PDA

צפייה בגרסה מלאה : פקונג ראש ?

bbkk
24-06-08, 10:38
חברים שלום
אמרו לי תתעודד יכול להיות יותר גרוע
התעודדתי ובאמת נהיה יותר גרוע

יומיים לאחר שהחלפתי מדחס מזגן החלו להעלם המים באופן מסתורי
הדבר נתגלה כאשר החישן של מיכל עיבוי מתריע על חוסר מים ראשוני מבלי לגרום להתחממות ונזק למנוע.
הוספתי והמים נעלמו שוב אך לא נזלו
לרגע זיהיתי קצף לבן על מכסה הרדיטור ולאחר מיכן ראיתי רק מים ירוקים.
בשמן ובמכסה השמן ובמדיד השמן אין שרידים למים.

חבר מכונאי בדק ולא מצא סימנים לחשדותי
הרכב ( לימיטד 96 V8 ) נוסע טוב ללא זיופים וכוח ברוך השם ...לא חסר .

האים אני עומד בפתחו של הפקונג או השערות אחרות

דבר נוסף
בד"כ בבוקר הרכב מושך את ההילוך בין השני לשלישי , שמן גיר ופילטר הוחלפו האים יש עוד משהו לבדוק או לעשות לפני מכון גירים .

תודה למעודדים

ענבר
24-06-08, 19:26
בדיקת לחץ למערכת המים ע"מ לאתר את הנזילה, עד 18 PSI.

Avishay
24-06-08, 22:07
ראשית - מומלץ לפתוח את פקק השמן במנוע קר ולרוקן מספר מ"ל. המים כבדים מהשמן כך שאם יש מים ניתן לזהותם (בהנחה שהשמן עדיין לא חלבי).

בנוסף יש לכך מספר שיטות הניתנות לביצוע במוסכים שמכבדים את עצמם (ושהופכים נדירים מיום ליום):
1. חיבור לחץ חיצוני לצילינדרים (מוציאים את הפלג ומחברים לחץ) - יכולים לזהות גם דליפת לחץ בין הצילינדרים
2. בדיקת שאריות CO במי הקרור
3. מדידת לחץ מי קרור ע"י חיבור מד לחץ במקום פקק רדיאטור. במצב תקין עליית הלחץ איטית ואם קיימת בריחת לחץ למערכת הקרור העליה בלחץ מהירה. יש כמובן לבצע במנוע חם בטרמוסטט פתוח.

ויש שיטה ביתית המומלצת בספר היצרן של הרכב (למנוע 5.2 ליטר). אם בכוונתך לבצע אותה אנא קרא בעיון את הפרק המתאים (עמוד 7-21בספר).
עיקר השיטה: פרוק רצועת המנוע. פרוק צינור המים (גומי) היוצא מבית הטרמוסטט, פרוק הטרמוסטט והרכבה חזרה של בית הטרמוסטט ללא הטרמוסטט. מילוי מים עד כ- 6-7 מ"מ מתחת קו בית הטרמוסטט, הפעלת המנוע ובדיקת בועות אויר בבית הטרמוסטט בסל"ד 3000. שים לב שבזמן הבדיקה אין צירקולצית מים כך שיש לבצע בזריזות למניעת חימום יתר של המנוע. כאמור הכל מתואר בספר הרכב (ניתן להורידו דרך האתר של גיפולוג).

בברכה,

אבישי

bbkk
25-06-08, 13:39
תודה אבישי וענבר
אעדכן בהקדם לגבי תוצאות הבדיקות

"ויש שיטה ביתית המומלצת בספר היצרן של הרכב (למנוע 5.2 ליטר). אם בכוונתך לבצע אותה אנא קרא בעיון את הפרק המתאים (עמוד 7-21בספר).
עיקר השיטה: פרוק רצועת המנוע. פרוק צינור המים (גומי) היוצא מבית הטרמוסטט, פרוק הטרמוסטט והרכבה חזרה של בית הטרמוסטט ללא הטרמוסטט. מילוי מים עד כ- 6-7 מ"מ מתחת קו בית הטרמוסטט, הפעלת המנוע ובדיקת בועות אויר בבית הטרמוסטט בסל"ד 3000. שים לב שבזמן הבדיקה אין צירקולצית מים כך שיש לבצע בזריזות למניעת חימום יתר של המנוע. כאמור הכל מתואר בספר הרכב (ניתן להורידו דרך האתר של גיפולוג)."

