PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפ לטירון? / עברתי ל-90 שנת 2000, ירוק -בגדתי בסמו?

rinzai
31-05-08, 10:27
יש לי קצת יסורי מצפון... אבל, אחרי 4 שנים עם סמו הגיעה העת (אדאג לסמו לבית חם ואוהב).
השבוע הצטרפתי למשפחת הדיפנדרים. רכשתי 90 קצר ירוק (לא יוצא מכרז) מודל 2000...עם 350 אלף קילומטר. אשמח לקבל טיפים ראשונים עבור דיפנדראי ירוק :-)

rinzai
31-05-08, 12:14
אני כבר כמה ימים עם הדיפנדר החדמשומש (שנת 2000) ...350 אלף ק"מ ...ד"א מה זה אומר? לקראת סוף הדרך מבחינת מכלולים מכניים? ...הרכב לא יוצא מכרז ...פרטי מההתחלה. בדקו לי את הרכב במוסך דרך השטח ביגאל אלון (ת"א): גם נפתלי וגם גלעד, ואמרו שהרכב יפה, נשמע טוב, ונוסע טוב. הבעיות היחידות שעלו: חופשים בתפוחים כאלה ואחרים, צורך בשיפוץ משאבת הגה, ונזילה ממשאבת קלאץ' עליונה. הרכב לא עבר טיפול הרבה זמן (כך אמר לי המוכר: צריך טיפול), ד נוסע נהדר, אבל בפתיחה מעמידה יוצא קצת עשן... לא יודע עד כמה אם בכלל זה משמעותי ...אחרי הכול זה דיזל.

סיכום בניים:
בעקבות ירידת לחץ קלאץ' בלחיצת קלאץ' ממושכת - החלפתי 2 משאבות קלאץ' - עלות חלפים+עבודה 2200 ש"ח.
רעידות בסל"ד בינוני ומעלה - רכשתי צלב ב-170 ש"ח (עומד להחליף).

מתכנן לחודש הקרוב:
איזשהוא יישור קו מבחינת טיפולי שמנים, פילטרים, מזרקים וכו' - מה נדרש כאן???
החלפת צמיגים ל- 265/75 (לא ברור עדיין איזה חברה ...אולי BF)
החלפת קפיצים + בולמים.
החלפת גלגל הגה (שלי בלוי)

אשמח לקבל טיפים והמלצות בפרוייקט יישור הקו.

נמרוד
31-05-08, 12:31
הכותרת קצת לא קשורה. אבל משעשעת - אז קודם כל - כן, בגדת בסמו, ואתה הולך לשלם!!!

(אה, הנה כבר התחלת! :D )

---------------------------

תתחדש בן אדם, קנית, תהנה מהרכב. קנה/תוריד ספרות טיפולים מהקישורים שבראש פורום לנדרובר, ותתחיל את אחזקת הרכב הזה כמו שצריך. כמו עם הסמוראי.

Gilad
31-05-08, 12:41
צור אתי קשר ותקבל גלגל הגה במצב סביר +

שיהיה בהצלחה :)

גלעד

שחף110
31-05-08, 12:56
2200 שקל ל 2 משאבות קלאצ' ועבודה ??

אני רוצה להיות המכונאי שלך.

rinzai
31-05-08, 13:04
משאבת קלאץ' תחתונה (אורגינלית) ...660 ש"ח
משאבת קלאץ' עליונה (תחליפית) ...535 ש"ח
עבודה ...700 ש"ח
=============================
סה"כ 1895 ש"ח + מע"מ = 2189 ש"ח.
(מוסך "דרך השטח", ביגאל אלון, ת"א)
נשמע סביר, לא?

שחף110
31-05-08, 13:11
המחיר של המשאבות נראה לי אסטרונומי לחלוטין.

אני מקווה שלקחת את הישנות כדי לקנות קיט שיפוץ ולשפץ אותן בעלות של 50 שקל.
זה סה"כ גומיות (בד"כ).

גם המחיר של העבודה נראה לי די מוגזם (ועשיתי את זה לבד פעם).

