PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוא אישי של רכב מארה"ב

rosudan
25-06-08, 00:14
אני בעיצומו של תהליך של לימוד כל הכרוך בייבוא אישי של רכב מארה"ב.
שתיי שאלות שאני מתלבט לגביהן שלא מצאתי תשובות בחיפושים בפורום. אני בטוח שהרבה חברה בפורום כבר יודעים את התשובות:

1. רישיון ייבוא - בשביל לקבל צריך קודם לרכוש את הרכב. בשביל לרכוש צריך לדעת שניתן לקבל רישיון ייבוא. יש פיתרון "לבציה או התרנגולת" הזה או שצריך פשוט "להמר" ולרכוש לפני הרישיון (בהנחה שעקרונית הרכב עומד בקריטריונים).

2. איך צריך לטפל בטייטל (Title) על מנת לשחרר את הרכב מהמכס בארה"ב:
- צריך שהבעלים הקודמים יסבו את הטייטל על שם הקונה, דבר שהבנתי שידרוש ייפוי כח נוטריוני ע"י שגרירות ארה"ב המייפה את חברת השילוח...
- על שמו של המוכר, הוא חותם בפני שלטונות המכס על יפוי כח לחברת השילוח ובכך מאפשר להוציא את הרכב מגבולות המדינה.

בחיפוש בפורום מצאתי תשובות סותרות בעניינים האילו...

תודה.

oferdar
25-06-08, 10:29
אני בעיצומו של תהליך של לימוד כל הכרוך בייבוא אישי של רכב מארה"ב.
שתיי שאלות שאני מתלבט לגביהן שלא מצאתי תשובות בחיפושים בפורום. אני בטוח שהרבה חברה בפורום כבר יודעים את התשובות:

1. רישיון ייבוא - בשביל לקבל צריך קודם לרכוש את הרכב. בשביל לרכוש צריך לדעת שניתן לקבל רישיון ייבוא. יש פיתרון "לבציה או התרנגולת" הזה או שצריך פשוט "להמר" ולרכוש לפני הרישיון (בהנחה שעקרונית הרכב עומד בקריטריונים).

2. איך צריך לטפל בטייטל (Title) על מנת לשחרר את הרכב מהמכס בארה"ב:
- צריך שהבעלים הקודמים יסבו את הטייטל על שם הקונה, דבר שהבנתי שידרוש ייפוי כח נוטריוני ע"י שגרירות ארה"ב המייפה את חברת השילוח...
- על שמו של המוכר, הוא חותם בפני שלטונות המכס על יפוי כח לחברת השילוח ובכך מאפשר להוציא את הרכב מגבולות המדינה.

בחיפוש בפורום מצאתי תשובות סותרות בעניינים האילו...

תודה.

1. קודם תברר אם תוכל לייבא את הרכב מול משרד התחבורה . בשביל זה כל שעליך להציג זה VIN של הרכב . VIN תשיג מהמוכר בארה"ב .

2. אתה צריך טייטל על שימך ואתה יכול להחתים נוטריון בישראל . אני לא מכיר פתרון של ייפוי כח לחברת השילוח, אך ייתכן שקיים . או שלא הבנתי אותך עד הסוף .

יובל99
09-07-08, 23:17
הבאתי אקספלורר מארה"ב דרך בחור שיושב בקליפורניה.
הוא היה אמין והגון. עשה הכל. אני רק הגעתי למכס לקבל את הרכב.
תוכל למצוא את פרטיו ביד 2 תחת אקספלורר.

-->