PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהעלאת גלדיאטור 79 על הכביש

גלדיאטור
28-06-08, 15:26
שלום רב שמי חוף אני מדריך נהיגה מבצעית בצה"ל וברצוני לבקש את עזרתכם בהחיית טנדר גלדיאטור

אז ככה לפני 15 שנה אבי הפסיק להשתמש בו וכלא אותו בקונטיינר
כעת אני רוצה להחיות אותו

השאלה היא איך אני מרשה אותו ומה כדאי יותר רישיון רגיל מיושן אספנות

יש רש משהו שאני ממש רוצה זה צמיג 37" כי הוא דיי נמוך האפס

תודה לעונים

shmil
28-06-08, 17:57
שלום רב שמי חוף אני מדריך נהיגה מבצעית בצה"ל וברצוני לבקש את עזרתכם בהחיית טנדר גלדיאטור

אז ככה לפני 15 שנה אבי הפסיק להשתמש בו וכלא אותו בקונטיינר
כעת אני רוצה להחיות אותו

השאלה היא איך אני מרשה אותו ומה כדאי יותר רישיון רגיל מיושן אספנות.
אין כאן שאלה. אני מניח שאתה לא רוצה לשלם את כל האגרות שנים אחורה ולעשות מעבדה מסומכת, ולכן - אספנות הוא הפתרון היחיד.

יש רש משהו שאני ממש רוצה זה צמיג 37" כי הוא דיי נמוך האפס.
יופי. מאד יפה מצידך שאתה רוצה. רישוי לזה לא תקבל. תקבל ל-16 או 16.5, מה שיש ברשיון.

תודה לעונים

שלח את אביך למשרד הרישוי, להפוך את הרכב לאספנות, אחר כך נתקדם משם.

tooshey
28-06-08, 18:51
מודל 79 עדיין לא ניתן לרשום כאספנות.
ניסיתי לרשום סיקס שתאריך העליה על הכביש 13.11.1978 וברישוי כתוב מודל 79.
המחשב לא נתן לבצע את השינוי,וחסם כל ניסיון עקיפה ושכנוע מצד הפקידה במשרד הרישוי.

לכן,לדעתי,תתחיל בלהביא את הרכב למצב בו הוא יכול לעבור טסט,ועד אז בדיוק יגיע זמנו להרשם כאספנות.

בברכה,טושי

shmil
28-06-08, 20:09
אכן טושי צודק ואני הזנחתי פרט..
התשובה שלי נכונה לעוד חצי שנה. קרא אותה אז.

עד אז - יש לך חצי שנה להכין את הרכב לטסט.

גלדיאטור
28-06-08, 20:25
אתה מדבר על מידת הג'אנט אני רוצה שינוי לצמיג אני יודע שזה קשור אחד לשני

בהנחה ואני משנה את גודל הג'אנט ל16.5

יהיה יותר קל לשנות את גודל הצמיג

אגב צמיד 16.5 עולה יפה מאוד על ג'אנט 16 רגיל

אגב מישהו יוכל לעזור לי להבין מה המידה המקבילה למה שרשום ברישיון שהיא - 950-16 ככה זה כתוב בדיוק

לפי מה שהבנתי גם יש את עניין ה30 שנה זה נכנס במקרה שלי בינואר 2009 או 2010 מישהו יודע?

jeep.il
28-06-08, 20:45
קודם תעשה מה שאמרו קודמי אחר כך תדאג לצמיג

גלדיאטור
28-06-08, 21:02
קודמי שמודמי

הרכב מניע אורות עובדים ובלמים עובדים

הרכב בר נסיעה כמו כל ג'יפ מהחברה

דרור ברלי
28-06-08, 21:41
קודמי שמודמי

הרכב מניע אורות עובדים ובלמים עובדים

הרכב בר נסיעה כמו כל ג'יפ מהחברה

לתשומת לבך מר גלדיאטור. כנראה שלא קראת את כללי האתר. אין לי כוח לצטט לך אותם, אבל אני אתמצת בקצרה - כאן שואלים, עונים ומגיבים בנימוס.
ענו לך אנשים בעלי ידע וניסיון בתחום, אז במטותא ממך, כבד אותם ואת כללי האתר.
ראה זאת כאזהרה ראשונה ואחרונה.

