PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון - מיני בר 220V לרכב

Jacob80
18-06-08, 21:16
הנושא נידון כאן בעבר אם כי לא עמוקות וללא תוצאות ברורות.

השאלה:
האם ניתן לקחת מקרר מיני בר משרדי קטן (50 ליטר) ולחברו בעזרת ממיר מתח לרכב

היתרונות:
1.מחיר מיני-בר נע בין 200-1000 ש"ח (כולל משומשים), וממירי מתח יש לכולנו.. לעומת מקרר יעודי לשטח שנע סביב ה 4000 ש"ח
2.צריך עוד יתרונות ?

האתגרים:
1.האם יחזיק ברעידות בשטח?
2.למרות שהמקרר צורך בערך 85W אי אפשר להפעילו עם ממיר קטן מ 700W. ניסיתי גם עם ממיר של 500W ופיק של 900W.. לא הלך..
מהתעניינות שטחית לגבי המתח נאמר שמדחסים וגופי חימום מצריכים ממירים עם "גל סינוס" (מה שזה לא אומר). אבל ניתן גם לעשות שינוי כלשהו בקונפיגורציית החשמל של המקרר כדי שיעבור בקלות עם ממיר מתח רגיל.

תשובות ?
שאלות נוספות ?
הבמה שלכם

הכוכב הכחול
19-06-08, 03:09
גל סינוס = זרם חילופין = AC.
ממיר מוציא לך DC= זרם ישר.
יכול להיות שהמקררים לא עובדים באמת על זרם ישר ולכן הבעיה.
מקרר בייתי מיועד לזרם חילופי בתדירות של 50~60 Hz מה שאין לך בממיר.

איך עוקפים את זה?
בשעה כזו מישהו אחר כבר יענה לך.

בהצלחה :wink:

AvigdorAharon
19-06-08, 07:51
תאיר את מוני, הוא התחיל פרויקט כזה...

אביגדור

Jacob80
19-06-08, 08:40
מוני !! תתעורר !!

מי זה מוני ?

eran4x4
19-06-08, 08:56
גל סינוס = זרם חילופין = AC.
ממיר מוציא לך DC= זרם ישר.
יכול להיות שהמקררים לא עובדים באמת על זרם ישר ולכן הבעיה.
מקרר בייתי מיועד לזרם חילופי בתדירות של 50~60 Hz מה שאין לך בממיר.

איך עוקפים את זה?
בשעה כזו מישהו אחר כבר יענה לך.

בהצלחה :wink:

אתה בד"כ כותב דברים שאתה לא מבין בהם?
ממיר 12 וולט ל 220 וולט שמדובר עליו כאן מוציא מתח חילופין! (יש ממירים DC2DC לא רלוונטי לשרשור זה).
הממיר מוציא תדר של 50-60 הרץ
יתכן מאוד שהוא לא סינוס נקי - זה עלול להשפיע על פעולה המנוע, יש ממירים יקרים יותר שמוציאים סינוס נקי יותר.
לפותח השרשור תעשה חיפוש על slow start היה שרשור בנדון.

Jacob80
19-06-08, 09:30
Slow Start
לא מעלה שום דבר חוץ משרשור אחד לא רלוונטי על בריחת וואקום.

אולי בכל זאת תספר לנו מה זה ?

מוני אורבך
19-06-08, 09:38
אני מוני (-:

כן התחלתי פרויקט כזה ויש לי גם תרשמים חשמלים לכזה.
העסק מאוד מאוד פשוט, לעומת הממרים האלקטרונים שהם מסובכים == אמינות לקויה

הרעיון מאד פשוט.
אתה יוצר גל סינוס (יש הרבה שיטות פשוטות וזולות)
מגביר אותו במגבר הספק (זה קצת יותר בעיתי במיוחד אם רוצים סינוס טהור אבל גם כאן יש הרבה פתרונות בית ספר טובים אמינים וזולים)
את זה אתה מעביר לשנאי (עדיפות לגדול שלא יתחמם) ומחבר לכניסות שבדרך כלל יוצא ה AC הנמוך. בקטבים של ה AC הגבוה אתה מקבל 220.
יוצא עסק די כבד ומסורבל בגלל השנאי אבל למי איכפת, הרכב סוחב. היתרון הגדול הוא אמינות ומחיר זול יחסית.
עד עכשיו לא התחלתי לבצע פשוט בגלל שבשנה האחרונה מתגלה לי שאין כול כך צורך בממיר, וגם חוסר זמן\חשק

Jacob80
19-06-08, 10:27
מוני..
אתה גם דובר עברית ? :)
כי ההסבר היה קצת בסינית נפוצה..

