PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמי קוני

tal.cohen
19-06-08, 18:56
אני בעל סמוראי,94, עלים.
מורכבים כרגע על האוטו בולמי קוני, אבל...
בוצעה באוטו הגבהה, על ידי הוספת עלה אך לא האורכו הבולמים ולכן הם פתוחים עד הסוף (ככה נקנה האוטו).

1. האם ניתן להאריך את הבולם שכרגע מותקן, או לקנות בולם חדש ארוך יותר (בעדיפות קוני בשביל הסט)?

2. האם מישהו יודע מהם מחירי הבולמים של קוני כיום?
תודה,
טל

Viper
19-06-08, 19:33
לא כ"כ ברור לי איך בוצעה ההגבהה?
הוספת עלה לא מגביהה את הרכב. (אלא אם יש לך SPOA).
למה החלטת להחליף בולמים לארוכים יותר? הם מגיעים לקצה המהלך שלהם מוקדם מידי?
מחירי בולמים כיום:
סטנדרטי עלום שם - 100~ ש"ח
מונרו- 200~ ש"ח.
קוני- 200-300~ ש"ח.
וישנם עוד דגמים. (גם בתוך החברות שלעיל יש מחירים גבוהים יותר- תלוי מה אתה מחפש).
המחיר הוא לבולם אחד.
אם מחליפים- תמיד בזוג לפחות ובכפולות של 2...

tal.cohen
19-06-08, 21:32
קשה לי להגיד כיצד בוצעה ההגבהה כיוון שכך קניתי את האוטו.
הבולם נמצא בסוף המהלך שלו. כאשר אני מרים את האוטו (בידים) ליד הבולם, הוא מגיע מיד לסוף וכמעט ולא ניתן להרים את האוטו בצורה הזאת.

אשמח לדעת מה זה SPOA.

ביררתי היום אצל אחד המוסכים במרכז, על מחיר בולמים+התקנה (קוני) בקשו 800 שקל לבולם כולל התקנה ומע"מ.
כנראה שזה קצת מוגזם, כמו שחשבתי.

מורי
19-06-08, 22:52
לא כ"כ ברור לי איך בוצעה ההגבהה?
הוספת עלה לא מגביהה את הרכב. (אלא אם יש לך SPOA).
למה החלטת להחליף בולמים לארוכים יותר? הם מגיעים לקצה המהלך שלהם מוקדם מידי?
מחירי בולמים כיום:
סטנדרטי עלום שם - 100~ ש"ח
מונרו- 200~ ש"ח.
קוני- 200-300~ ש"ח.
וישנם עוד דגמים. (גם בתוך החברות שלעיל יש מחירים גבוהים יותר- תלוי מה אתה מחפש).
המחיר הוא לבולם אחד.
אם מחליפים- תמיד בזוג לפחות ובכפולות של 2...

ויפר,אתה טועה.

הוספת עלה בדר"כ מגביהה את הרכב (שינוי קבוע הקפיץ גורם לקשת של הקפיץ להשאר קעורה יותר)

קוני ב-200-300 ש"ח??? (יותר בכיוון ה-700)

טל,מחיר של 800 לבולם כולל הרכבה הוא מחיר הוגן לגמרי.

אתה חייב להרכיב בולמים באורך הנכון.המצב שאתה מתאר לא מאפשר לך פעולת מתלה תקינה,והדרך להרס הבולמים קצרה...:confused:

tal.cohen
20-06-08, 12:23
תודה על העזרה
טל

Viper
20-06-08, 13:03
ויפר,אתה טועה.

הוספת עלה בדר"כ מגביהה את הרכב (שינוי קבוע הקפיץ גורם לקשת של הקפיץ להשאר קעורה יותר)

קוני ב-200-300 ש"ח??? (יותר בכיוון ה-700)

טל,מחיר של 800 לבולם כולל הרכבה הוא מחיר הוגן לגמרי.

אתה חייב להרכיב בולמים באורך הנכון.המצב שאתה מתאר לא מאפשר לך פעולת מתלה תקינה,והדרך להרס הבולמים קצרה...:confused:

מורי,
לזה אתה קורא הגבהה?
כמה מ"מ זה נותן?

לגבי מחירים- יש דגמים ויש דגמים ויש מוכרים ויש מוכרים.
ואם תרצה- בה"פ אמסור לך מחיר של צלב KOYO LB שאתה מוכר ב-80 ש"ח...

טל- SPOA- SPring Over Axle.
המשמעות, בגדול, היא שהקפיצים שלך יושבים על הסרן ולא מתחתיו.

איש
20-06-08, 22:02
אם הוספת והחלפת את העלה הראשי דהיינו מאיה , הדבר מאוד משנה את גובה הרכב.

