PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיצור בקקס - איך?

lowrider
04-07-08, 18:26
מעוניין לקצר בקקס, לצורך העניין GM10, בכ20 ס"מ. איך מקובל לעשות, מה עושים? מי עושה?

tzagi
05-07-08, 02:35
מעוניין לקצר בקקס, לצורך העניין GM10, בכ20 ס"מ. איך מקובל לעשות, מה עושים? מי עושה?

צריך לתת לך מכות רצח רק על המחשבה.

איך להסביר..
אה,
בזמן הקיצור אולי גם תצפה אותו בזהב?
יש שמועות שזה מוסיף בערך 30 כ'ס.

וברצינות,
אפילו אם מישהו יהיה מוכן לעשות לך את זה, ותצפה לסכום אסטרונומי,
סתם תבזבז את כספף על כלום.
או באנגלית:
Polishing a turd.

lowrider
05-07-08, 23:32
תודה ג'ו, אני צריך קצת מכות מידי פעם.
אני צריך אחד בערך כמו בתמונה, איך אני משיג?

טל חסיד
05-07-08, 23:35
ליאור דבר עם גיא מפרו גיפ הוא עשה כזה דבר.

טל

lowrider
05-07-08, 23:41
ליאור דבר עם גיא מפרו גיפ הוא עשה כזה דבר.

טל
תן לי לנחש: לשברולט שאבל של סהר יצחק?

tzagi
06-07-08, 06:12
תשיג קודם את הסרן המתאים, אחרי זה תדאג איך לקצר אותו.

lizard
06-07-08, 07:22
אם הצד הקצר של הסרן באורך המתאים אז פשוט תשיג עוד ציריה קצרה ותקצר את הצד הארוך של הסרן בהתאם.
אם אתה צריך לקצר את שני הצדדים אז תקצר למידות שאתה צריך ואחר כך תקצר את הציריות בהתאם לקיצור שביצעת בשני הצדדים. אתה יכול לקנות ציריות חדשות בארוך שאתה רוצה (יקר אבל אופטימלי) או לקצר בארץ. שמעתי שיש מקום טוב באיזור רחוב המסגר בת"א. אני לא זוכר מה השם של המקום.

נמרוד
06-07-08, 07:31
אם מה שאתה צריך זה משהו שאפשר למצוא וליבא מארה"ב, זה יעלה לך בוודאות פחות מאשר לקצר סרן שמראש לא נועד לסוג המכונית שאני מנחש שאתה מדבר עליה. קיצור הסרן עצמו דורש עבודת מסגרות מדויקת ואיכותית - יש מסגרים מכאניים בארץ שיכולים בהחלט להתמודד עם העבודה. יצור ציריות חדשות זה מה שיעלה את רוב הכסף וספק עם כדאי בכלל. (וזה שאתה משתמש בישנות בתור חומר גלם לא הולך לחסוך הרבה, עדיף כבר לייצר ציריות חדשות). בכל מקרה, אם לפחות ציריות באורך המתאים קיימות בארה"ב כמוצר מדף עבור סרן שקיים בארץ בגרסא רחבה, תייבא לפחות אותן ואז תתאים את הסרן.

lowrider
06-07-08, 07:45
תשיג קודם את הסרן המתאים, אחרי זה תדאג איך לקצר אותו.
הסרן המתאים הוא GM10 ויש לי כמה שאני רוצה. את הקורונה פיניון מוזאיקה וכו' אני רוצה לחרוט בארץ, אלא אם אני ימצא קיט מוכן כלשהוא מה שלא סביר במיוחד. לחילופין יש לי בקקס של CK, נראה לי מוגזם לחלוטין.

למיכה - שני הציריות אותו אורך - איזה חוסר מזל.
לנמרוד - בנתיים לא מצאתי וקשה להאמין שאני ימצא בארה"ב, גם אם כן זו תהיה הסבה מסרן ארוך ולא מוצר מדף מהחברה.

