PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת פנסיי ערפל על ידי המשטרה

TEDDY
07-07-08, 20:08
היום שוטר תנועה לקח לי את הרשיון רכב בטענה שאסור לנסוע עם פנסי ערפל שאינם רשומים ברישיון הרכב.
הוא אמר לי להגיע אליו עוד יומיים ולהראות לו שהורדתי אותם ואז יחזיר את הרישיון.
לפי מה שזכור לי והיה רשום כאן באתר שיש תקנה שמותר להוסיף שתי פנסים שלא יהיו מעל גובה הפנסים הראשים של הרכב.
מישהו יכול אולי להעלות פה את הקישור לשרשור אני משום מה לא מוצא את זה.
בכל אופן הוא גם אמר שאם אני יביא לו את התקנה הזו זה לא מעניין אותו אלה אם כן זה יהיה רשום ברשיון הרכב.

מה אתם אומרים מותר לו מבחינה חוקית לא לאשר זאת גם אם יש תקנה וזה לא רשום ברשיון ?

dorco
07-07-08, 21:39
http://www.jeepolog.com/158.html (http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_stories_foglights.htm)

asafk
07-07-08, 22:07
לשוטר אסור לומר "לא מעניין אותי" לגבי תקנה מתקנות התעבורה. פנסי ערפל אינם דורשים רישום ברשיון.
אני לא כל כך מבין את העניין של "לקח את הרשיון". אין כזו פעולה ששוטר יכול לעשות. הוא רשם דו"ח? הורדה מהכביש? אלו פעולות ששוטר כן יכול לבצע, ואתה יכול לגרור אותו לבית משפט אם הוא טועה, אבל החרמת מסמכים רשמיים היא פעולה לא חוקית ככל שידוע לי. לדעתי מדובר במשהו שנופל תחת "הטרדה" ואולי ניצול סמכות לרעה.

אסף.

six 4 life
07-07-08, 22:17
מקרה החרמה פיזית של רשיון הרכב ללא כל מסמך המדווח על כך אלא רק ע"י המשפט "תתיצב תוך 48 שעות בתחנת משטרה XXX להראות לי שסידרת", הוא מקרה שכיח מאוד.

בדרך כלל קורה במצבים של "ליקוי קטן" כמו מנורה שרופה/ משהו שיטחי שניתן להסרה/ תיקון/ ו-או כל דבר שטותי כזה או אחר שנחה רוחו של השוטר עליו.

לא חוקי? סביר להניח.
אבל שוטר שעונה "לא מעניין אותי" על תקנת תעבורה, עובד לפי החוקים...?

--- צרור ברכות וכינויי גנאי לעוסקים במלאכה בדרך זו ודומיהם---

TEDDY
07-07-08, 22:27
קיבלתי ממנו מסמך רישמי שבכותרת רשום הודעה על איסור שימוש ברכב אני חושב שזה מהסוג
שנותנים הבוחנים בבדיקות הפתע בכביש לכשירות כלי רכב שזה מאין גם רשיון רכב זמני

UNIX
07-07-08, 22:34
חביבי קיבלת הורדה מהכביש
קרעה לאחותי לא מזמן על פנסי קסנון
הוא לקח תרשיון באתי לתחנה למחרת הוא אמר עוד יומיים חשב אני יחכה
הראתי לו בקושי זרק חצי מבט והחזיר תרשיון
התחשב בה ולא הוסיף דו"ח של 1000 שקל
תגיד תודה שלא קיבלת גם דוח

six 4 life
07-07-08, 22:35
אכן הורדה ללא קנס כרגע
וקיבלת אישור תנועה זמני ל48 שעות לסידור הליקוי שהוא מצא.

אישית
לא הייתי משקיע טיפה מאמץ בלנסות לשנות משהו, אלא מפרק כמו ילד טוב את הפנסים ונוסע לקחת את הרשיון. מה אחר כך... אתה חופשי לרצונך.

asafk
07-07-08, 22:36
אז הוא לא סתם לקח את הרשיון. כאמור, קיבת הורדה מהכביש. יש לך כוח לעורך-דין, בית משפט וכן הלאה? אתה תצא צודק. יותר פשוט לבוא אליו מחר בבוקר אחרי שתפרק את הפנסים. (ותרכיב אותם אחר כך מחדש)

אסף.

ilan m
07-07-08, 22:42
כשתסיים עם הסיפור הזה צלם את התקנה וסע למשרד הרישוי ותבקש שיכניסו לרשיון ואז תגמור עם זה פעם אחת ולתמיד.
אם לא קיים דבר כזה "פנסים ברשיון" קח מהם אישור לכך+התקנה ושמור ברכב למקרה שנקווה שלא יקרה שוב.
מה לעשות שוטר חולה שליטה ואזרח ללא כוחות לבתי משפט.....זאת המציאות שלנו.
בהצלחה.

TEDDY
07-07-08, 22:44
זה מה שהוא אמר בדיוק תגיד תודה שאתה לא מקבל קנס 1000 ש"ח .,אבל מה שמטריד אותי שאם יש תקנה כזו אז מה ? אני ילך כמו ילד טוב יראה לו שהורדתי ומחר מחרתיים יתפוס אותי שוב ואז אקבל קנס 1000 ש"ח,הרי אם יש תקנה אז זה חוקי לא ?

TEDDY
07-07-08, 22:50
יש למישהו אולי כתובת של אתר שמשם אוכל להדפיס את התקנה מס' 334 כל האתרים שמצאתי אינם מכילים את התקנה הזו.

asafk
07-07-08, 23:11
זה חוקי.
אל תיסע עם ג'יפ למשרד הרישוי, עם או בלי פנסי ערפל. זה רק מתכון לצרות.

זו התקנה:

347. פנס ערפל

(א) בנוסף לפנסי החזית, כאמור בתקנה ,334 מותר להתקין ברכב מנועי בחזיתו לא יותר משני פנסי ערפל אשר אורם לבן או צהוב ושיופעלו בנפרד מפנסי החזית.

(ב) פנס הערפל יותקן בגובה של לא פחות מ-25 ס"מ מפני הקרקע ושום נקודה המוארת באורו לא תהיה גבוהה מהנקודה הגבוהה ביותר המוארת בפנסי החזית כשהם מאירים באור מעבר.

אסף.

חגי
08-07-08, 18:38
אכן הורדה ללא קנס כרגע
וקיבלת אישור תנועה זמני ל48 שעות לסידור הליקוי שהוא מצא.

אישית
לא הייתי משקיע טיפה מאמץ בלנסות לשנות משהו, אלא מפרק כמו ילד טוב את הפנסים ונוסע לקחת את הרשיון. מה אחר כך... אתה חופשי לרצונך.

הבעיה היא שאחרי שאתה מוריד ומגיע אליו לבדיקה ,הוא "ימצא" לך "ליקויים" נוספים ואז תלך תבוא תלך תבוא וכן הלאה .........

מבוסס על מקרה אמיתי.

חגי.

