PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בגלגל (של עגלת נגרר. הכותרת נערכה)

oren148
28-05-08, 08:21
שלום לחברים,

מדובר בנגרר לאופנועי ים. בסופ"ש האחרון במהלך נסיעה עליתי על סלע שלא היה נראה לעין. כמובן, שהדבר פיצץ לי את הצמיג. הצמיג הוחלף, הבעיה היא כשאני מחזיק את הצמיג בשני ידיים, בשעה 3 ו-9 ומושך פנימה והחוצה יש חופש של 3-5 ממ . לא קיים בצד השני. הלך מייסב?משהו אחר? יש משהו שהחליף לבד ויודע להסביר כיצד להחליף ומה?:cry:

המון תודה,
יום נעים,
אורן.8)

חנן-ג'יפולוג
28-05-08, 09:49
זה שכיח במיסבים של גלגלי עגלה.

פתח את המכסה של המיסב, הדק את האום חזק על המיסבים ושחרר אותו מעט. 1/6-1/8 סיבוב. עכשיו בדוק חופש ובדוק שהגלגל מסתובב ללא רעשים חריגים, עם תחושה חלקה ולא כמו שמנסים לגרור ארון על משטח גרנוליט. אם התחושה חלקה, סע לשלום והמשך לעקוב אחרי המצב. אם הסיבוב לא מרגיש חלק, החלף מיסבים.

לא לשכוח לאבטח את המיסב באמצעי האבטוח שיש שם, פין פציל או פחית מכופפת וכו'.

oren148
28-05-08, 11:33
זה שכיח במיסבים של גלגלי עגלה.

פתח את המכסה של המיסב, אתה מתכוון לכוסית שבאמצע הגלגל? זה נפתח בסיבוב?יש צורך לפרק את הגלגל?
הדק את האום חזק על המיסבים ושחרר אותו מעט אם אכן זו הכוסית שיש לפרק אזי אני אמצא שם את האום?. 1/6-1/8 סיבוב. עכשיו בדוק חופש ובדוק שהגלגל מסתובב ללא רעשים חריגים, עם תחושה חלקה ולא כמו שמנסים לגרור ארון על משטח גרנוליט. אם התחושה חלקה, סע לשלום והמשך לעקוב אחרי המצב. אם הסיבוב לא מרגיש חלק, החלף מיסבים.

לא לשכוח לאבטח את המיסב באמצעי האבטוח שיש שם, פין פציל או פחית מכופפת וכו'.

תודה רבה חנן על התשובה המהירה והסבלנות:grin:
אורן.

חנן-ג'יפולוג
28-05-08, 11:57
זו אכן הכוסית שבמרכז הגלגל. בנגרר שלי היא יוצאת במשיכה פשוטה החוצה. לפעמים זו משיכה חזקה החוצה, והאפשרות לתפוס את הכוסית ולמשוך היא מאוד בעייתית. יש לזה פלייר ייעודי אבל מן הסתם אין לך אותו, ואז הורדה של הגלגל עוזרת לעבוד עם איזמל ופטיש.

יתכן שבנגרר אחר הכוסית מחוברת בצורה שונה. אולי ע"י הברגה למשל.

לאחר הורדת הכוסית אתה תמצא אבטחה כלשהי, ואום, בהנחה שזה באותו מבנה כמו אצלי.

-->