PDA

צפייה בגרסה מלאה : תאחלו לי מזל טוב קניתי ג'יפ (אופל פרונטרה 1996) + מספר שאלות

רונן ק.
17-06-08, 21:23
שלום לכולם,
בשעה טובה קניתי אופל פרונטרה 1996, לאחר שנפרדתי מ 320 BMW.
יש רק בעיה אחת באוטו שהוא ממש ממש רועד. ממשששששששששששש.
הרעידות משתפרות טיפה כשהאוטו מתחמם.
אבל עדיין רועד בטירוף.
כשנותנים טיפה גז זה נעלם וכשמשחררים זה חוזר.
הסל"ד עומד בסרק על כ 900 סל"ד.
מה לדעתכם הבעיה. עם הנאחס של ה BMW כנראה המנוע דפוק http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_sad.gif
לעזרתכם אודה,

בברכה,

idanw
17-06-08, 21:45
זה נשמע כמו תושבות מנוע גמורות.
הרם את המנוע מהקרטר שמן עם ג'ק (וחתיחת קרש כדי למנוע נזק לקרטר) ותראה עם התושבות קרועות.

עידן

רונן ק.
17-06-08, 21:47
במידה וזה תושבת כמה להערכתכם זה יעלה לי?

idanw
17-06-08, 21:53
במידה וזה תושבת כמה להערכתכם זה יעלה לי?

אין לי מושג איך וכמה זה באופל... לשם ההשוואה זוג תושבות לסוזוקי סמוראי עולה כ 200 ש"ח, ללא הרכבה. (5 דקות עבודה אם אתה מחליף לבד)

עידן

tzagi
18-06-08, 07:38
זה יהיה מעניין...
רונן....דווח בבקשה את מחיר התושבות כשתמצא אותם.
וכן, זה התושבות
ובמקרה שלא תמצא.....
תודיע לי. אולי יש קומבינה..

רונן ק.
18-06-08, 12:29
זה יהיה מעניין...
רונן....דווח בבקשה את מחיר התושבות כשתמצא אותם.
וכן, זה התושבות
ובמקרה שלא תמצא.....
תודיע לי. אולי יש קומבינה..
חברים שלום,
לאחר שעשיתי סבב מוסכים, קיבלתי 3 דעות שאומרות כי התיזמון באוטו דפוק.
אחד מבעלי המקצוע חיבר שעון לתוך צינור קטנטן וראה שהשעון מראה כי התיזמון לקוי וטען כי "חגורת הטיימינג לא יושבת טוב וייתכן כי פיספסו שן"
עדיין רציתי להתייעץ עימכם האם יתכן שתופעת רעידות מסיבית בסיבובי סרק תנבע מ"פספוס" בטיימינג?

לעזרתכם אודה,

בברכה,

idanw
18-06-08, 12:30
כן, אבל, זה גם ילווה בעישון מהאגזוז וחוסר סחיבה!

רונן ק.
18-06-08, 16:58
כן, אבל, זה גם ילווה בעישון מהאגזוז וחוסר סחיבה!
עישון אין אבל האוטו לא הכי סוחב

tzagi
19-06-08, 06:13
חברים שלום,
לאחר שעשיתי סבב מוסכים, קיבלתי 3 דעות שאומרות כי התיזמון באוטו דפוק.
אחד מבעלי המקצוע חיבר שעון לתוך צינור קטנטן וראה שהשעון מראה כי התיזמון לקוי וטען כי "חגורת הטיימינג לא יושבת טוב וייתכן כי פיספסו שן"
עדיין רציתי להתייעץ עימכם האם יתכן שתופעת רעידות מסיבית בסיבובי סרק תנבע מ"פספוס" בטיימינג?

לעזרתכם אודה,

בברכה,

לא בדיוק מובן לי איך מכונאי מחליט ש"פיספסו שן" בעזרת חיבור שעון תת לחץ בלבד,
אבל אפשר להוסיף את זה לרשימה הארוכה של דברים שלא מובנים לי על מדינת ישראל.

מדוע לא להוריד את מכסה הטיימינג העליון ולבדוק אם החגורה מורכבת כראוי, כול הסיפור לא לוקח יותר מ20 דקות, ולא צריך כלים מיוחדים.