ועכשיו לעניינים הטכניים - ייתכן שאינך מנוסה בפרוצדורת העלאת רכב מיושן בחזרה לכביש.
רישוי אספנות - הרכב חייב להיות בן 30 שנה לפחות. מבחינתו של מחשב משרד הרישוי, הרכב שלך רשום כמודל 79' - הווה אומר, תוכל לרשום אותו כ"אספנות" החל מתאריך 1.1.2009 ואילך בלבד. לא דקה אחת קודם. למה? ככה. אלה החוקים.
לרישום "אספנות" יתרונות כלכליים - אגרת רישוי וביטוח חובה מוזלים מאוד. החסרון היחיד - חל איסור לנסוע ברכב בימי חול, (לא כולל שישי, שבת וימי חג) בין השעות 07:00-09:00 בבוקר. בנוסף - רישום "אספנות" ברשיון הינו בלתי הפיך, והרכב אינו יכול "לשמש לעיסוקו של בעליו". כלומר - אם אתה עצמאי, אין כאן שום הכרה לצרכי מס.

לעבור טסט - העובדה שאתה נשבע כאן שהבלמים והאורות עובדים לא אומרת ולא כלום. רכב מיושן שמגיע לעשות טסט לראשונה לאחר שעמד כמה וכמה שנים, נבדק בשבע-מאות עיניים, (בצדק גמור, אגב) ואני מבטיח לך כאן רשמית שלא תעבור, ושרשימת הריג'קטים תהיה ארוכה יותר מכביש הערבה.
אז יש לך חצי שנה כאמור, לעבור על הרכב בדקדקנות מכל הכיוונים, החל מצמיגים דרך חשמל, אורות, נזילות, הגה, בלמים, מגבים, פסים זוהרים, ריפודים גומיות לדוושות, וכן - גם פח אשפה. לתקן ולשפץ את כל הדרוש בלי לחפף. אם אתה מתכוון להיכנס עם הרכב למסלול הבדיקה בעצמך ולא בעזרת מישהו ש"מקושר", אני ממש לא מגזים עם הרשימה הזו...

צמיג 9.50/16 - אני בספק אם תוכל למצוא צמיגים כאלה חדשים. משומשים תקינים? נו באמת... גם אם תמצא איזה סטוק ישן בפנצ'ריה נידחת, אל תעז! לנסוע על צמיג "חדש" בן 20-30 שנה!!!...

jeep.il
28-06-08, 21:45
אבל לרכב אין רישיון בר תוקף עקב אחסנתו על ידי אביך לכל כך הרבה זמן לכן קודמי הסבירו לך שעליך להכין תרכב לבדיקת מעבדה מוסמכת כדי לקבל בחזרה תרישיון .באת בדיקת המעבדה הבוחנים ירצו לקבל תרכב כמו שכרגע יצא מהמפעל .ולכן אחרי שתעבור תבדיקה יהיה לך רישיון מוסדר שחק באיזה צורה שתרצה אם מידת הצמיג פשוט חבל שתיצטרך להתרוצץ סתם כמה פעמים למעבדה ולא לסגור פעם אחת ולתמיד את הרישוי .בהצלחה

גלדיאטור
28-06-08, 21:52
אני בטוח שאיש לא נעלב מהנאמר לעיל
אם כי אכבד את מקומי בפורום שלא שייך לי ותנהג בהתאם סליחה

אני באמת מודה על התשובות אכן הם יותר מספקות מהקודמות להן

הבנתי אותכם

shmil
28-06-08, 23:00
אבל לרכב אין רישיון בר תוקף עקב אחסנתו על ידי אביך לכל כך הרבה זמן לכן קודמי הסבירו לך שעליך להכין תרכב לבדיקת מעבדה מוסמכת כדי לקבל בחזרה תרישיון .באת בדיקת המעבדה הבוחנים ירצו לקבל תרכב כמו שכרגע יצא מהמפעל .ולכן אחרי שתעבור תבדיקה יהיה לך רישיון מוסדר שחק באיזה צורה שתרצה אם מידת הצמיג פשוט חבל שתיצטרך להתרוצץ סתם כמה פעמים למעבדה ולא לסגור פעם אחת ולתמיד את הרישוי .בהצלחה

למר jeep,il -
אינני יודע מי אתה ומה נסיונך, אך אתה טועה ומטעה, וכמדומני שלא בפעם הראשונה. אם היה לך שם, אגב, ההתייחסות היתה נוחה ונעימה יותר.

