PDA

צפייה בגרסה מלאה : למכור או לא למכור? דיון עמוק בבעיה כואבת.

דרור הראל
21-05-08, 19:38
חברים יקרים.

לעיתים אנו עומדים בחיינו בצומת דרכים,ולעיתים הצומת היא כזו שניתן לפנות ליותר מכיוון אחד,ואין לנו את הכלים לדעת מראש מהו הכיוון הנכון. לכן מאחר והגעתי לצומת כזו,אני רוצה להתייעץ עם פורום חברינו במטרה להגיע להחלטה נכונה.

לשמחתי קיבלתי חוזה עבודה בארץ אקזוטית,ואני עובר לשם בעוד מספר שבועות עם משפחתי למספר שנים.

כידוע לרובכם ברשותי,דיפנדר 110 שנת 96,שאני אוהבו כבן משפחה ומשקיע בו את נשמתי וממוני-הוא זכה ממני לתוספות יחודייות שאינם מתקיימות בשום דיפנדר אחר,כמו המטבח המפורסם,וכולו עטוף בעבודות יד יפות-כמו סולם,גגון,מתקן גלגל ועוד ועוד.

אני מתקשה להחליט האם למכור או לשמור.

הלב אומר-"אל תמכור","לא תקבל בשום מקרה את הערך הראוי ליצירה","אם נחזור מוקדם מה הצפוי נצטרך להשקיע עשרות אלפי שקלים בדיגום רכב חדש" ,"אתה לא לחוץ על הכסף אז למה למכור" "אם תפרסם יבואו חכמולוגים שיחשבו שעד הטיסה תרד במחיר"

הראש אומר-"אם תעמיד אותו הוא ירקב" "זה רק רכב תמכור" "פרק דיגומים ומכור" "רכב זה כמו בחורה,תמיד תמצא אחרת" "כל יום הרכב מאבד מערכו"

בקיצור התלבטות קשה,הזמן קצר-אשמח לשמוע דעות-גם בנושא מכירה או לא וגם המלצות כיצד לאחסן את הרכב נכון לאורך זמן,ומה עושים עם רשיונות וביטוח.

תודה דרור הראל

הבהרה-"הראש" הוא בפרוש לא יוני5(למרות שביקשתי ממנו להעלות תמונות),הוא מקסימום היבלת

ליאור מ
21-05-08, 20:05
אהלן ידידי
אין התלבטות בכלל. תמכור.
הרכב שלך באמת מקסים, כשתחזור ארצה יהיה לך מקסים אחר.
מה שכן, באמת תמכור בנפרד את התוספות.

TEDDY
21-05-08, 20:15
לפי איך שנראה שאתה קשור לרכב ואינך יודע מה לעשות עם הכלה, מה שאני חושב לעשות אם יש באפשרותך לאכסן את הרכב במקום ראוי,כמובן לתת לו טיפול שינה לפני.
לנסוע בראש שקט ולהתחיל דף חדש בחיים,לראות איך מתקדם המצב מבחינת העבודה, המשפחה, מצב הרוח הנפשי.
ואז מה שנותר זה להתחיל לעשות חושבים בקשר לכלה הרדומה,תמיד יש אפשרות לקפוץ לארץ הקודש ביקור חברים,ואם צריך למכור את הרכב ולחזור לשם אחרי חופשה בארץ,או כמו שציינתה אולי בכלל תחזור לפה ותישאר עם הרכב.

בהצלחה בכל דרכך.

ארז
21-05-08, 20:17
השורה התחתונה: אני חושב שאתה צריך למכור, פרק את התוספות כי אף אחד לא ישלם לך עליהם(ככה אני עשיתי עם הפתוח, מכרתי את התוספות ביותר כסף מאשר מכרתי את הרכב).

אבל אם אתה לא לחוץ על כסף כדאי שתשאיר אותו למשך פרק זמן קצוב בארץ לפני המכירה, אולי באמת לא תתאקלם שם ותרצה לחזור, לאחר תקופה ראשונית באמת הייתי מוכר.

יקיר גרין
21-05-08, 20:41
דרור, אני הייתי במצב דומה, לפני חודשיים נסעתי לשנה ורבע לארה"ב ... (כן, אני עדיין קורא את ג'יפולוג ...)
את הרכב העמדתי בחצר סגורה, על בלוקים ...

אבל אצלי זה רק לשנה ...

נימי
21-05-08, 23:59
ואני עובר לשם בעוד מספר שבועות עם משפחתי למספר שנים.

תימכור, אולי אחרי תקופת ניסיון לראות שאכן הדברים מיסתדרים אבל אם זה למספר שנים בהצלחה במכירה

KOOKE
22-05-08, 00:53
סתם רעיון מטורף...למה שלא תיקח אותו איתך ???

עלויות האחסנה, הנזקים שעלולים להיווצר מאחסנה ממושכת, ירידת הערך במהלך השנים ללא שימוש ייתכן ויתאזנו עם עלויות ההובלה לאותה ארץ אקזוטית.