שי משה
06-07-08, 08:33
אילן קארט 0506975590

lizard
06-07-08, 09:35
אני חושב שלייצר קורונה ופיניון בארץ יעלה לך כמו רכב חדש.
אולי תחלוק עמנו מה אתה מנסה לעשות ולמה דווקא הסרן הזה?
אני מניח שמדובר על איזה שהוא רכב שרירים ובגלל זה אתה צריך קורונה ופיניון חזקים.

lowrider
06-07-08, 19:42
נכון מיכה, מדובר ברכב כביש שיפיק הרבה כ"ס. ולכן תודה שי, אני כבר מכיר את אילן.

lizard
06-07-08, 22:18
נכון מיכה, מדובר ברכב כביש שיפיק הרבה כ"ס. ולכן תודה שי, אני כבר מכיר את אילן.

אמנם זה לא נושא השירשור אבל במה האמריקאים משתמשים?

tzagi
07-07-08, 06:45
הסרן המתאים הוא GM10 ויש לי כמה שאני רוצה. את הקורונה פיניון מוזאיקה וכו' אני רוצה לחרוט בארץ, אלא אם אני ימצא קיט מוכן כלשהוא מה שלא סביר במיוחד. לחילופין יש לי בקקס של CK, נראה לי מוגזם לחלוטין.

לא זה ולא זה מתאימים למטרה המיועדת,
שניהם יחסית חלשים, וגם C CLIP
לקצר אותם(או להשקיע בהם דולר ירוק) זה ביזבוז זוועתי של זמן וכסף.
ראה את התמנה שצירפת, תשוה אותה למה שיש לך ביד, ותחזור אלי.

lowrider
07-07-08, 14:13
לא זה ולא זה מתאימים למטרה המיועדת,
שניהם יחסית חלשים, וגם C CLIP
לקצר אותם(או להשקיע בהם דולר ירוק) זה ביזבוז זוועתי של זמן וכסף.
ראה את התמנה שצירפת, תשוה אותה למה שיש לך ביד, ותחזור אלי.
האמריקאים, למרבה הפלא ג'ו, משתמשים ב10bolt או "9 מחוזקים. גם ב12 ו14 BOLT. בתמונה רואים פורד "9 מקוצר.

tzagi
08-07-08, 06:22
יש אנשים שעושים כל מני דברים
יש כאלה שמזריקים הרואין, אחרים טסים למזרח הרחוק " לשחק" עם ילדים, ויש כאלה שמרכיבים צמיגי 35" על דנה 35
אחרים אפילו יותר חכמים, מעקמים ומרתכים חלקי היגוי וצנרת בלמים.
זה שיש כאלה שעושים את זה לא הופף את זה למקובל או נכון.
בדיוק כמו שאתה לא תקפוץ ממרפסת קומה רביעית בגלל שהשכן ממול עשה את זה שנה שעברה.

lowrider
08-07-08, 11:46
זה לא העניין, אין כאן "יש כאלה שעושים", יש "כשצריך ככה כ-ו-ל-ם עושים" כי פשוט אין לקנות דיפרנציאל כזה מוכן, הסדנאות שבונות את רכבי הדראג גם בונות או משפרות את המכללים. כל מכונית עם 15X15 אחורה - קיבלה את הבקקס האחורי מסדנא שקיצרה אותו.

lizard
08-07-08, 18:49
זה לא העניין, אין כאן "יש כאלה שעושים", יש "כשצריך ככה כ-ו-ל-ם עושים" כי פשוט אין לקנות דיפרנציאל כזה מוכן, הסדנאות שבונות את רכבי הדראג גם בונות או משפרות את המכללים. כל מכונית עם 15X15 אחורה - קיבלה את הבקקס האחורי מסדנא שקיצרה אותו.

בזה אין ספק, השאלה היא האם GM10 הוא אכן הסרן המתאים.

lowrider
08-07-08, 19:18
בזה אין ספק, השאלה היא האם GM10 הוא אכן הסרן המתאים.
כמובן לא עם ה"תוכן" המקורי, החלקים הנעים נחרטים במיוחד, משהו סטייל קורונה 4340 :lol:

lizard
08-07-08, 19:52
כמובן לא עם ה"תוכן" המקורי, החלקים הנעים נחרטים במיוחד, משהו סטייל קורונה 4340 :lol:

ברור לך שזה יעלה כמות מגוכחת של כסף?
לא עדיף לך לקנות סרן מוכן מסדנא בארה"ב או לחילופין להשתמש בGM9.5 או GM10.5 אינץ'?

