-08, 12:42
עם זה לא משהו ממש קטן אני בכיף מפרגן למוסכניקים.

שמוליק, זה בהחלט משהו קטן.
לדעתי- אתה יכול לבד. לתקן (אם ניתן) או להחליף את החלק. (למרות שקשה לי להאמין שהוא "מת", אין על החלק הזה הרבה עומסים מלבד כוח המשיכה והדחיפה של הגלג"ש).
בכ"ז, אני מניח שהוא לא יקר והרבה שעות עבודה אין כאן.

היי, שבת זה עוד יומיים... :D

שמוליקו
16-05-08, 19:13
טוב,
אז פורק, נבדק, נמצאה התקלה ותוקן.
תודה לכל העוזרים.
היו שם שתי בעיות ,בעיה ראשונה, אחד השגמים שתופסים את גלגל השיניים היה עקום.
בעיה שנייה ורצינית יותר היא בדיוק הייתה השאלה הראשונה שלי.
מסתבר שבלוקר יש שני קפיצים.
אחד שדוחף ואחד שמושך.
הקפיץ שמושך לא היה במקום.
המקום שלו הוא בתוך גלגל השניים ,יש בצד אחד מסילה קטנה ולשם הוא נכנס.
הטיפול צולם ואני אעלה כאן כמה תמונות.
אי לי בעיה לכתוב על כל התהליך בצורה מפורטת עם תמונות מכל שלב, אם יש משהו שמעוניי בזה אעשה זאת בשמחה.

Viper
16-05-08, 19:29
נו? מזל טוב.
אמרתי לך פשוט, לא???
עכשיו תגיד לי אם היה שווה ללכת למוסך בשביל זה...

-->