חוץ מזה, אם אכן מדובר בכזו ארץ אקזוטית בוודאי תמצא שימוש שם לדיפנדר מדוגם ומוכן למסעות שטח כמו שלך....

בכל מקרה חבל לאחסן לכמה שנים..תמכור בלי התוספות והשיפצורים...

יש לך כבר קונה פונציאלי לחלק מהשיפצורים...אני....

שלמה

דרור הראל
22-05-08, 07:00
אני לא יכול לקחת איתי-המדינה המדוברת-גאמייקה-נהיגה בצד שמאל כמו בבריטניה(ראיתי מעט מאד לנדרובר),עלויות מיסוי מטורפות על כלי רכב,הרבה מעל ישראל.
אם אפרק את התוספות,אני לא חושב שאמכור,אלה אשמור אותם לדיפנדר הבא כשאחזור.אבל בנתיים עדיין מקווה למצוא פתרון אחר.

מה עם אחסנה לזמן ארוך-מהם הטיפים הנכונים,האם ניתן לשמור רכב למספר שנים בעזרת אחסנה נכונה עם מינמום בלאי?

דרור הראל

השמשוני יחיעם
22-05-08, 08:11
דרור,

אל תמכור !!

תאכסן אותו אצלי !!!

shmil
22-05-08, 08:39
מה עם אחסנה לזמן ארוך-מהם הטיפים הנכונים,האם ניתן לשמור רכב למספר שנים בעזרת אחסנה נכונה עם מינמום בלאי?

דרור הראל
רכב על בוקים (שלדה, לא סרנים), מקום מוצל, ורצוי מוגן מגשם.
מצבר מנותק.
מיכלי מים ודלק מלאים (לא בטוח במקרה של סולר), ובתקווה שאנחנו מדברים על מים ירוקים במנוע. מיכלי המים האחרים (וישרים, שתייה) ריקים ויבשים.
מעט שמן דרך הפלאגים למניעת נקודת חלודה במיקום הרינגים).
מלכודות עכברים/עכברושים (שעושים נזקים לפלסטיקה וחשמל).
גירוז כל הנקודות.
סביבה מעוטת לחות.

יש על זה עשרות שאלות בפורום הענתיקות בקארזפורום.

מאיר רוטברג
22-05-08, 08:58
הלוא את כל התשובות הנכונות אתה יודע

"רכב זה כמו בחורה,תמיד תמצא אחרת"

בדיוק כך
רק יותר יפה יותר טובה יותר..... הכל

landrover
22-05-08, 09:07
תחכה איזה חצי שנה לפחות אחרי שהתאקלמת בארץ החדשה ובאחד מביקורי המולדת תימכור ...

אני מכיר לפחות 4 אנשים שנסעו לכמה שנים מהעבודה לארצות אחרות לתקופה ארוכה ומסיבות שונות ומשונות חזרו אחרי כמה שבועות \ חודשים...

לפרסם מודעת מכירה אתה תמיד יכול - גם שאתה בחול ובמיוחד שלא דחוף לך הכסף...

אמיר.

מוני אורבך
22-05-08, 09:45
אני בניגוד לקודמי לא מסכים ש"רכב זה כמו בחורה, תמיד יש תחליף"
בתור אחד שהחליף הרבה רכבים, אני אומר לך שאין כמו רכב שאתה רגיל אליו וטוב לך אותו!!!

באופן אירוני התהליך אכן מאוד דומה להכרויות עם בחורות (או בחורים לנהגות שביננו)
כשצעירים קל מאוד להחליף וקל מאוד להתרגל לאחת חדשה. להפך לומדים ומתנסים יותר.
ככול שמתנסים כך יותר קשה להתרגל לבחורה החדשה, עד שבסוף זה נמאס!!!

ואז כאשר אתה מוצא את האחת שטוב לך איתה עם החסרונות והיתרונות שמור עליה!!!

אז אני לא היתי ממליץ לך להיפטר כול כך מהר מהרכב...

מצד שני זה מטומטם פשוט להעמיד רכב 5 שנים. הוא נהרס הרבה יותר מאשר המצב שנוסעים בו.
אז מה עושים? פשוט עבור חכה קצת זמן ואז תחליט אם למכור להביא אותו איתך או להשאיר אותו מאופסן.

barak4*4
22-05-08, 09:53
תחכה איזה חצי שנה לפחות אחרי שהתאקלמת בארץ החדשה ובאחד מביקורי המולדת תימכור ...
אני מכיר לפחות 4 אנשים שנסעו לכמה שנים מהעבודה לארצות אחרות לתקופה ארוכה ומסיבות שונות ומשונות חזרו אחרי כמה שבועות \ חודשים...
לפרסם מודעת מכירה אתה תמיד יכול - גם שאתה בחול ובמיוחד שלא דחוף לך הכסף...
אמיר.

