PDA

צפייה בגרסה מלאה : הספקים של מנועי כננת. עובדים עלינו?

חנן-ג'יפולוג
08-06-08, 08:47
מצאתי במגזין ישן שיש אצלי את הטבלה הבאה שמשווה שלוש כננות של רמזי.
אחת עם מנוע 2.5 כוחות סוס, אחת עם 4.8 ואחת עם 5.5.
לאורך כל הטבלה ה4.8 וה5.5 מראות ביצועים זהים לגמרי ומה שיותר גרוע, הן מראות ביצועים יותר טובים מה2.5 (בעומס משיכה של 4000 פאונד) בכ15 אחוז בלבד.

מתי ההפרשים הגדולים בהספקים באים לידי ביטוי? כשהכננת תחת העומס המקסימלי שלה, עומס שהוא לא רלוונטי לרוב המשיכות.

נמרוד
08-06-08, 09:45
מהאופי של המספרים בטבלה, נראה שלא בוצע כאן מבחן אמיתי על ידי המגזין, אלא שהטבלה היא סתם העתקה של נתוני הייצרן מהקטלוג, אז קשה ללמוד ממנה הרבה.

חנן-ג'יפולוג
08-06-08, 09:53
מה זה משנה?

נמרוד
08-06-08, 11:02
זה משנה - אם הנתונים של שני כננות שונות הם זהים עד כדי נקודה עשרונית, זה אומר שאיזה איש שיווק העתיק אותם אחד מהשני, אז הם חסרי ערך.

נתון הביצועים האמיתי צריך להיות כנראה גרף של מהירות גלילה ביחס למרחק המשיכה מהתוף, עבור עומס נתון. אם היה לך את זה, היית מקבל תשובה לשאלה שלך. כרע מה שיש לך זה נקודה אחת על הגרף הזה, מה אתה לומד ממנה?

חנן-ג'יפולוג
08-06-08, 12:52
נתוני יצרן זה עבודה של איש שיווק?

אתה רוצה גרף? אין בעיה. יש לך חמש נקודות, חבר אותן בקו ויהיה לך גרף. אני לא מבין מה הנקודה שלך.

יש לך נתון של מהירויות גלילה תחת עומס נתון. מה צריך יותר מזה כדי לקבל תמונה על המצב?

סוזי המשתוללת
08-06-08, 13:19
חנן
אני בודק הרבה את הנתונים האלה על מנת לבחור את "הכננת הנכונה"
יש עוד הרבה נתונים שחשוב להסתכל עליהם כגון צריכת הזרם של הכננת שכן על מנת שהיא תוציא את הביצועים המקס שלה אתה צריך להיות מסוגל לספק לה אנרגיה כתנאי התחלתי
מעבר לכך כננות ה2.5 מסתייעות בגיר "קצר" וכך מגיעות למהירויות גלילה סבירות תחת עומס מלא
הכננות בעלות ההספק הגבוה מסתפקות בגיר ארוך שנותן להן מהירות גלילה על ריק גבוהה בהרבה ומנצלות את ההספק הגדול כדי למשוך מהר גם במעמס גבוה
למשל ה 8274 שרוב המתחרים מעדיפים נותנת ביצועים טובים על ריק אבל במעמס של רכב תחרותי שתקוע חזק היא נכשלת הרבה פעמים
מה שכן היא בנויה הכי חזק

six 4 life
08-06-08, 13:25
http://www.milemarker.com/video/comparison.html

eran4x4
08-06-08, 13:26
קראתה את ההערה בתחתית הטבלה?
למיטב הבנתי משורה זו ההבדל הוא ביכולת הסחיבה בכל כריכה ולא במהירות

סוזי המשתוללת
08-06-08, 13:50
קבל דוגמה שתי כננות של וורן שתיהן 9.5 אלף ליברות
http://www.warn.com/truck/winches/src/9.5ti.shtml
http://www.warn.com/truck/winches/95xp_winch.shtml
והוספתי גם את ה8274-50 4.6 כ"ס להשוואה
http://www.warn.com/truck/winches/src/M8274-50.shtml