לענות על שאלתך...
הכול יכול להיות,
בריחת ואקום, פלג שרוף, חוט הצתה לא תקין, שסטום דולף...ומי יודע מה עוד.
אני ממליץ לך למצוא מכונאי שמבין עניין,
יש אחד ביפו שאני ממליץ עליו... :-)
פדאנט אורגינל...

רונן ק.
21-06-08, 20:53
לא בדיוק מובן לי איך מכונאי מחליט ש"פיספסו שן" בעזרת חיבור שעון תת לחץ בלבד,
אבל אפשר להוסיף את זה לרשימה הארוכה של דברים שלא מובנים לי על מדינת ישראל.

מדוע לא להוריד את מכסה הטיימינג העליון ולבדוק אם החגורה מורכבת כראוי, כול הסיפור לא לוקח יותר מ20 דקות, ולא צריך כלים מיוחדים.

לענות על שאלתך...
הכול יכול להיות,
בריחת ואקום, פלג שרוף, חוט הצתה לא תקין, שסטום דולף...ומי יודע מה עוד.
אני ממליץ לך למצוא מכונאי שמבין עניין,
יש אחד ביפו שאני ממליץ עליו... :-)
פדאנט אורגינל...
היי, אני באמת זקוק למומחה-על שיאבחן לי את הבעיה יש לך המלצה?

tzagi
22-06-08, 03:31
היי, אני באמת זקוק למומחה-על שיאבחן לי את הבעיה יש לך המלצה?

רונן...

אני בטוח שהמומחה ראה את בקשתך,
הוא "בדרך כלל" מציץ פה בפורום "לפעמים"
אני בטוח שאם הוא מעוניין, הוא ישלח לך הודעה פרטית.
ואני מקווה (בשבילך) שהוא ירים את הכפפה.
לא תימצא אדם אחר ברחבי ארץ ישראל ששוה את המלצתי.

אגב,
אין לי בעיה אם בא לך לקפוץ אלי לכמה דקות לאבחן את הבעיה..... :-)
רק תביא משהו לאכול....

רונן ק.
23-06-08, 14:25
חברים עדכונים :
טיימינג : תקין.
תושבות : תקין.
בדיקת גאזים : בסל"ד גבוה מושלם.
בסל"ד נמוך : 700=HC גבוה (דלק לא מנוצל).
בדיקה במחשב : לא נרשמה שום תקלה וכל הנתונים סבירים עד טובים מאוד.
חותי הצתה : הוחלפו.
שמן, פילטר, פלאגים, פלאשינג בוצע.
האוטו עדיין רועד בטירוף רק בסל"ד נמוך.
דרוש בעל מקצוע מקצוען-על כדי לאבחן את הבעיה.
לי כבר נשבר מהאוטו והוא רק שבוע אצלי :(

UNIX
23-06-08, 17:23
לך למוסך ובקש שיבדוק לך את הלחצים במנוע
לחץ הפוך , קומפרסיה וכו '
ייתכן שיש לך שסתום שרוף

דניאל איש ההר
23-06-08, 21:07
חברים עדכונים :
טיימינג : תקין.
תושבות : תקין.
בדיקת גאזים : בסל"ד גבוה מושלם.
בסל"ד נמוך : 700=HC גבוה (דלק לא מנוצל).
בדיקה במחשב : לא נרשמה שום תקלה וכל הנתונים סבירים עד טובים מאוד.
חותי הצתה : הוחלפו.
שמן, פילטר, פלאגים, פלאשינג בוצע.
האוטו עדיין רועד בטירוף רק בסל"ד נמוך.
דרוש בעל מקצוע מקצוען-על כדי לאבחן את הבעיה.
לי כבר נשבר מהאוטו והוא רק שבוע אצלי :(
לדעתי נפלת על מכונאי לא הכי טוב בלשון המעטה
סתם החלפת חוטים ,פלגים, שמן, פילטר ועוד פלאשינג כל זאת בשביל מה??
הכי טוב שתיגש לאבחון מדויק למוסך מרכזי של umi .
יש אחד בפתח תקוה שגיא מוטורס אם אני לאטועה והשני בראשון לציון.
תאם איתם מראש-שווה לשלם כמה שקלים על בדיקה מדויקת במחשב שלהם-בטוח שימצאו את התקלה.
בהצלחה,