סתם, אני מניח שזה באמת פשוט אבל בכל זאת נשמע כדבר מסורבל, מה גם שאני מאד מפחד מקצרים/ניצוצות למיניהם כיוון שהמקרר ימוקם בקירבה מדאיגה למיכל 100 ליטר של גז (גפ"מ)..

במקום ליצור ממיר של סינוס נקי, יש אפשרות לשנות משהו במקרר שיתאים לממיר הרגיל ?

UNIX
19-06-08, 10:39
סתם מיותר אתה מפסיד פה הרבה אנרגיה על ההמרות
לדעתי עדיף לעבוד עם מקרר 12 וולט ייעודי

oren148
19-06-08, 11:24
אז ככה,

על מנת להפעיל כל סוג של מנוע חשמלי(בעל הספק רציני) דרך ממיר מתח אתה חייב ממיר בעל יכולת יצור גל סינוס טהור.(בלי להיכנס למונחים חשמליים יותר מידי- נוצר מצב של בעיות שטף חשמלי, אשר , מנועים חשמליים יוצרים) . ובמקרר יש מדחס-מנוע חשמלי!

אם בכל זאת החלטת להכניס מקרר שכזה לרכב אתה חייב ממיר מתח מקצועי של 1500W לפחות בעל סינוס טהור ורכב מונע קבוע. סוג של ממיר כזה (לא סיני זבל) מתחיל ב 2000 שח וממש צפונה.

בהצלחה!

oferl
19-06-08, 11:59
סתם רעיון - יכול להיות שבלתי ישים בעליל...
ניתן אולי לחבר על רצועת האביזרים איזה סוג של דינמו 220V שיפעיל ברכב מערכת חשמל מקבילה של 220V?

eran4x4
19-06-08, 12:32
Slow Start
לא מעלה שום דבר חוץ משרשור אחד לא רלוונטי על בריחת וואקום.

אולי בכל זאת תספר לנו מה זה ?

צודק הכוונה היתה לזה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21140&page=2

נמרוד
19-06-08, 16:45
סתם רעיון - יכול להיות שבלתי ישים בעליל...
ניתן אולי לחבר על רצועת האביזרים איזה סוג של דינמו 220V שיפעיל ברכב מערכת חשמל מקבילה של 220V?

בטח שאפשר - ויש עוד הרבה פתרונות... אבל אין משהו זול בסדר הגודל המבוקש - השרשור התחיל אם תבדקו ממיניבר משומש ב200 שקל. אין ארוחות חינם.

מוני באמת מדבר סינית - הכל פשוט בשבילו (אה כן, הוא מנהל את המעבדות בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. לצורך העניין פרופסור לסינית מדוברת :D)

sos4u
19-06-08, 18:22
בטח שאפשר - ויש עוד הרבה פתרונות... אבל אין משהו זול בסדר הגודל המבוקש - השרשור התחיל אם תבדקו ממיניבר משומש ב200 שקל. אין ארוחות חינם.

מוני באמת מדבר סינית - הכל פשוט בשבילו (אה כן, הוא מנהל את המעבדות בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. לצורך העניין פרופסור לסינית מדוברת :D)

מדחס 12V עולה משהו בסביבות 600-700 ש"ח
לא צריך ממיר ובטח לא גל סינוס [טהור או לא ... ]

עבודת ההחלפה תעשה ע"י כל טכנאי מזגנים או מקררים
...

