PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוזל של מצבר בתוך מיכל עיבוי של הרדיאטור

oren14
02-07-08, 20:25
שלום
יש לי פורד פוקוס 2004 .
במיקרה הוכנס מים מזוקקים של המצבר ( כמות של פחית קולה בערך ) למיכל העיבוי של הרדיאטור ולאחר כמה ימים ניסדק המיכל ובמהלך נסיעה יצא עשן מתא המנוע . לאחר שפתחתי את תא המנוע ראיתי כי המיים החמים ברדיאטור ניתזו מהסדקים שנותרו במיכל העיבוי. אך המנוע לא הספיק להיתחמם

1. האם הסדקים במיכל העיבוי נוצרו כתוצאה מהמיים המזוקקים ?
2. האם זה יכול לגרום לנזק לחלקים הבאים במגע עם ה LOOP של המיים במנוע (צינורות, רדיאטור...)?
3. כמה עולה להחליף מיכל זה והאם יש מקום אמין באזור ראשון לציון?
תודה אורן

sos4u
02-07-08, 22:17
"מים מזוקקים " הם מים לכל דבר, לא גורמים נזק
השאלה אם לא מדובר בחומצת מצבר שזה סיפור אחר לגמרי

במידה ומדובר במים [אפילו אם הם מזוקקים] חפש את התקלה במקום אחר ... אין קשר בין הדברים ולא ייגרם נזק לשום דבר.
במידה ומדובר בחומצה- מהר לבצע שטיפה מקיפה חיצונית ופנימית של המנוע כולל החלפת נוזל הקירור ושטיפה של המעברים.

בהצלחה

יונתןמצפה
02-07-08, 22:23
היו על זה לא מעט דיונים בפורום, על מים מזוקקים ברדיאטור. השורה התחתונה אם אני זוכר נכון הייתה שזה רע מאד וכבר עדיף מי ברז...

לא יודע לגבי הנזקים אבל שווה לעשות חיפוש בפורום. יש על זה המון מידע יחסית מרוכז. חפש לפי מיים רכים, או מים מזוקקים ורדיאטור באותו שרשור.

בהצלחה

יונתןמצפה
02-07-08, 22:36
בבקשה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21299&highlight=%EE%E9%ED+%F8%EB%E9%ED

ןגם זה שזה אולי הכי מעמיק:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=30974&highlight=%EE%E6%E5%F7%F7%E9%ED#post3097 4

ממליץ לך להקדיש קצת זמן ולקרוא הכל. אתה תבין טוב מה הנזק שיכול להיות שקרה לך...
כתבו שם אנשים מומחים שמבינים הרבה מאד.

שוב, בהצלחה!

yoav21
02-07-08, 23:02
אני לא חושב שכמות כזאת של מים מזוקקים ולטווח כזה קצר יגרמו לכאלה נזקים כמו שכתבתה. יכול להיות שהמיכל היה סדוק.
כמו כן לגבי נזק לצנורות המים ו/או הרדיאטור גם התשובה היא לא.
על פניו אם זה באמת מים מזוקקים ולא חומצה!! אז יש כאן צירוף מיקרים לא נעים, במידה וזה חומצה זה אולי יכול להסביר את הבעייה שנוצרה במיכל.
אולי כאשר מדברים על הכנסת מים מזוקקים לטווח ארוך ניתן לצפות לנזקים.

yoav21
02-07-08, 23:08
וייתקנו אותי הממומחים במידה ויש להם דעה אחרת

חנן-ג'יפולוג
03-07-08, 08:51
קיבלת כאן תשובות מצוינות מכולם. אין קשר בין הדברים.

lizard
03-07-08, 10:05
דבר אחד קטן אבל לדעתי חשוב (עלה לי בלהחליף מנוע לפרייבט) זה לא מיכל עיבוי !

זה המיכל מים של הרדיאטור. ברכבים גדולים כמו סיקס למשל המיכל מים אכן חלק בלתי נפרד מהרדיאטור, אבל ברכבים קטנים, לפחות בכל אלו שאני ראיתי, זה המיכל מים של הרדיאטור. ברדיאטור עצמו אין מיכל קיבול, פרט למים שנמצאים בצינורות, ולכן אסור להזניח בשום צורה ואופן את המיכל הזה. בניגוד למיכל עיבוי, פה אם חסר מים אז זה אומר שמשהו לא בסדר. לדעתי לפחות.

ערן המסוקס
03-07-08, 11:57
כמות כזו קטנה של מים מזוקקים במערכת המים לא עושה שום נזק!

השאלה הרלבנטית היא, האם במקרה מילאת מים במיכל העיבוי עד לקו המקסימום או עד הפקק??

איציק - 4X6ZH
03-07-08, 13:31
סיפור מוזר בהתחשב בשנתון הרכב ( יחסית חדש )
כמות המים המזוקקים קטנה
מה שהוא חסר בפזל
איציק

מאיר רוטברג
03-07-08, 13:58
סיפור מוזר בהתחשב בשנתון הרכב ( יחסית חדש )
כמות המים המזוקקים קטנה
מה שהוא חסר בפזל
איציק

איציק בטח חסר שמן נחשים אבל כפי שיונתן גפן אמר זה כבר מסיפור אחר,:p

מוזר ביותר , חסר איזה נתון שיתכן כי אינך מודע לו

-->