+1 (מה שנקרא בעברית - תומך ומחזק).

מאחד שהיה בדיוק במיקום ובמצב שלך לפני כשנתיים.
אם אתה רוצה תזכורת, תקרא כאן את תגובה 19 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=18547&highlight=%E3%E9%F4%F0%E3%F8).

ללא כל קשר, אני מניח שאתה נמצא די הרבה זמן לפני הנסיעה ויש לך זמן להתארגן.
פרק את כל התוספות, שמור (באופן זמני או קבוע) ותמכור את הרכב ערום, במקסימום שתוכל להוציא עבורו.

את התוספות, בבוא היום, תוכל להרכיב מחדש או למכור. לבטח תפסיד עליהן פחות מאשר אם תמכור אותן עם הרכב.

אל תשכח, כסף בא וכסף הולך, אם אתה יודע מה אתה רוצה ויש לך את הממון הנדרש, הרכב הבא שלך, לעולם יהיה שידרוג ביחס לרכב הקודם שלך (אין כאן עקיצה לגבי ל"ר, אני מדבר על כל רכב באופן כללי).

יוני5
22-05-08, 10:10
הבהרה-"הראש" הוא בפרוש לא יוני5(למרות שביקשתי ממנו להעלות תמונות),הוא מקסימום היבלת

יא חתיכת עוכר ישראל:

איזה תמונות ביקשת ממני להעלות?
הראש הוא לא יוני5? מי אמר לך שצריך למכור?

רכב הוא כמו בחורה? מחליפים ובאה אחרת? אנחנו נקיים את הדיון הזה בקרוב, בפורום הכולל אנטריקוטים, שרון ובילי. אני מציע לכלל הפורום לקנות כרטיסים בשורה ראשונה למחזה.
למי שלא מכיר, שרון הא אשתי ובילי היא אישתו של דרור (או יותר נכון להגיד: אישתו של דרור עד למועד בו אני אספר לה שבעלה בטוח שזה קל להחליף בחורות... ובכל מקרה, דרור, כמה שהוא גדול ושחור, הוא מפחד משתי הבלונדיניות הללו כמו טירון מהמ"כ שלו בטירונות).

יוני5

שמוליקו
22-05-08, 10:19
איפה ניתן לרכוש כרטיסים?
אני מעוניין :)

KOOKE
22-05-08, 12:43
אני דווקא מתעניין באנטריקוטים..

אם נחזור לעניין, אני כמי שנוהג להחליף רכבים כמו גרביים (נו טוב כמעט כמו גרביים) אני עושה זאת כי אני דיי נהנה מהתהליך של חיפוש ושיפוץ הרכב שאני רוכש.

החידוש שברכב החדש וכו' כל אלו כשלעצמם חלק מהתחביב הזה שנקרא רכבי שטח..כך זה בכל אופן עבורי..

מבחינה כלכלית זה אסון אבל על הנאות משלמים..

שלמה

יוש
22-05-08, 13:30
כמה אנקדוטות רלוונטיות יותר או פחות.

בנסיבות אחרות לגמרי, די מזמן, נוצרה סיטואציה שהסופה שהייתה ברשותי בעיקר לא זזה ממקומה תקופה ארוכה. גם במצבה הנייח מסתבר שצצו תקלות. את אודי מזרחי (המוסכניק) אני זוכר צועק עלי - "סע עם האוטו!!!".

לאחרונה מכרתי את הג'ימני שהיה משופר ומדוגם לאות ולמופת והיה (ועודנו) כלי נפלא לכביש ולשטח, איך שלא תהפוך את זה. לפני שהצעתיו למכירה הייתי בטוח שיחטף במחיר גבוה מאד המשקף את מיטב הכסף והזמן שהושקעו בו.
קדחת.
את האנשים השיפורים פשוט לא מעניינים. בסוף מכרתי בפחות מהמתוכנן, אף כי נמצא הרוכש שעדיין היה מוכן לשלם הרבה מעל למחירון וכן העריך את ההשקעה. זה לקח יותר מחודש למכור, ואם הוא לא היה, אין לדעת לאן היינו מגיעים. בהחלט עלתה האפשרות להתחיל לפרק דיגומים ולמכור בנפרד. יתכן וזה מה שהיה קורה כאלטרנטיבה.

דרור הראל
22-05-08, 13:36
תגידו,לא כואב למכור את היפה הזה?

דרור הראל

דרור הראל
22-05-08, 13:39
ועוד אחת

דרור הראל

יוני5
22-05-08, 13:48

דרור הראל

לא. זה לא "למכור דבר יפה", זה נקרא להיפטר מנבלה.

יוני5

oferl
22-05-08, 14:18
טוב יאללה - הגיע הזמן להרוס את המסיבה ולהיות פרקטיים...

כמה אתה רוצה על המגירות? וכמה על המקרר?