רכב אספנות,לאחר רישומו ככזה, אינו מצריך בדיקת מעבדה מוסמכת.

גם במעבדה מוסמכת לא ניתן לרשום גודל צמיג שרוצים.

חוף ידידי הצעיר-
בין אם 16 ובין אם 16.5, 37 לא תוכל לקבל.
950X16 היא מידה ישנה שהיתה גם בחלק מהנ.נ. הישנים.
לשים צמיג 16.5 על ג'אנט 16 זו חוסר אחריות. זה יחזיק, מרבית הזמן, עד שתצטרך אותו באמת.
מדריך נהיגה, אמרת?

גלדיאטור
29-06-08, 00:04
עדיין מדריך נהיגה מבצעית

האם ידוע לך את המידה המקבילה באינצ' או במ"מ למידה הרשומה ברישיון?

שאלתי כמה פנצ'רמאכרים והם היו בשוק טוטאלי

כמו כן אני מבין שזו מידה קטנה שעבירות היא לא משהו שהיא תאהב

שמיל אני מבין שאתה בקיא בפרוצדורות של רשימת רכב כאספנות
האם תוכל לפרט לי את השלבים בקצרה
כגון אם צריך בדיקת מעבדה או לא כמה טסטים צריך לעשות ואילו היכן וכל פרט אחר שתוכל להועיל לי בהעלאת הגרוטאה עם הכביש (בדרך לשטח רחוק יותר מהבית)

tooshey
29-06-08, 00:29
9.50-16 או 950-16 ?
בכל מקרה,9.00-16 זוהי מידה מקובלת בתקן נאט"ו ישן.
היתה המידה התקנית בנ.נ, אביר,נגררים שונים ועוד רכבים רבים לא בשימוש בצה"ל.
קוטר הצמיג הוא "34.(חתך צבאי -דופן בגובה 100%. "9 רוחב. פעמיים הרוחב-18 ועוד קוטר החישוק -16).

בברכה,טושי

גלדיאטור
29-06-08, 00:36
טושי תודה לך כבר המון זמן אני מחכה למשפט כזה החלטי

אתה אומר שצמיג 34 אינצ' על ג'אנט 16
רוחב 9 אינצ?

אני מצטער אך באמת שלא הבנתי את החישוב
אם אתה יכול לרשום לי את המידה באינצ'ים ואת המידה במילימטרים אודה לך מאוד

Gilad
29-06-08, 01:09
9.50/16 אומר 9.5 אינץ' רוחב המדרס, 16 אינץ' ג'אנט. במקור היה עם חתך 100% זאת אומרת שגם גובה הסוליה 9.5 אינץ'.

בשביל להפוך את זה למ"מ תחפש מחשבון מידות. בכל מקרה אם מידה אינצ'ית מופיעה ברשיון לא תעבור מידה מ"מ מקבילה - הם לא יודעים לעשות את החשבון ;)

tooshey
29-06-08, 01:15
בפרופיל נאט"ו צבאי, ה"חתך",דהיינו גובה הדופן שווה לרוחב הסוליה.
לכן החתך נקרא 100%,ולא מציינים זאת בכתיבת המידה על הצמיג בד"כ.
במידות "אזרחיות" תמצא חתך 80% (מסחרי) והולך ויורד,75,70,60 וכן הלאה עד 40% (ספורטיבי).
בצמיג המדובר
הרוחב הוא "9 ,לכן גם הגובה "9.פעמיים הגובה 18.רוחב החישוק מצויין תמיד באינצ'ים והוא 16.

אני מכיר גלדיאטור שנועל צמיגים במידה זו (לא ברישיון),דווקא יושב עליו מצויין מבחינת פרופורציות,אם כי האליאנס בפרופיל נאט"ו זה זבל של צמיג לעבירות.

מידה מטרית מקבילה היא 16*100*255.
זוהי מידה נדירה אבל קיימת.יש לפחות דיפנדר אחד באיזור המרכז שנועל מישלין ZXL במידה זו.

קיים גם 11.00-16 ,גם צמיג צבאי,אבל נדיר מאד.מקביל ל "38. אולי יש לי מישלין אחד כזה זרוק איפשהו.

למידע נוסף על מידות צמיגים יש מדריך מצויין כאן באתר,תריץ חיפוש.

