PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינת שני מצברים

נחום
09-06-08, 21:35
נתקלתי במוצר הבא שמאפשר טעינת שני מצברים במקביל, ובעל שני מצבי עבודה טובים
מישהו יכול להביע את דעתו (חנן ?) והאם שווה לטרוח לברר משלוח או יש דברים דומים אצלינו

http://www.traxide.com.au/trax1sc40_2.html

shachar
09-06-08, 22:23
זה מיועד לטעינה בלבד,
זה טוב כאשר יש לך הפרדה מלאה בין מצבר רגיל לתפעול השוטף של הרכב ועוד אחד לאביזרים בלבד

שים לב שמעל 30A צריכה לא תוכל למשוך מהאלטרנטור.

במחיר הזה תוכל לקנות מתג סירות טוב, לשלוט בחיבורים בין המצברים ולהישאר עם עודף

חנן-ג'יפולוג
09-06-08, 22:30
מהי המטרה שלך, נחום? זה חשוב להבין את הבעיה כדי לדעת למצוא פתרון נכון.

סתם לטעון? אצלי ההיילקס מחובר קבוע למטען אוטומטי ושני המצברים מחוברים ונטענים ביחד.

נחום
09-06-08, 22:46
המטרה היא לייצר מערכת כפולת מצברים שתאפשר טעינת שני המצברים, שימוש במצבר משני לצורך
חניון לילה, ללא סיכון של פריקת הראשי ע"מ להבטיח התנעה בבוקר.

בהנחה שיש לי שני מצברים, אני מבין שהמוצר מאפשר טעינת שני המצברים כאשר למצבר ההתנעה
יש עדיפות בטעינה. במצב של חניון לילה(מנוע כבוי) ובהנחה שהצרכנים מחוברים למצבר המשני, פריקה שלו לא תפרוק את הראשי (בידוד המצברים) למעשה זו פעולה אוטומטית של אותו מפסק ידני ששחר מזכיר (הכתבה של נמרוד)
אם כך שני הפתרונות זהים והשאלה שנותרה היא עלות/תועלת..כמה המוצר הזה יקר מהתקנת מפסק ידני.. אם לצורך העניין מפסק ימי יעלה 150-200 ש"ח והמוצר הזה סביב 400 ש"ח בארץ, שווה לדעתי הפתרון האוטומטי, מדובר על שגר ושכח. אני מפספס משהו ?

נחום
09-06-08, 23:04
זה מיועד לטעינה בלבד,
זה טוב כאשר יש לך הפרדה מלאה בין מצבר רגיל לתפעול השוטף של הרכב ועוד אחד לאביזרים בלבד

שים לב שמעל 30A צריכה לא תוכל למשוך מהאלטרנטור.

במחיר הזה תוכל לקנות מתג סירות טוב, לשלוט בחיבורים בין המצברים ולהישאר עם עודף

שחר, לצורך הבהרה, כשהמפסק הימי על מצבר 1 לדוגמא, הוא מאפשר טעינה רק למצבר 1 ושימוש
בזרם שנובע ממצבר 1 בלבד ? או שמצב 1 מבודד שימוש ממצבר 2 אבל שניהם יטענו במקביל ?

חנן-ג'יפולוג
09-06-08, 23:10
מפסק ימי כמו של נמרוד או שני מפסקי זרם פשוטים כמו שיש אצלי, אחד לכל מצבר, לעניות דעתי, נותנים פתרון לא יקר, ומצוין. תחשוב שלמשל, אם מצבר ההתנעה שלך התיישן ולא מצליח להתניע את הרכב לאחר חניון הלילה, אתה מחבר את המצבר השני ומניע את הרכב, ללא צורך באלתורים כלשהם. אתה יכול, כמוני, לנתק את שני המצברים בעמידה ממושכת, או לנתק את מצבר ההתנעה בחניון הלילה כדי לוודא שאין צרכן כלשהו שיחסל את המצבר בלילה. אתה יכול לנצל את עוצמת שני המצברים בו זמנית לצורך התנעה או שימוש בכננת, ועוד.

גם הפתרון שהבאת הוא פתרון טוב, אבל הוא פחות גמיש.

רכס חיים
10-06-08, 00:55
עלות של מפסק ידני ימי ליאכטות המאפשר 4 מצבים - שהן כל האפשרויות-

1. הכל מופסק.