נכון שנושא המרווח גחון של הסרן יכול להיות כבר קצת יותר קריטי אבל יעלה לך פחות לגלח את הסרן מאשר לחרוט במיוחד קורונה ופיניון (ולחסם אותם וכדומה).

tzagi
08-07-08, 22:10
מיכה,
זה לא לשימוש ב4X4

ליאור,
אתה חי על ענן,
אולי תלמד קצת בנושא סרנים ותבין מה קורה כשסרן C CLIP
עובר טראומה...בא נגיד שאם לא אכפת לך מהחיים שלך, לפחות תתחשב באלה שיעמדו ליד הרכב
ואני לא מגזים בכלל. ראיתי את זה קורה, וצמיגים נוטים לעוף באויר.

lowrider
08-07-08, 23:40
מיכה,
זה לא לשימוש ב4X4

ליאור,
אתה חי על ענן,
עובר טראומה...בא נגיד שאם לא אכפת לך מהחיים שלך, לפחות תתחשב באלה שיעמדו ליד הרכב
בנתיים המציאות לימדה אותי כי אלה הסרנים היושבים ברכבים האלה, עכשיו פרט לי קצת לגבי סוגי סרנים ומה האלטרנטיבה לדעתך?

lizard
08-07-08, 23:41
מיכה,
זה לא לשימוש ב4X4

ליאור,
אתה חי על ענן,

אני יודע שזה לא ל4X4. הכוונה בלגלח את הסרן היא שהחלק התחתון של הביצה אולי יהיה קרוב מידי לקרקע, בטח עם צמיגי הסקטבורד שהוא ישים על הרכב.

אני אישית חושב שהוא צריך למצוא סרן שבא מקורי FULL FLOATER ולקצר אותו.
LOWRIDER, אני חושב שכלכלית עדיף לך להחליף קורונה ופיניון כל X זמן מאשר לחרוט במיוחד. בטח אם תשתמש בסרן כבד שבטוח יחזיק יותר מעמד.

tzagi
09-07-08, 04:26
מיכה,
הנה הצמיגים המדוברים
http://www.mickeythompsontires.com/strip.php?item=ETDrag

אין צורך בגילוח,
צמיג 28-30 זה גודל פופולרי, אפשר להשתמש בדנה 60 בלי בעיות(אם כך רוצים).

הוא גם לא צריך פלואטר, הוא לא מתכונן לשאת משקל, למרות שיש קיטים להסבה לסרנים קלים לפול פלואט, יקר רצח.

ליאור,
השאלה היא לא מה אני ממליץ אלה מה האופציות שלך לסרן אחורי חוץ מהעוגן שיש לך עכשיו.
כמובן שפורד 9"עומד בראש הרשימה, ולא רק בגלל חוזק, אלא גם מבחינת חלפים במכירים הכי זולים
אבל בארץ....אומנם אני יודע בדיוק איפה אחד שוכב ונרקב, אבל לידיעתי הוא לא למכירה, כנראה בעתיד הרחוק ימצא דרכו לקאמרו שנת 67.

אני אישית, אם היתי בארץ והיתי רוצה לעשות כזה דבר בצורה הכי יעילה וזולה, היתי בוחר בסרן טויוטה הילקס, כן כן, אין פה טעות כתיב!
אתה מקבל 4.11:1 או .4.56:1 בחינם, משקל קל, חוזק אגדי, וחלקי חילוף זמינים וזולים מאד.
החלק הכי קשה יהיה לשנות את המעגל חלוקה שהתאים אותו ל 5 ברגי גלגל, חוץ מזה, השאר יהיה קל מאד,
למעשה... יש עוד פטנט,
וזה להשתמש בחלק האמצעי מלנד קרוזר, ולהתאים לו ציריות וOUTERS
מהילקס, כך אתה מקבל 8.8" ומתפטר מה C CLIP
ומה אופסט
המחיר הוא שחלקים ל8.8 הם הרבה יותר יקרים מחלקים ל8" והצריות באותו עובי.
אני יצרף תמונה של סרן FJ60 שתבין על מה אני מדבר.