היכן ניתן להוריד באתר או לצרוב או לצלם ספר רכב ? ( לא הספר המגיע עם הרכב )

בנימין

נמרוד - מערד
25-06-08, 16:50
בינימין שלום.
במנועי ה5.2 משאבת המים היא נקודה חלשה, תחפש סימני מים על הכביש לאחר כיבוי המנוע.
בזמן עבודת המנוע לא תיראה נזילה.
נמרוד

Avishay
25-06-08, 19:46
ניתן להוריד את ספר הרכב כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15135&highlight=%F1%F4%F8+%E8%E9%F4%E5%EC%E9%E D

אגב, אם תגיע לזה - בספר הרכב, פרוק הטרמוסטט דורש פרוק האלטרנטור קודם. אם יש לך בסט הבוקסות זרוע מפרקית - תוכל לפרק את הטרמוסטט ללא פרוק האלטרנטור.

אבישי

גיתאי נוה
25-06-08, 19:54
ניתן להוריד את ספר הרכב כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15135&highlight=%F1%F4%F8+%E8%E9%F4%E5%EC%E9%E D

אני לא הצלחתי

coas
25-06-08, 20:54
כאן יש את רוב הFSM. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24156)

grand
26-06-08, 21:51
נקודה חלשה נוספת במנועים בתצורת V היא סעפת היניקה, בסעפת יש מעברי מים ובהחלט כיוון נוסף למחשבה שישנה זליגת מים מהסעפת לתא השריפה והחוצה מהאגזוז.

bbkk
30-06-08, 15:10
עידכון
כנראה שהתשובה באמצע
בסופשבוע התפרץ לי מחבר במערכת המים ( שביטל את החימום ) כתוצאה מנסיעה בדיונת
החשד עבר לסתימת ברדיאטור עקב בועות גדולות שעלו
רדיאטור פורק ונוכה- הערכה שהיה סתום בכ 40%
לא נתגלו כל ממצאים שומניים ברדיאטור וכן נבדק הטרמוסטט שנימצא תקין
מערכת המים כניראה לא מעבירה לכיוון המנוע אך הערכה של רמי לגבי סעפת היניקה באה בחשבון עקב אובדן קטן של מים שנצפה באגזוז

מה ההמלצות לגבי סעפת הינקה ?
האים סובל דיחוי?
האים ניתן לבצע לבד ?

תודה מראש

bbkk
01-07-08, 14:56
עוד השערה שאולי מחזקת את הבעיה מסעפת היניקה

אני מריח ריח חריף מהאגזוז
יכול להיות שהדבר קשור לסוג הנוזל שמילאתי לאחר ניקוי הרדירטור ?

פינקתי אותה...... שמתי מהנוזל היקר :oops:

amos
03-07-08, 12:57
[QUOTE=bbkk;205251]עידכון
כנראה שהתשובה באמצע
בסופשבוע התפרץ לי מחבר במערכת המים ( שביטל את החימום ) כתוצאה מנסיעה בדיונת
החשד עבר לסתימת ברדיאטור עקב בועות גדולות שעלו
רדיאטור פורק ונוכה- הערכה שהיה סתום בכ 40%
לא נתגלו כל ממצאים שומניים ברדיאטור וכן נבדק הטרמוסטט שנימצא תקין
מערכת המים כניראה לא מעבירה לכיוון המנוע אך הערכה של רמי לגבי סעפת היניקה באה בחשבון עקב אובדן קטן של מים שנצפה באגזוז

מה ההמלצות לגבי סעפת הינקה ?
האים סובל דיחוי?
האים ניתן לבצע לבד ?

תודה מראש[/QUOT
סעפת יניקה אפשר לעשות לבד עשיתי לפני שבוע לא מסובך מידי
יש הוראות מפורטות צריך ידית מומנט אם אם את צריך עצה צור קשר
עמוס

nissn
06-08-08, 17:55
אני לא הצלחתי

הכל ברוסית בלינק הזה ...

-->