בהצלחה

zik5
19-06-08, 18:42
[מנסיון ! אין בעיה להפעיל מקרר אם ממיר מתח. המקרר עובד טוב גם בקפיצות של הרכב בשטח. אפשר להפעיל גם מקרר בנפח מקרר ביתי עם ממיר של 800w.ב220V בערב עוברים לגנרטור או מתח ביתי רגיל. וכשיש ממיר ברכב(220v)נמוצאים גם שמושים נוספים למתח ביתי ברכב... :-)

TEDDY
20-06-08, 02:11
מדחס 12V עולה משהו בסביבות 600-700 ש"ח
לא צריך ממיר ובטח לא גל סינוס [טהור או לא ... ]

עבודת ההחלפה תעשה ע"י כל טכנאי מזגנים או מקררים
...

בהצלחה

איפה מוכרים מדחסים 12 וולט לקירור?

gmb
20-06-08, 10:28
SOS4U:
להבארה קלה... אתה מתכוון לזה שאפשר לקנות/להשיג/לקחת מאמא את המקרר 220V הביתי הקטן
להחליף לו מדחס בעלות של 600-700 שקל למדחס של 12V ואז לשים ברכב?

אם זה אפשרי מצאת פיתרון מעולה למקררים לרכב... לא?

זה הגיוני בכלל??

רמי

TEDDY
20-06-08, 18:38
[quote=gmb;204020]SOS4U:
להבארה קלה... אתה מתכוון לזה שאפשר לקנות/להשיג/לקחת מאמא את המקרר 220V הביתי הקטן

זה הגיוני בכלל??

רמי[/quote

הגיוני זה כן,
אבל אני חוזר ושואל איפה קונים מדחס קירור 12 וולט ב 600 , 700 ש"ח.
לפי מה שידוע לי אין פה מדחסי 12 וולט ובטח לא במחירים האלו.

sos4u
20-06-08, 19:30
[quote=gmb;204020]SOS4U:

זה הגיוני בכלל??

רמי[/quote

הגיוני זה כן,
אבל אני חוזר ושואל איפה קונים מדחס קירור 12 וולט ב 600 , 700 ש"ח.
לפי מה שידוע לי אין פה מדחסי 12 וולט ובטח לא במחירים האלו.

תסתכל על קו המוצרים של חיים רכס, ותגיד לי איך לדעתך הוא מייצר את המקררים שלו ?? עם מדחסי V220 וממיר מתח ? לא ככ נראה לי ....

האם מדחס כזה יעבוד על מקרר ביתי ? אין לי מושג, אבל שווה בדיקה ...

asafk
20-06-08, 23:37
כיוון שעשיתי לא מעט בירורים (כולל אצל הספקים של רכס), מדחס עם בסיס משוכך וממיר מ12 ל220 - סט כזה עולה הרבה יותר מ600 שקל. חשוב לזכור, שכל המדחסים שאני נתקלתי בהם שהם ל12, הם למעשה מדחס 220 עם ממיר צמוד אליו.

אסף.

רכס חיים
21-06-08, 05:07
מערכת קירור הכוללת מדחס דנפוס 12V,טרמוסטט אלקטרוני דגיטאלי,תיבת חשמל מווסתת,ועבודת טכנאי לפירוק והרכבת מערכת חדשה- תעלה בערך 3000 ש''ח במחירי רכש של יצרן.מעבר למדחס סיני יוזיל את העינין ב-500 ש''ח.

וקיבלת מקרר בגודל שתופס את כל תא המטען - ויותר,וללא אחריות שהעינין עובד.

הנושאים האלה מאוד מאוד מקצועיים,ו''הברקה'' של רעיונות בוסר חובבניים כאלה ניבחנים בדרך כלל מאספקט אחד בלבד,בעוד החשיבה המקצועית דנה במוצר מהרבה מאוד אספקטים - שפסלו לחלוטין את המבנה הארכיטקטוני של המוצר -כמיועד לרכב.

itay-rover
21-06-08, 14:28
כיוון שעשיתי לא מעט בירורים (כולל אצל הספקים של רכס), מדחס עם בסיס משוכך וממיר מ12 ל220 - סט כזה עולה הרבה יותר מ600 שקל. חשוב לזכור, שכל המדחסים שאני נתקלתי בהם שהם ל12, הם למעשה מדחס 220 עם ממיר צמוד אליו.

אסף.