סוזי המשתוללת
08-06-08, 14:03
אם תשווה בין הxp 9.5 לבין ה8274 במשיכת 8000 ליברות (זה המקס בשביל ה8274)תראה שה xpמהירה מה 8274 בכ 20 אחוז / קלה ממנה במשקל העצמי / וצורכת אמפרז נמוך יותר באותה המשיכה
בעצם היתרון העיקרי של ה8274 למשל הוא רק באורך כבל גדול בכ 50 אחוז ובגלילה "על ריק" שם היא טסה לעומת ה xp
בקיצור כשהולכים לבחור כננת לתחרות השיקולים הם רבים
האם אני צריך "רק,8000 ליברות או ש"חייב" 9500 במשיכה ישירה
האם אני חייב את האמינות הכביכול גבוהה של ה8274 או שיכול להסתפק באמינות הטובה של ה9.5
האם אני חייב את אורך הכבל של ה8274 או שאסתפק בזה של ה9.5 וכבל הארכה
האם 8274 + מכפיל כח תמשוך יותר מהר מ9.5 בכינון ישיר? והאם אני מוכן להפסיד בשל כך 25 אחוז באורך הכבל ?
כמו שאתה רואה אין חד משמעיות הכל עניין של העדפות :D

חנן-ג'יפולוג
08-06-08, 14:57
חנן
יש עוד הרבה נתונים שחשוב להסתכל עליהם כגון צריכת הזרם של הכננת שכן על מנת שהיא תוציא את הביצועים המקס שלה אתה צריך להיות מסוגל לספק לה אנרגיה כתנאי התחלתי

לא הבנתי כלום מהמשפט הזה. בכל מקרה, הנתונים שבטבלה שהבאתי מסתמכים על אספקת מתח וזרם תקינה. שים לב שדרישות הזרם מכל הכננות לא רחוקות משמעותית אחת מהשנייה.

מעבר לכך כננות ה2.5 מסתייעות בגיר "קצר" וכך מגיעות למהירויות גלילה סבירות תחת עומס מלא

היחס בכל הכננות שבטבלה הוא 1:138. לא שזה מעניין במקרה הנוכחי כי יש לנו את השורות התחתונות של הביצועים בפועל והן אלה שמעניינות באמת.

קראתה את ההערה בתחתית הטבלה?
למיטב הבנתי משורה זו ההבדל הוא ביכולת הסחיבה בכל כריכה ולא במהירות

קראתי. לא לגמרי הבנתי ואני חושב שזה לא מעניין. זה כבר באמת נשמע לי כמו קשקוש שיווקי. תהיו מצידי על השכבה ה100. אם בשורה התחתונה יכולת המשיכה זהה, ומדובר כאן על עומסים זהים לכל הכננות, 2000, 4000, 6000 וכו' ועל בסיס זה הכננות נמדדות, אז ההספק הרלוונטי לצרכן הוא זהה.

סוזי המשתוללת
08-06-08, 17:45
חנן
נו נו נו
ממך ציפיתי ליותר
שתי כננות בפירוש כתוב g ear ratio :1:156גיר פלנטרי
ה8274 מסתייעת בגיר רגיל עם גג"שים מפלצתיים ביחס 1:134
בשום מקום לא תמצא 1:138 ואני מכיר המוווון דגמי כננות
דווקא הסיניות מסתייעות ביחס קצר יותר
גם צריכת הזרם המקס' לא דומה בכלל אפילו לא בין שתי ה9.5
האחת צורכת 480 אמפר ואילו השנייה 425 אמפר ו55 זה לא משהו שהולך ברגל...
ה8274 ממוקמת באמצע עם 450 אמפר במקס'
שים לב שיש לכל נתון משקל גם נתון צריכת זרם ספציפי

דרור הראל
08-06-08, 18:53
נתוני יצרן זה עבודה של איש שיווק?

