PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת רוחב ג'אנט

gmb
06-07-08, 17:48
תהייה שעלתה לי לראש לפני כמה ימים...
עכשיו על הרכב יש צמיגי 33/12.5 על ג'אנט 8 אינץ'

בסופה בזמנו היו צמיגי 31/10.5 על רוחב 8.5 אינץ'

בסופה, כשהייתי מוריד אוויר בצמיגים, בערך מ-14-16 PSI הייתי מתחיל לראות ירידה בגובה הצמיג ו"משטח אחיזה" גדול יותר עקב הישטחות הצמיג באזור המגע בשטח.

בסיקס כרגע אני צריך להוריד בערך ל-8 PSI בשביל להתחיל לראות ירידה בגובה.
האם זה נגרם כתוצאה מזה שיש ג'אנט צר ש"מחזיק" את הצמיג עליו בלחץ וגורם לו בעצם לשמור על הצורה?אם היה ג'אנט 10 אינץ', שם הייתי יכול לראות ירידה בגובה הצמיג כשהלחץ היה כבר יותר גבוה (נגיד לצורך העניין בערך 14 PSI)
האם דבר כזה לא ישמור יותר על חיי הצמיג בגלל שיש לו יותר אוויר בפנים אבל הג'אנט מאפשר לו "להפתח" יותר או שזה לא משנה את "החוזק" של הצמיג להחזיק גובה וצורה?

מקווה שהבנתם
רמי

בוזי
06-07-08, 22:30
הג'אנט שלך צר מדי.
צמיג ברוחב 12.5" צריך להיות מורכב על על ג'אנט ברוחב 10". (למעשה בין 8.5 ל-11").

ראה למשל כאן: http://www.bfgoodrichtires.com/specs/mud-terrain-t-a-km/1152.html

בלשונית: sizes and specs.

בעז

gmb
13-07-08, 14:19
הג'אנט שלך צר מדי.
צמיג ברוחב 12.5" צריך להיות מורכב על על ג'אנט ברוחב 10". (למעשה בין 8.5 ל-11").

ראה למשל כאן: http://www.bfgoodrichtires.com/specs/mud-terrain-t-a-km/1152.html

בלשונית: sizes and specs.

בעז

תודה בועז, אני יודע כבר שרוחב הג'אנט "לא מתאים" כרגע...
השאלה שלי היא האם החלפה לג'אנט 10" תתן לצמיג "להפתח" טוב יותר מאשר ג'אנט 8" כאשר מורידים לחץ אוויר..

מישהו יודע?

רמי

six 4 life
13-07-08, 17:24
מן הסתם.

gmb
14-07-08, 07:34
זה לא כזה טריויאלי... חלק מהתגובות שקיבלתי היו שאין לזה השפעה בכלל...

אז
גם אני אקבל עבירות טובה יותר בגלל "פתיחה" טובה יותר של הצמיג ואחיזה טובה יותר של תוואי השטח
וגם אני אשמור יותר על הצמיג, כיוון שעם 10" אני אצטרך להוריד פחות אוויר כדי להגיע לאחיזה מספקת של הצמיג מאשר עם 8"... יותר לחץ, יותר שמירה גם על מבנה הצמיג וחוסנו (צמיג שנוסע על 6 PSI בטוח ישחק ויתבלה מהר יותר מאשר צמיג עם לחץ אוויר 10 PSI) שזה בעצם מה שיגרום ג'אנט רחב יותר... אותה השפעה על הצמיג עם יותר לחץ בתוך הצמיג...

הבנתי נכון...?

רמי

בוזי
14-07-08, 23:09
צמיג, חוצמזה שהוא נותן אחיזה, "פתיחה", "סגירה", הוא רכיב בטיחותי מאין כמוהו.
אני לא טוען שהרכבת צמיג ברוחב 12.5" על חישוק ברוחב 8" היא מסוכנת באופן מיידי,
אבל הרכבה כזאת "מחזיקה" את הצמיג באופן שלא נכון לו, ובסופו של דבר - לא בטיחותית.
אי ממליץ לך לא להתעלם מהוראות יצרן הצמיגים. אל תתחכם כאן.

בעז

אה, ולשאלתך - התשובה, כפי שארז ענה לך כבר, היא - כן.

ניר ל
18-07-08, 21:00
כמות השטויות שנערמת כאן גלשה מהסיר...
ג'אנט 8" הוא גבולי לצמיג ברוחב כזה, יחד עם זאת היתרון שלו הוא שניתן להפחית לחץ אוויר עם סיכוי נמוך יותר לקילוף הצמיג מהג'אנט. הרעיון הוא להפחית לחץ אויר ככל האפשר בכדי לקבל יותר שטח צמיג במגע עם הקרקע וע"י כך אחיזה טובה יותר ויכולת ציפה טובה יותר.
משקל הרכב מתפזר על שטח גדול יותר ככל שפוחת לחץ האוויר בצמיג, מה שאתה רואה בעין הוא לא מעניין, גיאנט רחב וג'אנט צר יתנו אותו שטח מגע עם הקרקע, יתרה מזאת - צמיג רחב וצמיג צר יתנו בדיוק את אותו שטח פנים פר אותו לחץ אוויר ומשקל רכב. היתרון של צמיג גדול בעל קיבולת אוויר גדולה (למעט עניין הגובה) הוא באפשרות להפחית כמה שיותר את לחץ האוויר.
נסיעה עם לחץ אוויר נמוך מקצרת את חיי הצמיג, בכביש היא אפילו מסוכנת, מה זה שייך עכשיו לנושא עבירות ונסיעה בלחץ אוויר נמוך בשטח ?

-->