PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות לדיפנדר 110 - אוטו' (דטרויט) או נשלטת (ARB )?

KOOKE
19-05-08, 18:30
בגדול מודע ליתרונות ולחסרונות של כל סוג.

נעילה אוטו' (דטרויט) - יתרונות - פשוטה יותר להתקנה, אמורה להיות אמינה יותר, לא צריך לחשוב יותר מדיי בעת הנסיעה בשטח - להפעיל או לא וכו' היא פשוט שם ועובדת..טיפה יותר זולה (לא בהרבה)

חסרונות- משפיעה על התנהגות הרכב בנסיעת כביש במיוחד בעת סיבוב הדוק .

נעילה נשלטת (ARB ) - יתרונות - יש לך את ההחלטה מתי להפעיל. לא משפיעה בכלל על נסיעת הכביש, קומפרסור מובנה ברכב (למי שצריך - עבורי זה לא ממש יתרון כבר יש לי), יותר נפוצה או ידועה.

חסרונות - דורשת התעסקות והחלטה מתי לנעול בעת נהיגה בשטח, יותר מועדת לפורענות מבחינת אמינות (מי אמר דליפת אויר), יותר יקרה(לא בהרבה - עיקר ההפרש נובע מהצורך בקופרסור ומעלות התקנה יקרה יותר) ויותר מסובכת

בתכלס מה הייתם ממליצים לדיפנדר דטרויט או ARB ??

הניסיון שלי מסתכם בנעילה אוטו' על סופה ובנעילה נשלטת (מקנמרה) על דיסקברי דיזל ידני.

הנטייה שלי ללכת על הדטרויט בגלל ה"שגר ושכח" ובגלל הפשטות בהתקנה והאמינות היחסית כביכול. אבל איני יודע עד כמה היא מורגשת ומשפיעה בדיפנדר 110 בכביש.

יש עוד יתרונות או חסרונות שלא חשבתי עליהם ??

שלמה

ארז
19-05-08, 19:43
לי היו את 2 הנעילות על הרכב, בדיעבד לא הייתי שם דטרויט, הרכב נסע הרבה יותר טוב ביום, יום עם הARB.

מבחינת אמינות, אני מתקין כאלו נעילות על בסיס שבועי, בעיות אטימות או כל בעיה אחרת בARB נדירות ביותר עד לא קיימות בדגמים החדשים.

udi25
19-05-08, 20:10
1. את העלות של הקומפרסור אתה יכל לחסוך שים פרסוסטט לשלך או לחילופין שים ווסט בכניסה לנעילות לפני הברזים החשמליים.
2 .עם נעילה אוטו וציריות סטנדרטיות יש לי תחושה שאתה מקצר את חייהן בהרבה הן לא ממש רציניניות (אגב תריץ טוב למה להחליף ציריות למחוזקות ) :)
3. אם אני לא טועה אבל לדיפנדר ישנה אופציה שלישית של נעילות ואקום אני חושב של מקסי דרייב (לא מקיר מחירים אבל לא הייתי פוסל אולי זול יותר

בכל מקרה בהצלחה

יוש
19-05-08, 20:27
מוסיף ושואל:

האם ניתן להשיג נעילה אוטומטית בארץ או שצריך ליבא עצמאית מחו"ל? אני מבין שבסופו של חשבון מדובר סביב 4K?

אותו כנ"ל לגבימקסי דרייב. הבנתי שיתכן שכבר לא משווקים/ מייצרים כלל יותר?

כמה עולה נעילת ARB ללא הקומפרסור?

KOOKE
19-05-08, 22:25
היי ארז

כיצד באה לידי ביטוי השפעת הדטרויט בנהיגת כביש ?

יוש

במחירי חו"ל נעילת דטרויט ונעילת ARB מחירן זהה כ- 3,000 ש"ח. (המחיר ל- ARB ללא קומפרסור)

מחיר ARB בארץ כמעט כפול לפני עלות הקומפרסור וההתקנה.

עד כמה שאני יודע אין יבוא סדיר לארץ של דטרויט. ל- ARB יש יבוא סדיר ויש "אבא" בארץ. היבואן של ARB הם הנפלד.