לילה טוב,
טושי

tzagi
29-06-08, 02:18
אגב צמיד 16.5 עולה יפה מאוד על ג'אנט 16 רגיל

אתם רואים?
אחרי זה מתפלאים שכול חברות הרכב האמריקאיות מפסידות מאות מליונים של דולרים שנתית.
, במשך 40 שנה הם בזבזו מי יודע כמה כסף (סתם) על יצור גלגלים16.5
כשרק עם היו שואלים את אדון חוף, היה אומר להם שזה בזבוז עצום, והיה מסביר להם שצמיג 16.5 מתאים יופי על ג'אנט 16,

כול הכבוד למחשבה הישראלית, תמיד ממציאה לנו פטנטים.

shmil
29-06-08, 09:22
שמיל אני מבין שאתה בקיא בפרוצדורות של רשימת רכב כאספנות
האם תוכל לפרט לי את השלבים בקצרה
כגון אם צריך בדיקת מעבדה או לא כמה טסטים צריך לעשות ואילו היכן וכל פרט אחר שתוכל להועיל לי בהעלאת הגרוטאה עם הכביש

כתבתי כבר הכל, את כל הפרוצדורה, אואם צריך או לא.
רק תקרא, ידידי הצעיר.
קרא שוב את השרשור ואת תגובותי.

אם לא תבין אחרי שתקרא - אמור לי ואכתוב בפעם השלישית.

איציק - 4X6ZH
29-06-08, 09:27
גו מה אתה אומר ? ;)
איך שזה קשור לשאלה אחרת :) .
ובסוף עוד אומרים שאין אלוהים
ואני חחשבתי שכל מה שאחרי הנקודה מבטלים . 16.5 = 16.0
בנהיגה מבצעית במיוחד תחת אש זה באמת לא חשוב :rolleyes:
איציק

ארז
29-06-08, 10:04
כמו שנכתב כאן ,עד שהרכב לא יהיה אספנות עדיף לך לעבוד על המצב המכאני שלו ולא לנסות לעלות אותו לכביש, עד אספנות מ. התחבורע יקרע אותך, מהרגע שהרכב אספנות הם הרבה יותר סלחניים וסבלניים לרכב ישן.

לשים צמיג 16.5 על גאנט 16 זה אפשר ואני מכיר כמה טומטומים שעשו את זה, אבל זה מאוד מסוכן הצמיג יכול להתקלף בכל שנייה כולל על הכביש המהיר!
מעבר לכך צריך לנסוע עם לחץ גבוה,פנימית ואי אפשר להוריד אוויר ,כתוצאה מזה הרבה סתם מקפץ ללא אחיזה.

מעבר לכך מכלולי הרכב כמו שהם במצב המקורי לא מתאימים לצמיג כזה גדול, הסרנים המקוריים פשוט חלשים מידי, תחליף לסרנים חזקים יותר עם יחס הערה מתאים ועליהם שים גאנט 16.5 עם 37"

asafk
29-06-08, 14:13
9.50-16 או 950-16 ?
בכל מקרה,9.00-16 זוהי מידה מקובלת בתקן נאט"ו ישן.
היתה המידה התקנית בנ.נ, אביר,נגררים שונים ועוד רכבים רבים לא בשימוש בצה"ל.
קוטר הצמיג הוא "34.(חתך צבאי -דופן בגובה 100%. "9 רוחב. פעמיים הרוחב-18 ועוד קוטר החישוק -16).

בברכה,טושי

זה נכון בתיאוריה, טושי. בחיים האמיתיים, ה9.00X16 של אליאנס (וגם של חברות אחרות) הם בקוטר 36.4" . למה? לא יודע.

אסף.