אבל זה אני (שמטפל לבד).

rinzai
31-05-08, 13:26
תאמת שלא לקחתי ...משאבה משופצת עולה ד"א 200 ש"ח (לפני מע"מ). כנראה שעשיתי טעות שלא לקחתי. לשם הפרופורציה: בתור בוגד סמוראי (שחלקיו אמורים להיות זולים ביותר) אני יודע שמחלק לחץ בלימה קידמי/אחרורי עולה 440 ש"ח (כולל מע"מ) ...למשל.

בעניין העבודה, אני מקווה שעם הזמן אתחיל לעשות יותר טיפולים באוטו בעצמי. התיקון הזה היה הכרחי ולא היה לי הידע לעשות אותו בעצמי (החזקתי בדיפנדר יום אחד!). והתקלה גרמה לזה שאם הייתי מתגלגל להילוך+קלאץ' עד לעצירה, לא הייתי יכול להוציא מההילוך לניוטרל ...כי לחץ הקלאץ' היה יורד עד שהאוטו היה נכבה בצומת (קלאץ' משתחרר לאט לאט + ברקס לחוץ = כיבוי).

Gilad
31-05-08, 13:52
440 לשסתום בלימה זה לא רע - בדיפנדר זה עולה פי כמה אם אני זוכר נכון...

idanw
31-05-08, 17:29
ג'קי (אוטומיני) מוכר משאבה מקורית ב350 (עליונה)

rinzai
31-05-08, 17:37
OK - הבנתי - חלפים קונים אצל ג'קי :-) אחרת משלמים יותר. תודה על הטיפ.

ענבר
31-05-08, 20:02
לא צריך להחליף מזרקים כחלק מטיפול אא"כ בא לך להסתכסך עם מנהל הבנק;)

rinzai
31-05-08, 20:26
לא התכוונתי החלפה - חלילה וחס. התכוונתי איזה תוסף סולר "פעם ב" או משהו להמיס משקעים/פיח וכו'? החפת פילטר אויר? שמנים? ד שלי הגיע ל- 360 אלף ק"מ. אני מניח שהמוכר שלו לקראת המכירה הקטין את מידת ההשקעה בו.

landrover
31-05-08, 21:31
דבר ראשון תתחדש !!!

וברוכים הבאים ...

להבא תשאל כאן קודם מה מומלץ - תחסוך לך כסף ...

כתבת שקנית צלב ב 170 ש"ח - די יקר.

צלב עולה בערך 100 ש"ח , ואני מדבר על צלבים אטלקיים באיכות טובה(לא סיניים או טורקיים).
אני ממליץ על י.ריקמן
ברזילי 9 ת"א

יש לו דרך אגב את כל הצלבים לכל הרכבים , הוא בן אדם חביב ואיש מיקצוע טוב מאוד לעיצות ...

לגבי ישור קוו - אני ממליץ לך לא לקפוץ מעל הפופיק ,
יש רצון להשקיע בגלל שהרכב חדש ,
חכה כמה חודשים , בזמן הזה תלמד לאט לאט מה בסדר ומה לא בסדר ,
אל תקפוץ על הוצאות גבוהות , חלק מהדברים לא צריך לתקן ואפשר לחיות איתם שנים ...כמו חלק מהחופשים ונזילות שאופיניות ללנד רובר.

לגבי מסירי פיח ותוספים לדלק למיניהם - ממש לא ממליץ ,
הרכב שלך עשה 360,000 (ככה אני גם קניתי את הדיפנדר שלי)
ומנוע כזה אם אתה שם תוסף שממיס את כל הפיח - מתחילות נזילות מכל מיני מקומות שהפיח היווה המונע לנזילת שמן.
תראה קודם מה הביצועים הממוצעים של הרכב - כמה ק"מ לליטר הוא עושה ...

להחליף פילטר אוויר - תפתח ותראה ... אם מלוכלך - תקנה אצל ג'קי עולה משהו כמו 70 ש"ח.
אם הוא שואל אותך אם אתה רוצה פילטר סולרי או ביולוגי - תיזרום איתו - זה הבחור - והוא אחלה בחור :)

לגבי שמנים - גם כדאי לעשות החלפה של שמן מנוע , וגם שמן גיר.
אתה יכול לבדוק מה מצב השמנים בדיפרציאלים , חשוב למלא , ובהמשך להחליף ... לאט לאט ...