אתה רוצה גרף? אין בעיה. יש לך חמש נקודות, חבר אותן בקו ויהיה לך גרף. אני לא מבין מה הנקודה שלך.

יש לך נתון של מהירויות גלילה תחת עומס נתון. מה צריך יותר מזה כדי לקבל תמונה על המצב?

נתוני יצרן הם בהחלט עבודה של איש שיווק.

בעת הכנת קטלוגים,ובהם נתונים טכניים וטבלאות נתונים שונות ומשונות,לאנשי השיווק יש אמירה רבה ולעיתים רבות מעגלים נתון מסויים-לא תמיד לרעה-על מנת להתאים ואו לעלות על נתוני מתחרים וכדומה.בדרך כלל החריגות אינן כאלו שניתן לתבוע את היצרן על פרסום שקרי,אלה כאלו שניתן תמיד לטעון שזו התוצאה שהתקבלה בבדיקת מעבדה.בתחום שאני עובד בו למשל,מוצרים עם נתונים זהים לגמרי,מוצגים בטבלאות עם פער קטן בניהם על מנת שכל אחד מהם יופנה לצורך אחר או לתחום עבודה שונה.

דרור הראל

eran4x4
08-06-08, 19:05
חנן
נו נו נו
ממך ציפיתי ליותר
שתי כננות בפירוש כתוב g ear ratio :1:156גיר פלנטרי
ה8274 מסתייעת בגיר רגיל עם גג"שים מפלצתיים ביחס 1:134
בשום מקום לא תמצא 1:138 ואני מכיר המוווון דגמי כננות
דווקא הסיניות מסתייעות ביחס קצר יותר
גם צריכת הזרם המקס' לא דומה בכלל אפילו לא בין שתי ה9.5
האחת צורכת 480 אמפר ואילו השנייה 425 אמפר ו55 זה לא משהו שהולך ברגל...
ה8274 ממוקמת באמצע עם 450 אמפר במקס'
שים לב שיש לכל נתון משקל גם נתון צריכת זרם ספציפי
סוזי חנן התיחס לשלושת הכננות של ראמזי.

חנן - ההשוואה בטבלה שהבאתה מהירות גלילה מול צריכת זרם בכריכה הראשונה של שלושת הכננות, עדיין לכננת החזקה יותר יש יכולת למשוך יותר משקל

לגבי השאלה שלך התשובה של סוזי רלוונטית כי היא מראה איך אפשר לקבל נתונים שונים מכננות שונות.

ההשוואה שבוצעה ע"י המגזין לא ממש רלוונטית היום ויצאה כפי שיצאה כי זה ששלושת הכננות הספציפיות עם אותו גיר ותוף ומנועים דומים יודעות לתת (וגם זה לפי נתוני יצרן תאורתים..)...

נמרוד
10-06-08, 22:49
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=10386&d=1212904012

חנן אני התכוונתי בתגובה הראשונה לדבר אחד פשוט: הנתונים בטבלה לא שווים כלום. אין בסיס לדיון.

ברור גם לך שלא יתכן שיש נתונים זהים לחלוטין, עד אחרי הנקודה העשרונית, בכל פרמטר, לשתי כננות שנטען שיש להן מנועים בעלי הספקים שונים ואותו הגיר. מאחידות הנתונים גם ברור שלא בוצעה שום בדיקה על ידי המגזין. לך תדע, אולי זו סתם טעות דפוס ששתי העמודות בטבלה זהות ובמגזין הבא פורסמה הודעת התנצלות...

הצפרדע
10-06-08, 23:46
חנן

i bet my ass you do....:twisted::mrgreen::lol::!::shock:: rolleyes::cool::p

סוזי המשתוללת
11-06-08, 00:06
:razz:your ass is to smooth for that

ooooops is not your ass...........;)

-->