רונן ק.
23-06-08, 21:22
לדעתי נפלת על מכונאי לא הכי טוב בלשון המעטה
סתם החלפת חוטים ,פלגים, שמן, פילטר ועוד פלאשינג כל זאת בשביל מה??
יש אחד בפתח תקוה שגיא מוטורס אם אני לאטועה והשני בראשון לציון.
תאם איתם מראש-שווה לשלם כמה שקלים על בדיקה מדויקת במחשב שלהם-בטוח שימצאו את התקלה.
בהצלחה,
הייתי ב UMI אשדוד אמרו שהם לא מכירים את האוטו בכלל ומעדיפים לא להתעסק :(

Viper
23-06-08, 21:28
שווה לשלם כמה שקלים על בדיקה מדויקת במחשב שלהם-בטוח שימצאו את התקלה.
בהצלחה,

לא מכיר את 2 המוסכים האלו שהזכרת, אבל מנסיוני עם מוסכים מורשים (במיוחד של UMI, וכן, שוב המרמור שלי עליהם יוצא כאן...) אני ממש לא בטוח שהם ימצאו את התקלה. אפילו שיש להם "מחשב" שאמור לחלוב את המידע ממחשב הרכב ולכוון אותם לתקלה.

ואני אנמק...
בפעם הראשונה (לפני מס' שנים)- הרכב שלי לעיתים היה מגמגם ונכבה. לאחר התנעה מחדש היה מסתדר ונוסע יופי. ניגשתי אליהם 4 פעמים(!) בכל פעם חייבו אותי כמובן על בדיקת מחשב (120 ש"ח עבור כל בדיקה). ב-3 פעמים גם החליפו לי מס' רכיבים שעלותם לא נמוכה בלשון המעטה. אבל מה לעשות- פתרון לא בא.
בפעם הרביעית כשאמרו שלא נמצא כלום במחשב והם רוצים להחליף עוד כמה חלקים כבר לא יכלתי. אז קצת "צעקתי" על בעל המוסך שברוב חוצפתו רצה לחייב אותי על בדיקת המחשב. בסוף הסכים שלא אשלם. (ואיפה כל הכסף ששפכתי על החלפת חלפים לא רלוונטיים לתקלה?!?)
הגעתי הביתה- קצת חיפוש בפורומים אמריקאיים, פירוק וניקוי של ה-EGR והרכב התחיל לעבוד כמו שעון שוויצרי (או אמריקאי) עד היום!
בפעם השניה (לפני חודשיים)- רכב חדש מהיבואן (ליסינג), תקלה מוזרה מאזור הגיר. בסורק התקלות הצלחתי לקלוט משהו בזוית העין שמדבר על חיישן תקול. (למרות שהמכונאי הכחיש מולי שזוהי התקלה).
מחקו את זכרון המחשב ברכב ושלחו אותי לדרכי בטענה ש"תחזור אם התופעה תחזור". כמובן שהתופעה החמירה. בפעם שניה שביליתי אצלם- רצו לשלוח אותי למכון גירים.
אחרי מס' שעות בנסיעה מהמוסך הביתה- הרכב פשוט נתקע. כן- נתקע! כשהגיע אליהם- אחרי 3 ימי עבודה על הרכב הם החליפו את כל החיישנים ברכב ובגיר, צמת חשמל מרכזית ועכשיו הרכב נוסע יופי.

אז אלו ההוכחות הקטנות שלי לגבי מומחיותם של מוסכים מורשים. (במקרים שלי זה של UMI. ומכאן אולי המרמור שלי עליהם).

רונן ק.
23-06-08, 21:50
מה זה EGR ואיך מנקים אותו?

גיא
23-06-08, 22:03
ג'ו ... נימרוד ...

שמת לב לאן מפנים אותו ?

שמת לב למה כן מתיחסים ליבואן, למרות שיש כפר גלובלי ולמרות שהרכב כבר לא מיובא לארץ יותר מ ָָָָָָָָָָָָ7 שנים ? ...

זה סורק, זה מחשב, זה גב .. זה אפשרות לבקש מידע מהיבואן /יצרן ..

----

אם תרצה את עזרתי שהוצעה לך מזמן .. אתה עדיין יכול.

lizard
23-06-08, 22:11
כתבת תושבות תקינות.
איזה תושבות בדקת? איך בדקת?
כשהמנוע רועד הוא גם עושה בעיות?
בטורים גבוהים, המנוע מפסיק לרעוד או שאתה פשוט לא מרגיש את הרעידות כי הן כבר בתדר גבוה?
באיזה סל"ד הרעידות מפסיקות? ראית בעצמך את המנוע רועד? איך ראית? פתחת מכסה מנוע ושיחקת עם הסל"ד?