UNIX
08-07-08, 22:14
חביבי קיבלת הורדה מהכביש
קרעה לאחותי לא מזמן על פנסי קסנון
הוא לקח תרשיון באתי לתחנה למחרת הוא אמר עוד יומיים חשב אני יחכה
הראתי לו בקושי זרק חצי מבט והחזיר תרשיון
התחשב בה ולא הוסיף דו"ח של 1000 שקל
תגיד תודה שלא קיבלת גם דוח

לא ג'יפ אבל
זה לא לקח יותר מ 20 שניות

TEDDY
09-07-08, 20:37
הגעתי אליו עם הרכב נקי, אחרי שקיבלתי חזרה את הרישיון הצגתי לו את תקנה 347 שהורדתי מהמאגר המישפטי בצורה מלאה הוא קרא את התקנה בעיון התנצל שלא ידע על כך וביקש ממני אם אפשר את הדף בשבילו.
ממש בדיחה אחת גדולה השוטרים שלנו.

AvigdorAharon
11-07-08, 00:01
הצגתי לו את תקנה 347 שהורדתי מהמאגר המישפטי בצורה מלאה הוא קרא את התקנה בעיון התנצל שלא ידע על כך וביקש ממני אם אפשר את הדף בשבילו.
ממש בדיחה אחת גדולה השוטרים שלנו.

למה בדיחה? אסור לאדם לטעות?
מי שלא עובד, לא טועה...

אביגדור

UNIX
11-07-08, 00:11
"אדם" בשבילהם זו מחמאה

barak4*4
11-07-08, 00:42
למה בדיחה? אסור לאדם לטעות?
מי שלא עובד, לא טועה...

אביגדור

ככלל אתה צודק.
במקרה הזה אביגדור, אני חושב שאתה טועה.
אסביר את כוונתי.

לא, אסור לא לטעות. הוא מוריד את הרכב מהכביש על סמך תקנה מסויימת. התקנות הללו הן חלק מכלי העבודה של השוטר ובכדי שתהיה לו את הסמכות להשתמש בהן, הוא צריך לדעת ולהבין אותן.

שוטר תנועה שלא מכיר את תקנות התנועה, למה הדבר דומה? לטייס פייפר שלא יודע להפעיל את כל המערכות בבואינג 747, אבל בכל זאת לוקח על עצמו את האחריות.

לא מכיר את התקנות? מקובל עלי, אבל שלא ינסה להתאים אותן למה שהוא חושב שנכון וכתוצאה מכך לחלק קנסות או "הורדות".
אתה יודע מה? היה פה שרשור על ביריונות, זאת דוגמה לביריונות. השלטת כח, ללא סמכות (כן, אם הוא לא יודע את התקנה - אין לו הסמכות להשתמש בה), תוך ידיעה שהצד השני לא יעז לדבר, כי הוא רק יכול לסבך את עצמו עוד יותר.

כמו שכתבו פה, אנשים מפחדים שאם יראו לשוטר שהוא טועה, הוא כבר ימצא סעיף אחר להפיל אותם בו, אז שותקים ומורידים את הראש.

בדיונים בפורום (לא רק זה, גם בפורומים שעוסקים בתחומים אחרים), כאשר מוצגת עוולה שנעשתה כלפי אדם, תמיד יקומו מספר אנשים יויאמרו:
"...תתבע .... קח אותם לבית המשפט... תראה להם מה זה...."
בסוף אתה יודע שהיחיד שיפסיד מזה (זמן וכסף) זה אתה, אז אתה לא טורח.
אני לא מהאנשים שתומכים בתביעה על כל פיפס, אבל אתה יודע מה? אני חושב שבמקרה הזה הייתי עושה "רעש".
השוטר הוציא אותך מדרכך, גרם לך עיכוב, ביזבז את זמנך, ביזבז את כספך ואז... אה...כן... הוא בכלל טעה.
"מצטער, טעיתי, בבקשה, קח את הרשיונות בחזרה" מבחינתו נגמר הסיפור.

רופא שהיה עושה לך טריק דומה, היה נתבע על רשלנות רפואית.
אבל השוטר? אין לו שום אחריות כלפיך, כי אתה מפחד מ"שלטון החוק" והראש הקטן אומר לך: עזוב, חבל על הזמן והכסף, תבלע את הצפרדע ותמשיך הלאה.

אם כמה אנשים יעשו עם זה משהו; למשל תביעה פרטית נגד השוטר על "חוסר מקצועיות" (מצטער על הניסוח, לא עולה לי משהו יותר טוב כרגע), תוך פחות משנה יעלם הטרנד של הורדות רכבים בסיטונאות מהכבישים.

אם טדי יתבע את השוטר אישית(לא את המשטרה - אני לא משפטן אני לא יודע אם זה אפשרי, אבל העקרון מובן), יוכיח כי הוא עשה שימוש לא חוקי בתקנות, שכתוצאה מכך טדי נאלץ לבצע שורה של פעולות, שגרמה לו לאבדן זמן וכסף, השוטר הזה יחשוב פעמיים לפני ההורדה הבאה.
אני לא מדבר על תביעה שממנה יהפוך טדי לעשיר, אני מדבר על תביעה שתכסה את הוצאותיו של טדי ותצא מכיסו של השוטר.
תאמין לי שהוא לא ישתמש יותר בסמכות מבלי להבין מה היא אותה סמכות שניתנה לו.
מסרסים את המשטרה תגיד?
נו? אז מה?
זה כבר קרה בהרבה תחומים אחרים שלהם: התמודדות עם משפחות פשע, פחד לירות במחבל, פחד להכנס לכפרים שונים וכו...
ממך, האזרח הקטן, הם לא מפחדים, אז קדימה - ננקנק אותך.
שוטר שידע שהוא עתיד לשלם מכיסו על חוסר מקצועיותו (בדיוק כמו רופא), יהיה שוטר שקול יותר ואתה יודע מה? שקול זה טוב.
לכל השוטרים בארץ יש אקדח, זה אומר שהם ישלפו וישתמשו בו בכל הזדמנות? לא, בעיקר בשל פחד מההשלכות של המעשה שלהם.
אז למה שוטר שיש לו את הסמכות להוריד רכבים מהכביש עושה זאת בסיטונאות? למה? כי הוא יכול. כלום לא יקרה לו, גם אם פעולותיו לא חוקיות (ובמקרה דנן הן בפרוש לא). ביריונות כבר אמרתי?
שלא ישתמע מכך שאני "אנטי משטרה" או מתנגד להורדת רכבים מהכבישים. רכב שיש בו ליקויי בטיחות, שירד מהכביש כבר אתמול, אבל כשההיטפלות אליך היא בגלל שיש לך רכב 4X4, זה כבר מתחיל לעצבן.

רוצה את "הסמכות והכח" קבל גם את האחריות על מעשיך, ואם טעית תשלם, כי...
על טעויות משלמים.

UNIX
11-07-08, 00:53
בתיאוריה אני מסכים איתך ברק אבל אני לא יודע אם אתה יכול לתבוע את אותו השוטר
חוץ מזה אני ראיתי משהו דומה בבית משפט והושפטת קבעה שהשוטר רק ביצע את עבודתו
אני לא זוכר על מה זה היה אבל משהו דומה
השוטר נתן לו דו"ח סתם , הדוח בוטל והתובע דרש הוצאות ימי עבודה וכו '
והיא סרבה לשלם לו .
אז ללכת ולשבת שם מול ערימת אנשים שמה שמעניין אותם זה איך לדפוק אותך ?
אני לא מוכן לזה אני כבר מעדיף לקחת צאנס לגבי הפעם הבאה עם השוטר

דרור ברלי
11-07-08, 11:51
ולי משום מה נראה, שאם יתנו לשוטרים חופש פעולה גדול יותר מול עבריינות אמיתית, הם יעזבו אותנו במנוחה...