בנוסף מנסיון אני לא ממליץ על מונרו גז , פחות מחצי שנה והקדמי השמאלי התפחלץ , (ואני ממש לא חורש את השטח ) ואני לא היחיד גם לאדר (bob sofg ) התפוצץ על הטיול הראשון שהוא החליף . עצה שלי נסה משהו אחר .

bobsfog
21-06-08, 03:38
אם הוספת והחלפת את העלה הראשי דהיינו מאיה , הדבר מאוד משנה את גובה הרכב.

בנוסף מנסיון אני לא ממליץ על מונרו גז , פחות מחצי שנה והקדמי השמאלי התפחלץ , (ואני ממש לא חורש את השטח ) ואני לא היחיד גם לאדר (bob sofg ) התפוצץ על הטיול הראשון שהוא החליף . עצה שלי נסה משהו אחר .

הפיצוץ של הבולם הראשון היה ממכה שהוא קיבל מסלע (החלקתי אחורה לתוך סלע חד)
אבל בגדול זה לא בולמים ממש טובים
עדיף לקנות בולמי קורבן (corvan) זה אותה חברה ברמת העיקרון אבל אני אוהב אותם יותר, המונרו הם בולמים די רגישים

אבל מאז החלפתי ברכב כבר עוד שני בולמים לדעתי

מורי
21-06-08, 09:44
מורי,
לזה אתה קורא הגבהה?
כמה מ"מ זה נותן?

אני מדבר על העיקרון.באמצעות תכנון נכון אפשר להגביה באמצעות הוספת עלה גם בכמה סנטימטרים.

לגבי מחירים- יש דגמים ויש דגמים ויש מוכרים ויש מוכרים.

נכון,אבל נסחפת "קצת" בקשר למחיר.

ואם תרצה- בה"פ אמסור לך מחיר של צלב KOYO LB שאתה מוכר ב-80 ש"ח...

מעולם לא טענתי שהמחיר הוא הזול שקיים,ואף פורסם פה בפורום על מקומות שמוכרים את הצלב במחירים זולים יותר.
.

שבת שלום.:cool:

Viper
21-06-08, 10:19
מורי ידידי,
אל תכעס- לא נאמר ע"מ לפגוע חלילה.
רק To Make A Point לגבי הבדלי מחירים.
כמובן שקניית בולם+התקנה = יותר יקר מקניית רק הבולם.
אבל גם במחיר הקניה נטו ישנם הבדלים בין סוחרים.
ורק כדי להסיט את נושא המחירים ממך... גלון של נוזל קירור פרסטון בתקן DEX-COOL, עולה באוטו-דיפו ובכל מיני חנויות אחרות בין 75-80 ש"ח. אני מצאתי בחנות שממש קרובה לביתי ב-60 ש"ח. באחוזים- זה לא מעט.
שתהיה שבת מופלאה! :)

GodsFather
21-06-08, 17:02
וויפר, לכל עסק עלויות אחזקה שונות ומכאן גם הבדלים במחירים. כמו כן, קשרים עם ספקים שונים נותן גם מחירים שונים, אם קוני ירצו לדחוף מוצר שלהם למשל וכד'. אם יש לך יותר זול כי חיפשת ומצאת ,סחטיין.

800 שח כולל התקנה לבולם קוני זה סביר בהחלט , לא הייתי ממליץ להשקיע לסמוראי סטנדרטי, אבל מחיר סביר מאד וזה מנסיון אישי עם קו המחירים הזה והבולמים שקיימים בשוק.

טל, תמדוד את מהלך המתלה שלך ללא בולמים ומשם תסיק לגבי אורך הבולמים הרצוי לרכישה. לגבי איך מודדים - תחפש קצת בפורום , זה יעזור לך גם ללמוד אודות הנושא משרשורים שונים.

אדי
21-06-08, 22:32
וייפר,
אם אתה יודע איפה ניתן לרכוש בולמים של קוני ב200-300 ש"ח, למה שלא תשתף את כולנו? אני עוד מעט מגיע לשלב החלפת הבולמים ברכב.

Viper
22-06-08, 06:47
וייפר,
אם אתה יודע איפה ניתן לרכוש בולמים של קוני ב200-300 ש"ח, למה שלא תשתף את כולנו? אני עוד מעט מגיע לשלב החלפת הבולמים ברכב.

אוטו חלף עפולה.
כדאי שתתקשר ותבדוק כי הוא צריך להזמין ואין לו במלאי בד"כ. ועל הדרך תבדוק דגם ומחיר.
המחיר שציינתי היה נכון ללפני כמעט שנה. לא מאמין שהיה שינוי גדול מאז.

אין לי שום קשר לחנות זו. בסה"כ קונה מרוצה שמקבל מחיר הוגן. (ולא, לא קניתי שם בולמים- כי לא הייתי צריך. רק ביררתי בזמנו).
אז אולי יש זיופים?!? עכשיו אתם מדאיגים אותי...

-->