אמיר.

rinzai
06-06-08, 18:18
לא נראה לי שנתנו לי צלב טורקי או סיני - וגם לא איטלקי. נתנו לי NGK (משהו כזה ...או משהו דומה - :-) הצלב כרגע לא לידי).

rinzai
06-06-08, 18:37
אחרי שבוע עד 10 ימים עם הדיפנדר התחלתי להתרגל אליו. למחרת שקניתי אותו - כאמור - החלפתי 2 משאבות קלאץ' ומאז בעיית הקלאץ' נפתרה. נראה לי שההילוכים לא "חלקים" - כלומר צריך לפעמים בייחוד בעצירה להפעיל קצת כח להוציא מהילוך ...לא רציני, אבל היה נחמד להיפטר מזה.

דבר שני מטריד משהו, זה שבהתנעה בבוקר, שנייה ראשונה של ההתנעה, ...והתחלת נסיעה: כלומר בהעברת הילוכים 1 ל-2, 2 ל-3 ...האוטו נותן יציאת עשן מהאגזוז... זה רכב דיזל ראשון שלי... ואני לא יודע אם זה נורמלי או לא.

דבר שלישי - תופעה מוכרת בעולם הדיפנדר - נזילה מתיבת הגה.

חוץ מזה: אני מתכנן להחליף קפיצים + בולמים. הצעות מחיר נעות מ-6000-7000 ש"ח וצפונה (גתוס, אוברלנד) ...מעבר לכך: + דרופ-קיט מביא אותי לסביבות 10000 ש"ח.

זה פחות או יותר הסוגיות שאני נדרש להתמודד איתן בעניין הדיפנדר. כרגע. הא... וגם מראה ימנית שבורה.

תודה לכל המברכים "תתחדש". :-)

landrover
06-06-08, 23:42
כל הדברים שתיארת - יש ברוב הרכבים ...ולרוב זה לא מהווה בעיה

את התיבת הגה - לפעמים כדאי לשפץ לבד ...

מאיפה הנזילה - מהציר של ההגה ?

אמיר.

rinzai
07-06-08, 02:13
אין לי מושג מאיפה הנזילה... ב"דרך השטח" (המוסך שלי) רצו: 450 ש"ח פרוק תיבת הגה + 2200 ש"ח שיפוץ. + מע"מ.

asih
07-06-08, 02:36
תבדוק כמה עולה תיבה חדשה אצל גקי, זה לא הרבה יותר יקר ממה שאמרתה על שיפוץ.
אולי מה שאמרו לך זה כולל צנרת חדשה ???

שעת מוסך זה כ 200 ש"ח (עבודה נטו, לא המתנה למכונעי), החלפת תיבה זה הרבה חראה.
ראה קובץ מצורף :)

צלב של GKN עולה בין 100 ל 150ש"ח, איפה קניתה, במוסך ? זה נישמע מחיר סביר למוסך שמרווח יופי של אחוזים עליך.

זה רכב פשוט, אם אתה בעל חוש ורצון לטפל לבד, זה זול וקל.
חלקים של דיפנדר הם מהזולים יותר בשוק.

rinzai
07-06-08, 02:41
כן, קניתי במוסך את הצלב... 170 ש"ח.
אם זה חרא של עבודה - אישית הייתי מעדיף לא לעשות אותה בעצמי... כי זה אומר לאבד יום עבודה (=כסף)... וזה אומר לדאוג לרכב חלופי (לשכור = עוד כסף). אם למשל הייתי יכול לארגן תיבה משופצת / חדשה במחיר סביר... הייתי יכול לתת למוסף לבצע פרוק+הרכבה ב- 450 ש"ח ולסגור עניין.

shachar
07-06-08, 18:18
. הא... וגם מראה ימנית שבורה.

סוף רחוב סלמה לכיוון יפו יש חנות שמתעסקת עם מראות (גלובוס קולומבוס משהו כזה)
שמתי בצד ימין פנורמית שמכסה את הכביש והצד של הרכב ומאפשרת לראות כל מני סמוראים שנוסעים בשטח המת.... :-)
לא זוכר שהיה צריך הלוואה בשביל זה

עמי.ש
07-06-08, 18:51
הרקולס מראות 036828265 מול המשטרה בסלמה.

asih
07-06-08, 20:25
המוסך רוצה להרוויח, אם אתה תביא את החלק יקחו לך יותר על עבודה, יגידו לך שהיה איזה עיניין ולקח יותר זמן.