עד אז, ברק צודק. שוטר אמור לדעת את התקנות בעל פה. גם כשהוא רושם לך דו"חאו מוריד את הרכב מהכביש, הוא מוכרח להסתמך על תקנה כלשהיא שלכאורה עברת עליה. הוא טעה ולא בתום לב? טירטר אותך, החרים רשיונות, הוריד רכב מהכביש, גרם לך עוגמת נפש, הפסדים והוצאות ובסוף הסתבר שהוא "טעה"? אז כן - לגרור אותו באף לתביעות קטנות!!!
ההליך בתביעות הקטנות מהיר יחסית. ברור שבית משפט זה לא הימור בטוח, התביעה עלולה גם להידחות. אבל תתפלא, לא כל השופטים מתייצבים אוטומטית דווקא לצד המשטרה - תביעות קטנות זה לא בית משפט לתעבורה.
ברור שכדי לשכנע את השופט/ת שבאמת נעשה לך עוול, צריך לעשות עבודת הכנה טובה - לאסוף את כל החומר והניירת והקבלות על מוניות והחשבוניות ותלושי המשכורת ומה לא - להציג עובדות והוכחות לנזק שהשוטר גרם לך. לא הייתי פוסל התייעצות מוקדמת עם עורך דין, שזמנו גם עולה כסף, וכמובן אסור לשכוח שבתביעות קטנות אסור לך להביא עורך דין שייצג אותך באולם המשפט. לתחושתי - כדי ליצור רושם אמין על השופט, לא צריך גם להגזים בסכום התביעה.
אז להתעשר לא, אבל את ההוצאות המיותרות שנגרמו לך אולי כן תקבל, וגם משהו עבור עוגמת הנפש, מי יודע? לשוטר שמרוויח משכורת עלובה - גם כמה אלפי שקלים בודדים זה עונש קשה וכואב, מה שאולי יגרום לו לחשוב מיליון פעם לפני שהוא נטפל בלי סיבה לאזרח שלא עשה שום עבירה.

אפרופו "תביעות קטנות", הן היום כבר לא כל כך קטנות - הסכום המירבי עלה רק לפני יומיים מ-18,000 ל-30,000 שקלים. זה כבר לא מעט כסף. נכון שלא מתעשרים מזה, אבל אנחנו הרי לא מחפשים להתעשר כמו ללמד לקח סוף-סוף את אותם שוטרים רעים שבאמת מציקים לנו סתם ולגרום להם לפחד, להתקפל ולהתחבא בכל פעם שהם רואים רכב שטח ומדגדגת להם האצבע על פנקס הדו"חות.

asafk
11-07-08, 12:35
אסור לאדם לטעות?

אביגדור
אביגדור, נסה פעם את העניין הזה של "טעיתי... אסור לטעות? " מול שוטר שרושם לך דו"ח. אני חושב שהוא יאמר לך שאכן טעית, ועל הטעות הוא ידאג שאתה תשלם, כי אסור לך לטעות ולהיתפס. אם לשוטרים מותר לטעות ולצאת מזה בלי עונש, גם לנו מותר לטעות, מה לא?

אני אספר לכם על מכר, שקיבל דו"ח משוטר על זה שלא אותת בפניה. חשוב להדגיש שמדובר היה במעגל תנועה. המכר, שמכיר את התקנות, ביקש להישפט, ובמשפט הציג את התקנה הרלוונטית. בפסק הדין חייבה השופטת את השוטר רושם הדו"ח לעבור מבחן תאוריה, ועד שיעבור מבחן תאוריה, היא חייבה אותו להפקיד את רשיון הנהיגה. הוא קיבל עונש לא רק בתור שוטר שטעה (מי שלא יודע- במעגל תנועה אין חובת איתות אם אין מעבר בין נתיבים בתוך המעגל), אלא בתור נהג שלא יודע את החוקים. זה מקרה חריג מאוד, בד"כ השופטים יפטרו את אותו השוטר ב"טעות, טעינו, טועים" (דבר שלעולם, כאמור, יהיה מקובל רק כלפי שוטרים ולא כלפינו, הנהגים).
בשורה התחתונה, אם יש לך זמן פנוי, ממש הרבה זמן פנוי, אפשר להתלונן נגד השוטר. את האמת? אני חושב ששום דבר טוב לא יצא מזה. אנחנו לא חיים במדינה מתוקנת.

אסף.

יונתןמצפה
12-07-08, 12:26
ולגרום להם לפחד, להתקפל ולהתחבא בכל פעם שהם רואים רכב שטח

נו דרור... מה יהיה?? :???:

אני ממש לא רוצה לגרום לשוטר לפחד להתקפל ולהתחבא ממני.. כמו שאני לא רוצה שיפחד מעבריינים אמיתיים שחלקם נוסעים ברכבי שטח ומתפרעים בים.
כמו שאני לא רוצה שאנשים יפחדו ממני ברחוב כי שי לי רכב שטח!

תעשה את הפרדות הדרושות. צריך להיחלחם בחורמה בתופעה של שוטרים שנתפלים על כלום או על משטרה שלא יודעת את העבודה שלה. וכן, שוטר כזה שטועה צריך לפחד מלתת דו"ח שגוי ואף לא להיתפל גם לדברים קטנים לכאורה.
אבל הוא ממש לא צריך לפחד מבעלי רכבי השטח.
אני לא רוצה להיות חלק מקבוצה שזורעת אימה על המשטרה! כאלה יש מספיק ורובם עדיין לא חתמו על מקוש בכלא נפחא...

דרור ברלי
12-07-08, 13:18
קשה לך לצאת מהריבוע שלך, הא?

אם זה לגיטימי ששוטר רודף ביעילות רק אחרי פנסי ערפל, אבל מפחד לעצור ראש משפחת פשע, לתפוס גנב, לירות במחבל, אז מבחינתי אולי הגיע הזמן שיפחד גם להציק לי ולך.

אתה חי בקצוות הארץ, איפה שלא רואים משטרה בכלל, אז אתה אולי לא מבין מה קורה כאן במרכז. בוא ואספר לך על שנים של פחד. על כמה וכמה הורדות מהכביש בגלל לא כלום, על קנסות שעם השנים הצטברו לסכומים של אלפים רבים. אני אספר לך על שנים של נסיעה בג'יפ דרך רחובות קטנים וסימטאות, כדי לא להיתקל במטונפים האלה ובפגיעתם הרעה. אני אספר לך לא על לא שוטר אחד ולא שניים ולא עשרה ולא חמישים, אלא על מדיניות של "מבצעי אכיפה", הצקות, היטפלות, מארבים, רוע לשמו. מדיניות של שוד כספים מאורגן שמוכתבת מלמעלה. אנחנו באמת חושבים שלשוטר ספציפי מסוים אכפת מפנסי ערפל או מהצמיגים או מהקפיצים שלנו? בולשיט! זו מדיניות - להציק לאזרחים הנורמטיביים, כי זה כל כך קל והכי חשוב - זה רווחי - כי אנחנו לא נברח, לא נרביץ, לא נירה, לא נתנגד. כי אנחנו נרכין ראש ונשלם.
למה הם לא מעזים להתקרב לעבריינים אמיתיים? כי זה מסוכן (כי עבריין אמיתי מגיב - מתגונן, מחזיר מכות, יורה, בורח וכו') או שאין טעם (כי שופט תורן ממילא ישחרר מיד את העבריין שנתפס, אז אין טעם לרדוף אחריו שוב ושוב)