דרור הראל
22-05-08, 17:37

דרור הראל

אפילו לא חשבתי על מחיר-אני נוטה להחזיק את הרכב לפחות שנה,ואז אם לא אחזור לפרק את התוספות האהובות עליי ולשמור אותם לימים הטובים שאחזור ואקנה דיפנדר נוסף

לחלופין אולי תגיע הנפש התאומה שלי-טיפוס שאוהב שהרכב שלו מדוגם להפליא,שאינו יוצא לטיולי בנים,אלה מתאמץ ומשקיע ממון רב ברכבו כדי שיהיה נח לכל משפחתו ויבאוא איתו לטיולים בשמחה ונוחות. טיפוס כזה ידע להעריך את העבודה המדהימה,יוסיף נעילה אחורית ויהיה לו את הרכב במושלם-אם יגיע אחד כזה אולי אמכור-בחלקים עדיין לא

דרור הראל

מה עם המלצות אחסון?

מה עושים,עם ביטוח ורשיונות?

tooshey
25-05-08, 22:07
דרור
מכיוון שאני רואה שכבר הגעת להחלטה,אני רק רוצה לחזק אותה.
הייתי במצב דומה לפני מספר שנים.
מכרתי היילקס מדוגם לתפארת,כי נסעתי לחו"ל לתקופה ארוכה.
מכרתי בלחץ (היו שני היילקס למכור במקביל),לא קיבלתי את מחיר התוספות והשיפורים.
בביקורים בארץ,הייתי צריך להתארגן על רכב זמני...
חזרתי מוקדם מהצפוי,אחרי שנתיים....
קניתי ברלינגו,והיילקס,והחלפתי לטרופר בנזין,ועכשיו אני מחפש טנדר דיזל...
ןעדיין מתגעגע להיילקס ההוא...

בקיצור,תאפסן,תניילן,תשמן...לא חשוב מה.
למכור תוכל גם אחר כך.

בברכה,טושי

landY
03-06-08, 22:40
אין תשובה נכונה.
אין איזה קרוב משפחה שישמור כמו שצריך?
אולי עדיף להשאיר פעיל לביקורי מולדת... (במקום לשכור רכב)

KOOKE
04-06-08, 01:51
לפי נוסח הודעת המכירה של דרור אני לא בטוח שהוא הגיע להחלטה...

או אולי זה , הפוך על הפוך על הפוך...

נו לך תבין נפשם של אלו המחזיקים דיפנדר..

דרור הראל
04-06-08, 21:42
אני הגעתי להחלטה,שמשלבת את שתי האפשרויות המועדפות בעיניי.

א.למכור את הרכב במחיר שאני רוצה ומעריך את שוויו,וזאת ללא לחץ או ופשרות.-ותתפלאו יש פונים רציניים שמבינים שלמרות המחיר זו יכולה להיות עיסקה מצויינת(להביא את האוטו למחיר הנ"ל עלה לי יותר מ100000 ש"ח כולל מחיר קנייה)

וכמובן שסעיף א מוביל ל ב שהיא החלטה לא פחות טובה בעיניי ואולי אפילו יותר.

ב.איחסון ושמירת הרכב-גם למספר שנים,במקרה הכי גרוע יעלה כמה אלפי שקלים להחזיר למוטב-ובטח יצא מיזה שרשור יפה לגיפולוג.

והכי חשוב לשמור כמה סיבות טובות לחזור למדינה שלנו,שרק אחרי שמבלים קצת במדינות עולם שלישי,מבינים איזה מדינה טובה יש לנו,מפותחת ומתקדמת-ולכל המקטרגים והבוכים על הבירוקרטיה והשחיתות לכאורה-אני ממליץ על כמה שבועות במקסיקו או גאמייקה ולא כתיירים,ואז אולי תחשבו אחרת.

"הדיפנדר מעודד הציונות"

דרור הראל

ymandel
04-06-08, 22:46
דרור,
גם אני נמצא כרגע באותה סיטואציה, אמנם לא מדינה אקזוטית (שוויץ) ואוטו במצב מקורי אבל עדיין מתלבט.
ההחלטה שאליה אני הגעתי היא למכור את הרכב בארץ במחיר שמשקף את שווי הרכב לדעתי,ואם לא אקבל את הסכום המתאים אני אקח אותו לשוויץ לתקופה ארוכה. במקרה שלי עלות ההובלה נמוכה(RO-RO)ויש לי אפשרות להנות מרכב לא נפוץ ומעולה.
בכל מקרה בהצלחה במעבר ואולי צריך להקים את מועדון חברי ג'יפולוג בחו"ל...

KOOKE
05-06-08, 10:00
אהבתי..

"הדיפנדר מעודד הציונות"

כדי להסיר ספק זה ממש לא נאמר בציניות מבחינתי..

שלמה

דרור הראל
05-06-08, 10:59
אפילו לא טיפה של ציניות

דרור הראל

oren148
05-06-08, 11:08
עזוב אותך למכור ממש לא כדאי...

