PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצות בטורים ? (סמוראי 96)

ilan.sch
27-05-08, 21:31
אז ככה, היום שהתנעתי חיממתי את המנוע איזה דקה ככה והתחלתי בנסיעה בהילוכים ראשונים נתתי גז ואני מרגיש פעימות חזקות והתחושה כאילו שאני לוחץ גז אבל הוא לא נותן גז אלא מפמפם ולא מתקדם במהירות הרגילה.. ברגע שעולים ל3000 סלד אז עדיין יש פעימות אבל בקושי מורגשות. ואם אני בניוטרל בחנייה אז הפעימות כל הזמן קופצות בין 1000-700.. שכאילו המנוע כמעט נכבה ואז נותן לעצמו טורים של 1000 וחוזר חלילה

אמרו לי שאולי כבל הצתה ?

אולי משהו בהזרקה? סמוראי 96..
תודה

Tzvika-Pick
27-05-08, 21:56
תפתח מכסה מנוע עם מנוע מופעל, נסה להקשיב האם אתה שומע קול של בריחת ניצוץ. זה אמור להישמע קצת כמו הרעש שעושה ההצתה החשמלית של הכיריים בבית.

לא עבד? תבדוק שכל צינורות הוואקום מחוברות למקום.

לא עבד? תתחיל להתפלל.
סתם, בטח למישהו יהיו עוד רעיונות לדברים שאפשר לבדוק בשלוף.

yoav21
27-05-08, 22:02
קצת קשה לתת הבחנה דרך המחשב מהתיאור שנתת נסה להיות קצת יותר ממוקד, האם בוצע טיפול לרכב או החלפתה משהוא לאחרונה?
האם לאחרונה תדלקת בתחנת דלק חדשה?, מתי מסנן הדלק הוחלף?
על פניו לא נראה תופעה של חוטי הצתה , בכל מקרה בדוק:
1. את החוטים פיזית נתק כל אחד ותבדוק אותו תקין/ לא תקין יבש קורוזיה וכ"ו.
2.בדוק שלא השתחררה איזו צינורית ואקום.
יואב

asafk
27-05-08, 23:52
א. אין שום סיבה טובה לחמם את המנוע. יש הרבה סיבות טובות למה לא לעשות זאת.
ב. תוריד קודי תקלה. מבטיח שאם התקלה היא מהסוג שהמחשב יודע לזהות, זה יעזור הרבה.

אסף.

מורי
28-05-08, 08:24
האם זה בעצם עלייה וירידה מחזוריים של הסל"ד?
והאם זה קורה גם כשהמנוע כבר חם?

ilan.sch
28-05-08, 19:23
אני אפרט טיפה.

אז ככה אני לא "מחמם את האוטו"
אבל לפני כל נסיעה אני מקפיד לתת למנוע לעבוד דקה לפחות.. בלי לתת גז וכאלה אלא רק שיתחיל לעבוד.
ולנושא..
התנעתי את האוטו, ישבתי דקה, ירדתי לכביש אני נותן גז וזה כאילו הדלק "נבלע" הדוושה יורדת אבל אני לא מרגיש שהיא נותנת כוח.. ויש רעידות בטורים וגם מרגישים כזה פמפום עמוק. ואז אני נוסע מעביר ל3 נוסע על 50 בערך ואני לא מרגיש את זה בטורים שנמצאים על 2500-3000 אבל מרגיש את הפמפום מהדהד באוטו ומרגיש את זה בנהיגה שיש מעין רעד.. אחרי כמה דקות עצרתי את האוטו ופשוט עמדתי שהמנוע פועל בניוטרל והוא היה על 1000 סלד ואז יורד ל700 כמעט נכבה ועולה שוב ל1000 וחוזר חלילה איזה דקה ככה ואז כיביתי, הדלקתי ואותו דבר..
את האמת פשוט השארתי בחניה, מחר אחרי לימודים אני הולך להציץ במנוע לראות אולי התנתק איזה כבל שלא אמור להתנתק. מחר אני כנראה אקפוץ למוסך בחוף שמן. עוד שאלה אני נמצא עכשיו באזור מרכז הכרמל, נסיעה ככה לחוף שמן יכולה לגרום נזק בלתי הפיך ? תודה

הכוכב הכחול
28-05-08, 21:15
א. אין שום סיבה טובה לחמם את המנוע. יש הרבה סיבות טובות למה לא לעשות זאת.