אני רחוק מלהיות מומחה אבל לדעתי אם יש רעידות בסל"ד נמוך והמנוע בסה"כ עושה רושם תקין אז הבעיה היא כנראה בתושבות. מדובר על רכב בן 12 שנה, רכב שטח שהחלקים שלו לא זולים. לך תדע אם מישהו לא עשה שם איזה קומבינה על התושבות או אני לא יודע מה.
הגמישות של כל התושבות של המנוע, גיר (אם יש) והטרנספר צריכות להיות באותה רמה אחרת יש מצב שמשהו לא יהיה בסדר. זו דעתי כמובן.

Viper
23-06-08, 22:39
מה זה EGR ואיך מנקים אותו?

חלק שלא נשמע לי שרלוונטי לבעיה שלך. רק נתתי אותו כדוגמא ל"מקצועיות" של המוסכים המורשים ע"י היבואן...

shmil
23-06-08, 22:45
שרשור מצויין.

לגזור ולשמור היטב לפעם הבאה שמישהו חדש יקפוץ עם השאלה:
"יש לי בהזדמנות מצויינת רכב מצויין מסוג YYY במחיר זול. אמנם הרכב נדיר, אבל תקין. מה דעתכם?"

אולי אחרי השרשור הזה הם יתחילו להקשיב.

tzagi
24-06-08, 07:29
שרשור מצויין.

לגזור ולשמור היטב לפעם הבאה שמישהו חדש יקפוץ עם השאלה:
"יש לי בהזדמנות מצויינת רכב מצויין מסוג YYY במחיר זול. אמנם הרכב נדיר, אבל תקין. מה דעתכם?"

אולי אחרי השרשור הזה הם יתחילו להקשיב.

אם תרשה לי שמיל,
ואני לא מתוכח עם העובדות הכואבות,
נראה לי שאתם מאשימים רכבים מסויימים בגלל בעיות "אנוש"
הרי הרכב לא אשם, ואין הצדקה להוציא לו שם רע,
אבל למה זה(צריך להיות) ככה
מדוע רכב בגיל מעט יותר מ10 שנים נחשב למת?
האם זה בגלל יבואן שלא מעוניין לתת שרות או לספק חלקים?
האם זה בגלל מכונאים עצמאיים מפגרים?(אלו לא מילים שלי!)
מדוע הרכב הפשוט והבסיסי הזה צריך להיות אתגר, אפילו למכונאי חובב? אפילו אם הרכב נדיר להם.

מדוע התופעה לא קיימת במדינות אחרות?

אני מודע שלא לכל בעל רכב יש חוש טכני, אבל בשביל זה יש גאראג'ים ומכונאים, לא?
או לפחות ככה צריך להיות ככה?

shmil
24-06-08, 08:42
האם זה בגלל יבואן שלא מעוניין לתת שרות או לספק חלקים?
האם זה בגלל מכונאים עצמאיים מפגרים?(אלו לא מילים שלי!)
מדוע הרכב הפשוט והבסיסי הזה צריך להיות אתגר, אפילו למכונאי חובב? אפילו אם הרכב נדיר להם.

מדוע התופעה לא קיימת במדינות אחרות?

אני מודע שלא לכל בעל רכב יש חוש טכני, אבל בשביל זה יש גאראג'ים ומכונאים, לא?
או לפחות ככה צריך להיות ככה?

לא כל רכב בן למעלה מ-10 שנים נחשב ל"מת" ולראייה הסיקסים, הסופות, הפאג'רואים והטרופרים מאותם שנתונים כמו הפרונטרה הזו.

הבעייה היא ברכבים נדירים, כלומר כאלו שלא יובאו לארץ בכמויות סבירות. בשלב מסויים מתחילות תקלות, ועקב הנדירות - המכונאים לא מכירים אותו, החלקים לא בנמצא כי ליבואן לא משתלם להחזיק מעבר למה שהוא חייב בחוק, החלקים יקרים מאותה סיבה, והרכב יורד במחירון חזק, כי בגלל המצאי המועט לא הרבה רוצים כמוהו, ואז מתחילה הדרדרות, כי למי שקנה גם אין כסף לטפל, או כי החלק לא זמין והוא ממשיך לנסוע, וכן הלאה.