הכי טוב, תביא לי את הרכב אני אשמור לך עליו ואדאג לטפל בזמן. אני גם לא אסע הרבה- רק קצת טיולים בסופי שבוע על מנת שהמצבר לא יתרוקן ושהמכלולים יזוזו.:p
וכל פעם שתגיע לארץ יהיה לך ג'יפ רחוץ ומריח נעים..:mrgreen:

מה אתה אומר?:rolleyes:

דרור הראל
05-06-08, 14:23
עזוב אותך למכור ממש לא כדאי...

הכי טוב, תביא לי את הרכב אני אשמור לך עליו ואדאג לטפל בזמן. אני גם לא אסע הרבה- רק קצת טיולים בסופי שבוע על מנת שהמצבר לא יתרוקן ושהמכלולים יזוזו.:p
וכל פעם שתגיע לארץ יהיה לך ג'יפ רחוץ ומריח נעים..:mrgreen:

מה אתה אומר?:rolleyes:

אתה חושב שלא חשבתי על זה,אפילו הצעתי לחבר טוב-,אפילו הצעתי שיקנה ממני במחיר מסויים ואני ארכוש בחזרה באותו מחיר כשאחזור,אבל הוא סירב ואני מבין אותו,למרות שאני לא הייתי בא בטענות אם משהו קורה.חוץ מיזה ידידי לידיעתך בראשון לציון לפני חודש נגנב דיפנדר סופר מושקע מחנייה של אולם ארועים באמצעות גרר,כך שאין סיכוי שהדיפנדר שלי יתקרב לרישון.

דרור הראל

דרור הראל
05-06-08, 14:26
עלה לי רעיון.

הצעת מכירה-אני מתחייב שמי ירכוש את הדיפנדר במחיר הנקוב,בעוד שלוש שנים אני רוכש ממנו את הדיפנדר חזרה באותו המחיר.

דרור הראל

ארז
05-06-08, 15:09
אם אתה מציע כזה דבר אתה אדיוט, אני מבין שיש בו הרבה תוספות, חלקם גם יחודיות, אבל הרכב עצמו מתישן מאוד ובעוד 3 שנים תוכל לרכוש דיפנדר משנתון מתקדם פי כמה במחיר הזה.

פרק את התוספות ומכור את הרכב כסטנדרטי.

יוני5
05-06-08, 16:09
אם אתה מציע כזה דבר אתה אדיוט, אני מבין שיש בו הרבה תוספות, חלקם גם יחודיות, אבל הרכב עצמו מתישן מאוד ובעוד 3 שנים תוכל לרכוש דיפנדר משנתון מתקדם פי כמה במחיר הזה.

ארז,

זה לא פשוט כל כך.
יש תוספות שאתה מפרק ויכול להרכיב על דיפנדר אחר או כל רכב - כמו המטבח.
מה אתה עושה עם ציפוי רצפת הרכב באלומיניום מרוג? משאיר אותו בלי כלום?
מה אתה עושה עם הגגון שדרור מאוד אוהב, אבל ביננו אף אחד אחר לא ישלם עליו אפילו רבע ממה שהוא עלה לדרור?

חוץ מזה, דרור הציע לי לקחת את האוטו כמו שהוא ציין למעלה, אבל כשהרכב לא שלי, אני כל הזמן דואג, ואפילו אם הוא לא יעשה לי אף תקלה בשלוש שנים (אשרי המאמין, דיפנדר...) הרי חוק מרפי מבטיח שביום שהוא יקח אותו בחזרה הוא יחטוף את כל התקלות.
אני מעדיף להישאר חבר ולא להרוויח אוטו אפילו לא בחינם
(וביננו, לא צריך להיסחף, מי באמת רוצה את דרור כחבר ודיפנדר כרכב... רק מזוכיסט לא?)

אני כן המלצתי לדרור להשאיר את הרכב כמה חודשים - עד שהוא בטוח שהוא נשאר בג'אמייקה, ואז לפרק את כל התוספות שקל לפרק ויעזרו לו בדיפנדר הבא (וכמחו שהוא אוהב את הרכב אז יהיה לו דיפנדר הבא), שאר התוספות להשאיר על הרכב מה שיבטיח מכירה מהירה ומחיר טוב - כי באמת יש לו רכב טיולים מדוגם.

יוני5

דרור הראל
05-06-08, 17:12

ארז אתה אומנם מאד חזק,אבל אותי לא רואים בחושך-אז שקול מילים

אני אעדיף תמיד TDI300 ,לא רוצה TD5 לא רוצה אלקטרוניקה ותמיד מעדיף רכב עם טכנולוגיות ישנות לנסיעה אמינה בשטח-לא רוצה שום אלקטרוניקה שיותר מורכבת "מפיוז" חשמלי.