אני מהמשטרה הזו, שבמקום לחפש גנבים מחפשת פנסי ערפל, כבר לא מצפה לכלום. מבחינתי המשטרה הזו היא היום נטל יקר, גוף מנופח, בזבזני, מיותר וחסר תועלת, היא אויב מוצהר שלי. ומכיוון שכולנו יודעים היטב שרוב ההורדות מהכביש של רכבי שטח הן על עניינים של מה בכך, ושרכבי שטח מהווים מטרה ראשונה במעלה עבור כל שוטר שמשימתו לאותו יום עבודה היא הורדות מהכביש, אנחנו צריכים לחשוב על כל דרך חוקית שתגרום להם לחשוב עשרים פעם לפני שהם נטפלים סתם.
שוטר שלא יודע את החוק והתקנות הרלוונטיות וממהר לשלוף פינקס דו"חות? זו מתנה משמיים יונתן. מתנה משמיים! ואכן כן! אפשר וצריך וחובה לנסות לזיין אותו! ולזיין אותו הכי חזק שרק אפשר, באותם מקומות מאוד כואבים שבהם הוא מזיין אותנו מדי יום - בכיס ובארנק! כדי שבתחנה שלו, ואולי במשטרה כולה, יבינו סוף סוף ששוטר שלא יודע את התקנות על בוריין, אולי אין לו מה לחפש במשטרה בכלל? וגם שיהיה לקח יקר וכואב לכל שוטר חולה כוח ושליטה - שיידע להבא, שלהציק בלי סיבה לאזרח תמים סתם ככה כי הוא יכול, זה משהו שעלול גם לעלות לו ביוקר באופן אישי.

יונתןמצפה
12-07-08, 14:55
דרור-
עכשיו כתבת דברי טעם! אני מסכים בגדול עם כל מה שאתה אומר!
שוטר שכזה אכן צריך לשלם, בדיוק כמו שתיארת...
הוא וחבריו אכן צריכים לדעת שהיטפלות לשם ההיטפלות ובמיוחד כשהיא לא חוקית תעלה להם ביוקר. על זה אין לנו וויכוח. הגיע הזמן, כמו שאמרת, שהמשטרה תעשה את העבודה שלה ובמסגרת העבודה של משטרת התנועה תתחיל להקטין את תאונות הדרכים. נקודה!!
רק כך לדעתי היא צריכה להימדד ולא לפי כמות ההורדות/כנסות/אזהרות או השד יודע מה עוד...
כמובן שזה חייב להיעשות בתאום ובשיתוף של חקיקה נכונה אבל כאן אני חושב שכבר נסחפתי לגמרי עם החלומות הוורודים שלי.

ממש לא התנגדתי לטענה שלך שהמשטרה לא עושה את עבודתה/עושה עבודה פסולה ומתנהגת ע"פ מדיניות של שאיבת כספים וכו'. בסך הכל טענתי שאני לא רוצה ששוטרים יפחדו ממני. אני לא רוצה ששוטרים יפחדו נקודה! כמו שאני לא רוצה שהם יפחדו מעבריינים/או מכל גורם אחר. זה יוביל לאנרכיה (לא שאנחנו כ"כ רחוקים ממנה...).

בכל מקרה, נראה שהפתרון היחיד שאני יכול להציע לך כרגע זה לעבור לגור בקצוות הארץ... ;)

יאללה, אני קורא כאן לכל מי שנתקל בשוטר כזה לעשות הכל כדי שישלם... זה אני באמת חושב שצריך ורצוי לעשות.

**וסיפור קטן שלי: אני וחבר לעבודה, לפני כשלוש שנים. נוסעים במשאית ישנה חזרה למצפה. שוטר עוצר אותנו ומבקש אישור "חורף" (או משהו כזה. לא זוכר את השם המדוייק). אנחנו מחפשים, מתקשרים לבוס ולא מוצאים. מקבלים הזמנה לבית משפט מהשוטר... (מה לעשות שהחבר נהג...)
בהמשך, הבוס חוזר אלינו ואומר שהמשאית עברה טסט בתחילת החורף ולכן השוטר טעה ולא צריך אישור כזה. 5 דקות אח"כ השוטר מתקשר לנייד של הנהג ואומר לנו לבדוק מתי המשאית עברה טסט. לתשובתינו הוא אומר שההזמנה לביהמ"ש מבוטלת ואנחנו צריכים למצוא מקום לפגוש אותו כדי שהוא ייקח בחזרה את ההזמנה!!! כן, גם אני לא האמנתי למשמע אוזני...
לצערי, כל הנסיונות לשכנע את הנהג והחבר לא להתאמץ כדי לפגוש את השוטר ולהגיע לביהמ"ש לא צלחו. וככה חיכינו לשוטר, שהגיע, לקח את ההזמנה ושלום על ישראל. או שלא... :(

אז כן, שוטר כזה לדעתי צריך לשלם על זה! וישפסיק לחפש בציציות של כל שטות. אבל אני לא חושב שהוא צריך לפחד ממני, רק לדעת שבמידה והוא מחלק דוחות/הורדות/הזמנות ללא כל ביסוס הוא צפוי להיענש!

יונתן

ד ו ר ו ן
12-07-08, 18:37
יונתן,
עד שלא יצאתי באמת מהדרום לא ממש הפנמתי את הסיפורים האלו.
בדרום לא חשבתי על כלום כשנסעתי עם הגמל בכביש, לא נכנס בכלל לשיקול דעת לחשוב שיש איזו בעיה אם אני רואה ניידת בצד הכביש.

במרכז זה עולם אחר.

Micha
12-07-08, 21:44
הפכנו להיות עם מגעיל .

בניגוד לזרם בשירשור הזה - אז השוטר טעה. מה קרה ????
כמה פעמים ביום אנחנו טועים ?
תרבות ה"לתבוע אותו" מכוערת (ואח"כ אנחנו מתפלאים שהשוטרים כאלה?).

טעה, טעות, טועים.
התנצל.
נגמר.

zsahi
13-07-08, 01:10
הפכנו להיות עם מגעיל .

טעה, טעות, טועים.
התנצל.
נגמר.

מילים כדורבנות

GodsFather
13-07-08, 01:11
הפכנו להיות עם מגעיל .

טעה, טעות, טועים.
התנצל.
נגמר.

בוא תספר את זה למישהו שהורידו לו את רכב העבודה וקטעו לו יום עסקים בגלל ה"טעה טעות טעינו" - מי ישלם לו על היום עבודה ? על הזמן ? הטרחה ? הנסיעות הלוך ושוב ?

או שאולי כדאי שכולנו ניקח איתנו את ספר החוקים בתא הכפפות ? או במחשב הנייד על כל סוגיו ? ואז נעמוד מול השוטר ונתחיל איתו במאבק המשפטי ?

אם הוא לא יודע - הוא צריך לשלם את המחיר. כמו שאם אתה לא יודע - אתה צריך לשלם את המחיר. להם יש את אופציית ה"אזהרה" ואז לך יש "הזדמנות שניה" בהנחה ובאמת השוטר צודק. אם הם בוחרים שלא להשתמש בזה - שישלמו!

