PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחצי עבודה של Maxxis Trepador MT 205/70/15

erez33
11-06-08, 13:58
מישהו יכול אולי לעזור לי בזה?
איזה לחץ לשים בצמיגים החדשים, מתקין הצמיגים אמר לי לשים 25 בכולם אבל הוא לא נשמע הכי סגור (מין פרצוף כזה של השערה - כי הוא אמר שהם יותר "חזקים" אז צריך פחות אויר) ובאתר של מקסיס לא מצאתי הוראות על איזה לחץ לשים באופן כללי רק שאסור יותר מ50).
בצמיגים המקוריים זה 23 קדימה ו26 אחורה, והוא אמר לי בנוסף לזה לעולם לא לרדת מתחת ל15 כי הם ירדו מהג'נט אבל פה קראתי שבחולות רציניים צריך 50 אחוז מהלחץ המקורי??? יכול להיות שלא הבנתי טוב לגבי הורדת הלחץ?
כרגע אני נוסע עם לחץ 25 ביום יום אבל משום מה נראה לי שהצמיג "פחוס מידי" (שגם זה לא אומר יותר מידי - עדיין לא מכיר אותם ומעדיף לשאול מאשר לטעות ולשלם על זה אחר כך)
מה שכן חצי שעה אחרי שהוצאתי אותו מהיבואן והתקנתי את הצמיגים נכנסנו לשטח לאיזה טיולון עבירות קטן של שעה וחצי (רציתי שהוא יבין שהוא לא הולך להיות רכב כביש) ונהנתי כמו שלא נהנתי הרבה זמן....:-)
תודה מראש על העזרה :-)
ארז

נמרוד
11-06-08, 21:47
אין כזה דבר, הוראות לחץ אויר ספציפיות לצמיג. אין לזה שום משמעות. הלחץ המומלץ תלוי לא רק בצמיג אלא ברכב שיושב עליו - רכב כבד יותר ידרוש לחץ גבוה יותר. אותם 50PSI הם הגבול העליון שמותר לנפח בצמיג הנ"ל - load range C. אתה לעולם לא אמור להתקרב ללחץ הזה בג'ימני! לחץ האויר הבסיסי המומלץ הוא המלצת יצרן הרכב, מה שכתוב על הדלת. אם אתה משנה את מידת הצמיג משמעותית אז יש שאלה, אבל אתה לא שינית את המידה.

בכביש, באמת אין סיבה שלא תשאר עם הלחץ של הייצרן. בשטח - אתה יכול להוריד כמה וכמה PSI, לסביבות 15 בלי שום חשש. כשאתה עולה חזרה על הכביש, הקפד על נסיעה במהירות איטית יחסית (70 קמ"ש) עד שאתה ממלא חזרה אויר. קומפרסור למילוי בסוף יום טיול זה נחמד - אבל אין בעייה לסוע גם כמה שצריך עד תחנת הדלק הקרובה.

נסיעה בלחץ של סביבות 15 תהפוך את הרכב להרבה יותר נעים בשטח, ותשפר מאד את האחיזה בסוגי שטח בעייתים - חול כמובן, אבל גם עליות מכל הסוגים - דרדרת, מדרגות סלע, פודרה...

אל תסחף לקיצוניות השנייה - אתה לא חייב להוריד לחץ אויר בכל ירידה לשטח... לא יראה כלום אם תסע באותו לחץ אויר מומלץ גם ברוב הטיולים. שווה לך לנסות נסיעה בלחץ נמוך ולהשוות את הנוחות ואת השיפור בעבירות. מה שנקרא ללמוד את הרכב.

erez33
12-06-08, 09:18
אחלה, תודה רבה נמרוד, למדתי והפנמתי...
יום טוב,
ארז

shahar2548
23-06-08, 18:20
שלום
אני מעוניין לשים בג'ימני צמיגי שטח מלא...
רציתי לדעת איך הצמיגים בכביש? ואיך בשטח?
המידה היא מידה חוקית לג'ימני(15\70\205)?
וכמה עולים 4 צמיגים?
תודה שחר

חרוזון
23-06-08, 22:01
4 עולים בערך 1900 עד 2100 ש"ח
צמיג מצויין עושה את העבודה בשטח, קצת זהירות בכביש!!!
תתחדש!!!
שרון

shahar2548
23-06-08, 22:25
תודה שרון....
אז קיימת מידה כזו (15\70\205) המקורית (חוקית) לג'ימני?

s_n_p
24-06-08, 00:43
אם אתה משנה את מידת הצמיג משמעותית אז יש שאלה

נמרוד, למה אתה חושב שעם הגדלת מידת הצמיג לחץ האויר צריך להישתנות, כי הרי מה זה לחץ?
- כח ליח' שטח, אז איזה משמאות יש לגודל הצמיג?
אני חושב שגם כאשר מגדילים את מידת הצמיגים צריך להישאר באותו לחץ אוויר כמו עם הישנים (קטנים).

erez33
24-06-08, 17:11
אז ככה,
יש צמיגי שטח MT של MAXIS במידה המדוייקת.
עד עכשיו ממש אין תלונות, ומי ששואל על התנהגות של ג'ימיני, זה לא רכב ספורט וצריך להיות מודעים לזה, זה ג'יפון שקצת רועד על הכביש (גם עם הצמיגים המקוריים) אבל ממש אין בעיה, נסעתי איתו לאילת אחרי שקניתי אותו, נסעתי איתו על כביש רטוב, על יבש, על כביש עם חול, כיכרות ביותר מזחילת צב ובכלל, לא נוסע איתו שונה מכל רכב אחר, גם ככה אני לא מהטייסים, מעדיף להנות מהנסיעה ולא להיות בסטרס כל הזמן, אז אם אתה נוסע סביר, רגוע, לפי החוק או 10 אחוז מעל בכל מקום, אין שום בעיה, אבל ממש שום בעיה, ומבחינת שטח, לא יודע כי לא ניסיתי לנסוע עם ג'ימיני עם צמיגי כביש, אבל כבר עשיתי איתו מספר טיולים באיזור פה, וגם באיזור במושב בעמק חפר, וממש לא מאוכזב, מעבר למשהו אחד שלא עברתי ולדעתי זה ממש בגללי, חוסר נסיון הם לא הראו חוסר אחיזה, בכל מקרה, ממולץ בחום!!!!
לגבי המחיר, אני החלפתי 4 צמיגים ביום שקניתי את הרכב, ככה שהם היו חדשים ושילמתי תמורת ההחלפה 1800 סה"כ כולל הרכבה, איזון והכל...קניתי בצמיגי ורד בנתניה...
ביררתי במספר מקומות לפני ורצו יותר, די הרבה יותר, יש שם את רמי ואייל והם מעולים, מה גם שאני מרגיש באופן אישי בעיקבות כל מיני מקרים בעבר שאני יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות....גם מומלץ בחום.....
זהו, אם יש עוד שאלות אני אשמח לענות...ואל תתפתו לקנות את ה205/75/15, זה יכוללא לעבור לדעתי טסט, ורוב מי שאמרתי לו את זה הציע לי אותם ולא את המידה המקורית......אבל ניתן למצוא.

-->