PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת רכב שטח משפחתי

ofirktm
29-06-08, 20:47
שלום חברים!

בהמשך להודעה הקודמת אחרי שהבנתי שגימני עם 5 דלתות אני לא אמצא ,ורכב בנזין עם עבירות טובה אין(למעט האמריקאים)
חשבתי ללכת על הניסן טראנו ארוך 3000 מודלים 03-05 דיזל בהנחה שהוא יספק לי את צרכיי מבחינת עבירות טובה ,משפחתי ,אמינות והוצאות תחזוקה וביטוחים סבירים ביחס למתחרים.

שאלותיי והתלבטותיי הן:

1.האם הבחירה נכונה?ומה דעתכם?
2.אם הרכב נחשב כאמין ומוצלח ,למה אנשים לא מצליחים למכור בקלות את רכבם (זאת ממעקב שעשיתי בלוחות המכירה)?

אשמח לקבל את דעתכם ותשובתכם.

Viper
29-06-08, 21:34
אם הרכב נחשב כאמין ומוצלח ,למה אנשים לא מצליחים למכור בקלות את רכבם?

מי אמר שהוא נחשב לאמין ומוצלח? או- יחסית למה? או- האם התשובה נמצאת בגוף השאלה שלך?!? (הרבה שאלות שמצביעות לכיוון אחד- אני הייתי יורד ממנו.)

נמרוד
30-06-08, 07:43
1.האם הבחירה נכונה?ומה דעתכם?
2.אם הרכב נחשב כאמין ומוצלח ,למה אנשים לא מצליחים למכור בקלות את רכבם (זאת ממעקב שעשיתי בלוחות המכירה)?

נתחיל מ2: התשובה היא עודף היצע. במשך כמה שנים טובות טראנו היה רכב מכר ענק, הסובארו של רכבי השטח. יש המון כאלו - היצע גדול. לעומת זאת הביקוש היום, כשהרכב זול, ומחירי הדלק גבוהים יותר מתמיד - קטן. עלות קילומטר נסיעה בטראנו דיזל היום לעומת שנת 2000 כדוגמא - פי 3-4! וזה המצב הכללי לגבי כל שוק רכבי השטח, כשיש יוצאים מן הכלל שנפגעים פחות, כמו החסכוניים יותר מבית סוזוקי, או כלים נדירים או נחשקים במיוחד.

ולשאלה 1: הבחירה סבירה. הטראנו היה ועודנו רכב שטח "אפור" - עושה את העבודה היטב, אבל לא מרשים ביחס למתחרים. פאג'רו וטרופר מאותם שנים עולים עליו בנוחות, במרווח, בביצועים וביכולת שטח (בעיקר פאג'רו עם נעילה אחורית). מצד שני, כאמור, השוק מביא לכך שמחיר הטראנו נמוך יחסית לפאג'רו פר שנתון... מציע לך לא להנעל על דגם. אם הבנתי שיפאני דיזל גדול מתחילת העשור זה מה שאתה מחפש - תפתח לכל הרשימה.

מוני אורבך
30-06-08, 08:44
אופיר - אם אפשר אני ארחיב קצת את היריעה

היום כאשר אתה בא לקנות רכב שטח אתה חייב להסתכל על כול התמונה.
מחירי הדלק גבוהים והם ימשיכו להיות גבוהים!
במקרה הטוב, עלית המחירים תאיט ב 10 שח לליטר, אבל כרגע זה לא נראה כך.
התוצאה - אין סיכוי שתשתמש ביום יום ברכב שטח.
רכבי השטח למעט הכי קטנים וחסכונים הם נחלת העבר.
וגם הכי קטנים וחסכונים בקרוב יעלמו מכבישי הארץ !!!
זהו כוח השוק.
מהר מאוד האופנה תשתנה. כבר היום פתאום לא "ירוק" לנסוע ברכב שטח.
כמה שנים מהיום כלי הרכב היו קטנים מאוד וחסכונים מאוד.
רכבי השטח יהיו למשוגעים בלבד, לתחביב.

אז היום קשה למכור רכבי שטח ישנים גדולים.
מחר השוק הזה ימות!
קח את זה בחשבון. כאשר אתה הולך לקנות רכב שטח דע לך שהוא יהיה לשטח בלבד.
כדאי מאוד לקנות רכב שטח חסכוני ככול האפשר. במחירי דלק של 10 שח לליטר ויותר כול ק"מ לליטר משפיע
ההבדל יהיה בין 1500 שח לטיול לנגב ל 2000 ויותר.
קנה רכב שטח חסכוני ככול האפשר.
משקל קטן נפח מנוע קטן עד כמה שאתה יכול ידני וודיזל.
אחרת אתה תיסע למעט מאוד טיולים !!!

כול זה כמובן לא תופס אם אתה קרוב של שרי האריסון (-:

-->