PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת זיהוי

itay-rover
29-05-08, 20:56
מי מזהה את השעון הנ"ל?

לאיזה מתקן יום יומי הוא שייך?

איפה נמצא?

מה מעניין בסקלה שלו?

איתי.

http://img229.imageshack.us/img229/3186/img0284nh6.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=img0284nh6.jpg)

נמרוד
30-05-08, 00:23
דוד-פאקינג-שמש?

yscheiner
30-05-08, 09:46
היי נימרוד. מאחר ואיתי לא זמין ביומיים הקרובים לתת רמזים ולענות על שאלות, והוא מעוניין להעסיק את כולנו במהלך סוף השבוע אז נתבקשתי לתת רמז. בתשובה שלך ענית, ואני מצטט:"דוד-פאקינג-שמש". מילה אחת משלושת המילים אכן רלוונטית לתשובה. שכל אחד יבחר את המילה שלדעתו מתאימה וימשיך לפתח את הנושא משם ;-)

itay-rover
01-06-08, 10:20
טוב,
חזרתי מיומיים בנחל צין,כולי נפוח מעקיצות..בגודל של קומביין..

אני אתן רמז קטן,מדובר במצוף גובה שמן,עכשיו תנסו להבין של מה,ומה הבעיתיות של הסקלה...

איתי.

lizard
01-06-08, 20:14
הסקלה היא לא של מעלות? כלומר זה לא שעון טמפ' שמן?

ערן המסוקס
01-06-08, 20:46
אולי זה מצוף המראה על גובה השמן הנכון ע"פ טמפרטורת השמן?

כלומר, ב20 מעלות גובה השמן אמור להיות על השנתה של 20 וכו'..

נמרוד
01-06-08, 21:02
אולי זה מצוף גובה שמן שאיזה מושבניק חיבר לשעון הלא נכון?

itay-rover
02-06-08, 10:57

אתה בכיוון.

נמרוד,אתה רומז שניסיתי להתעסק עם השעון?הרכיב הזה הוצא ממכלול שלם כמושהוא.

אני אוסיף כי המכלול נימצא זרוק שרוף בשטח,בפניה בשביל האדום מציר הנפט לכיוון מעלה זיק,הפניה לשביל האדום לכיוון גבי חווה ולערבה.

השמשוני יחיעם
02-06-08, 11:50
אתה בכיוון.

נמרוד,אתה רומז שניסיתי להתעסק עם השעון?הרכיב הזה הוצא ממכלול שלם כמושהוא.

אני אוסיף כי המכלול נימצא זרוק שרוף בשטח,בפניה בשביל האדום מציר הנפט לכיוון מעלה זיק,הפניה לשביל האדום לכיוון גבי חווה ולערבה.
לפי המיקום של "במציאה"!! זה כפי הנראה שייך למיכל הנפט הגדול שעמד שם,,ואשר נישרף לפני שהחליטו לפרקו !!
יתכן ובאת מד טמפ' לנפט הגולמי.

חנן-ג'יפולוג
02-06-08, 12:43

אולי זה מראה את טמפרטורת השמן על ידי מדידת המפלס.

itay-rover
02-06-08, 12:55
אולי זה מראה את טמפרטורת השמן על ידי מדידת המפלס.

יפה!
התקרבנו עוד קצת.
למה מעניין לדעת את טמפרטורת השמן? מה היא מייצגת?

המיקום הוא אכן ליד חבית הנפט הגדולה,אבל אין קשר בין השניים מעבר לכך....

ערן המסוקס
02-06-08, 13:05
טמפרטורת השמן מייצגת את הטמפרטורה של משאבה הידאולית כלשהי?

itay-rover
02-06-08, 13:38
לא משאבה.

קשור קצת בייצור חשמל...

yscheiner
02-06-08, 13:51
מדהים איך אתה מוציא לכולם את הנשמה טיפין טיפין ;)

אבל... גילוי נאות, אם לא הייתי נוכח במעמד החוליגאני של פירוק האלמנט כנראה שגם אני הייתי יושב כאן ומנחש.

חנן-ג'יפולוג
02-06-08, 14:48
1. קשור לפצלי שמן?

2. קשור לשמן שמקרר טרנספורמטורים גדולים?