גלדיאטור
29-06-08, 19:17
שלום ותודה רבה לכל העונים

תנו לי לבחבש לכם קצת יותר

1. מישהו יודע םאם זה צמיג מקובל ונפוץ
כי הבנתי בהמרה של ספרות הוא 34 ובתכלס הוא 36 (איזה מן דבר זה חח)

2. לכל הנרגשים חחחח ש"לקחו קשה את עניין הצמיג על ג'נט 16 זה אפשרי כמו שאמרו לפני פה
אמנם לא אידיאלי או בטיחותי אך אכן משהו שכל עוד אתה לא נוסע במהירויות שרכב אוירות לא אממור לעשות אז הכל בסדר

חוץ מזה שאני דוגל במשפט
גלגל גדול עובר הכל ואין מה לעשות צריך להקריב בדרך חחח

תנו לי רק להגן עם שאר המדריכים רק אני חושב ככה בעניין הצמיג

ofervan
29-06-08, 21:09
צמיג 16.5X9.50 היה צמיג בחתך נמוך, נדמה לי 80. היתה בזמנו סדרה שלמה של צמיגים - בכלי רכב אמריקאים - בחתך הזה על ג'נטים 16.5, כמו 8.75, 8.25 ועוד כמה מידות משונות. ה-9.50 הוא נמוך יחסית, מקביל לצמיג 32 בערך.
קשה עד בלתי אפשרי למצוא צמיגים חדשים כאלה, אני מאמין שתוכל לשנות בקלות את המידה ברישיון ל-9.00X16 שהוא צמיג מקובל יותר והיה נפוץ בצה"ל. לצורך השינוי, כדאי שתחפש ג'נטים 16 שמונה ברגים, עם מעגל חלוקה כמו בגלדיאטור שלך. מניסיון, ג'נט של ונדורה 4X4 יתאים לך.

גלדיאטור
29-06-08, 22:01
תודה רבה למגיב מעליי אין לי בעיה למצוא ג'אנט מתאים על הרכב יש ג'אנטים

הבעיה היא גודל הצמיג
למישהו יש מושג איפה אוכל לברר איזה צמיג מותר לי לשים על הרכב בטוח במאה אחוז?
או איפה אפשר לברר זאת
בינתיים אמרו לי 32 34 36 31 ואפילו 28

גלדיאטור
29-06-08, 22:27
עוד דבר לא הצלחתי לחבר עם ההודעה הקודמת

אם למישהו יש גריל מלא (לא הקטן אלא ברוחב המכסה מנוע) ומעוניין להפטר ממנו אני אשמח לדעת

והאם יש למישהו "טריק" או דרך לסדר את העובדה שהמזלג של הקלאץ' עף מהמקום בכל הצלבה?

אולי זה משחיקה או תקלה מולדת אין לי מושג מה שכן חייב לפתור זאת

elitkh
29-06-08, 22:43
יש לי גריל במצב טוב-400 ש"ח והוא שלך.
צור קשר בה"פ

נימי
29-06-08, 23:10
חוץ מזה שאני דוגל במשפט
גלגל גדול עובר הכל ואין מה לעשות צריך להקריב בדרך חחח

איזה יופי שאתה מוכן להקריב בדרך אולי איזו משפחה בשביל לחסוך לעצמך קצת כסף

tzagi
30-06-08, 05:32
האמת שבא לי לכתוב באנגלית,
וזה שפה שאני מסוגל לכתוב בה קצת יותר טוב מעיברית,
אבל אני לא חושב שתבין את התגובה,
אז נוותר,
חוף,
הגישה שלך מחורבנת ומסוכנת
תמשיך כך ולא תרויח חברים פה.
אפילו אין לך את הידע להבין למה זה ככה.
באמת, אני לא מבין מדוע מנסים לעזור לך. זה ברור שאתה, עם הרכב הנ'ל,
זה כמו קוף עם נשק אוטומטי,
כן,
הקוף אולי יהרוג אנשים ואולי גם את עצמו, אבל אי אפשר להאשים את הקוף, האשמה היא על אלה שנתנו לקוף את הנשק.

And if that is not the post of the year,
I don't know what is!

lizard
30-06-08, 07:24
תודה רבה למגיב מעליי אין לי בעיה למצוא ג'אנט מתאים על הרכב יש ג'אנטים

הבעיה היא גודל הצמיג
למישהו יש מושג איפה אוכל לברר איזה צמיג מותר לי לשים על הרכב בטוח במאה אחוז?
או איפה אפשר לברר זאת
בינתיים אמרו לי 32 34 36 31 ואפילו 28

צמיג של האמר. גם זול וגם מצריך ג'אנטים של 16.5

shmil
30-06-08, 08:34
מיכה, חשבתי שהפסקת לכתוב שטויות.

הוא שאל איזה צמיג מותר לו לשים.
מותר=חוקי.