lowrider
09-07-08, 07:27
אי לי בעיה להשיג פורד 9" אם צריך.
לגבי הצמיגים... זה נראה יותר הגיוני:
http://www.4wheelparts.com/TT109X10929X1092912.aspx
או:
http://www.4wheelparts.com/TT109X10930X1093012.aspx

נמרוד
09-07-08, 08:41
אם אין לך בעייה להשיג פורד 9", אנא שתף אותי, וכמה שיותר מהר. אני רציני, ויש תקציב.

אינני מומחה במכוניות דראג, אבל אני כן בוחש בענייןם של סרן אחורי למרוצי מדבר בתנאי הארץ כבר הרבה זמן (אפשר להגיד שזה אחד הדברים המהותיים הלא פתורים בפרויקט הTT של צוות סרטינה), ואני גם בתחושה של ג'ו, שאתה לא לגמרי סגור על מה שאתה מדבר - על ההבדלים בין הסרנים השונים. פורד 9 אינץ' ו10 בולט זה שני עולמות שונים. אין בינהם דמיון כשאתה נכנס לפרטים.

הסרן הנכון עבורך, אם אתה יכול להשיג, הוא ללא צל של ספק 9 אינץ'. וגם עבורי - אם אכן מצאת מאגר סודי.

אבל אם להיות ריאליים - עבור הדרישות שלך, יש סרן מצויין וזמין בארץ - דנה 60 של סופה, חצי צף, 35 שיניים, צירייה עבה. קצר אותו, קנה לו ספול ויחסי העברה כרצונך מהמדף בארה"ב (הדיבורים על חריטת קורונה פיניון לא רציניים) ותזמין לו ציריות קצרות באורך הרצוי לך, גם בארה"ב, וזה אחרי שתבנה אותו ותדע בדיוק איזה אורך אתה צריך.

lowrider
09-07-08, 10:05
חריטה - זה אפשרי, אני מודע לעלות הגבוהה. הרעיון הגיע מחבר פורום שעשה את זה על סרן של בלייזר.
הסיבה שאני מתעקש על GM היא חוסר רצון להיכנס למשחקי התאמת הסרן לשאסי.
אם אתה רוצה אחד.. בא נראה, כמה שווה כספית בארץ סרן כזה?

kobiarava
09-07-08, 13:37
חריטה - זה אפשרי, אני מודע לעלות הגבוהה. הרעיון הגיע מחבר פורום שעשה את זה על סרן של בלייזר.
הסיבה שאני מתעקש על GM היא חוסר רצון להיכנס למשחקי התאמת הסרן לשאסי.

אתה לא נרתע מכל משחקי ההתאמה שכלל לא אלמנטריים-קיצור הסרן, ייצור קורונה פיניון וייצור ציריות קאסטום, אבל קשקוש של התאמת סרן לשלדה, שעשרות חברים בפורום כבר עשו ללא בעיות מיוחדות-מרתיע אותך? כמו שנמרוד אמר-תבדוק את עצמך...

נמרוד
09-07-08, 15:56

אני רוצה. כל מי שיש לו סרן פורד 9 אינץ', נא ליצור איתי קשר בהודעה פרטית. במידה והוא מתאים (9 אינץ' זה משפחה שמיוצרת המון שנים עם המון תתי דגמים) לצרכים, נמצא את המחיר הנכון. יש תקציב לנושא.

asafk
09-07-08, 22:41
כאמור, דנה 60 של סופה הוא הדבר הנכון. לבנות פרצ'ים או אוזניים להתאמה למתלה זה כלום, אחרי שחתכת וריתכת את הסרן. אחד היתרונות הגדולים של סרן סופה, הוא שיש לפחות מפעל אחד בארץ שיש לו סט-אפ לייצר ציריות מחוזקות מכרומולי לסרן הזה. זה אומר שהם מחזיקים כלים לחתוך את הספליינים בציריה, ויודעים בדיוק מה התהליך הנכון. לייצר ציריה מחוזקת אבל באורך שונה, נשמע לי לא מסובך למי שיודע לייצר ציריה מחוזקת באורך מקורי.