אסף.אתה יכול לפרט בבקשה?
תודה ;-)

itay
28-05-08, 22:47
אהלן דניאל,

כשאתה מניע את המנוע בבוקר, אין לחץ שמן במנוע. אם "תחמם" את המנוע עם העלאת טורים, תגרום למצב שבו המנוע פועל על טורים גבוהים ללא לחץ שמן מתאים, מה שיכול להביא לבלאי.
זה בגדול מה שאני יודע על הנושא. מישהו הסביר לי שברגע שאתה מתחיל לסוע, התזוזה של כל החלקים במנוע גורמת "להתזת" השמן כלפי מעלה.

ביי,

איתי.

נ.ב.
איך הטרנספר?

מורי
28-05-08, 23:31
אם "תחמם" את המנוע עם העלאת טורים, תגרום למצב שבו המנוע פועל על טורים גבוהים ללא לחץ שמן מתאים, מה שיכול להביא לבלאי.

איתי.
לחץ השמן נוצר שניות לאחר הנעת המנוע.לוקח עוד קצת עד לפיזור השמן בכל חלקי המנוע.
הסיבה שמומלץ מיד לנסוע היא שפמפום במקום מביא את המנוע לסל"ד גבוה מדי מאחר ואין עומס כמו שיש בנסיעה,לפני שהמנוע "מוכן" לכך.
מה גם שחלקי המנוע בנויים לעבודה אופטימלית בטמפרטורה מסוימת.

זה בגדול מה שאני יודע על הנושא. מישהו הסביר לי שברגע שאתה מתחיל לסוע, התזוזה של כל החלקים במנוע גורמת "להתזת" השמן כלפי מעלה.

ביי,?

עוד אגדת עם... :roll:

הדבר היחידי שמשפיע על תנועת השמן במנוע הוא לחץ השמן,ולמשאבת השמן ממש לא אכפת אם הרכב במצב עמידה או נסיעה.

ilan.sch
28-05-08, 23:46
לא יודע על כמה טרנטות נסעת בחיים שלך
אבל אוטו שלא מחממים אותו קצת שיעבוד לא נוסע משהו משהו על ההתחלה. (מסיק מכל הטרנטאות שאני נסעתי עליהן)
אני לא מדבר על לשבת כמו הזקנים ולהתניע ואז לתת גז ולהעלות לטורים ולהוריד ולהעלות ולהוריד ואז לחכות שהוא יהיה חם. אני מדבר על להדליק את האוטו, לתת איזה דקה למערכות להתעורר ואז לנסוע. זה חימום מבחינתי :) חוץ מהפעם שהיינו בחרמון ואז באמת ישבנו הדלקנו את המנוע איזה 3 דקות ואז נתנו גם קצת גז בניוטרל לפני הנסיעה. כי בררר מסכנה האאוטבאק לנסוע ככה שקר לה.
חוץמזה למה האוטו נותן קצת גז שהוא מניע ולא מתחיל ב700 סלד? ככה זה היה בכל המכוניות שנסעתי. זה בסך הכל 4-5 אבל בכולם אחרי שהייתי מניע המנוע היה מביא את האוטו ל1500-2000 סלד ככה ואז או שאתה נותן בראשון קצת גז ומעביר לניוטרל וזה נפסק או שאתה פשוט מחכה שתיים שלוש דקות והוא מפסיק. לפי דעתי זה מנגנון שהיה נפוץ כמו שאם אתה עוצר את האוטו ומשאיר חצי סוויצ' אז למרות שהכל מכובה המאורר ממשיך לפעול עד שהתרמוסטט אומר לו יאללה חלץ אחורה המנוע התקרר. כל מה שאני אומר זה נסיונות עבר והנחות. מחר אני אהיה במוסך נראה מה הוא אומר יאללה ביי