בקשר לצלב, המוסך משלם בערך 80 ל 100 על ה GKN,

בקשר ל "זמן = שווה" כסף, זה נכון, וברור, אצל רובינו זה כך, אבל רובינו גם אוהבים לעבוד על הרכב במסגרת ה FUN שלנו, ולכן המשוואה לא ממש נכונה.

אני מחזיק רכב ספייר, הדיפנדר הוא הרכב העיקרי, אבל אין לי בעיה להשבית אותו לחודשים מדי פעם.

rinzai
07-06-08, 20:33
אין לי רכב ספייר. השבתה של הרכב = הוצאות על השכרת רכב / מוניות ספיישל (אני גר במושב). לכן, עם כל הסבבה של לטפל ברכב, אם באמצע הטיפול מתברר שחסר חלק, כלי עבודה, נוזל כלשהו, וכולי... זה אומר שאני נכנס לפאזה לא מתוכננת לגמרי שאני לא נייד בה.

zsahi
10-06-08, 15:41
אחרי שבוע עד 10 ימים עם הדיפנדר התחלתי להתרגל אליו. למחרת שקניתי אותו - כאמור - החלפתי 2 משאבות קלאץ' ומאז בעיית הקלאץ' נפתרה. נראה לי שההילוכים לא "חלקים" - כלומר צריך לפעמים בייחוד בעצירה להפעיל קצת כח להוציא מהילוך ...לא רציני, אבל היה נחמד להיפטר מזה.

כיוון מהלך גובה דוושת קלאצ' כנראה יפתור לך את הבעיה, עשית את העבודה במוסך זכותך לחזור אליהם לתיקון, בא לך לעשות לבד - יש באתר הסבר מדוייק על התהליך תעשה חיפוש - לא סיפור גדול רק קצת סזיפי (יצא לנו אתמול ב2 בצהריים בערבה לעשות את זה) - לא תמצא תחזור ותבקש הסבר ואכתוב לך בערב.

asafk
10-06-08, 23:19
דבר שלישי - תופעה מוכרת בעולם הדיפנדר - נזילה מתיבת הגה.

חוץ מזה: אני מתכנן להחליף קפיצים + בולמים. הצעות מחיר נעות מ-6000-7000 ש"ח וצפונה (גתוס, אוברלנד) ...מעבר לכך: + דרופ-קיט מביא אותי לסביבות 10000 ש"ח.

תתחדש.

לגבי התיבת הגה- אפשר לחיות עם נזילה קלה, אבל לא צריך להשלים איתה. לרוב, הנזילה היא ממחזירי השמן, או אף פשוט יותר- מהניפלים, ולא מהציר. אם זה ככה, קרא את http://www.jeepolog.com/161.html ואולי תוכל לאתר נכון יותר את מקור הנזילה ואף לפתור אותה בקלות ובזול.

לגבי הקפיצים/בולמים - אם אתה לא רוצה להוציא הון (לא שאני נגד, אבל הזכרת את עניין המחיר, מכך אני מניח שלא בא לך על הוצאה גדולה) - אני מציע לנסות לחיות עם האוטו כמו שהוא, בהנחה שהבולמים לא גמורים והקפיצים לא שקועים. אתה תגלה שהסט-אפ המקורי לא רע בכלל, ועולה על כל רכב אחר קצר שיש בשטח.

אסף.

asih
11-06-08, 00:14
זכב ספייר זה גליק גדול,

קונים איזה משהוא ישן, זול וטוב, למשל טנדר סוברו, מאוד שימושי, ביטוח וכל השאר ממש זול
ממש תענוג.

אפשר גם לקנות איזה רכב ממש ישן, בן 30 +
עלות ביטוח ורישוי לרכב אספנות זה סה"כ 1000 ש"ח בשנה. נכון, אסור לנוע בכביש בין 7 ל 9 במי חו"ל. אבל שיהיה משנות ה 70, כי רכב בן חמישים זה לא ממש רכב ספייר.

rinzai
13-06-08, 19:58
אם הייתי רוצה רכב ספייר, הייתי יכול להשאיר לי את הסמוראי 89 (שאני מתכוון למכור)... יש לי אותו 4 שנים... והוא לא אכזב אותי אף פעם ולא נתקע בשטח אפילו פעם אחת, גם בתנאי מזג האוויר הקשים ביותר (סופת שלג בחרמון).