ולא כולם יודעים כמו הדוד ג'ו שזה בעצם זאב בעור של כלב, שהחלק הזה מהחברה הזו וההוא מההיא, אז כמובן שלכאורה אין להשיג חלקים, והמצב הולך ומדרדר, עד שמוכרים את האוטו לפרXXר הבא שישאל בג'יפולוג "מה דעתכם..." ולא יקשיב לתשובות. הנה, אומר הקונה כאן - "עבר שבוע וכבר נמאס לי מהרכב."

למה זה לא קורה במדינות אחרות? יש לנו ידע על מדינות אחרות חוץ מארה"ק, ארה"ב וברה"מ? ;)

Viper
24-06-08, 09:01
נראה לי שאתם מאשימים רכבים מסויימים בגלל בעיות "אנוש"
הרי הרכב לא אשם, ואין הצדקה להוציא לו שם רע,
אבל למה זה(צריך להיות) ככה

ג'ו,
כן בעיות אנוש או לא, הבעיה קיימת. ואני מכיר רכבים כמעט רק כאן בארץ. מה לעשות...
יכול מאד להיות שהרכב לא אשם- בסוף זה רכב. אבל אם אין לו מלאי חלפים ו/או ידע תחזוקתי בארץ- זו הסיבה שהרכב נחשב ל"מת" כהגדרתך.
אני מתחיל להזכר בימים אפלים שבארץ היה סובארו כמעט לכל העם (חוץ ממני- אף פעם לא אהבתי את הרכב הזה) מעט אירופאיות (גרמניות וצרפתיות) ועוד פחות אמריקאיות.
השם הרע שיצא לאמריקאיות (שאני אחד מחובבי הז'אנר) גרם להן לצניחת מחיר מטורפת, ושם רע שהלך הרבה לפניהן שלא בצדק.
היום המצב קצת יותר מאוזן, אבל עדיין לא משקף את המציאות. כבר שומעים פחות ופחות דברים רעים על אמריקאיות, ולא "מפחדים" מהן כמו פעם. (למרות שיש אחד שקובע את המחירון כאן בארץ- שעדיין לא ברור למה הוא לא אוהב אותן ו"שוחט" אותן במחיר).
ההבדל הוא שלרכבים האמריקאיים שהיו לי (והיו לא מעט) לא היה חסר חלפים מעולם. שלא כמו הרכבים ה"נדירים" האלה בארה"ק כמו הפרונטרה.
וכן, אני מצטרף לדעתו של שמיל. מה החוכמה לשאול על הרכב כאן בפורום- לשמוע עליו את האמת המרה (ושוב, לא בגלל הרכב, אלא בגלל איך שהוא נמצא כאן בארץ), לרוץ לקנות אותו ואז לחזור לפורום עם שאלות בסיסיות שאין להן ממש תשובה. אולי אם הוא יעבור לארה"ב עם הרכב- הוא יהנה ממנו יותר. אבל זו כבר לא חוכמה.
איך אמרו כאן באתר יותר מפעם אחת? אין לך מספיק כסף כדי לקנות ג'יפ זול (וישן)? אז עם טיפה עיוות אפשר להתאים את המשפט הזה לרכבים כדוגמת הפרונטרה.

oren148
24-06-08, 09:13
גם לי היה רומן קצר עם אופל פרונטרה לפני איזה 6 שנים כשהשתחררתי מהצבא. נורא נהנתי מהרכב הוא יפה, הוא לא מרעיש כמו שאר רכבי השטח, יש לו מזגן אמיתי, שלדה חזקה מאד ומקום ליושבים מאחורה טוב מאלה שמקדימה. אומנם, לא יצאתי הרבה לשטח כי כל מטרתו היה לסחוב אופנוע ים והוא עשה את זה מצויין. לדעתי, הרכב מעולה, פשוט ליבואן כנראה השתלם להביא רכבי שטח אחרים והפסיק את היבוא ובהתאם את מלאי החלקים. אינני חושב שהיבואן מפסיק יבוא של רכב כזה או אחר בגלל שהוא לא טוב- הכל עניין כלכלי. ולראייה -הרכב הזה ממשיך להימכר במספר גרסאות בחו"ל. ואפילו עשו עליו מבחנים בטופ גיר! ולראיה נוספת בארץ- קחו לדוגמא את הספורטג'!