2.שני המצברים מחוברים.

3.מחובר מצבר ימין בלבד.

4.מחובר מצבר שמאל בלבד.

שילמתי לאחרונה -.280 שקל בחנות לאביזרי יאכטות ביהוד.

כמו שאתם מבינים טרם חיברתי את הכבלים לאחר הרכבת המפסק....מחוסר זמן.

דרור הראל
10-06-08, 07:34
נחום,בנושא הזה אתה לא חייב ליבא דבר,או מפסק ידני כמו שכתבו קודמי,או ברז סולונואיד שמפריד בין המצברים בעת סגירת סוויץ ומאפשר הטענה משותפת בעת הפעלת הסוויץ.אצלי יש מערכת אוטמטית כזו כבר יותר משנתיים,מתפקדת מצויין-הותקנה ע"י רמי המתקין הנייד.

באופן אישי,כיום הייתי מתקין את הידנית,משום מה אני מעדיף אביזרים ידניים על אוטמטים.

דרור הראל

shachar
10-06-08, 08:08
שחר, לצורך הבהרה, כשהמפסק הימי על מצבר 1 לדוגמא, הוא מאפשר טעינה רק למצבר 1 ושימוש
בזרם שנובע ממצבר 1 בלבד ? או שמצב 1 מבודד שימוש ממצבר 2 אבל שניהם יטענו במקביל ?

תלוי בחיבור של הצרכנים שלך

אצלי הכל מחובר ליציאה הראשית מהברז.
מצב 1 או 2 מתנהגים כאילו יש לך מצבר אחד בלבד
הבורר אצלי מאפשר מעבר רציף בין מצברים ללא מצב שבמיתוג אין אף מצבר מחובר דבר שעלול לדפוק לך את האלטרנטור ואף חמור מזה למחוק את הזיכרונות ברדיו.... :-)

YosseF100
10-06-08, 13:37
תשמע,
ביום יומיים הקרובים אני אעלה כאן גלריה הקשורה לעניין
איך אני הלכתי לדבר דומה ובאיזה כאב ראש גדול ויקר סיימתי
מתוך שבאתי לברך את הרכב יצאתי מקלל ומאוכזב
יש ברנש מוכר מאוד כאן באתר שהיה שותף לעבודת השיקום וכו
הפתרונות הפשוטים שמוצעים כאן עם ההפרדה וכו הם הנכונים!!
כל השאר פתח לכאב ראש נוראי...

בברכת 12V
YosseF

shachar
10-06-08, 15:04
נחום,
חשבת היכן למקם את המצבר השני?
אצלי הם צמודים במקום המקורי אבל נדרשה עבודה יצירתית עם דיסק......

boba banay
10-06-08, 16:55
אצלי מחוברים שני המצברים עם המפסק הימי - עובד מצוין - הג'יפ עמד עכשיו 3 חודשים בלי הנעה(תופעת הסטרטר המקפץ שב"ה עברה מהעולם) וכשסיימתי את ההרכבה העברתי את הבורר למצבר המניע - והניע כמו שועל

היציאה מהמפסק מתחברת במקום נעל הכאבל (+) במצבר יחיד לכל המופעלים ולאלטרנטור והמצברים מתחברים כל אחד לכניסה נפרדת ומבודדת

הסכנה היחידה היא העברת המפסק ל OFF כאשר המנוע דולק - אצלי הלך אלטרנטור אחד כשבטיפשותי רציתי לראות מה קורה ובפעם אחרת כשמישו אחר נהג בג'יפ(טעות שלא תקרה שנית)
הלך מודול הצתה(מזל שהיה ספייר במקום).

eran4x4
10-06-08, 19:50
אצלי מחוברים שני המצברים עם המפסק הימי - עובד מצוין - הג'יפ עמד עכשיו 3 חודשים בלי הנעה(תופעת הסטרטר המקפץ שב"ה עברה מהעולם) וכשסיימתי את ההרכבה העברתי את הבורר למצבר המניע - והניע כמו שועל

היציאה מהמפסק מתחברת במקום נעל הכאבל (+) במצבר יחיד לכל המופעלים ולאלטרנטור והמצברים מתחברים כל אחד לכניסה נפרדת ומבודדת

הסכנה היחידה היא העברת המפסק ל OFF כאשר המנוע דולק - אצלי הלך אלטרנטור אחד כשבטיפשותי רציתי לראות מה קורה ובפעם אחרת כשמישו אחר נהג בג'יפ(טעות שלא תקרה שנית)
הלך מודול הצתה(מזל שהיה ספייר במקום).