בקשר לתיבת הגה: הוספתי 0.1 ליטר היום שמן ATF DEXRON III תוצרת ZIC. קניתי במדביק... 35 ש"ח לליטר. צבע אדום... אני מקווה שזה השמן המתאים (זה מה שהיה רשום בספר אחזקה - PDF - של הרכב). תור הטיפול בתיבה יגיע גם הוא.

כמו-כן החלפתי כובע לשנורקל (270 ש"ח) ...גריל קידמי (270 ש"ח) ...ומראה חדשה כולל בית מראה (160 ש"ח). ...הפעם קניתי את החלקים אצל ג'קי אוטומיני :-)

הגומי סביב השמשה הקידמית סדוק בפינות ...עומד לפני החלפה ...שהאוטו עומד בבוקר אחרי לילה+טל, יש ברצפת האוטו שלולית קטנה של מים. אני משער שהם מתגלצ'ים על השמשה ומשם לרצפת תא הנהג (מתחת לדוושות) זה מים לא שמן ולא הדלקתי את המיזוג.

צמיגי BF 265/75 MT - נמצאים בהזמנה (4000~ ש"ח).

וכמו שהזכרתי יש צורך לטפל בקפיצים+בולמים. אתל ג'קי, קפיץ BRITPART עולה 400 ש"ח... השמועה אומרת שאלה קפיצי OLDMAN. לא לגמרי הצלחתי לבסס את העניין - כלומר למצוא את קוד הפריט למעבר מ- BRITPART ל- OLDMAN. בכל מקרה, בכל מקום אחר, קפיצי OLDMAN עולים הרבה יותר מ-400ש"ח לקפיץ. אני לא סגור עדיין על איזה ואיפה להחליף קפיצים. לומד את הנושא מבחינה טכנית (חוות דעת ממתקינים ומפורומים בעיקר).

שחר דורון
14-06-08, 08:02
אני בספק אם קפיצים של בריט-פארט זה אולדמן...
בגדול , יצא לי מספר פעמים לקנות חלקים של בריטפארט , ואף פעם לא הייתי מרוצה.
החלקים מרגישים "סינים" לגמריי . הפלסטיק באיכות ירודה .
המידות לא תמיד מדוייקות .

תנסו לשפץ קליפרים עם קיט של בריטפארט , ועם קיט מקורי , תראו את הבדל .

ובקשר למים על הרצפה.....צד נוסע ? תבדוק רדיאטור חימום .

rinzai
14-06-08, 10:38
שלולית המים (הקטנה) היא על רצפת הדוושות (הנהג) והמים מגיעים מתחתית החלון ...רואים את קו הרטיבות מוקדם בבוקר לפני שהשמש מחממת וזה מספיק להתייבש. גם אם זו הסיבה וגם אם לא: הגומייה של השמשה הקידמית סדוקת בצידה החיצוני לכל אורכה ...דיי ברור שהיא צריכה להיות מוחלפת.

גם בפורומים בחו"ל קראתי כמה חוות דעת שליליות על קפיצי BRITPART, אבל גם שהם באמת תוצרת OLDMAN. מה שלא הצלחתי זה למצוא את הקשר בין מק"ט BRITPART למק"ט OLDMAN - וזה חשוד בעיני.

קרדוזו
14-06-08, 22:16
אין לי מושג מאיפה הנזילה... ב"דרך השטח" (המוסך שלי) רצו: 450 ש"ח פרוק תיבת הגה + 2200 ש"ח שיפוץ. + מע"מ.

אני שיפצתי תיבת הגה במדייק ב 1300 ש"ח כולל מע"מ ופירקתי את התיבה לבד לא סיפור

שחף110
15-06-08, 00:47
אצל "ארמון" ברחוב המקביל לג'קי - סביבות ה 800 שקל לשיפוץ תיבה. (צריך כמובן להביא את התיבה).

