PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב 4X4 בויטרה 93 ידנית

tomergir
14-06-08, 21:32
שלום לכולם .

אתמול נכנסתי לשטח עם הג'יפ בצורה לא כל כך אחראית , קרי - לבד!

שילבתי 4X4 , נדלקה הנורה שמחווה על השלמת הפעולה והתחלתי לנסוע בחולות של פלמחים.

אחרי כ- 50 מטר התחלתי לשקוע ולא הבנתי איך .
הורדתי אוויר, חפרתי מסביב לכל הגלגלים , שמתי את השטיחים של הרכב מתחת לגלגלים והרכב לא זז.

זה הזמן להגיד תודה רבה למוטי מכפר הנגיד והחבר'ה שלו שבאו לחלץ אותי משם והסבירו לי שהרכב לא השתלב ל-4X4.

השאלה שלי היא האם אפשר לזהות מה הבעיה בבית ולתקן אותה או שחייב מוסך?
ודבר שני איך בודקים אם הרכב השתלב ל-4X4 לפני ששוקעים ?

תודה רבה לכולם .

חנן-ג'יפולוג
14-06-08, 22:00
נועלי טבור אוט' או ידניים? אם ידניים, נעלת אותם?
הרכב אצלך הרבה זמן? כבר טיילת איתו וראית שיש לך 4X4 אמיתי? או שזו פעם ראשונה שלך בשטח איתו?

tomergir
14-06-08, 22:11
נעלתי את הנועלים(ידנית), הרכב אצלי מעל שנה,טיילתי איתו כבר מספר פעמים ואפילו באותו שטח וראיתי שזה עובד.

חנן-ג'יפולוג
14-06-08, 22:44
שלב את הטרנספר ל4X4, נעל נועלי טבורים, הרם גלגל ימני קדמי באוויר, נסה לסובב אותו ביד וחזור לספר לנו אם הגלגל מסתובב, והאם הציריה הימנית והשמאלית מסתובבות ולאיזה כיוון ואם גל ההינע מסתובב.

כשתחזור אלינו אם תשובה מפורטת ומדויקת נוכל לכוון אותך אל המקום הבעייתי ונמשיך הלאה.

tomergir
14-06-08, 23:22
אני מקווה שהבנתי את הבדיקה:
הרמתי גלגל ימני באוויר, שילבתי 4X4 ונעלתי את הטבורים כשניסיתי לסובב אותו , הוא נתקע. הציריה מסתובבת וגם הגלגל השמאלי מנסה להסתובב לכיוון השני .
גל ההינע מסתובב גם הוא .
כל המערכת "מנסה" להסתובב אבל נתקע כי הרכב כבוי (אם אני אניע אותו הוא ייפול מהג'ק).

חנן-ג'יפולוג
15-06-08, 07:37
OK. זה המצב התקין.

אבל, כנראה שמשהו מחליק תחת עומס, ואת זה קצת יותר קשה לזהות.

לפני שאתה ממשיך לאבחן, על מנת לוודא שאבחנת החברים שעזרו לך היתה נכונה, גש עם חבר לעלייה חולית תלולה, נסה לעלות אותה באיטיות עד שהרכב ייעצר והגלגלים יסתחררו ושהחבר שלך יאמר לך אם אחד משני הגלגלים הקדמיים מסתחרר גם, או ששניהם יסתחררו. זה המצב התקין. מצב לא תקין הוא שהגלגלים האחוריים מסתחררים ואף גלגל קדמי לא מסתחרר.

tomergir
15-06-08, 15:53
תודה רבה. אני אבדוק

דוד כפר הנגיד
16-06-08, 18:44
לתומר שלום השם שלי הוא דוד כפר הנגיד
אני שעזרתי לך ביום שישי

הגלגלים הקידמים לא נעו למרות שהיית משולב
בידידות דוד

tomergir
16-06-08, 23:10
לתומר שלום השם שלי הוא דוד כפר הנגיד
אני שעזרתי לך ביום שישי

הגלגלים הקידמים לא נעו למרות שהיית משולב
בידידות דוד

תודה רבה דוד. הצלתם אותי. בכל אופן, הג'יפ במוסך, והם עובדים על זה, אני מקווה לפרסם מה הם תיקנו כשהוא יצא משם.

-->