WildLove
13-07-08, 01:53
הדיון הזה חוזר על עצמו בערך אינספור פעמים...וכרגיל, איש איש בדעה שלו
דעתי:
יש שוטרים ויש שוטרים. להגיד שכולם נבלות זה לא לדעת מה טוב לך, לא הייתי רוצה לחיות בארץ הזו בלי משטרה..עם כמה שיש שוטרים שעושים אבסורד מהתפקיד שלהם,
לכולנו יצא לשמוע על סיפורים של שוטרים נבלות שסתם משתמשים בכוח כדי להטריד את האזרח התמים - וכאלה שוטרים צריך להעניש על הצד החמור ביותר
למישהו יצא אי פעם לפגוש שוטרי תנועה באילת?
יום שישי בלילה, חוזרים מטיול, מתנ"א במחסום בכניסה לאילת בודקים רישיונות
חבר עם סיקס, נהג חדש, 5 נוסעים ברכב (כולל הנהג) למרות שמותר לו להסיע 3, אין חגורות במושב האחורי בכלל
השוטר מבקש ממנו לרדת, נותן לו הרצאה על כמה הוא מסכן לאנשים את החיים, מדבר אליו יפה ומסביר לו כמה זה לא בסדר, מבקש שיוריד את הנוסעים מאחורה ויחזור לקחת במקום שכן יש חגורת בטיחות, ומשחרר בלי אזהרה
וזו רק דוגמא אחת... כמו בכל דבר בעולם שלנו - את הנבלות צריך להעניש, אבל למה להכליל?

דרור ברלי
13-07-08, 10:24
למישהו יצא אי פעם לפגוש שוטרי תנועה באילת?

כן. לי יצא.
פעם, ודגש על "פעם", כי זה היה באמת מזמן (1991).
אילתים ותיקים בטח עוד זוכרים את השוטר שנוסע על וספה, מבוגר עם שיער לבן שקוראים לו ניסים. בן הבליעל הזה נטפל אלינו על אלף ואחד סעיפים, כולל צמיגים, הגבהות מושבים ופנסי ערפל. לא היה רבב לא בג'יפ שלי ולא בנהיגה שלי ושל בת זוגי דאז, אבל הוא שתה לי מהחופשה חצי יום במהלכו הציק ככל יכולתו - ושוטר יכול למרר את חייכם חזק מאוד אם רק בא לו. אני לא שוכח את המילים של המנוול הזה - "אילת עיר קטנה, אני נמצא בכל מקום ומחפש רק אותכם. תיזהרו ממני".
מאז עבר באמת המון זמן. ניסים כנראה כבר בפנסיה ופגיעתו הרעה נחסכת מאיתנו. אני מקווה ומייחל שהוא מוציא את כל הגימלה שלו על תרופות.

צחי ומיכה - נסו אתם להגיד לשוטר, כל שוטר, "טעות, טעיתי, טועים" ולקוות שישחרר אתכם בלא כלום.

six 4 life
13-07-08, 18:26
כל סניגורי השוטר שכחו פרט קטן או שלא שמו לב אליו.
אותו בחור שנעצר לביקורת וקיבל הורדה מהכביש בגלל פנסי הערפל, התריע בפני השוטר בבירור- אדוני, קיימת תקנה לנושא, והיא אומרת X, Y, Z
(טוב לא X,Y,Z זה עדין שוטר ישראלי, אז א-ב-ג..)

ואדון שוטר השיב בנחמדות- "גם אם תביא לי את התקנה הזו היא לא מעניינת אותי, אך ורק אם הפנסים מאושרים ברשיון הרכב."

אז טעה, טועה, טועים? יאלה בסדר.
נתן לו הבחור הזדמנות לחזור בו, להפעיל קצת את הראש ושיקול הדעת, אך הוא ככל שוטר תנועה/ סיור טיפוסי, בחר להתעלם מהאזרח ומדבריו כאילו היו אויר ולשלוח אותו לתיזוזים ואיתור התקנה בנושא הנ"ל, תקנה חקוקה בחוק, שאותה הוא צריך להכיר כשוטר תנועה, ובטח כאחד שרושם דו"ח/ הורדה מהכביש בדיוק בנושא שלה!!
השוטר המדובר לא תמים, ולא טעה טועה טועים- הבנאדם חתיכת חרא ממוצע כמו 90% מחבריו למקצוע, שכאשר הוא במסגרת תפקידו, לא רואה בעניים אף אזרח שעומד מולו, ורואה עצמו כמחוקק וכמעניש.

אם אחרי כל הדברים שנאמרו בשרשור הזה, עוד יש מחפים על אותו מנוול,
אתם כנראה לא נוסעים ברכב שטח שהוא קצת יותר מפלסטיק כביש ממוצע באופן יום יומי..
ואם אתם בכל זאת כן, אל דאגה. גם יומכם יגיע.

ומי אם לא חבריו של אותו מנוול, ואולי אף הוא, יעזרו לכם להבין זאת בדרך יותר מוחשית.

WildLove
13-07-08, 18:55
כן. לי יצא.
פעם, ודגש על "פעם", כי זה היה באמת מזמן (1991).
אילתים ותיקים בטח עוד זוכרים את השוטר שנוסע על וספה, מבוגר עם שיער לבן שקוראים לו ניסים. בן הבליעל הזה נטפל אלינו על אלף ואחד סעיפים, כולל צמיגים, הגבהות מושבים ופנסי ערפל. לא היה רבב לא בג'יפ שלי ולא בנהיגה שלי ושל בת זוגי דאז, אבל הוא שתה לי מהחופשה חצי יום במהלכו הציק ככל יכולתו - ושוטר יכול למרר את חייכם חזק מאוד אם רק בא לו. אני לא שוכח את המילים של המנוול הזה - "אילת עיר קטנה, אני נמצא בכל מקום ומחפש רק אותכם. תיזהרו ממני".
מאז עבר באמת המון זמן. ניסים כנראה כבר בפנסיה ופגיעתו הרעה נחסכת מאיתנו. אני מקווה ומייחל שהוא מוציא את כל הגימלה שלו על תרופות.

צחי ומיכה - נסו אתם להגיד לשוטר, כל שוטר, "טעות, טעיתי, טועים" ולקוות שישחרר אתכם בלא כלום.

יש משהו ממש לא הגיוני בדעה שלך....
בגלל שיש מתלהבים שנוסעים עם הג'יפ בחוף ודורסים מתרחצים, בגלל שיש ילדים שקונים סמוראים ואוהבים את הפוזה אז חונים בכל מקום על המדרכה, בגלל שיש ג'יפים שמשאירים כל כך הרבה זבל מאחוריהם, בגלל שיש כל כך הרבה ג'יפים שהורסים את הטבע היפה שלנו סתם כי התחשק להם לנסוע שם - אז אני בתור אזרח פשוט ללא ג'יפ, אמור לשנוא את כל הג'יפים והנהגים??
זה בדיוק האבסורד שאתה עושה עם המשטרה.

דרור ברלי
13-07-08, 21:27
עם נסיון לא מתווכחים.

אני מאחל לך שבכל ימי חייך לא תפגוש אפילו רבע ממספר השוטרים שאני פגשתי. בג'יפ או בפרייבט.
והזבל ההוא מאילת עוד היה צדיק יחסית לאחרים.

ד ו ר ו ן
13-07-08, 23:01
הפכנו להיות עם מגעיל .