לגבי המקסי דרייב - אומנם יש/ היו שמועות על הפסקת הייצור אבל עד כמה שאני יודע אלו שמועות ולא משהו מוחלט. היבואן של מקסי דרייב הוא "אאוטבאק". קח בחשבון שהמקסי דרייב יותר יקרה ובהרבה מפני שהנעילה הזו נמכרת כעסקת חבילה עם ציריות מחוזקות של מקסי דרייב (דבר טוב ומומלץ כשלעצמו אבל יקר).

הכי טוב תברר מול היבואנים עצמם או עם ארז נכפולגר - סדנת "אוברלנד".

אודי

עד כמה שאני מבין לא די להוסיף שסתום פרסוסטט לקומפרסור שכבר יש לי אלא צריך גם מיכל (קטן)שיאגור בתוכו את האויר.

שלמה

nirs
19-05-08, 22:54
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5590

ארז, האם ARB הכן השתפרו עד כדי כך שכדאי לוותר על דיטרויט?

landrover
20-05-08, 07:15
מהניסיון שלי (יש לי ב - 110 דטרויט מאחור וARB מקדימה):

האם ניתן להשיג נעילה אוטומטית בארץ או שצריך ליבא עצמאית מחו"ל?

* למיטב חיפושי לאחרונה אין יבואן רישמי בארץ לדטרויט - צריך לייבא את הנעילה ואחר כך חלקים אם צריך.

אני מבין שבסופו של חשבון מדובר סביב 4K?

*סדר גודל של 650$ עבור נעילת דטרויט חדשה בארהב - עם השער דולר של היום יוצא משהו כמו 2200 ש"ח כאשר אתה מביא במזוודה (בסביבות13KG), אם במשלוח תוסיף משהו כמו 100$ משלוח ועל זה מעמ15.5% ועל זה מכס 36%

כמה עולה נעילת ARB ללא הקומפרסור?
המחיר קצת יותר גבוה היום - בסביבות 850-900$ בארהב , כלומר בערך 3000ש"ח אם אתה מביא במזוודה

כיצד באה לידי ביטוי השפעת הדטרויט בנהיגת כביש ?

1. בסבובים צריך לסוע עם גז ממש חלש (לא נויטרל ולא גז חזק) אחרת יש בומים חזקים מהנעילה.

2. אי אפשר לדעת ישר אם שברת צירייה - מכיוון שאתה נוסע תמיד נעול. יצא לי כבר לסוע עם ציריה שבורה ולשים לב אחרי איזה יום שהיא נישברה ...

3. מידי פעם , צריך לסוע יותר בזהירות , למשל על כביש רטוב או במצבים בהם נעילה אוטומטית משפיעה לכיון לא רצוי.

עד כמה שאני מבין לא די להוסיף שסתום פרסוסטט לקומפרסור שכבר יש לי אלא צריך גם מיכל (קטן)שיאגור בתוכו את האויר.

* אני מכיר אנשים שנוסעים גם בלי מיכל , אבל זה לא מומלץ , וצריך גם מגביל לחץ שלא תהרס הנעילה , מומלץ מאוד עם מיכל - ככה גם הקומפרסור לא יעבוד כל הזמן.

הדטרויט החזיק משהו כמו 7 שנים ועכשיו מראה סימני גסיסה איטית ...כשילך סופית אשים ARB במקומו.

ה ARB ניראה לי יחזיק הרבה מאוד זמן - אני מעט מאוד משתמש בו - וזה יתרון , כי דטרויט הרי כל הזמן פועל.

אמיר.

נועם צרפתי
20-05-08, 07:54
נוסע עם דיטרויט על אחד הדיפדרים שלי ונהנה מכל רגע, גם זול גם פשוט וגם אמין, כל זה הביא אותי להביא עוד אחד לג'יפ השני ובימים הקרובים משהו שחוזר לארץ מביא לי. אני נוסע עם צריות רגילות לגמרי וגם כך אשאר, חבל לזרוק כסף על ברזל מיותר (מקווה שלא פגעתי באף אחד ומתנצל מראש). הג'יפים עוסקים בטיולים ובהובלות של עגלות למנהלות בשטח ועובדים קשה.
עם מישהו פירק פעם נעילה כזו לחלקים (מה שיצא לי לעשות)לשם הסקרנות מבין עד כמה הרכיב הזה פשוט וחזק ועם הזמן מראה גם אמינות.
לא ניתקלתי בשום בעיה בכביש רטוב, הדבר היחיד שקורה שיש לפעמים בזמן סיבוב חד במהירות נמוכה
נקישות וגם זה לפעמים. אגב יש לי שני חברים שהרכבנו להם גם והם טוענים שאין אצלם נקישות בכלל.