נכון- קודמיי ציינו זאת טוב את רוב המידע לתקלות שאבתי מפורומים בחו"ל - וכך גם לפעמים הייתי מכוון את המכונאי במורשה לאן לגשת. לאחר חצי שנה נפגשתי עם מנהל מוסך UMI שגם לו הייתה פרונטרה ודי ידע להתעסק איתה לכן טיפלתי ברכב אצלו. אינני יודע מאיפה אתה בארץ אבל המוסך נמצא ברחוב ישראל ב"ק פינת הנציב בת"א (ליד רחוב המסגר) יש שם מוסך מורשה של UNI.
בכל אופן תתכונן לשלם כסף כי הוא מכיר את הבעיה של חוסר ידע בשוק לגבי הרכב וכך גם הוא גובה תשלום!!!

תפנה אליו בהתחלה הוא ישחק אותה שהוא לא רוצה להתעסק וכאלה כדי לגרום לך לרצות יותר- אל תתרגש תכניס אליו את הרכב תגיד לו ששמעת שהוא מומחה- הוא קצת מתלהב ואז הוא יעזור לך.

ותתכונן לשמוע את הסיפור שגם לו וגם לטל בן חיים היה את הרכב והוא זה שטיפל לו ברכב כי טל סמך רק עליו.:lol:

בהצלחה!
וקצת נוסטלגיה מהבובה

דניאל איש ההר
24-06-08, 12:54
הייתי ב UMI אשדוד אמרו שהם לא מכירים את האוטו בכלל ומעדיפים לא להתעסק :(.

אני חוזור ואומר תתקשר רק למרכזי- ראשון לציון זה המרכזי -נראה לי שגם שגיא בפתח תקוה.
רק להם יש את המיחשוב הדרוש-לא אשדוד ולא נעליים.
תשאל אותם בטלפון לאחר שתתאר את הבעיה-כמה עולה בדיקת מחשב-רק בדיקה ללא תיקון
על מנת שלא תישחט במחיר.

תבקש מהם בדיקה בלבד-ושיתנו לך אבחנה מדויקת מה התקלה.אחרי שימצאו תפנה למוסך שאתה סומך עליו ותתתקן בהתאם.
מקוה שעזרתי,

דניאל איש ההר
24-06-08, 13:02
.

אני חוזור ואומר תתקשר רק למרכזי- ראשון לציון זה המרכזי -נראה לי שגם שגיא בפתח תקוה.
רק להם יש את המיחשוב הדרוש-לא אשדוד ולא נעליים.
תשאל אותם בטלפון לאחר שתתאר את הבעיה-כמה עולה בדיקת מחשב-רק בדיקה ללא תיקון
על מנת שלא תישחט במחיר.

תבקש מהם בדיקה בלבד-ושיתנו לך אבחנה מדויקת מה התקלה.אחרי שימצאו תפנה למוסך שאתה סומך עליו ותתתקן בהתאם.
מקוה שעזרתי,

סליחה, חוזר -מציע שתיגש למוסך שאורן כתב עליו אם אני לא טועה זה מוסך צמרת.
אל תחפש פיתרון אצל כל מיני מוסכים קטנים חסרי ידע
יש לי סימפטיה לאופל פרונטרה למרות שלא קניתי..

tzagi
28-06-08, 07:43
ולא כולם יודעים כמו הדוד ג'ו שזה בעצם זאב בעור של כלב,

למה זה לא קורה במדינות אחרות? יש לנו ידע על מדינות אחרות חוץ מארה"ק, ארה"ב וברה"מ? ;)

קודם כול, מי שלא יודע מה יש לו ביד, זה אשמתו בלבד,
לכול אחד שיש לו גישה לפורום הזה יש אינטרנט, ובאינטרנט יש דברים מוזרים כמו גוגל, צריך רק להריץ חיפוש ולדעת איך לקרוא. תאורטית, אף אחד לא צריך אותי לדעת שאופל פרונטרה זה לא אופל או האנדאי גאלופר זה מיטסובישי מונטרו.
אנחנו,(כן, גם אתם) חיים בכפר גלובלי, למעט סוסיתות או סופות, אין משהו מיוחד(מוטורי) שקיים(או היה קיים) בארץ.
טוב, היה גם אטוקארס חיפה...אבל...כמה כבר נשארו?