להביא את הרכב למצב הזה עלה לי כמה עשרות אלפי שקלים,גם אם אקנה רכב מתקדם אחר וטוב ככל שיהיה עדיין אצטרך להשקיע סכומים גדולים מאד בדיגום שלו כמו שאני אוהב.
נכון שאם אפרק את הכל,או לפחות את כל מה שניתן,ואז אצטרך לפחות למצוא TDI300 אחר ובעוד שלוש שנים זה יהיה מורכב יותר-וגם מאד לא בא לי לפרק.

חוץ מיזה,בו נניח שאמצא קונה כזה-את הכסף שלו אני נועל בבנק,הכסף "עובד" ובעוד שלוש שנים,הוא מחזיר לי רכב תקין כפי שנסכם בנינו והוא יקבל את כספו חזרה ואני את הרכב שלי חזרה-אפשר כמובן להגיע לכל מיני סיכומים לגבי תוספות שהוא יוסיף,או ירידות ערך וכדומה אבל זו יכולה להיות סטואציה שנקראת בעסקים WIN WIN .

מה הוא ירוויח-רכב מצויין,שלא דורש השקעה,למעט תחזוקה(כמה דיפנדרים נקנו ולאחר קנייה נדרשו הבעלים להוצאות גדולות שמביאות את המחיר לא רחוק ממה שאני מבקש וללא שום דיגומים) ובעוד מספר שנים אם ירצה יוכל להחזיר את הרכב ולקבל את כספו בחזרה.

מה אני מרוויח-מחיר הגון על הרכב,ביטחון במקרה של גנבה או תאונה,אפשרות לקבל חזרה את הרכב המועדף עליי,הרכב לא יתבלה בחנייה או יפורק או ימכר במחירים לא הוגנים.

אם יוני היה פחות פולני ומבין שחבר כמוני אין כל יום,ואם הוא יבטח את הרכב כמו שצריך אז אין לו מה לחשוש,אני הייתי שמח להשאיר אצלו את הרכב.

אבל כרעיון,אני חושב שההצעה שלי מבריקה

דרור הראל

oren148
05-06-08, 18:59
.חוץ מיזה ידידי לידיעתך בראשון לציון לפני חודש נגנב דיפנדר סופר מושקע מחנייה של אולם ארועים באמצעות גרר,כך שאין סיכוי שהדיפנדר שלי יתקרב לרישון.

דרור הראל

אה זה... זה התכוננתי שאם תסכים להביא לי את הרכבשלך, אז שיהיה חלקי חילוף על כל מקרה:D
מה זה לא בסדר:confused:??

(ועכשיו ברצינות- משתתף בצער הבעלים:cry:!!!)

דרור הראל
15-06-08, 20:54
נשארו לי שבועיים וחצי,לנסיעה ואני מוכרח לומר שאני עדיין לא שלם סופית בהחלטתי-כרגע אני שוקל לפרק ולאחסן את מה שניתן-בעיקר דברים שאפשר להרכיב על הרכב הבא כשאחזור-(אני לא מתכנן למכור את מה שאפרק)-ואז להשאיר את הרכב לחבר שימכור אותו.או שבכל זאת אמתין לפחות חצי שנה.

דרור הראל

lizard
15-06-08, 21:01
אם היית אומר שאתה נוסע ל10 שנים, או ללא הגבלת זמן, אז הייתי מבין את הדילמה. כולה 3 שנים.
תעמיד את הרכב אצל מישהו שיכול, תדאג למלא לו שמנים וחומרים משמרים, כמו באפסנות בצבא או משהו כזה וזהו. אתה אוהב את הרכב הזה, הכסף לא ממש חשוב לך אז תשמור אותו. נניח ובעוד 3 שנים יש קצת תקלות לסדר, הן בטוח יעלו פחות לסדר מאשר לשפצר רכב חדש.

עמי.ש
15-06-08, 21:51
חבל למכור אתה לא שלם עם המכירה ולפי השרשור לא תשלים עם מהלך כזה בעתיד . תקפיא את המצב כמו שהוא למינימום שנה , ותוכל לקבל זוית ראיה מפוכחת. שבועים לפני נסיעה הראש עובד בכל מיני כיוונים וזה לא זמן מתאים להחלטה . ב ה צ ל ח ה

shachar
15-06-08, 22:23
אבל כרעיון,אני חושב שההצעה שלי מבריקה

תשמור לי את הכדורים האלו כשאבוא לבקר בשבוע הבא.

KOOKE
17-06-08, 01:10
דרור
כזו "עיסקה" ניתן לבצע רק עם חבר קרוב..

אבל אני לא בטוח שתשארו חברים אחרי תום ה"עיסקה"...

דרור הראל
17-06-08, 21:42
דרור
כזו "עיסקה" ניתן לבצע רק עם חבר קרוב..

אבל אני לא בטוח שתשארו חברים אחרי תום ה"עיסקה"...