מנסיון, מיכה, מנסיון, אין לו סיכוי לשים צמיג של האמר חוקי על הרכב הזה, שאיננו דרך ערימת שטרות למישהו, וערימה כבדה.

lizard
30-06-08, 09:07
שמיל אני יודע. פשוט התגובות שלו עצבנו אותי אז כמו שהוא לא כותב לעניין אז גם אני לא.

חוץ מזה, אם הוא הולך לשים צמיג על ג'אנט לא מתאים אז כנראה שהחוקיות זה לא מה שבאמת מעניין אותו, גם לא בטיחות או תרבות מוטורית אבל זה מילא.

גלדיאטור
30-06-08, 16:40
חברה בואו נלך קצת אחורה

כל מה שאמרתי זה שיש עובדה שרכב עם ג'אנט 16 יכול לנסוע עם צמיג 16 וחצי
פתאום כולם קיבלו שחפת והתחילו לקלל מה עובר לכם בראש

פתאום קראון לי פה קוף הורג משפחות עם רובה אוטומטי

אני מאוד מודה על התשובות שקיבלתי זה נכון

אבל לדעתי בפעם הבאה שאתם "מקבלים" מישהו חדש לפורום ה"מהולל" הזה...תנסו לעשות את זה בלי שהוא יצטרך להתחנף אליכם כאילו אתם שווים משהו יותר ממנו בכל מישור שהוא

בקיצור כולכם כלומניקים חוץ מהעונים בכנות ותודה לבודדים

ואם עכשיו בא לך למחוק אותי מהפורום שלך מר איומים טיפשיים אז קדימה
(יא כלומניק)

six 4 life
30-06-08, 17:05
אחרי הכל, כנראה שאתה באמת לא מתאים לפה.

שא ברכה.

lior_b.s
30-06-08, 17:07
שלום ותודה רבה לכל העונים

2. לכל הנרגשים חחחח ש"לקחו קשה את עניין הצמיג על ג'נט 16 זה אפשרי כמו שאמרו לפני פה
אמנם לא אידיאלי או בטיחותי אך אכן משהו שכל עוד אתה לא נוסע במהירויות שרכב אוירות לא אממור לעשות אז הכל בסדר

גלדיאטור ששוקל 2 טון בערך..או אולי יותר לא יודע..גם במהירויות של 60 קמ"ש שיקלף צמיג בסיבוב ותאבד שליטה הוא קטלני לכל מה שיעמוד בדרכו...
תסלח לי על הבוטות אבל אם זו צורת המחשבה שלך, אני מקווה שלעולם לא יעלו לך אותו על הכביש...לפחות לא בצורה הזו...אם בצמיגים שזה קשר היחיד לכביש אתה חושב שזה בסדר לעגל פינות..לא הייתי רוצה לחשוב על השאר..:evil:

ליאור

גלדיאטור
30-06-08, 17:46
יאללה כולה אמרתי שזה אפשרי
לא עשיתי את זה

חחחחח חבורת דפוקים אתם תאמינו לי

חוץ מזה ל-מצטט מעליי איזה עבירותא תה עושה ב60 קמ"ש
אולי אתה רוצה ללמד אותנו משהו

*** להתראות גלדיאטור, ותודה על הדגים! השרשור נעול, ואתה חסום. המערכת ***

lior_b.s
30-06-08, 18:14
אתה לא מתכוון ליסוע עם הרכב על הכביש?...רק בשטח?..
אז למה אתה כ"כ מתאמץ להעלות אותו לכביש?...בדרך לשטח אתה תיסע קצת יותר מ-60 נכון?..

תקרא את התשובות שלך קודם שאתה קורא לאנשים פה דפוקים..עשית או לא עשית זה לא משנה..עצם העניין שאתה מתעקש שזה בסדר...כמו שכתבתי קודם אם זו צורת המחשבה שלך אל תצפה פה לעזרה גדולה ושוב לא הייתי רוצה לדעת איפה עוד אתה מוכן לעגל פינות..
קבל את מה שכתבו לך פה כביקורת מאנשים עם "קצת" יותר ניסיון ממה שאי פעם יהיה לך אם באמת תצליח להעלות את הרכב הזה לכביש כמו שאתה רוצה..
וכן..גם בנסיעת שבילים אתה תיסע יותר מ-60 קמ"ש...אבל שם יש עוד סיכוי שתפגע רק בעצמך...

ליאור

-->