ארז
20-05-08, 08:26
אהלן שלמה....
כל עוד היה מדובר על חיסכון גדול של כסף יכולתי להבין למה להסתובב עם נעילה אוטו', מכיוון שזה לא המצב כיום אין שום סיבה להעדיף את האוטו' על נשלטת.

הרכב מתנהג פחות טוב, הנעילה מורגשת בכל מצב ויש מצבים שהיא ממש מציקה כמו כביש רטוב או סיבובים חדים, יש כאלו שלא מרגישים את זה או שזה לא נורא, גם אני חייתי עם זה, אבל זה בפרוש מציק.

לדעתי בלנדרובר נעילה אוטו' חייבת לבוא עם ציריות מחוזקות, עניין זה מביא אותך מבחינה כלכלית למצב שהנשלטת עדיפה.

מבחינת אמינות המערכת, לי ב110 הפתוח הייתה דטרויט שהתקלקלה כך שהטענות על אמינות מוחלטת לא עובדות עלי....
מצד שני יש לי ברכבים שלי ARB לא מעט זמן(שנים למעשה) ולא הייתה לי עדיין תקלה או דליפת אוויר.
כסדנה אני מתקין על בסיס שבועי נעילות ARB ואני חייב לציין שאחוז התקלות אפסי או קרוב לזה.

יוני5
20-05-08, 10:03
לגבי האמינות של ARB:

הנעילות האלה ותיקות ואמינות. דליפות אויר וכיו"ב הן בדר"כ תוצאה של לקויים בהתקנה. בעיות אחרות נבעו מהתאמות מקומיות של נעילה שיועדה לסרן אחד על סרן אחר, או, כפי שחוויתי על בשרי, הנעילה הישנה (RD 30) לדנה 30. לפני כמה שנים תוקנה הבעיה הזו והדגם הוחלף בדגם אחר.

אבל בכלל, אמינות של ARB לעומת דטרויט הן נושא מופרך כשמדובר בדרעקרובר, לא? האמינות של הנעילה מטרידה אותכם? לי זה נשמע כמו חולה סרטן סופני שמוטרד מחור בשן... :razz:

יוני5

KOOKE
20-05-08, 10:43
אוף..ידעתי שאסור לשאול יהודים לדעתם..מבולבלים...גם אני..

אני רואה שהדיעות עדיין חלוקות ואנשים שאני מאד מעריך את ניסיונם ודעתם חלוקים בדיעותיהם.

סיכום ביניים:

נועם צרפתי, אסף קציר וארז נכפולגר (בשירשור הקודם) בעד דטרויט.

אמיר, יוני וארז נכפולגר (בשירשור הנוכחי) בעד ARB .

אני חוזר ומדגיש - השיקול הכספי או החיסכון הלא משמעותי אינם מהווים במקרה הזה שיקול לכאן או לכאן אלא היתרונות והחסרונות של כל נעילה ונעילה.

טוב עד יולי אחליט (ביולי מתכוון לבקר בתערוכת בילינג באנגליה ולרכוש שם נעילה)

שלמה

נועם צרפתי
20-05-08, 12:12
אין לי שום דעה לגבי ARB מפני שלא התקנתי ואני החלטתי בלי שום התלבטות לשים דיטרויט, וזאת אני חוזר, זה פשוט להתקנה זול בהרבה ולא בקצת בסוף תהליך ההתקנה ונותן תוצאה מצוינת שעונה על הדרישות.
היבט נוסף שהוא חשוב בעיני, כאחד שהרכב הוא כלי עבודה זה שהחזרה לאחור במידה ויש בעיה כלשהי היא פשוטה מאד, אין קידוחים בסרן, פשוט מחליפים את הנעילה עם הסטליטים וממשיכים שוב. עבודה לא יותר משעה וחצי בדיפנדר.

landrover
20-05-08, 18:07
עוד שיקול לכיוון ARB - אם אתה מתכונן לשים שתי נעילות ,
הרי הקידמית חייבת להיות ARB ולכן עם קומפרסור, ואם כבר יש קומפרסור ... אז שווה לשים גם את האחורית נישלטת ...

אמיר.