ומה לי לברה'מ????
למה לקלל?

בעניין רכבים וערכם,
לפי ידיעתי, לפחות במדינות נאורות כמו ארה'ב או קנדה או אפילו אוסטרליה
ערך הרכב אף פעם לא יורד בהדרגה לנדירות,
ההפף, רכב נדיר, אם יש בו משהו מיוחד, הערכו רק עולה,
אם אין בו משהו מיוחד, הוא מוגדר כפסולת ברזל,
לדוגמה, בשנות ה80 יבאו לארה'ב את ה יוגו, למעשה פיאט 127 מיוצר בבלגרד
הרכב היה מכוער ובאכות נמוכה, נמכר חדש בזמנו ב$5000
היום לא נישארו כאלה, וטוב שכך,
אין להם ערך"מוטורי"
אבל, זה לא דוגמה
הפרונטרה היה רכב מיוחד,
אין יותר כאלה, רכב פתוח למחצה (אולי לא בארץ), קצר, והרבה לא נימכרו.
לדוגמה, דוגמאות במצב טוב משנות ה 90 הולכות בסביבות ה$3000
שזה מחיר גבוה יחסית לרכב של חברה שלא קיימת יותר (בארה'ב)
הם הולכים ביותר מנגיד, רודאו, בגלל הנדירות.
סתם לדוגמה, אפשר לקנות רודאו יפה עם איזה בעיה קלה מסוף שנות ה90 בפחות מ$1000
להשוואה בלבד.

ערך רכב בארה'ב לא ניקבע ע'י ספר, לא שאין ספרים כאלה,
אבל לא מתייחסים אליהם הרבה
אם הרכב מבוקש ונדיר(או לא), הוא יביא הרבה מעל לערך המחירון,
דומה לערך סמוראיים בארץ,
לדוגמה, הונדה סיויק או אקורד.
לעומת זאת יש רכבים שבמחירון הם מחיר X, אבל מעשית הם נמכרים בחצי X
לדוגמה: פורד טוארוס ורכבים דומים שאהובים על חברות ההשכרה
מסקנה: המחירון לא מעניין אף אחד. שוק היצע וביקוש נטו.
הנקודה היא, אף פעם לא שמעתי על רכב שמאבד ערך בגלל נדירות,
ולכן, אני מתיחס לזה כבעיה ישראלית טהורה.

AvigdorAharon
29-06-08, 06:48
ואני אנמק...
בפעם הראשונה (לפני מס' שנים)- הרכב שלי לעיתים היה מגמגם ונכבה. לאחר התנעה מחדש היה מסתדר ונוסע יופי. ניגשתי אליהם 4 פעמים(!) בכל פעם חייבו אותי כמובן על בדיקת מחשב (120 ש"ח עבור כל בדיקה). ב-3 פעמים גם החליפו לי מס' רכיבים שעלותם לא נמוכה בלשון המעטה. אבל מה לעשות- פתרון לא בא.
בפעם הרביעית כשאמרו שלא נמצא כלום במחשב והם רוצים להחליף עוד כמה חלקים כבר לא יכלתי. אז קצת "צעקתי" על בעל המוסך שברוב חוצפתו רצה לחייב אותי על בדיקת המחשב. בסוף הסכים שלא אשלם. (ואיפה כל הכסף ששפכתי על החלפת חלפים לא רלוונטיים לתקלה?!?)
הגעתי הביתה- קצת חיפוש בפורומים אמריקאיים, פירוק וניקוי של ה-EGR והרכב התחיל לעבוד כמו שעון שוויצרי (או אמריקאי) עד היום!
בפעם השניה (לפני חודשיים)- רכב חדש מהיבואן (ליסינג), תקלה מוזרה מאזור הגיר. בסורק התקלות הצלחתי לקלוט משהו בזוית העין שמדבר על חיישן תקול. (למרות שהמכונאי הכחיש מולי שזוהי התקלה).
מחקו את זכרון המחשב ברכב ושלחו אותי לדרכי בטענה ש"תחזור אם התופעה תחזור". כמובן שהתופעה החמירה. בפעם שניה שביליתי אצלם- רצו לשלוח אותי למכון גירים.
אחרי מס' שעות בנסיעה מהמוסך הביתה- הרכב פשוט נתקע. כן- נתקע! כשהגיע אליהם- אחרי 3 ימי עבודה על הרכב הם החליפו את כל החיישנים ברכב ובגיר, צמת חשמל מרכזית ועכשיו הרכב נוסע יופי.