יש לי כמה חברים טובים וקרובים,שאיתם אין לי ספק שעסקה כזו היתה יכולה להתבצע ולא משנה מה היה קורה החברות לא היתה נפגעת-חברות אמיתית היא מעל כסף ורכוש-לצערי אף אחד מהם אינו לוקה בחיידק השטח,(להיפך הם כועסים עליי שנעלמתי להם לשטח ועכשיו לחו"ל).חוץ מכך-ראיתה את הסרט הבדיוני "התימני הנדיב"? המציאות עולה על כל דמיון

דרור הראל

asafk
17-06-08, 22:31
עלה לי רעיון.

הצעת מכירה-אני מתחייב שמי ירכוש את הדיפנדר במחיר הנקוב,בעוד שלוש שנים אני רוכש ממנו את הדיפנדר חזרה באותו המחיר.

דרור הראל

יש לי רעיון יותר טוב.
תן לי את האוטו. אני מבטיח לשמור עליו נוסע (כלומר- לא לתת לו לעמוד ולהחליד). זה יותר טוב מאחסנה. :roll::rolleyes: כשתחזור, תקבל אותו חזרה. מה אתה אומר? :mrgreen::mrgreen:

אסף.
(אני, מלאך אני. מוכן להקריב כל כך הרבה ולשמור על דיפנדר. קדוש. )

דרור הראל
17-06-08, 23:28
יש לי רעיון יותר טוב.
תן לי את האוטו. אני מבטיח לשמור עליו נוסע (כלומר- לא לתת לו לעמוד ולהחליד). זה יותר טוב מאחסנה. :roll::rolleyes: כשתחזור, תקבל אותו חזרה. מה אתה אומר? :mrgreen::mrgreen:

אסף.
(אני, מלאך אני. מוכן להקריב כל כך הרבה ולשמור על דיפנדר. קדוש. )

מנסיון חיים של בני פועלים,אני לא סומך על הבטחותיהם של "האיכרים וצאצאיהם"

דרור הראל

asafk
19-06-08, 01:10
:lol::lol::lol:

זר לא יבין...

:wink:

אסף.

דרור הראל
09-08-08, 22:06
בסופו של דבר הדיפנדר נמכר.
רוב התוספות פורקו,והדיפנדר נמכר כמו שהוא .

למרות שמאד רציתי להמשיך לשמור על הרכב,החלטתי שזה לא יהיה נבון מאחר ואין לי שום מושג מתי אחזור ומה יהיה מצב הרכב.רוב התוספות הקרובות לליבי פורקו,הן יורכבו על גבי הדיפנדר של החבר שביצע את המכירה עבורי,כך שהוא יהנה מהם,ואם וכאשר אחזור הן יועברו לדיפנדר הבא.
אחת הסיבות שהובילו אותי להחלטה על המכירה,היא החשש שכשאחזור שוק הרכב יהיה כזה,שאולי לא אוכל להעלות את הרכב חזרה לכביש.המגמה העולמית היא פחות רכבים ישנים ומזהמים בכבישים ומדינות רבות מתקנות תקנות ומייצרות מצב שרכב ישן הופך להיות יקר מידי לאחזקה.לא ירחק היום והעליהום שעשו על המעשנים,יעבור לבעלי הרכבים ה"מזהמים" .עוד מעט לא רק שאי אפשר יהיה לעשן ב"פאב" גם אי אפשר יהיה לחנות עם ה"ג'יפ" ליד.
הרכב נמכר לבחור צעיר,שלצערי לא יצא לי להכיר מאחר ואני כבר חמישה שבועות בחו"ל,הרכב נמכר במחיר שעל פי דעתי מהווה את שוויו ומצבו ונראה לי שבמקרה הזה,גם המוכר וגם הקונה יצאו מרוצים ואני מאד מקווה שהקונה יהנה מהרכב ושההשקעות שאני עשיתי יתבררו כטובות והוא יוכל להינות מרכב תקין ואמין.איני מציין את המחיר מאחר וזה עניינו של הקונה ואיני רוצה לפגוע בפרטיותו.

תודה לגיל שטיפל,שמר ,פירק הרכיב ומכר את הדיפנדר.חבר אמיתי.

בנתיים אני נהנה במקום בו אני נמצא מ"לנד קרוזר" 80 ואישתי נהנית מראב4 ,נוהגים בצד הלא נכון של הכביש,אבל נהנים.

דרור הראל

יוני5
10-08-08, 09:32
בסופו של דבר הדיפנדר נמכר.
רוב התוספות פורקו,והדיפנדר נמכר כמו שהוא .

למרות שמאד רציתי להמשיך לשמור על הרכב,החלטתי שזה לא יהיה נבון מאחר ואין לי שום מושג מתי אחזור ומה יהיה מצב הרכב.רוב התוספות הקרובות לליבי פורקו,
דרור הראל

כרגיל, זה הדבר שאמרתי לך לעשות לכתחילה, אבל אתה התעקשת, כדרכך, לנסות פתרון טוב יותר ממה שאני הצעתי.