יוש
20-05-08, 21:11
מנסיוני הדל עד מאד בנעילה אוטו' בג'ימני, אני יכול לומר שעל אף שמדובר ברכב קטן, קל וקופצני הנעילה לא הורגשה כלל מבחינה אקטיבית בכביש. מלבד נקישות קלות בפניות חדות, לא הורגשה כל השפעה.

לפיכך (ובהתחשב שאצלי מותקנות כבר ציריות ופלאנג'ים מחוזקים) אני בוחר (כרגע תאורטית) בנעילה האוטו'.
שלמה, מה דעתך להביא 2? קוניאק ב duty free עלי.

nirs
20-05-08, 21:27
שלמה
לאור העובדות שפורטו, נראה לי יותר נכון ללכת על ה- ARB, ולו רק בגלל היבוא והתחזוקה בארץ.
עכשיו נשאר רק להביא את הנעילה מארה"ב ולהתקין (תוך שימוש בקומפרסור של ל.כ).
ניר

יוש
20-05-08, 21:37
ניתן לקבל הכוונה מי מהנעילות רלוונטית ל 110 99'?

http://www.tellico4x4.com/index.php/cPath/2880_226_242_3635

המחירים אגב זולים יחסית למוזכר לעיל.

idanw
20-05-08, 23:06
מנסיוני הדל עד מאד בנעילה אוטו' בג'ימני, אני יכול לומר שעל אף שמדובר ברכב קטן, קל וקופצני הנעילה לא הורגשה כלל מבחינה אקטיבית בכביש. מלבד נקישות קלות בפניות חדות, לא הורגשה כל השפעה.

.
אני משאר שאתה מדבר על ג'ימיני אוטומטי, יש הבדל משמעותי בין נעילה עם רכב ידני לאוטומט. למרות שגם לי בדיפנדר יש דטרוייט וספרתי 5 פעמים שהיא דפקה לי מאז שאני עם הרכב (30000 ק"מ) כך שב110 סגור אני חושב שזה עדיף.
עידן

KOOKE
21-05-08, 00:31
ניר

כמו שכתבתי הדיעות די חלוקות..

לפני שאחליט סופית כנראה שאדאג לעשות סיבוב קצר על רכב עם דטרויט בכביש כדי להתרשם בעצמי מה בדיוק ההשפעה של האוטומטית בכביש.

יוש

נעילה שוקלת 13 ק"ג להביא שתיים, כבד עליי תרתיי משמע..

שלמה

עמי
21-05-08, 10:25
נסעתי עם דטרויט (ובלי) בסרן האחורי גם ב-90 וגם ב-110, גם עם גיר אוטומטי וגם עם גיר ידני.

מלבד "בומים" פה ושם, לא הבחנתי בשינוי משמעותי בהתנהגות, אולי בתחנות דלק וחניונים, שם המשטח החלק גורם לכך שהנעילה לא נפתחת והצמיגים האחוריים מחליקים וחורקים.

העובדה שהנעילה קיימת ו"עובדת" תמיד, מייתרת את הצורך לחשוב לפני כל מכשול, לטוב ולרע.

לדעתי, מי שמטייל ומעדיף להתרכז בטיול עצמו ולא באתגרי העבירות, ירגיש נוח מאוד עם הדטרויט, מה עוד שהיא ללא ספק מועדת פחות לתקלות מאשר ARB או כל נעילה נשלטת (ולכן מורכבת) יותר. אצלי בכל אופן, ה-ARB שמותקנת בסרן הקדמי, עושה צרות מיום התקנתה, לפני כ-7 שנים: פעם דליפת אוויר, פעם צינור אוויר שניתק, פעם תקלה חשמלית במדחס ופעם... אני חושב שהרעיון הובן.

החסרון המשמעותי היחידי בו נתקלתי עם הדטרויט, הוא שהיא "עובדת" גם שאינך רוצה שתעבוד, למשל בשיפוע צד שהוא גם בוצי או דרדרתי.

