PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצברים ומה שביניהם (התנעת רכב בעזרת רכב אחר)

עירא
24-05-08, 23:01
בזמן האחרון היו הרבה שירשורים בנושא, אבל אף אחד מהם לא דן בסוגייה הבאה.
היום כשרצינו לצאת לדרך, מיצובישי מגנום שהיה איתנו סירב להתניע (הוא לא הגיב בכלל מצבר מת)
המצבר של הרכב הינו 95 Ah עם 500 A (אני מניח זרם התנעה).
לי בג'יפ יש מצבר חדש עם קיבול של 72Ah וזרם התנעה של 650 AAC.
למיטב הבנתי, המצבר שלי קטן מידיי לצרכים של הטנדר, אבל אמור להספיק להתניע אותו.
נסיונות ההתנעה לא הצליחו (גם כשניסינו עם שני סטים של כבלים במקביל בכדי למנוע מפל זרם בכבל) גם לא לאחר שנתנו לו להיטען 10 ד'.
לבסוף ניסינו להתניע (עם אותם הכבלים) בעזרת טויוטה פרה ראנר עם מצבר בן 3.5, והוא הניע מייד בלי בעייה.
אשמח אם מישהו יוכל להסביר למה.

עירא

נמרוד
24-05-08, 23:06
מוזר ביותר... קשה לי לחשוב על סיבה הגיונית...

מלבד אחת: המצבר שלך גמור, רגל וחצי בקבר ותגיד תודה על כל פעם שהוא מצליח איכשהו לסובב את המנוע של הסיקס... :sad:

עירא
24-05-08, 23:46
המצבר שלך גמור:sad:

אז זהו שלא, זה מצבר של קטרפילר בן שבוע וחצי (קניתי אותו בחמישי שעבר...)

נמרוד
24-05-08, 23:54
אז לי אין מושג. אשמח ללמוד אחרת (חנן, איציק, קיד...) אבל אני לא רואה סיבה שלמצבר כזה תהיה איזושהי בעייה להניע את מנוע הטנדר. תשחזר שוב את הפרטים - משהו סדר הפעולות בטח היה שונה בין הנסיונות שכשלו לנסיון שהצליח עם רכב אחר.

Once you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth

ש. הולמס (ציטוט מזכרון).

Gilad
25-05-08, 00:19
אני הופתעתי ממקרה הפוך משלך - בינואר חזרתי מארבעה חודשים בחו"ל. במהלך התקופה הזו הדיפנדר הותנע בערך פעמיים, וגם אז עם כבלים. משכתי כמה שיכולתי על המצבר אבל בשלב מסוים הוא מת כמעט לחלוטין ולא הצליח להניע יותר. הפתיע אותי שהצלחתי להניע בלי בעיה מפרייבטים עם מצברים קטנים - מיני ONE, ניסאן טידיה, חיפושית וכדו'. הייתי בטוח שהמצבר שלהם לא יצליח להניע אותי אבל הוא הניע בשניה.

גלעד

eran4x4
25-05-08, 08:00
עירא

רוב הסיכוים שהיתה לך בעיה בחיבור כבלי ההתנעה לרכב שלך.

איציק - 4X6ZH
25-05-08, 09:10
הבעיה היא בחיבורים \ כבלים \ קרוקודילים של נעלי הכבל .
בדרך כלל מקובל להצמיד את הקרוקודיל מבלי להקפיד לאיזה חלק של המצברים אתה מתחבר .
נעלי הכבל של רוב המצברים ... במצב ירוד ובחלקם במבנה המקשה לקבל מגע טוב .
מה שגורם לא פעם למפלי מתח \ זרם גדולים .
במחברים איכותיים יש כבל קישור פנימי בתוך כל צבת קרוקודיל .
פני שטח המגע הם שטוחים בחלקם ולא עם שיניים גסות .
ואז מתקבל מגע על פני שטח רחב המאפשר העברת זרם גבוה . ( A אמפרים )
איציק

ערן המסוקס
25-05-08, 09:28
המצבר של הרכב הינו 95 Ah עם 500 A (אני מניח זרם התנעה).
לי בג'יפ יש מצבר חדש עם קיבול של 72Ah וזרם התנעה של 650 AAC.

אלא אם כן, הבחור מפעיל צרכנים כבדים עם מנוע כבוי, המצבר שלך חזק יותר ומתאים בהחלט לאוטו שלו. לדעתי.

אולי האלטרנטור ברכב השני חזק יותר, והמתח הגבוה שנשמר עוזר לגשר על מגעים גרועים בכבלי ההתנעה.

קרה לי מקרה דומה רק הפוך באחד הטיולים. היילקס עם מצבר גמור. התחבר אלי והניע מייד כאילו יש לו מצבר חדש. בהמשך הטיול היה זקוק שוב להנעה בכבלים. התחבר לרכב אחר עם מצבר גדול יותר משלי וגורנישט.

עירא
25-05-08, 11:36
רוב הסיכוים שהיתה לך בעיה בחיבור כבלי ההתנעה לרכב שלך.