אסף.

נמרוד
09-07-08, 23:09
טוב, אחרי החלפת הודעות פרטיות - לצערנו לא נתגלה נפט בארץ. אה, וגם לא ערימה סודית של סרני פורד 9 אינץ'... :D

lowrider
10-07-08, 03:03
אכן לא נתגלה נפט בארץ אבל התגלה סולר מתחת מוסך הרכבת בחיפה.
קובי, מצטער, התאמת סרן היא לא דבר מרתיע כמו גם שאני לא בונה ג'יפ ומתמודד עם בעיות אחרות בהתאמת הסרן מאלה שאתה התמודדת איתם.

טל חסיד
10-07-08, 07:39
גו גם לגבי בעיית 6 ברגים במקום 5 ברגים בגלגל יש פתרון, לוקחים ציריות של הילקס 4X2 מאותם השנים ועד כמה שאני זוכר זה מתאים לשאר החלקים.

טל

tzagi
10-07-08, 08:00
לא נראה לי,
הסרנים שהיו בשמוש ב 2X4 הם 7.5"
וגם הצריות קטנות יותר, לפחות מה שהגיע לארה'ב
אומנם היו גרסאות 3/4 ו1טון שהשתמשו ב8"
יכול להיות שבעולם השלישי הם הגיעו בצורה שונה, אבל לא נראה לי.
המעגל חלוקה ב2X4 הוא בדיוק כמו בפורד (ישנים)5X4.5"
או סופה...

ליאור......
אולי תספר לציבור צמא למידע מה בדיוק אתה מתכנן לבנות???

איציק - 4X6ZH
10-07-08, 09:14
מי שהוא מוכן להסביר לי בבקשה מה בדיוק הסיפור מאחורי התעלול הזה ?
למה בדיוק ישמש הסרן הזה שנדרש כזה שינוי ?
איציק

lowrider
10-07-08, 14:43
מי שהוא מוכן להסביר לי בבקשה מה בדיוק הסיפור מאחורי התעלול הזה ?
למה בדיוק ישמש הסרן הזה שנדרש כזה שינוי ?
איציקאם כ"כ מתעקשים לדעת.. בבקשה בלי תגובות דביליות, לזה:
http://www.tootees.com/frankwheels3.jpg

asafk
10-07-08, 19:36
עכשיו הבנתי. תציץ "מתחת לחצאית" למלגזה בינונית. סרן קדמי עם קורונה של בערך 10 אינצ', וברוחב כמו בתמונה שלך. יכול להיות שיתאים לך (יש המון סוגים)

אסף.

נמרוד
10-07-08, 20:59
יש יותר מידע באינטרנט ובכלל על סרנים עבור דראגסטרים מאשר רכבי שטח. התחום מפותח להדהים בארה"ב, יש ספרים, יש מוצרי מדף כמה שאתה רוצה ובאיזה רמה ומחיר שאתה רוצה בקטלוג של Summit ובאינסוף חנויות אינטרנט... אבל לפי השאלות שלך אתה מגשש באפלה לגמרי - ואני לא מבין למה. פתח את הראש ותתחיל לקרוא במקום לנסות להמציא את הגלגל. אולי תזמין ספר או שניים מאמאזון. אתה כרגע בדרך לשום מקום חבוב. אתה לא יודע כלום - הייתי אומר שמצבך אפילו גרוע יותר מלא יודע כלום, כי אתה חושב שאתה כן יודע.