טעה, טעות, טועים.
התנצל.
נגמר.
צחי ומיכה,
ממש לא,
הוא מייצג מערכת שאמורה להיות מקצועית והגונה- אין לו מקום לטעויות, לא כשיש לו אפשרות לעלות מול המוקדן שלו ולשאול אם הוא לא בטוח או אם האזרח מציין בפניו כי הנ"ל חוקי למיטב ידיעתו ואם הוא לא עושה את זה מאיזו שהיא סיבה וכן טועה אז צריך להיות כאן איזשהו דין משמעתי או תהליך קבלת אחריות.
אם הוא היה מברר מול המוקדן שלו ואחרי זה מודה בטעות אז מצויין, ככה זה צריך להיות, מה גם שלפי מה שיצא לי לראות יש להם קובץ תקנות תעבורה בקלסר עבה ברכב ,לפחות במקרה אחד ראיתי את השוטר תנועה שולף את הספר כדי לצטט בדיוק את הסעיף שחיפש אבל בהחלט לא במקרההמתואר.
אני לא הולך ואומר שהוא חתיכת חרא אבל בהחלט מתנהג לפי "עבד כי ימלוך" , "ניצול סמכות לרעה" ועוד ססמאות דומות שלעיתים יש להן משמעות חוקית ופלילית.
אם אחד כזה יחטוף על הראש הוא יהיה מקצועי יותר בפעם הבאה (אולי) או לא יהיה שוטר תנועה.

לא יכול להיות שאני הולך עם טנדר למתקין מורשה לשים וו גרירה, משם הולך לעמדה לאשר ושבועיים אחרי כן מקבל דו"ח על וו גרירה לא תקין שעוד לא הספיק להתחבר אליו אף גרור.. כששאלתי את השוטר איך אני בתור הדיוט שעבר את כל השרשרת החוקית של אישור וו גרירה אמור להבין שיש כאן בעיה הוא ענה שזה לא מעיניינו וזה שהוו גרירה אושר ע"י מתקין ומשרד הרישוי לא אומר שהוא תקני.. לך תתווכח עם זה וכן, זה אותו סוג של שוטר שבעל פנסי הערפל פגש.

שוטר אחר שגם התחיל להציק על פנסי ערפל מקוריים של ניבה בטענה המטופשת ש"לי היתה ניבה ואף ניבה לא הגיעה עם פנסי ערפל מקוריים מהמשווק", לך תסביר לאדיוט שיש רמות גימור שונות ואם הוא חסך כמה שקלים זה לא אומר שאין כאלו-מה שגם ללא היות הפנסים מקוריים הם עדיין חוקיים..

זאת רק ההתחלה, לא חסרות דוגמאות.

UNIX
14-07-08, 00:00
דורון הבאת אחלה של דוגמאות
לצערי גם אני נתקלתי ולא רק פעם אחת באותם זבאלות
אנשים שמחפשים להציק לך
מסתכלים על הצמיג ולא מספיק להם 1 הם בודקים את כל ה4
ורואים שזה רשום ברשיון ואני מדבר על צמיג 31 על גנט 8 שנראה כמו צמיג של אופניים על סיקס
ואומרים לך זה לא יכול להיות זה צמיג גדול מדי
מי המניאק שנתן לו להחליט בכלל ?
כל הבוחני תנועה הם
ח-א-ר-ו-ת- ומי שחושב אחרת מוזמן ללכת לעבוד איתם אולי תצליחו לחנך אותם

TEDDY
14-07-08, 00:34
אני רואה שאתם חוטפים פה את השגעת של החיים אז בואו אני עכשיו יספר לכם את הסיפור כמו שהיה מהתחלה ועד הסוף ואז בכלל תבינו אם איזה שוטרים יש לנו פה עסק.
השוטר שעצר אותי ניגש אלי עם חיוך זדוני כזה תביא לי רישיונות בבקשה!
איך אתה נוסע אם גובה כזה של רכב על הכביש?
הרכב ואנדורה 4x4 צמיגים 255/85/16 אחרי ערגול קפיצים ומעל הסרנים,בולמים עם קפיץ ספיראלי.והגבהה מקורית של קויגלי בתושבות.
מה זאת אומרת איך?אני שואל הכל מקורי וחוקי אני אומר לו הרכב יוצא צבא וכך יצא מהמפעל.
הוא מתחיל לקרקר מסביב לאוטו מסתכל על המידה של הצמיג מסתכל ברישיון ווואלה נחשו מה המידה רשומה,כבר החיוך נמחק לו מהפרצוף.
ממשיך להסתובב רואה את הוו גרירה מסתכל ברישיון וגם הוא רשום.
תפתח את הרכב אומר לי פתאום רואה בלון גז מסתכל ברישיון וגם הוא רשום.
רק לאחר שלא מצא שום דבר שאפשר להוריד אותי מהכביש נתפל אלי בקשר לפנסיי ערפל והסיפור כבר ידוע ורשום בפתיחת השרשור.

ארז
15-07-08, 08:35
אני רואה שאתם חוטפים פה את השגעת של החיים אז בואו אני עכשיו יספר לכם את הסיפור כמו שהיה מהתחלה ועד הסוף ואז בכלל תבינו אם איזה שוטרים יש לנו פה עסק.
השוטר שעצר אותי ניגש אלי עם חיוך זדוני כזה תביא לי רישיונות בבקשה!
איך אתה נוסע אם גובה כזה של רכב על הכביש?
הרכב ואנדורה 4x4 צמיגים 255/85/16 אחרי ערגול קפיצים ומעל הסרנים,בולמים עם קפיץ ספיראלי.והגבהה מקורית של קויגלי בתושבות.
מה זאת אומרת איך?אני שואל הכל מקורי וחוקי אני אומר לו הרכב יוצא צבא וכך יצא מהמפעל.
הוא מתחיל לקרקר מסביב לאוטו מסתכל על המידה של הצמיג מסתכל ברישיון ווואלה נחשו מה המידה רשומה,כבר החיוך נמחק לו מהפרצוף.
ממשיך להסתובב רואה את הוו גרירה מסתכל ברישיון וגם הוא רשום.
תפתח את הרכב אומר לי פתאום רואה בלון גז מסתכל ברישיון וגם הוא רשום.
רק לאחר שלא מצא שום דבר שאפשר להוריד אותי מהכביש נתפל אלי בקשר לפנסיי ערפל והסיפור כבר ידוע ורשום בפתיחת השרשור.

רגע, תן לי להבין, הרשע הזה, הבן זונה המגעיל הזה, החתיכת חרא ,זבל ,כלב בן כלב הזה טוען שהרכב שלך גבוה מידי רק בגלל שהוא על צמיגי 255/85(מקביל ל33" ובטח שלא במידה המקורית של הרכב(כן גם אם עכשיו זה ברשיון), האדיוט הזה טוען שהרכב גבוה כי בנוסף לצמיגים המגודלים הקפיצים שלך מעורגלים(וכנראה מאוד מעורגלים) וגם יש לך בולם עם קפיץ עליו (שקפיץ על הבולם מגדיל את קבוע הקפיץ מה שבדרך כלל אומר עוד גובה(וקושי)....פשוט חוסר התחשבות של משרתי החוק....נבלות אין שום דבר אחר להגיד.