ilan.sch
29-05-08, 18:38
אז הייתי במוסך היום.. הסתבר שמאיפה שיוצאים הכאבלים של הוואקום היה אחד שיוצא למזגן, והיות שאין מזגן באוטו הוא לא אמור להיות מחובר והוא היה מחובר, וכנראה שהוא לא תקין. אז פשוט הוא אמר תנתק את הכאבל וזהו. בהתחלה האוטו עשה רעש פמפום הוא חשב אולי שסתום לא טוב, ואז הוא ראה שהוואקום מזגן לא טוב ניתק אמר להשאיר ככה וזה.

מזל שלא משהו חמור יותר.
הוא אמר שזה אמור לפתור גם את הבעייה שכאשר אני מתניע את האוטו הוא עולה ל1800-2000 סלד ככה עד שהוא מסיים להתחמם.

asafk
29-05-08, 23:35
לעניין החימום (שהוא לא נושא הדיון, אבל מילא)-
השמן- בתחילת הפעולה של המנוע, כשהשמן עדיין קר, ולפני שנבנה לחץ במערכת, יש שלב של "שימון סטטי" שהוא אכן בעייתי. אבל - בשמן רב דרגתי (שכולנו משתמשים בו) אין את הבעיה הזו, ולחץ השמן נבנה תוך שבריר שניה. אז בשביל שימון אין טעם לחמם את המנוע.
"האוטו נותן קצת גז" כשהוא מניע בגלל שהמנוע קר. וזה רק בסרק. בין אם מדובר במצערת חשמלית ובין אם מדובר במנוע צעדים שעוקף את המצערת, זה מנגנון דומה, ואתה לא צריך לעשות את זה במקומו. ברגע שלחצת על המצערת, הכל עובד כמעט כרגיל והפיצוי לסרק לא נדרש. בנוסף, יש במערכת ההזרקה מוד פעולה למנוע קר שבעיקר נותן תערובת טיפה יותר עשירה עד שהמנוע מתחמם- וזה רק בלחיצה על הדוושה. זה שאתה עומד במקום במקום לנסוע, גורם לפיח מיותר במערכת, וזה נזק.
בשורה התחתונה, תניע וסע. החימום של המנוע גורם לפליטת מזהמים מיותרת, ולפיח במנוע, ולא נותן שום תועלת.

אסף.

adam12345
30-05-08, 00:17
אסף, האם הדבר נכון גם למנוע עם קרבורטור?
האם לוותר על הדקה בבוקר שאני נותן לו לעבוד לפני תחילת הנסיעה? (אני לא מעלה לו את טורים)

asafk
30-05-08, 00:23
תלוי במנוע, תלוי בקרבורטור, ובעיקר תלוי אם הצ'וק עובד. אם הצ'וק עובד טוב, המנוע לא ישתנק בלחיצה על הגז ותחילת נסיעה, גם במנוע קר.

אסף.

adam12345
30-05-08, 21:44
התכוונתי יותר בכיוון של האם זה בסדר להתחיל בנסיעה עם מנוע קר לגמרי, ללא חימום קצר בעמידה בסלד שהצ'וק מכתיב, מבחינת נזק לצילינדרים או הבוכנות בטווח הארוך?

Itai55
03-06-08, 11:01
שלום חברים
יש לי את אותה בעיה רק בקטע של הטורים בסרק. מתנדנד בין 800-1000 כשב800 זה ממש נחנק ועומד להכבות.
הצעות?

-->