מדחסי 12 או 24 שאני מכיר,אלו אכן מדחסים הרמטיים כמו במקררים,והם אכן ניזונים ממתח חילופין שמומר ממתח ישר ברכב,אבל ההמרה לא עולה חזרה ל220 חילופין אלא ל30 וולט חילופין מבדיקה שערכתי ביציאה מהממיר היעודי של המדחס.

יתכן וזה נובע משיקוליי בטיחות שלא יתרוצץ לך 220 וולט ברכב.אני לא יודע בדיוק מה עומד מאחורי זה אבל זה ככה.

ישנם גם מדחסים חצי הרמטיים שמונעים ישירות עם מנוע זרם ישר וכל המדחס ניראה כמו קומפרסור ניפוח מיקצועי.

איתי.

boba banay
02-02-09, 21:57
מעניין אם מדחס מזגן (גם ככה אין מזגן בסיקס) שיצונרר למקרר יכול לעשות את העבודה
סתם זורק רעיון לא ממש מתכוון להשקיע בזה זמן או כסף....אבל נשמע לי הגיוני שמדחס מזגן לרכב ייתן את אותה עבודה - כאשר המנוע מונע ....או אם יחובר אליו מנוע DC 12V שרק יסובב את המדחס(לא בתא המנוע)

erezgur
02-02-09, 23:26
שלום,

צביקה (sportage) התקין מקרר משרדי בפאג'רו שלו, לאחר מספר שיחות עם היונימג האדום ומאי אלוני.

תעוד מלא הוא העלה בצהוב - http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=10773

ארז

ניר.א
03-02-09, 11:14
מעניין אם מדחס מזגן (גם ככה אין מזגן בסיקס) שיצונרר למקרר יכול לעשות את העבודה
סתם זורק רעיון לא ממש מתכוון להשקיע בזה זמן או כסף....אבל נשמע לי הגיוני שמדחס מזגן לרכב ייתן את אותה עבודה - כאשר המנוע מונע ....או אם יחובר אליו מנוע DC 12V שרק יסובב את המדחס(לא בתא המנוע)
ברמת העקרון ניתן לבצע .רוב המקררים הבייתים פועלים עם גז-קרר R134
שנמצא בשימוש בלא מעט מזגנים של רכב. צריך לקחת בחשבון שבשום מקרר לא לקחו מערכת קרור שמצאו ברחוב וחיברו למדחס שבמקרה היה על המדף.אלא חישבו את הספק הקירור הנדרש
ובהתאם בנו מערכת קרור עם מדחס מתאים.
אם יש לך זמן פנוי לכל זה... לך על זה ורק תיזכור שהרכב צריך להיות מונע על מנת שהמקרר יפעל

AvigdorAharon
05-02-09, 08:25
[מנסיון ! אין בעיה להפעיל מקרר אם ממיר מתח. המקרר עובד טוב גם בקפיצות של הרכב בשטח. אפשר להפעיל גם מקרר בנפח מקרר ביתי עם ממיר של 800w.ב220V בערב עוברים לגנרטור או מתח ביתי רגיל. וכשיש ממיר ברכב(220v)נמוצאים גם שמושים נוספים למתח ביתי ברכב... :-)

ואז אתה גם סוחב גנרטור...
כמו שנמרוד כתב, אין ארוחות חינם.
מנסיון, אין כמו מקרר יעודי ל 12V. השקעה חד פעמית ששווה כל שקל.
דברו עם רכס, הוא מייצר מקררים לפי מידה רצויה. רעיון מעולה לניצול מקסימלי של הנפח ברכב.
חבל שאת המקרר שלי, קניתי לפני שרכס "עלה לאוויר"...

ד"א,
מישהו מעוניין במקרר משומש במצב מעולה (משווק ע"י זינגר)?

אביגדור

shlomebbb
06-02-09, 16:33
אפשר לבנות על מדחס המזגן את המקרר

asafk
07-02-09, 00:49
ד"א,
מישהו מעוניין במקרר משומש במצב מעולה (משווק ע"י זינגר)?

אביגדור

אם זה גם במחיר מעולה. :D תן הצעה בפעם הבאה שאני בא.

אסף.

-->