אבל עולם כמנהגו נוהג, השמש זורחת במזרח מידי בוקר כמימים ימימה, הערבים אותם ערבים והים אותו ים, ואני ממשיך להיות צודק.
אתה ממשיך להתווכח, ולבסוף לעשות כפי שציוותי אותך בהתחלה. כרגיל.

ולמרות שאתה תמיד טועה, מישהו מבין שנינו - ולא אני - נוסע בלנדקורזר 80.... עד מתי רשעים יעלוזו? :(
אפילו צדק פואטי אין בעולם.

יוני5

דרור הראל
10-08-08, 15:13
יוני חברי ורעי.

האמת קשה לי לקרוא חבר,למי שעד היום כמעט ולא טורח לשלוח לי מייל שמביע געגועים עזים ואינו מגיב לתמונות הנפלאות שנשלחו אליו,מזל ששרון היא נשמה טובה שאינה שוכחת חברים בעלי השפעה מכוננת על אורח חייה.

נכון שאתה אמרתה שצריך לפרק ולמכור,אבל אני לא ציין בפורום על איזה מחירים דיברתה וסגנון מכירה,דברים שעוררו בי פלצות ורצון עז להציע לך לשנות מקצוע.

יוני רעי,אני כיום במקום טוב מוקף ב"אחים",ומחפש "אשכנזי" מחמד לידי-אולי תבוא?

דרור הראל

ארז
10-08-08, 16:04
אלו, גם אני אמרתי למכור ולא קיבלתי תמונות..... :(
דרור, אל תדאג, אחרי כמה שנים עם הלנדקרוזר 80 לא תרצה לחזור לדיפנדר....

יוני5
10-08-08, 16:07
יוני חברי ורעי.

האמת קשה לי לקרוא חבר,למי שעד היום כמעט ולא טורח לשלוח לי מייל שמביע געגועים עזים ואינו מגיב לתמונות הנפלאות שנשלחו אליו,מזל ששרון היא נשמה טובה שאינה שוכחת חברים בעלי השפעה מכוננת על אורח חייה.

נכון שאתה אמרתה שצריך לפרק ולמכור,אבל אני לא ציין בפורום על איזה מחירים דיברתה וסגנון מכירה,דברים שעוררו בי פלצות ורצון עז להציע לך לשנות מקצוע.

יוני רעי,אני כיום במקום טוב מוקף ב"אחים",ומחפש "אשכנזי" מחמד לידי-אולי תבוא?

דרור הראל

האמת, לא חסרת לי כלל.
בעת האחרונה אני מסתובב יותר ויותר באפריקה. ההבדל היחידי בינכם הוא שהם עושים בדיוק מה שאני אומר להם. אתה תמיד מתווכח!!!

זה שלא הגבתי לתמונות, זה אכן לא בסדר. אבל, אני חייב להגיד לך שרעייתי היפה ואני אכן דיסקסנו על התמונות, דיון שנגמר כשהיא שאלה אותי אם בחצר האחורית רואים עצי אבוקדו. מכיוון שאני לא מבין בזה כלום, נטשתי את הדיון...

יוני5

דרור הראל
13-08-08, 02:19
אלו, גם אני אמרתי למכור ולא קיבלתי תמונות..... :(
דרור, אל תדאג, אחרי כמה שנים עם הלנדקרוזר 80 לא תרצה לחזור לדיפנדר....

ארז את ההמלצה שלך בניגוד לשל יוני לקחתי ברצינות.

הלנד קרוזר 80 מדהים,רק היום נשאלתי על ידי בעל הבית אם אני רוצה CRV חדש במקום,כמעט התעלפתי מגועל,אמרתי לו שאני מוכן לקבל במקום רק את ה-80 שלו(מודל 2003) וגם זה לא בטוח.הרכב מאד מענג בנהיגה בכביש,היום הוחלפו הבולמים יש שיפור נוסף,אבל לצערי כמו רוב הג'פאים,הרכב הזה הרבה שטח לא יראה צשום שאין איפה ולא נראה לי שמישהו הפעיל פעם את הנעילות שלו,אבכל יש תקווה אולי אני אצליח לייסד מסלול טיולים שטח בג'אמייקה-תחרויות עבירות הבנתי שיש-אבל יש גבול מה שאפשר לעשות עם רכב עבודה.
בנוגע לדיפנדר-רשום לפניך,כשאחזור אני מקווה לחזור עם דיפנדר חדש,אלה אם לא אוכל לרכוש כזה מסיבות בירוקרטיות.המיתקונים למינהם מחכים לי.
דבר אחד החלטתי,שהדיפנדר הבא יהיה חדש ככל שאוכל להרשות לעצמי(אני לא מעיז לומר שזה בגלל התקווה שתדרש פחות תחזוקה).
דרור הראל

-->