אז אלו ההוכחות הקטנות שלי לגבי מומחיותם של מוסכים מורשים. (במקרים שלי זה של UMI. ומכאן אולי המרמור שלי עליהם).

מי אמר שמכונאי היום צריך לדעת לקרוא אנגלית???

אביגדור

Viper
29-06-08, 07:06
מי אמר שמכונאי היום צריך לדעת לקרוא אנגלית???

אביגדור

:confused: הא?!?
ואיך בדיוק הוא קורא את התקלות מסורק התקלות?!?
ואם ל-UMI אין עובדים עם אנגלית בסיסית- שיתרגמו את הספרות לעברית...
מה איכפת ללקוח על ה"בעיות" של UMI? הוא צריך שיפתרו את הבעיות שלו. בשביל זה הוא "שופך" שם לא מעט כסף.

אני מקווה שהתכוונת בציניות...

נמרוד
29-06-08, 07:31
הפרונטרה היה רכב מיוחד,
אין יותר כאלה, רכב פתוח למחצה (אולי לא בארץ), קצר, והרבה לא נימכרו.
לדוגמה, דוגמאות במצב טוב משנות ה 90 הולכות בסביבות ה$3000
....

הנקודה היא, אף פעם לא שמעתי על רכב שמאבד ערך בגלל נדירות,
ולכן, אני מתיחס לזה כבעיה ישראלית טהורה.

הנה ההסבר - בארה"ב, פרונטרה טובה, בגלל הנדירות, עולה 3000$ - שזה נחשב הרבה.

להשוואה, אני מנחש שנושא הדיון הזה, עלה לפותח השרשור לפחות פי שלוש, אם לא יותר. האם אתה היית מוציא סכום של 10-12,000$ על מכונית נדירה, אבל לא ממש מיוחדת, משנות ה90? בשביל הקונה הישראלי, זה לא סתם צעצוע ב1000$ שקונים ועושים איתו מה שרוצים. זה עולה הרבה יותר, חייבים לשמור אותו תקין במידה סבירה, חייבים להעביר אותו טסט, חייבים לבטח אותו בסכומים גבוהים... חייבים שהוא יסע יום-יום. אחרת אין לו זכות קיום. רכב שמקשה את החיים בסעיפים האלו, בעייתי בדיוק בהיבטים של ביקוש והיצע.

oren148
29-06-08, 08:30
מעניין לאן נעלם פותח השירשור, ומה עלה בגורל הפרונטרה עם הפרקינסון;)?

AvigdorAharon
01-07-08, 08:01
הנה ההסבר - בארה"ב, פרונטרה טובה, בגלל הנדירות, עולה 3000$ - שזה נחשב הרבה.

להשוואה, אני מנחש שנושא הדיון הזה, עלה לפותח השרשור לפחות פי שלוש, אם לא יותר. האם אתה היית מוציא סכום של 10-12,000$ על מכונית נדירה, אבל לא ממש מיוחדת, משנות ה90?

אל תשכח להשוות גם את רמת ההכנסה. מחיר הרכב לא אומר אם הוא זול או יקר, זה אמור להיות יחסית לשכר (לפחות...).

אביגדור

נמרוד
01-07-08, 08:06
צודק אביגדור - כשמשווים גם להכנסה הממוצעת, על אחת כמה וכמה. לשם השוואה - אם היה מדובר כאן על איזו נבלה שנקנתה ב5,000 שקלים בתור צעצוע, כל השרשור היה נראה אחרת.

tzagi
01-07-08, 09:40
POINT TAKEN

כמובן שאנחנו לא יודעים כמה כסף פותח השרשור שילם על הנבלה,

אני אישית, לא היתי בוחר בה כרכב ראשוני, וכמובן שלא הייתי משלם סכומים בסגנון ב3$K
פשוט יש בחירות יותר טובות.
אבל יש משהו ביחודיות,
אז למישהו שחייב להיות שונה מהעדר...
ואגב
יש הבדלים בן הצרכן האמריקאי לישראלי
בישראל, כולם רוצים מה שיש לשכן,
באמריקה זה הפוך, רוצים מה שאין לשכן.

פשוט גישה אחרת, ולא במיוחד קשורה נענף המוטורי, אבל גם מתבטאת בו.

-->