ארז
16-06-08, 16:12
מעבר לעניין שהקפיצים של ג'קי הם לא אולדמן, מעבר לעניין שהם ברמה מאוד נמוכה ,מעבר לכל זה קח גם בחשבון שהם לא מתאימים לדיפנדר 90, הם מותאמים לדיסקברי ששוקל כמה מאות ק"ג יותר ממך=אצלך ברכב הם יהיו מאוד קשים ויגרמו לרכב גם להיות מאוד גבוה שזה אומר בעיות בהיגוי.

rinzai
18-06-08, 21:05
בעניין הקפיצים: (מחיפושים באתרים בחו"ל מתברר לי) לאולד-מן יש 3 דרגות קפיצים (MD, HD, EHD) עבור סרן קידמי, ואותו הדבר 3 דרגות עבור סרן אחורי. MD = מדיום דיוטי, HD = אהוי דיוטי, ו- EHD = אקסטרה אהוי דיוטי. עבור הסרן הקידמי: MD הוא עד 110lb שזה אומר 50~ קילו. HD זה עבור 50~ עד 200~ קילו. לעומת זה בסרן האחורי MD/HD לא מצויינים לגביהם משקלים (כתוב unspecipied).

שתי שאלות התעוררו: (1) האם המשקל המצויין עבור הקפיץ הקידמי נוגע להעמסה בחלקו הקידמי של הרכב? נגיד גלגל רזרבי על מכסה המנוע + כננת, או שהוא נוגע למשקל העומס הכללי? ...נראה לי שהקפיץ של ה- 50-200 קילו (HD) היה עדיף, כי כננת + גלגל 265/75 יחד ישקלו יותר מ-50 קילו (?). (2) אם בחרתי באמת קפיץ HD לקידמי, האם ללכת גם על HD לאחורי??? עבור קפיצים אחוריים לא מצויין טווח עומס.

Gilad
19-06-08, 11:49
אתה מתכנן לשים את הגלגל הרזרבי על המכסה מנוע? למה?

rinzai
21-06-08, 22:11
ראשית תיקון: בקפיצי OLDMAN קידמיים: דרגת ה-MD היא עד 50 קילו. דרגת ה-HD היא 50 עד 100 קילו (~ פחות או יותר). האם הכוונה שזהו העומס הנוסף בחלקו הקידמי של הרכב? ...אם כן אני מניח שהכננת + הגלגל ספייר יתנו לפחות את ה- 50 קילו שלהם.

עכשיו האם אני מתכוון לשים את הספייר על מכסה המנוע: הגלגל על הדלת האחורית מתברר כסידור גרוע (מרעיש בקפיצות והורס את הדלת). כרגע הספייר שוכב מאחורה בתוך האוטו - מבחינת מיקום זה אידאלי (מרכז הכובד נמוך בין 4 הגלגלים). אבל על מנת לפנות מקום, חשבתי להעבירו לאחר כבוד למכסה המנוע... אלא אם יתברר שזה רעיון גרוע (פגיעה בשדה הראייה וכו').

idanw
21-06-08, 22:19
זה רעיון גרוע! גם בגלל שדה הראייה וגם כי זה לא פשוט בכלל לפתוח מכסה מנוע מדי פעם.
זה פתרון טוב לטיולים ארוכים פעם ב, כספייר שני...
אני מציע לך לחזק את צירי הדלת הקיימים או לבנות מתקן SWING AWAY יעודי לפגוש המקורי.

rinzai
21-06-08, 22:22
בתור פתרון גלגלי הספייר הפתרון האידאלי מבחינתי הוא לבנות מתקן שיחזיק את גלגל הספיר שכוב על הרצפה מאחור. כלומר שהוא יחליק לתוך מתקן אחזקה צמוד לרצפת תא המטען ויקובע איכשהו במצב הזה שהוא מוחלק פנימה. מעליו יהיה ספסל רוחב ל-2 נוסעים נוספים שיוכל להפתח למיטה :-) זו הכוונה. אמנם לא הכי נוח לישון מאחור ב-90, אבל שיורד בחוץ גשם או שיש חזירי-בר, לפעמים זה הפתרון המועדף.

Gilad
21-06-08, 22:25
אתה לא צריך שום מתקן מיוחד - רצפה כפולה תפתור לך את זה ותשאיר לך משטח העמסה נוח. בנה לך משטח בגובה הגלגל ועוד קצת (נניח שיתאים לצמיג 265 כמחשבה לעתיד) ומקסימום איזו רצועה שתתפוס את הגלגל במקום כך שלא יטייל מתחת לרצפה ויציק לך.