סער
02-06-08, 15:39
אני מנסה.... -
ירד ממיכל השמן של הטרנספורמטור? (לשם ההגינות - אופ' ב' אצל חנן)

במתקנים כאלו חשוב שתהיה כמות שמן מספיקה וגם שהשמן לא יתחמם מדי, אחרת הוא מאבד מתכונותיו - מתאים לשעון שאתה מציג, ומתאים למשאבה שנמצאת שם מתחת למתח הגבוה וצריכה שנאי.....

דרך אגב, בזמנו השמנים האלו, שהם שמנים מינרליים, הכילו כמויות גדולות של PCB's, חומרים ממש "לא נעימים" שהוצאו מהתקן אז מקווה שח.חשמל שמעה על זה ואתה לא נאלצת לבוא איתם במגע....;)

יונתןמצפה
02-06-08, 17:10
1. קשור לפצלי שמן?

2. קשור לשמן שמקרר טרנספורמטורים גדולים?

לפני מספר שבועות מצאתי "שרידים" של מעשה גניבה בדואי אופייני בעמוד החשמל אשר סמוך למיקום המתקן ב"צומת המיכלים" הידוע מתחת למעלה זיק.

שיטת הגניבה- טיפוס על עמוד החשמל, חיבור כבל פלדה לטרנספורמטור, חיבור הכבל לטנדר, משיכה אגרסיבית שהפילה את הטרנספורמטור ולקיחת כל החומר היקר (נחושת וכו).

בנוסף, נזק אדיר לקופסאות החשמל שבתוך המתקן. אני מעריך שראיתי את זה בסמיכות למעשה שכן כל תיאור השיטה הוא ע"פ הממצאים בשטח שהיו ברורים כשמש... כולל חתיכה מהכבל הקרוע ששימש לצורך התלישה.

בקיצור, לעניינינו- השעון (לפי חנן והממצאים) שייך לטרנספורמטור של עמוד חשמל!

idanw
02-06-08, 19:41
הטרנספורמטור הזה מפורק שם כבר מעל 3 חודשים...

ד ו ר ו ן
02-06-08, 20:35
לפני מספר שבועות מצאתי "שרידים" של מעשה גניבה בדואי אופייני בעמוד החשמל אשר סמוך למיקום המתקן ב"צומת המיכלים" הידוע מתחת למעלה זיק.
איך שנאמר לגבי החשמל והשמן האפשרות הזו עלתה לי בראש, ראינו את שרידי הונדליזם כשעוד היו די הרבה חלקים ממנו על הרצפה.
האמת הרושם שלנו היה שמישהו פשוט לא קשר את החלקים שהוא גנב לעגלה והעסק התפזר על השביל.
כשעברנו שם בפסח עוד היו חלקים מפוזרים על טווח לא קטם של השביל לכיוון מזרח.

itay-rover
02-06-08, 21:01

שיטת הגניבה- טיפוס על עמוד החשמל, חיבור כבל פלדה לטרנספורמטור, חיבור הכבל לטנדר, משיכה אגרסיבית שהפילה את הטרנספורמטור ולקיחת כל החומר היקר (נחושת וכו).

בנוסף, נזק אדיר לקופסאות החשמל שבתוך המתקן. אני מעריך שראיתי את זה בסמיכות למעשה שכן כל תיאור השיטה הוא ע"פ הממצאים בשטח שהיו ברורים כשמש... כולל חתיכה מהכבל הקרוע ששימש לצורך התלישה.

בקיצור, לעניינינו- השעון (לפי חנן והממצאים) שייך לטרנספורמטור של עמוד חשמל!

כל הכבוד על הזיהויי המדוייק!

זה אכן מדיד מאותו שנאי מסכן שאיתרע מזלו והוצב במקום מבודד יחסית בנגב....נימצא על ידינו(אני ירדתי לפרק,שיינר לא הבין מה אני רוצה מחתיכת הפח באמצע שומקום,מצד שני,אנחנו מכירים לא מאתמול...) כשרידים בדיוק לפי תיאוריכם בטיול פסח האחרון והייתי חייב לקחת את המדיד כמזכרת....
מאוד סיקרן אותי הנושא של הסקלה,וסער,אם תוכל לפרט,אחרי שהפגנת בקיאות...

איתי.
סיקרן אותי מאוד הנושא של ה

יונתןמצפה
02-06-08, 21:05
השרידים אכן היו מפוזרים לאורך השביל. אני הייתי שם ממש לפני פסח.
הקוליסים של הרכב ה"מושך" היו נראים די טריים...

-->