מאיר רוטברג
15-07-08, 09:15
רגע, תן לי להבין, הרשע הזה, הבן זונה המגעיל הזה, החתיכת חרא ,זבל ,כלב בן כלב הזה טוען שהרכב שלך גבוה מידי רק בגלל שהוא על צמיגי 255/85(מקביל ל33" ובטח שלא במידה המקורית של הרכב(כן גם אם עכשיו זה ברשיון), האדיוט הזה טוען שהרכב גבוה כי בנוסף לצמיגים המגודלים הקפיצים שלך מעורגלים(וכנראה מאוד מעורגלים) וגם יש לך בולם עם קפיץ עליו (שקפיץ על הבולם מגדיל את קבוע הקפיץ מה שבדרך כלל אומר עוד גובה(וקושי)....פשוט חוסר התחשבות של משרתי החוק....נבלות אין שום דבר אחר להגיד.

סוף סוף מישהוא עם הגיון בריא,

דרך אגב קרעתם אותי מצחוק בהערה "שיתקשר למוקדן" זה מוכיח בורות מוחלטת במה שקורה במוקד,

הלו תתעוררו,
אתם יודעים מי יושב במוקד???
שח"מ ילדים וילדות בני 18 שעושים שרות צבאי במשטרה

איציק - 4X6ZH
15-07-08, 09:34

הלו תתעוררו,

אפשר לחשוב שיש הבדל בין מי שיושב במוקד למי שנמצא בשטח :rolleyes:

איציק

ד ו ר ו ן
16-07-08, 22:23
טדי,
הסיפור שלך נשמע כמעט כמו זעקת הקוזאק הנגזל..

דרך אגב קרעתם אותי מצחוק בהערה "שיתקשר למוקדן" זה מוכיח בורות מוחלטת במה שקורה במוקד,
הלו תתעוררו,
מאיר,
מה אתה מבלבל לי בשכל על מוקדן בן 18?
זה בדיוק העניין, אתה רק מחריף את הבעיה ואת ההתנהגות-זה שהם (רובם) לא מקצועיים זה לא מעניין אותי אם זה בגלל שהוא בן 18 או בגלל שהוא לא פתח את הספר, גם לא מעניין אותי אם הוא קם על צד שמאל או אם לכלב שלו כואבת האוזן.
ת'כלס הוא (הם) צריכים לעשות עבודה מסויימת-לא כזאת מסובכת כדי לא לעמוד כמו אדיוטים כמו בחלק ממה שתואר כאן אבל במקום זאת מוכיחים לא פעם שמקצועיות זה לא התחום שלהם.

אולי בגלל שיש ידלים בני 18 חסרי בגרות בשרות חובה ואולי כי משלמים גרושים לשוטרים שקשור בדיוק לרמה של אלו שמתוארים כאן.

tzagi
17-07-08, 09:28
לא מתערב חס וחלילה...
רק רציתי לספר איך נותנים דוחות במדינות פחות מפותחות,

בכל מדינה בארה'ב,
כששוטר רושם דו'ח, חובה עלייו לרשום גם את מספר הסעיף מספר החוקים שנוגע לעברה,
לדוגמא,
הוא רושם דו'ח על מהירות, זה נגיד מספר סעיף 4356-A
עם טעה במספר, והגענו לבית משפט,
הדו'ח כמובן יתבטל, עקב הטעות.
כלומר, אין להמציא חוקים ועברות.

מאיר רוטברג
17-07-08, 09:44
טדי,
הסיפור שלך נשמע כמעט כמו זעקת הקוזאק הנגזל..

מאיר,
מה אתה מבלבל לי בשכל על מוקדן בן 18?
זה בדיוק העניין, אתה רק מחריף את הבעיה ואת ההתנהגות-זה שהם (רובם) לא מקצועיים זה לא מעניין אותי אם זה בגלל שהוא בן 18 או בגלל שהוא לא פתח את הספר, גם לא מעניין אותי אם הוא קם על צד שמאל או אם לכלב שלו כואבת האוזן.
ת'כלס הוא (הם) צריכים לעשות עבודה מסויימת-לא כזאת מסובכת כדי לא לעמוד כמו אדיוטים כמו בחלק ממה שתואר כאן אבל במקום זאת מוכיחים לא פעם שמקצועיות זה לא התחום שלהם.

אולי בגלל שיש ידלים בני 18 חסרי בגרות בשרות חובה ואולי כי משלמים גרושים לשוטרים שקשור בדיוק לרמה של אלו שמתוארים כאן.
עם כל הכבוד אנא שמור על רמת דיון,
אני נותן לכם עובדות אמיתיות בשטח

רמת השוטרים הינה זהה לרמת השכר וכל מי שחושב אחרת טועה,

יש בניהם אנשים מדהימים שמונעים על ידי מוטיבציה אחרת
אבל שמשלמים שכר רעב, על כמות עבודה היסטרית מי יבוא לעבודה??

אותו שוטר בלתי מקצועי,לא מיומן, לפחות הודה בטעותו,
רוב האוכלוסיה גם כאן תמיד צודקת ולא מודה בשום טעות אז.....

זה שאנחנו יותר משכילים יותר אמידים משוטר ממוצע לא נותן לנו את הזכות
להראות"עליונות" ובעברית זה נקרא התנשאות ,
מיי טו סנט

ודרך אגב לי יש סיפורים יותר גרועים על שוטרים אז מה?.

מאיר רוטברג
17-07-08, 10:02
לא מתערב חס וחלילה...

בכל מדינה בארה'ב,
לדוגמא,
גם כאן זה כך

TEDDY
17-07-08, 18:28

ארז מה שכתבתה נאמר בציניות או ברצינות?
אני מקווה מאוד שברצינות!

boondocks
17-07-08, 20:59
(מי שלא יודע- במעגל תנועה אין חובת איתות אם אין מעבר בין נתיבים בתוך המעגל),
אסף.[/quote]
במעגל תנועה אין חובת איתות אך יש לאותת ימינה לפני כל יציאה ממעגל.שוטרי התנועה בקיאים בתקנות ופקודות התעבורה כמו שחתול יודע לנבוח.לא פעם עצר אותי שוטר ואחרי דין ודברים המשכתי כאילו כלום.תכירו את החוקים,תבינו את התקנות,אם צריך שימו ברכב אוגדן דיני תעבורה ותוציאו לשוטר.הוא לא יידע אפילו איך מוצאים את התקנה.הם עצמם מבצעים פשעים בכביש ברמת סיכון מטורפת,מישהו יכול לאמר משהוא?כל המדינה הזו מתנהלת בחלמאות פושעת כנגד האזרח כשהמטרה היא לא להשאיר שקל אצלנו בכיסים.מדינת זבת חלב ומיסים.שוטר תנועה "עבד כי ימלוך" ולא יחזור בו מטעותו לעולם.הם מנהלים מלחמת אגו בשם המשטרה.הידעתם שעלה דיון בנושא ביטול הנקודות?לא כלכלי למדינה.במקום זה רוצים להרים את סכומי הרפורטים לשמיים.
וסתם עוד ממתק לקינוח:בזמנו ביקשו מתושבי תל אביב להגיע לגן העיר להחליף את המדבקות אזור שעל שימשת הרכב.אני עומד בתור,וממש ליד יש איזה כניסה למקלט ששם יש לפקחים תה קפה שוקו ותנור ספירלה.דו שיח בין פקח עירוני ילדון לבין נקרא לו רב פקחים.הפקח בא בלי כלום וחוטף צרחות וכולם שומעים.והוא אומר מבחינתי תן לנכה דו"ח אבל אתה תגיע עם דו"חות בסוף היום.
גם להם וגם למשטרה יש תפקיד אחד להזרים כספים אז מה חדש?
הכותב, מורה לנהיגה לכל סוגי הרכב
מרצה לנהיגה מונעת ושיטת הניקוד

ד ו ר ו ן
17-07-08, 21:21
עם כל הכבוד אנא שמור על רמת דיון,
אני נותן לכם עובדות אמיתיות בשטח
לא בא להתנצח מאיר אבל התשובה שלך לא היתה קשורה או רצינית במיוחד- מדברים על חוסר מקצועיות ואתה טוען שאנחנו לא יודעים על מה אנחנו מדברים ובאותה נשימה אומר שיש במוקד ילדון בן 18 שלא יודע בעצמו..