אין לי כוונה לפגוע בך, אבל אתה צריך ניעור לטובתך ולטובת הפרויקט שלך, הלוואי שתצליח ותבנה דראגסטרים ברמה ותזמין אותי לערד לסיבוב כשזה יקרה.

lowrider
15-07-08, 05:07
מוצרי מדף? ספר לי על זה.. דבר איתי בלינקים.

tzagi
15-07-08, 07:47
ליאור,
אתה לא אהבל עד כדי כך,
אל תצפה מכולם לעשות את כל העבודה השחורה בשבילך...
אינטרנט יש לך, צא חפש ולמד,
כל מה שנמרוד אמר לך מדוייק ב110%
אז אל תתעצל, יאללה לעבודה...אתה רק תרויח מזה.

lowrider
15-07-08, 15:29
חיפשתי ג'ו, מצטער, לא מצאתי בסאמיט ולא באיביי שום מוצר מדף חוץ ממיני ספול/דטרויט לוקר.

tzagi
18-07-08, 07:51
סתם לתת לך תאבון ללמוד

http://www.strangeengineering.net/catalog/index.html

וזה עוד כלום.

lowrider
20-07-08, 01:47
עכשיו באמת הלכתי לאיבוד...
למען האמת אני חושב שמצאתי את הפלטפורמה. סרן GM10.5. קורונה 10.5 - מאמין שזה יחזיק, לא C קליפס.. ויש בהישג יד. מה אתה אומר?

tzagi
20-07-08, 05:51
14 BOLT
קטן?
ממה בדיוק ירד?

lowrider
20-07-08, 06:23
אכן 14 BOLT, קטן הוא לא. לא שאלתי ממה ירד.
ראיתי מה שיש בקישור שנתת, אכן מוצרי מדף מדהימים, אבל המחיר... לבנות יעלה פחות מחצי מחיר מלהביא אחד.

tzagi
20-07-08, 06:47
אתה יודע מה ההבדל בן הקטן לגדול?

תנסה לחפש ממה ירד,
כמה ברגים בגלגל, צף או חצי צף

ואם אתה חושב שיהיה לך יותר זול ליצר מלקנות, אתה צריך להפסיק לעשן את הזבל החום הזה...

lowrider
20-07-08, 20:23
מחישוב שעשיתי עם אחד מבוני הג'יפים המוכרים בארץ הגענו למסקנה שבסביבות 10K אפשר לחרוט צריות + קיצור הקייס + התאמת הכל לשאסי על בסיס התוכן הקיים.
לקנות וליבא יעלה כפול 2-3 מינימום. יכול להיות שאת הציריות אני ייבא, כרגע מחפש.
הכל כרגע בגדר רעיון, אינ בטוח שיש לי עוד הרבה להבין ולברר בנושא.
אז: לא יודע מה ההבדל בין הקטן לגדול. אני חושב 5 ברגים, לא בטוח. אני מניח שירד מוונדורה 4X4 אבל אני כמובן יברר.
בנתיים ספר לי על ההבדל ומה לדעתך יותר מתאים. וחוץ מזה אני בכלל מעשן את הזבל הירוק. :lol:

asafk
20-07-08, 23:42
ההבדל בין הגדול לקטן הוא בקוטר הקורונה (וכמובן בעומס המותר, קוטר הציריות ועוד). 10.5 אינצ' זה דווקא הגדול. אחד הסרנים החזקים והגדולים שיש, אני מאוד אוהב אותו (בגלל יתרונות פונקציונליים על פני סרני דנה כמו למשל שימוש במיסבים סטנדרטיים ולא מיוחדים), אבל זה סרן למשאית של 8000 פאונד. (אגב, יש לי במחסן נעילת דטרויט בשבילו- אבל זה מוצר נדיר ולא בטוח שבא לי למכור אותה.)

את מדריך ג'יפולוג לזיהוי סרנים אתה מכיר?
http://www.jeepolog.com/12.html

אסף.

lowrider
21-07-08, 00:29
כן, מכיר את המדריך, תודה. אם הכוונה היתה לגודל הקורונה אז כמובן שמדובר בגדול.. מראש דובר על הסרן בעל קורונה 10.5.
לגבי נעילה שתהיה הכרחית - אני חסיד ספול.

tzagi
21-07-08, 07:16
הזוי לגמרה
קודם כל, אין 10.5 או 14 ברגים ו5 ברגים בגלגל
ולכן, לא התיחסתי,
יכול להיות, שמישהו ספר 14 ברגים במכסה ו" החליט" שזה סרן 10.5
לכן אמרתי לברר ממה בדיוק ירד,
ואפילו עם המידע הזה, עדיף לראות תמונות של הסרן.