גלעד

rinzai
21-06-08, 22:29
לגבי מחשבה לעתיד: הוזמנה רביעיית BF 265/75 MT :mrgreen:
אני מקווה שזו לא תתברר כטעות (בעקבות קריאת שרשור "דיפנדר אוהב צמיגים צרים?")

Gilad
21-06-08, 22:36
לגבי MT לא נראה לי שטעית, בהנחה שהיבואן החדש עושה עבודתו נאמנה.

לגבי המידה - ספר לי כשתקבל :)

rinzai
21-06-08, 22:43
מה ז"א "בהנחה שהיבואן עושה עבודתו נאמנה" ...נאמנה או לא, יש לי את מודל הצמיג 1:1. הזמנתי דרף צמיגי החוף (גפני). איפה אפשר להתבלבל? :confused:

zsahi
21-06-08, 23:35
מבחינת גודל צמיגים לדעתי טעית ה235/85 אולי נראים פחות קרביים אבל מתאימים יותר לרכב.
מבחינת גפני, אם המחיר היה כמו אצל שאר הפנצרמאכרים סבבה, אם שילמת יותר מכיוון שאתה מצפה לשרות לאחר הקנייה, שכח מזה.

rinzai
05-07-08, 22:22
דבר ראשון: המחיר אצל גפני הוא בדיוק כמו אצל האחרים: 920 ש"ח לצמיג (לפני מע"מ)... מה שמביא למחיר סופי של 1060 ש"ח.

דבר שני: הרכב בנוי לצמיג 265. בדקתי בספר הרכב. עובדתית, צמיג 265/75 (לעומת 235/85) נותן תוספת אחיזה של 13% - זה מתמטית נכון ...בנסיעה בכביש לפחות. קח בחשבון שמדובר בצמיג MT עם אחיזת כביש-רטוב מופחתת. כך שתוספת ה-13% מפצה על נחיתות MT בכביש רטוב. BF נותנים לצמיג MT ציון 6 בכביש רטוב ...לעומת ציון 8 לצמיג AT (עם אותם מידות). ...זה היה השיקול העיקרי שלי.

nirs
06-07-08, 20:47
מבחינת גודל צמיגים לדעתי טעית ה235/85 אולי נראים פחות קרביים אבל מתאימים יותר לרכב.

לדעתי לא (איש איש באמונתו יחיה...)
הסט הבא הולך בוודאות להיות BF MT (כרגע BF AT 265)

rinzai
12-07-08, 14:15
רביעיית ה-BF265/75 MT נרכשה (1060 ש"ח לצמיג: כולל התקנה, שינוי ניירת רכב במכון רישוי - וכולל מע"מ - אצל גפני) והותקנה. הספקתי קצת ליסוע איתה : בעיקר בכביש + קצת שטח ...חציית שטח שבאגר הפך + תלולית חול שהרים ... הצמיגים עושים את העבודה נאמנה. הדבר היחיד שהייתי צריך לכוון: את מגבילי ההיגוי, כדי שהצמיג בסיבוב הגה מקסימלי לא יגעו במוטות הרדיוס הקידמיים :cool:.

zsahi
15-07-08, 14:56
הדבר היחיד שהייתי צריך לכוון: את מגבילי ההיגוי, כדי שהצמיג בסיבוב הגה מקסימלי לא יגעו במוטות הרדיוס הקידמיים :cool:.

כמה מפתיע...

ה265 לא מתאים לדיפנדר, הצבא צריך אותו למשקלים ומכיוון שזה הלקוח החשוב/גדול ביותר של לנדרובר בארץ הם קיבלו את האישור. אני ממליץ לך ללכת ולשייף קצת את התושבת קפיץ האחורית כדי שבהצלבות קיצוניות לא תקרע לך את הצמיג.

rinzai
19-07-08, 22:16
zshay ,תודה על ההמלצה. היא תייושם בהקדם.

ד"א, הספקתי לראות דיפנדרים עם צמיגי 33 אינץ'. ה-265 צנומים לעומתם.