סוג של סתירה, לא כך?
או שאתה מצדיק שיש חוסר מקצועיות בצורה בולטת או שלא אבל בכל מקרה התשובה שלך היתה דבר והיפוכו.
כל שאר הדברים שהעלת הם חזרה על המ שכתבתי במילים אחרות.

מאיר רוטברג
17-07-08, 23:43
אין ולא תהיה הצדקה לחוסר מקצועיות ,
בסך הכל הבהרתי כדי שתדעו את המצב לאשורו ואל תצפו למקצועיות
אין ממי ואין ממה,
לא מהמוקדנים ,
ומעטים ביותר בשטח

six 4 life
18-07-08, 00:48

אמר בעליה של סופה בעלת צמיגים במידה 35 אינץ', שבטוח אושרו כדת וכדין אה...:rolleyes:
אין בעיה עם פלספנות, אבל יש נושאים שהצנעה יפה להם.

barak4*4
18-07-08, 03:04

עם כל הכבוד לארז (ברמה המקצועית - איש מקצוע מדהים וברמה האישית - באמת אחלה בן אדם), ההערה שלי, מקורה לא מנבזיות, כי אם מפליאה:
מי שגר בבית מזכוכית, שלא יזרוק אבנים.

לא מתערב חס וחלילה...
בכל מדינה בארה'ב,
לדוגמא,

ככה זה צריך להיות, אין משחקים. יש חוק? נהדר - תאכוף אותו. המצאת משהו מהראש? שלם על זה.
מאיר אמר:
"גם כאן זה כך"
עובדה שלא, אחרת הדיון הזה לא היה מתקיים.

רמת השוטרים הינה זהה לרמת השכר וכל מי שחושב אחרת טועה,
יש בניהם אנשים מדהימים שמונעים על ידי מוטיבציה אחרת
אבל שמשלמים שכר רעב, על כמות עבודה היסטרית מי יבוא לעבודה??
אותו שוטר בלתי מקצועי,לא מיומן, לפחות הודה בטעותו,
רוב האוכלוסיה גם כאן תמיד צודקת ולא מודה בשום טעות אז.....
זה שאנחנו יותר משכילים יותר אמידים משוטר ממוצע לא נותן לנו את הזכות
להראות"עליונות" ובעברית זה נקרא התנשאות

אני מבין שהאמת בידיך מאיר, כמו שאמרת - "...כל מי שחושב אחרת טועה."
אז אתה אומר שבגלל שהמשכורת נמוכה, מותר לנושא בתפקיד (כל תפקיד: שוטר, רופא, מוביל גז, מפנה אשפה....) לזרוק זין על האזרח?

אז מחר, מפנה האשפה ירוקן לי רק 1/3 מפח האשפה, כי ממילא לא משלמים לו מספיק.
או אולי הרופא ינתח, אבל יתפור בחזרה רק חצי, כי ממילא לא משלמים לו מספיק.
או אולי נהג מובילית הגז לא יחבר את ההארקה כשהוא פורק את הגז מהמשאית לצובר,כי ממילא לא משלמים לו מספיק.
:rolleyes:

אגב, אין כל קשר להתנשאות.

אני שמח שאתה חושב שזה הגיון בריא.
אכן, האמת היא בעיני המתבונן
:rolleyes:

חן צברי
18-07-08, 20:32
אז אתה אומר שבגלל שהמשכורת נמוכה, מותר לנושא בתפקיד (כל תפקיד: שוטר, רופא, מוביל גז, מפנה אשפה....) לזרוק זין על האזרח?

משכורת נמוכה אינה הצדקה לזלזול וטרטור האזרח ולא זו הייתה כוונת המשורר (מאיר תקן אותי אם אני טועה).
הכוונה היא שמה שאתה משלם זה מה אתה מקבל, אין ארוחות חינם. לכן כל ההצעות שעלו כאן (שיבדוק בספר, שיתקשר למוקדן) או הציפיות שישלוט בתקנות ובחוקים, שיהיה מיומן ומקצועי ולא יטרטר לשווא את האזרח לא רלוונטיות. ולא בגלל שכך צריך להיות אלא בגלל שזו המציאות.

בדוגמאות שהבאת ניתן למדוד ולכמת את רמת השירות שאתה מקבל אפילו בעין לא מקצועית. קשה יותר למדוד רמת שירות שהמוצר שלה אינו פיזי. קח למשל את שכר המורים,לא תוכל לשכנע אותי שאין קשר בין המשכורת הנמוכה של המורים למעמד המורה ורמת ההוראה והחינוך במדינה (לא שחסרות עוד סיבות למצבנו העגום בעניין).

חן

GodsFather
18-07-08, 21:12
קח למשל את שכר המורים,לא תוכל לשכנע אותי שאין קשר בין המשכורת הנמוכה של המורים למעמד המורה ורמת ההוראה והחינוך במדינה (לא שחסרות עוד סיבות למצבנו העגום בעניין).

חן

חן, הידעת ? תקציב החינוך הוא הגדול ביותר אחרי תקציב הביטחון.... לאן הולך הכסף ? (אבל אנחנו סוטים מהנושא העיקרי והוא שהשוטרים עניים ולכן מתעללים בנו, שומרי החוק)

חן צברי
19-07-08, 06:01
לאן הולך הכסף ?

זו שאלה רטורית?

אין לי מספרים ועובדות אבל השמועות אומרות שחלק ניכר ממנו נבלע ללא שוב במנגנון הבירוקרטי והמנופח של משרד חינוך. איך זה תורם לקידום החינוך בארץ? אני מהמר שמעט מאוד אם בכלל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3328853,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3477951,00.html

ועוד לא דיברנו על זה שמשרד החינוך מתקצב בתי ספר פרטיים !!!

גודל התקציב אינו הנקודה העיקרית אלא איך מנצלים אותו.

מצחיק אותי בכל פעם שמראים בתקשורת איך ניתן היה לחסוך עשרות או מאות מיליוני שקלים בתקציב, ומצרפים בכתבה דוגמאות מה אפשר היה לעשות עם הכסף עבור רווחה, הבראה, פיתוח וכו'. מה זה משנה מה אפשר היה לעשות עם הכסף. שאלת המיליון דולר היא מי היה שם ידו על הסכום הזה ולאן היו מזרימים אותו במקום? רמז . . . . . בטח שלא למה שהציעו בכתבה.

(ואתה צודק, אנחנו באמת סוטים מהנושא העיקרי)

חן

yoav
20-07-08, 13:56
גם זה קורה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3570430,00.html

אדי
28-07-08, 10:34
לתבוע את המשטרה (את הפרקליטות ...)?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3573567,00.html

-->