PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי, שאלה לגבי מדידה של כמות דלק

ilan.sch
15-06-08, 22:19
מה נשמע יש לי שאלה כללית למכוניות
איך הולכת המדידה של הדלק בטנק ?
נניח במכוניות ישנות היה מצוף שהיה מחובר למד דלק ? ובגלל זה גם רואים כמה דלק שהאוטו מכובה ? ואיך פועלת המדידת דלק במכוניות החדשות ? על פי משקל של התכולת טנק ? או שיש להם מודד אופטי ? למה במכוניות חדשות לחצי מיכל הראשון לוקח יותר זמן להגמר מאשר לחצי המיכל השני ? ובמכוניות ישנות זה לא ככה

תודה

AvigdorAharon
15-06-08, 22:47
למה במכוניות חדשות לחצי מיכל הראשון לוקח יותר זמן להגמר מאשר לחצי המיכל השני ? ובמכוניות ישנות זה לא ככה

תודה

גם ביישנות זה ככה, אין לי מושג למה.

אביגדור

Viper
16-06-08, 00:11
חצי המיכל הראשון מספיק למרחק נסיעה כמעט בדיוק כמו לחצי המיכל השני ...
השגיאה הינה במדידת מד הדלק.
זאת עקב פעולת מד הדלק ואופן העבודה שלו.
ברוב המקרים אגב מדובר על מצוף המניע פחית מתכת ע"ג נגד סלילי. (כלומר, ההתנגדות הנמדדת בין הדק הנגד לפחית המחוברת למצוף משתנה בהתאם לגובה המצוף).
למה לא מדייקים יותר? עלויות...
אתה יכול לשים מד דלק המותקן במטוסים שיהיה מדויק מאד- אבל האם יחס העלות/תועלת שווה את זה?!?

tzagi
16-06-08, 06:24
למה במכוניות חדשות לחצי מיכל הראשון לוקח יותר זמן להגמר מאשר לחצי המיכל השני ? ובמכוניות ישנות זה לא ככה

תודה

פטנט ידוע ודי ישן
פעם, מד הדלק עבד בצורה ליניארית, כלומר, אם המצוף ירד ב 10% השעון הראה בהתאם
בשנות ה90 המציאו משהו חדש, חילקו את הסקאלה 65-35
כשחצי טנק זה באמצע,
למה?
פסיכולוגיה,
אם הסקלה תירד יותר לאט אחרי שהנהג מילא דלק, זה יגרום לו לחשוב שהרכב חסכוני יותר ממה שהוא במציאות.
החצי העליון של הסקלה יורד הרבה יותר לאט מהחצי התחתון, למעשה, כשהמחוג מראה חצי טנק, נשאר בערך 35%
מהטנק. ברור?

ואגב, טכנולוגיית מצוף הדלק לא השתנת קרוב ל100 שנה. אין כל מודדים אופטיים או אחרים.
יש מצוף וסליל. זהו.

ilan.sch
16-06-08, 07:23
כן
תודה

ronaldo
16-06-08, 13:33
עוד משהו קטן לא קשור לשיטת המדידה,
במכוניות החדשות, אוקטן 95, פתח המיכל הוא מאוד צר וכשפיית המשאבה בפנים כמעת ואין רווח
שהאויר ואדים יצאו בזמן המילוי. זה גורם לפייה במילוי אוטומטי לקפוץ כשיש לעוד כמה ליטרים מקום להכנס. אם את סוף התדלוק תבצעו ידנית - כשמשאירים יותר רווח לאויר וגזים לצאת מהמיכל, תוכלו להרחיק את התדלוק הבא.
בטרופר יש לי עסק עם סולר - הפתח יותר רחב ושם במקום עדים הבעיה היא קצף, אבל מילוי עד הקצה
נותן לי עוד 120 עד 170KM נסיעה לפני שהוא מתחיל לרדת מה FULL . זה נחמד במיוחד בטיולים ארוכים.

-->