מה שאתה אומר, לגבי זה שחברת המזרח "אישרה" לצבא כי הלקוח העיקרי שלהם, זה לא נכון בעליל: בספר הרכב באנגלית, מידה 265 מצויינת בתור מידה מתאימה לדיפנדר: הספר הרשמי של לנד-רובר לעולם כולו נכתב לא על מנת לרצות את צה"ל. בנוסף: גם ינקלה מ"דרך השטח (ת"א)" גם גפני מ-"צמיג החוף", וגם ארז מ-"סדנת אוברלנד" לא הסתייגו ממידת 265. - אבל הכי חושב מבחינתי, שוב, בחנתי את ספר הרכב שמתפרסם ישירות מחוץ לארץ ומידת 265 נחשבת בו מידה לגיטימית: החסרון היחיד שמצויין בספר הרכב באנגלית לגבי מידת 265 זה שלא ניתן לחבר להם שרשראות שלג (מה שלא כ"כ מטריד אותי במזרח התיכון).

avi110
20-07-08, 15:34
תהנה
בחרת במידה החוקית המתאימה ביותר ל90 שלך
אבי

rinzai
25-07-08, 23:12
מבחינת הוצאה רצינית, נשאר לטפל בקפיצים + בולמים. אפשר לצאת מזה בלי ריסוק חשבון בנק?

איל מ
16-08-08, 15:26
הכל טוב ויפה אבל "תתחדש" אמיתי לא תקבל עד שתעלה איזו תמונה או שתיים.
... ככה בשביל אנשים שבחיים לא יזכו לרכב עם פחות מעשר שנים על הכביש (כמוני)...;)
אגב, לגבי קפיצים ובולמים, האם אתה רוצה לשפר/להגביה וכו'... או שאתה מעונין להשאר סטנדרטי ופשוט להחליף.
אני אישית חזרתי למקורי (הבחור שממנו קניתי עשה שינויים) מקדימה, ומאחורה נשארתי עם אותו גובה/מהלך אבל יותר רך, בכל מקרה, המידות המקוריות של הרכב מספיקות לכל מקום שאליו תגיע! (גם בלי נעילות).

rinzai
06-10-08, 00:23
דבר ראשון: בקרוב יהיו תמונות.
דבר שני: השבוע החלפתי קפיצים + בולמים (אצל ארז / אוברלנד): כמעט 8000 ש"ח כולל עבודה כולל מע"מ. סט קפיצים אולד-מן מדיום-דיוטי: עומס קידמי 51-200 קילו, עומס אחורי לא מצויין. סה"כ הגבהה 2 אינצ'. בהתחשב שהקפיצים + בולמים שהיו לי היו שחוטים, הרבה יותר נעים עכשיו לנהוג ברכב.
דבר שלישי: הרכב שלי עשה 360 אלף קילומטר (TD5) והגיע עת טיפול: קצת חפירות בנושא הביאו אותי לקבל המלצות להחליף 4 פילטרים (2 שמן, 1 אויר, 1 סולר) + שמנים (שאני מתאר לעצמי, מנוע, גיר, דיפרנציאל, סרנים). האם הרשימה מלאה? או שאתם ממליצים על הרחבת הטיפול? ...כמו כן אם מישהו עושה טיפול שכזה בעצמו, הייתי שמח להצטרף וללמוד את הפעם הראשונה.

rinzai
15-11-08, 08:37
הכל טוב ויפה אבל "תתחדש" אמיתי לא תקבל עד שתעלה איזו תמונה או שתיים.
... ככה בשביל אנשים שבחיים לא יזכו לרכב עם פחות מעשר שנים על הכביש (כמוני)...;)
אגב, לגבי קפיצים ובולמים, האם אתה רוצה לשפר/להגביה וכו'... או שאתה מעונין להשאר סטנדרטי ופשוט להחליף.
אני אישית חזרתי למקורי (הבחור שממנו קניתי עשה שינויים) מקדימה, ומאחורה נשארתי עם אותו גובה/מהלך אבל יותר רך, בכל מקרה, המידות המקוריות של הרכב מספיקות לכל מקום שאליו תגיע! (גם בלי נעילות).

ה-D שלי בן 8 (כמעט 9) ...אין הבדל גדול 9, 10 - העיקר שנוסע טוב ולא מתקלקל :cool:

-->