אחרת...באמת חבל על הזמן.

lowrider
21-07-08, 07:28
אמרתי "אני חושב", לא בחנתי את הסרן מקרוב עדיין והכל עדיין בגדר רעיון. אם אין 10.5 עם 5 ברגים אז הוא יצטרך להפוך ל5 ברגים. אבל אם הוא אמר שיש לו 10.5 זה בטוח 10.5.

tzagi
21-07-08, 07:37
נגיד ככה:
אם זה באמת 10.5,
אין מצב בעולם להפוך את מעגל הברגים להתאים לקידמיים.
יש בעיה קטנטנה שמעגל החלוקה של הציריה, גדול יותר ממעגל החלוקה של הגלגלים.

קח מטר, לך תראה את הסרן המדובר ותמדוד לבד.

lowrider
21-07-08, 07:52
כמו שאתה יודע, הבנתי כל מילה ממה שאמרת... :lol:
נתת לי עוד נקודה לברר למרות שבדיעבד אני זוכר שביררתי את זה כבר והתשובה היתה חיובית (כלומר אפשרי).

lizard
21-07-08, 08:46
כמו שאתה יודע, הבנתי כל מילה ממה שאמרת... :lol:
נתת לי עוד נקודה לברר למרות שבדיעבד אני זוכר שביררתי את זה כבר והתשובה היתה חיובית (כלומר אפשרי).

מה שג'ו אומר זה שהגודל של הציריה הוא כזה שהג'אנט שיש לך כנראה לא יעלה עליה.
אבל, וזה אבל חשוב, אני חושב שעדיף לך להשתמש בג'אנט עם 8-10 ברגים ולא 5 ברגים. זה אומר שאת הקדמיים תצטרך לשנות או לחילופין להחזיק 2 סוגי ג'אנטים. קח בחשבון שכנראה רק ג'אנט 16 או 17 יכולים לעלות על הסרן.
על סרן GM9.5 (14 "קטן") עולים ג'אנטים 16 בהנחה שאתה לא מגלח את הסרן. אולי עם שינוי לדיסק ברקס גם לאחוריים יהיה אפשרי להרכיב ג'אנט 15 אבל לא בטוח.

lowrider
21-07-08, 10:02
צריך לבדוק איך להתמודד עם זה, הגאנט אחורה חייב להיות 15, בכל אופן הג'אנטים הקדמיים שונים מהאחוריים.

lizard
21-07-08, 16:11
צריך לבדוק איך להתמודד עם זה, הגאנט אחורה חייב להיות 15, בכל אופן הג'אנטים הקדמיים שונים מהאחוריים.

לא בטוח שתוכל להתמודד עם זה. תבדוק אם יש קיטים להמרה מתוף לדיסק ושג'אנט 15 יכול לעלות עליהם. אם כן אז תוכל לרכוש או לבנות פתרון דומה. אני אישית לא הייתי מתעסק עם זה אלא קונה קיט מוכן.

tzagi
22-07-08, 07:01
לכן שאלתי אם הסרן
FULL FLOAT OR SEMI FLOAT
10.5 הגיע בדרך כלל כפול פלואט
ו9.5 הגיע בדרך כלל כסמי פלואט
לשניהם יש מכסה עם 14 ברגים ובזה הדמיון ניגמר.

עשה טובה, לך תבקר את הסרן, ותצלם אותו.

lowrider
22-07-08, 09:36
כשאני יהיה שם שנית אני יצלם, אבל אם הבחור אמר שיש לו 10.5 אז יש לו 10.5. לא ראיתי את הסרן מקרוב עדיין.
מה ההבדל בין הצף לחצי צף?

עירא
22-07-08, 11:01
http://www.jeepolog.com/12.html

למטה

lowrider
08-08-08, 01:31
היום הגיעו הג'אנטים מארה"ב אז אני מתחיל במדידות, כמה צריך לקצר את הבקקס. במדידה פשוטה נראה כמינוס 60 ס"מ.

-->