PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתן לבדוק תקינות שסתום iac בעזרת שנאי 12v בבית?

ybar
07-06-08, 11:41
נניח שאני מפרק את השסתום iac /מנוע צעדים מהרכב ומביא אותו הביתה,אני יכול להפעיל אותו כלומר לראות וויזואלית האם הוא מתפקד בעזרת חיבור שנאי 12v לשקע החשמל בבית ולשסתום עצמו?
אם ניתן לבצע הבדיקה באופן הזה אשמח להסבר כיצד ולאן עליי לחבר את 2 החוטים של השנאי
אגב הכוונה היא לשסתום iac בעל 4 חוטים שמתחבר למצערת tbi כמו של וואנדורה
תודה מראש ושבת שלום לכולם

ybar
07-06-08, 12:43
אגב בדקתי בעזרת רב מודד כמה וולט מוציא השנאי והוא מראה 16.4v האם אפשרי לבצע בדיקה כזאת או שעלול להיות נזק לשסתום או שאני בכלל לא בכיוון ולא ניתן לראות בכלל את תפקודו בדרך זאת אלא רק כאשר הוא מורכב למקומו ברכב, מה דעתכם ?

UNIX
07-06-08, 13:28
הסתכלתי בשרטוט ואין איזכור על כמה וולט זה עובד וגם אם היה אתה לא יודע באיזה חוטים הוא מקבל באיזה מחזיר וכו
חוץ מזה למה להתעסק בשטויות ? תרכיב אותו חזרה תג'מפר בשקע aldl ותראה אם הוא נפתח\נסגר
אם תחבר אותו כשהוא מחוץ למצערת הקפיץ יעוף ולא תמצא אותו !!!

ybar
08-06-08, 18:37
כאשר השסתום מורכב במצערת ואני פותח סוויץ אני לא מצליח לשמוע שהוא אכן נפתח/נסגר, פירקתי אותו וניסיתי לתת לו מתח בעזרת השנאי 16v הוא כאילו ממש מנסה להסתובב אך משהו עוצר בעדו ולאחר כמה נסיונות מרגישים שהוא קצת חם, יכול להיות שאי אפשר בכלל להפעיל אותו בעזרת השנאי בבית או שפשוט יש מספיק מתח אך הקפיץ עצמו תקוע/תפוס ואינו מצליח להסתובב, מה דעתכם?
מהשנאי עצמו יוצאים 2 חוטים ובקונקטור של השסתום iac ישנם 4 חוטים,זה משנה לאיזה מהם אני מתחבר עם ה2 של השנאי?
יכול להיות שבנוסף ל2 חוטיים של השנאי עליי לגימפר את ה2 הנוספים שבשסתום או שאין צורך?

חנן-ג'יפולוג
09-06-08, 02:58
דעתי היא שכהרגלך בקודש, אתה עושה את הדברים הפוך.
אם היתה לך תקלה חשמלית בIAC כנראה שהיית מקבל על זה קודי תקלה. את הפעילות המכנית והחשמלית של הIAC, כמו שהיית יודע אם היית קורא את הקישורים אליהם הופנית, ניתן לבדוק ע"י קיצור חוט הדיאג' בALDL ופתיחת סוויץ' והקשבה לתקתוק הIAC.

במקום להקשיב וליישם אתה ממציא בדיקות על רכיב שאתה לא מבין איך הוא עובד ומהם תפקידם של ארבעת החוטים שמחוברים אליו. כל הארבעה הם סימטריים, אגב, ואל תנסה לקצר אותם או לסובב באמצעות DC את המנוע. אתה בדרך הנכונה לגרימת נזק.

ybar
10-06-08, 13:46
בבדיקת התנגדות בעזרת רב מודד כמה אום צריך להראות התנגדות הסלילים שבמנוע צעדים/iac מהדגם הזה במצב תקין?

-->