PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכה מ-D ל-R

עופר עמוס
03-06-08, 13:56
שלום חברים(אם יורשה לי) לאחרונה רכשתי דיסקברי בנזין מודל 94 .הרכב חיצוני ופנימי נראה במצב מצויין,בזמן הנסיעה ,לא באופן קבוע יש מכה מכיוון הגיר בהעברת הילוך רביעי ובזמן העברה בין דרייב לרוורס(דרך אגב ,לקחתי בחשבון שצריך להחליף גיר וחישבתי את זה במחיר הרכישה)שאלתי למומחים אם התופעה מוכרת ואם זה בהכרח גיר או חופש איפושהוא,אנסה לצרף תמונה ואשמח לדעת אם מישהוא מזהה את הרכב.תודה.

landrover
03-06-08, 19:29
תתחיל מהדברים הפשוטים ,
למרות שזה כניראה לא אחד מאלה : קופלונג , צלבים

אחרי זה , מניסיון שלי , מדובר בחופש בציר כניסה לטרנספר וציר יציאה מהגיר.

ניתן להזמין את שניהם באינטרנט ,המחיר הוא בערך 500 ש"ח לאחד לא כולל עבודה.

כדי להחליף צריך להוריד טרנספר.לא צריך להוריד גיר. כדאי לעשות במוסך שמתמצא.

אני עשיתי את הטיפול הנ"ל לדיסקברי שלנו ומאז הוא שקט.

צריך לוודא איזה דגם מזמינים - יש הרבה מאוד דגמים של גלגלי השיניים האלה.
אם אתה מסתבך - תכתוב ונעזור לך.

אמיר.

fuksi
04-06-08, 12:06
ן,ובזמן העברה בין דרייב לרוורס

שלום
קניתי רכב כמו שלך לפני כמעט 5 שנים,קניתי אותו עם הנקישה בהעברה לרוורס.
יש שמועות שדיסקואים ירדו מפס הייצור עם הבעיה הזו......
בכל אופן כבר 5 שנים חי עם ה"בעיה" ולא מטפל בה ואפילו למדתי איך להעביר במצבים מסויימים לרוורס בלי לקבל את הנקישה......

לקחת בחשבון המחיר של גיר אז שים את הכסף בפק"מ/בשורטים וסע לשלום,יש מצב שאולי תוכל לנסוע שנים ככה. אגב אני לא מכיר דיסקו דור 1 בלי נקישה בהעברת רוורס.

בהצלחה

landrover
04-06-08, 18:39
צודק בהחלט - אפשר לסוע שנים עם הנקישה בין D ל R
אבל:

מדובר בשיניים של הציר כניסה לכיוון הטרנספר מהגיר , שנישחקות עם הזמן ,
אם לא מטפלים בזה , אחרי כמה שנים הם ישחקו לגמרי ואז פתאום המנוע לא יוכל להעביר את המומנט לטרנספר ובסוף לגלגלים
תלוי מתי זה קורה - אם למשל באמצע עקיפה במהירות של 100 קמש - לא נעים :-)

אמיר.

KOOKE
05-06-08, 10:15
הנקישה בשילוב להילוך אחורי כמו שאמרו קודמיי היא כמעט תכונה מובניית בדיסקברי.

אבל המכה במעבר להילוך רביעי היא זו שצריכה להטריד אותך יותר..בדוק את העניין אצל מכונאי..

בכל אופן כדאי בכל מקרה להתחיל עם החלפת שמן גיר ופילטר השמן (רכשת לאחרונה את הרכב...אתה לא יודע מתי הוחלף השמן אם בכלל הוחלף, הגיר של הדיסקברי לא אוהב בלשון המעטה אם לא מחליפים שמן גיר בזמן..)

שלומי
06-06-08, 00:55
אצלי נפתר ע"י כיוון כבל שילוב יורד (קיק דאון) - לדעתי שווה לנסות למתוח טיפונת .

עופר עמוס
06-06-08, 04:43
שלום חברים(אם יורשה לי) לאחרונה רכשתי דיסקברי בנזין מודל 94 .הרכב חיצוני ופנימי נראה במצב מצויין,בזמן הנסיעה ,לא באופן קבוע יש מכה מכיוון הגיר בהעברת הילוך רביעי ובזמן העברה בין דרייב לרוורס(דרך אגב ,לקחתי בחשבון שצריך להחליף גיר וחישבתי את זה במחיר הרכישה)שאלתי למומחים אם התופעה מוכרת ואם זה בהכרח גיר או חופש איפושהוא,אנסה לצרף תמונה ואשמח לדעת אם מישהוא מזהה את הרכב.תודה.
תודה ,ננסה לעבור שלב שלב מהקל לכבד בתקווה שיפתר

-->