הבעיה היא בחיבורים \ כבלים \ קרוקודילים של נעלי הכבל .
נעלי הכבל של רוב המצברים ... במצב ירוד

אז ככה, השתמשתי באותם הכבלים בשני המקרים.
ברכב שלי חיברתי וניתקתי אותם לפחות 3 פעמים (כי הנחתי שהבעייה היא מפל זרם עקב מגע גרוע)
נעלי הכבל על המצבר שלי במצב מצויין (בהחלפת מצבר הן נוקו ואין שם טיפת קורוזיה), נעלי הכבל ברכב המונע, גם פורקו נשטפו נוקו והורכבו מחדש.

במבנה המקשה לקבל מגע טוב .
מה שגורם לא פעם למפלי מתח \ זרם גדולים .
במחברים איכותיים יש כבל קישור פנימי בתוך כל צבת קרוקודיל .
פני שטח המגע הם שטוחים בחלקם ולא עם שיניים גסות .
ואז מתקבל מגע על פני שטח רחב המאפשר העברת זרם גבוה . ( A אמפרים )

איציק זה ברור לי ולכן השתמשנו בשני סטים של כבלים במקביל, ועדיין לא מובן לי למה עם המצבר שלי זה לא עבד.

לפי מה שאני מבין זה היה אמור לעבוד,
וכנראה באמת היה פה חוסר מגע טוב אצלי ומגע טוב יותר במצבר של הרכב השני.

ואם אנחנו כבר מתדיינים על מצברים והתנעה,
מה סדר חיבור הכבלים הנכון ולמה?

חנן-ג'יפולוג
25-05-08, 12:18
כבר נכתב כאן פעם או שתיים, אבל:

קוטב פלוס לקוטב פלוס.
מחברים את כבל המינוס לקוטב מינוס של אחד המצברים ואת הצד השני של כבל המינוס לנקודת מינוס כלשהי שמרוחקת מהמצבר. בורג על המנוע או תושבת של האלטרנטור/מדחס המזגן הן דוגמאות לנקודות מינוס טובות. לא עושים את החיבור האחרון על המצבר כדי לא ליצור ניצוץ קרוב למצבר, שמייצר גז מימן נפיץ כחלק מאופן פעולתו.

כנ"ל בניתוק, מנתקים קודם את נקודת המינוס המרוחקת מהמצבר, מאותה סיבה.

לגבי השאלה המקורית, אני חושב שהתשובה היא שילוב של דברי ערן ואיציק. כבלים ותנינים דפוקים וגם מזל רע בנסיונות ההתנעה מהרכב שלך. יצא שהמגע היה לא טוב ודווקא כשחיברת לרכב אחר המגע היה יותר טוב. אם בכל זאת אתה מקשיב לנמרוד וזורק את מצבר הקטרפילר החדש שלך, אודה לך אם תוכל לזרוק אותו ליד ביתי. מצבר דפוק, מה איכפת לך?

landrover
25-05-08, 20:59
כדי למנוע את הבעיות האלה , יש לי בדיפנדר מד מתח מותקן על המצבר קבוע ...(תצוגה בתא נהג)
עולה שלושים שקל - מהפשוטים ביותר שאפשר למצוא.

ברגע שאתה טוען את המצבר שלך או של מישהו אחר - אתה ישר רואה אם חיברת את המתח נכון או לא ... והרבה פעמים הוא מחובר לא טוב , משחקים קצת עם החיבורים - עד שרואים בוולטמטר את התגובה המתאימה.

אם המצבר שלך מת , ואתה מנסה לטעון אותו מרכב אחר , בהתחלה המתח צריך להיות נמוך , נניח 10 וולט , ועם החיבור של הכבלים , אתה צריך לראות את המתח מתחיל לעלות.

אם אתה טוען מצבר של מישהו אחר , לפני החיבור אתה צריך לראות 13.7 (מתח הטעינה שלך כשהרכב עובד) ועם החיבור תראה ירידה במתח (קטנה) אפשר גם למדוד עם הוולטמטר את המתח של המצבר השני בצורה ישירה (הכי מומלץ)

אמיר.

eran4x4
26-05-08, 07:40
כדי למנוע את הבעיות האלה , יש לי בדיפנדר מד מתח מותקן על המצבר קבוע ...(תצוגה בתא נהג)
עולה שלושים שקל - מהפשוטים ביותר שאפשר למצוא.

ברגע שאתה טוען את המצבר שלך או של מישהו אחר - אתה ישר רואה אם חיברת את המתח נכון או לא ... והרבה פעמים הוא מחובר לא טוב , משחקים קצת עם החיבורים - עד שרואים בוולטמטר את התגובה המתאימה.

אם המצבר שלך מת , ואתה מנסה לטעון אותו מרכב אחר , בהתחלה המתח צריך להיות נמוך , נניח 10 וולט , ועם החיבור של הכבלים , אתה צריך לראות את המתח מתחיל לעלות.

אם אתה טוען מצבר של מישהו אחר , לפני החיבור אתה צריך לראות 13.7 (מתח הטעינה שלך כשהרכב עובד) ועם החיבור תראה ירידה במתח (קטנה) אפשר גם למדוד עם הוולטמטר את המתח של המצבר השני בצורה ישירה (הכי מומלץ)

אמיר.

אמיר איך זה יכול להיות שעל המצבר הנותן אתה רואה ירידת מתח קטנה ועל המקבל 10 וולט ועולה לאט איכן נופל האפרש אם יש חיבורי מתח טובים....?

-->