מעבר לכך, ועל אף מה שנאמר למעלה על ידי מי מקודמיי, בהחלט מומלץ להתקין יחד עם הדטרויט גם ציריות מחוזקות. גם אצלי, ומבדיקתי, גם אצל רבים נוספים (בארץ ובחו"ל), שבירת ציריה, תחת עומס, גרמה לשבירת הנעילה באופן שלא ניתן לתיקון (בזמנו, אגב, לא היה ניתן לרכוש חלקי חילוף לא מהנציג בארץ - הנפלד ולא מהיצרן בחו"ל, אלא רק נעילות שלמות). מובן שלכך יש משמעות כספית (משמעותית) נוספת, למרות שיש כאלו שגורסים שהתקנת ציריות מחוזקות כדאית (לשמירה על השקט הנפשי), גם עם נעילות נשלטות. אני מאמין שזה כבר תלוי יותר באופן הנהיגה שלך ובמוכנות שלך להתמודד עם ציריה שבורה בטיול ולסחוב עמך חלקי חילוף.

עמי

מוני אורבך
21-05-08, 11:52
אני הרכבתי ונסעתי עם נעילות ARB על שני רכבים דיסקו (שנתיים) ודיפנדר קצר (שנה).
לא חוותי שום בעיות אמינות!
בכל זמן שרציתי הן (שתי הנעילות) עבדו ללא דופי.
בנוסף השתמשתי בקומפרסור למילוי אוויר.

דטרויט יש לי ניסיון רק על סרן אחורי של סופה.
בעיקרון היתי מרוצה מאוד. כמעת ואי אפשר היה להרגיש את הנעילה.
אבל מה... הסופה היתה רכב טיולים בלבד והדיסקו והדיפנדר רכבי היום יום שלי!!!
בהחלט יתכן שהדיווח היה שונה מאוד אם היתי נוסע ביום יום עם הסופה.

עצתי לך שלמה - במידה והרכב הוא לנסיעה יום יומית וההפרש בין הנעילות קטן - לך על הנשלטת, אל תיקח סיכונים מיותרים.

רן סיטון
21-05-08, 22:08
נוסע ב110 עם דטרויט. הנעילה לא מורגשת בנסיעה רגילה, ולמעשה, כל עוד לחץ האוויר שווה בזוג הגלגלים האחוריים, לעולם לא תדע שהיא שם.

asafk
21-05-08, 22:09
אישית, אני מעדיף נעילה אוטומטית בסרן האחורי. בדיפנדר זה מה שהיה מותקן (דטרויט לוקר) והייתי מאוד מרוצה. לא צריך להתעסק בזמן הנהיגה, מבחינתך- אתה אפילו לא יודע שיש נעילה.

אסף.

טל רותם
21-05-08, 22:18
האם מישהו התקין נעילה אחורית אוטומטית מבלי להתייחס למחיר?
נגיד והיו נותנים לכם לבחור במתנה,או בסכום זהה-מקנרה\ARB\נעילה אוטומטית..הייתם לוקחים אוטומטית?
אני בעד לשלוט מתי אני נעול ומתי לא...
טל.

asafk
21-05-08, 22:23
לסרן אחורי- כן, גם אם אין הפרש במחיר- הייתי מרכיב אוטומטית.
(וזה משהו שלא רק אני חושב ועושה, אתה יכול לראות הרבה רכבים שמיועדים לנהג "אהבל" שלא צריך לדעת שיש נעילה, ולא צריך לדעת לנהוג, החל מCUCV וכלה בריאו, זה מה שעשו בהם, וגם היום- כלים כמו הM1117 משתמשים בדטרויט לוקר)

אסף.

nirs
21-05-08, 23:06
הצלחתם להכניס בי (שוב) ספקות...שלמה, מה עושים?

KOOKE
22-05-08, 00:46
ניר

קודם כל עושים סיבוב על רכב עם נעילת דטרויט כדי להרגיש בעצמנו עד כמה הנעילה לא מורגשת בכביש.

אם ארגיש או יותר נכון לא ארגיש שום השפעה או השפעה אפסית אז כנראה שבסופו של דבר אלך על דטרויט. היתרונות של "שגר ושכח", פשטות יחסית בהרכבה, אמינות יחסית ומחיר זול יותר במעט מכריעים מבחינתי לטובתה.

אישית כנראה שלא אתקין גם נעילה קדמית.

אם הייתי מתכנן להתקין גם נעילה קדמית הייתי הולך על ARB .

שלמה

shachar
22-05-08, 07:45
לפחות תעשה סיבוב על קרקע באחיזה נמוכה כמו מגרש חולי שהכי מתקרב לכביש רטוב.

בכביש עם אחיזה טובה אתה לא אמור להרגיש

-->