אפשר ליצר מעגל הגנה שמונעה את ניתוק האלטרנטור מהמצבר כאשר המנוע פועל (אלטרנטור מיצר חשמל) גם עם המפסק הועבר לאפס.

boba banay
10-06-08, 20:54
אפשר ליצר מעגל הגנה שמונעה את ניתוק האלטרנטור מהמצבר כאשר המנוע פועל (אלטרנטור מיצר חשמל) גם עם המפסק הועבר לאפס.

ואז אתה מבטל את ההפרדה בין המצברים
אם אתה מחבר את האלטרנטור בצורה עקיפה למצבר מספר 1 לדוגמא והעברת את המפסק למצבר 2 יצרת מצב שבו 2 המצברים מחוברים אחד לשני דרך המגע באלטרנטור.

eran4x4
10-06-08, 21:13
ואז אתה מבטל את ההפרדה בין המצברים
אם אתה מחבר את האלטרנטור בצורה עקיפה למצבר מספר 1 לדוגמא והעברת את המפסק למצבר 2 יצרת מצב שבו 2 המצברים מחוברים אחד לשני דרך המגע באלטרנטור.
אולי (תלוי בתכנון) וגם זה רק במצב בו איזה חמור העביר את המפסק לאפס כאשר המנוע פועל!

asafk
10-06-08, 21:41
שיטת הפרדת המצברים ה"ידנית" או באמצעות ממסר, לוקה בחסר, לדעתי. הבעיה העיקרית, וזה משהו שראיתי קורה- היא כאשר המצבר המשני מתרוקן לחלוטין, ואז יש זרם טעינה גבוה מאוד שהולך אליו- זה עלול לגרום למוליכים שרופים ועלול לגרום לנזק למצבר הראשי. למרות זאת, אני חושב שאם כבר הולכים על פתרון כזה, ולא על מפצל טעינה כמו בהודעה הפותחת של הדיון הזה, או כמו שמורכב בקמפר שלי (ראה http://www.jeepolog.com/530.html ), אז עדיף להשתמש בממסר ולא במתג ידני. גם אני מעדיף בד"כ דברים ידניים, אבל קח בחשבון שלעתים לא אתה הוא זה שמפעיל את הרכב, ומבחינתי, לרכב שאתה יכול לתת למישהו בלי שעתיים של הסברים על איך ומתי מפעילים- יש יתרון.

אסף.

גל בר און
15-06-08, 11:26
שיטת הפרדת המצברים ה"ידנית" או באמצעות ממסר, לוקה בחסר, לדעתי. הבעיה העיקרית, וזה משהו שראיתי קורה- היא כאשר המצבר המשני מתרוקן לחלוטין, ואז יש זרם טעינה גבוה מאוד שהולך אליו- זה עלול לגרום למוליכים שרופים ועלול לגרום לנזק למצבר הראשי. למרות זאת, אני חושב שאם כבר הולכים על פתרון כזה, ולא על מפצל טעינה כמו בהודעה הפותחת של הדיון הזה, או כמו שמורכב בקמפר שלי (ראה http://www.jeepolog.com/530.html ), אז עדיף להשתמש בממסר ולא במתג ידני. גם אני מעדיף בד"כ דברים ידניים, אבל קח בחשבון שלעתים לא אתה הוא זה שמפעיל את הרכב, ומבחינתי, לרכב שאתה יכול לתת למישהו בלי שעתיים של הסברים על איך ומתי מפעילים- יש יתרון.

אסף.
המוצר המתאים ביותר למטרה זו מיוצר ע"י חברת STERLING POWER PRODUCTS
הוא אמנם יותר יקר אבל אינו דורש ביצוע שינויים ברכב ובטווח הארוך יכסה את ההשקעה בזכות ביצועים מצוינים והארכת חיי המצברים.
שם המוצר BATTERY TO BATTERY 4 STEP DIGITAL CHARGER
ניתן למצוא אותו באתר www.levinsonenergy.co.il (http://www.levinsonenergy.co.il) בקטגוריה בקרי טעינה.ניתן לראות גם
תמונות של רכבים וכלי שייט בגלריה של האתר.
גל

-->