PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוויץ' תקוע באופל אסטרה.

אייל
08-07-08, 23:11
המפתח נכנס ורק לאחר מאבק ממושך ומשחק פנימה החוצה הוא מואיל בטובו להסתובב. לאחר הסיבוב האוטו מניע חלק.
האם מותר לשמן את הסוויץ' למרות כל האלקטרוניקה בסביבתו?
האם זו מחלה של אופל?
כמה אמור לעלות סוויץ' חדש וכמה זה מסובך להחליף לבד?

תודה.

kobiarava
09-07-08, 13:45
אין שום בעיה לשמן את הסוויץ' ב-WD40 או דומיו, הדרך המומלצת היא בעזרת הצינורית המסופקת עם הספריי-ישירות לחריץ המפתח, לאחר מכן לשחק עם המפתח פנימה -החוצה עד שהוא רץ חלק, ואז להמשיך אל התנועה הסיבובית של הסוויץ'. אם אין לך כמות מטורפת של טינופת בפנים זה אמור בהחלט לעשות את העבודה.

קובי

רפי47
09-07-08, 15:55
מנעולני הרכב לא משמנים מנעולים עם WD40 אלא עם אבקת גרפיט כדי למנוע הדבקות אבק אל השמן.
אם אתה מאזור המרכז אני ממליץ מאוד על מנעולני רכב מקצועיים שיתכן ויוכלו לתקן את מתג ההצתה ללא צורך בהחלפתו
ופרטיהם כאן ודבר עם יוסי או שוקי www.peerlocks.com
בברכה - רפי לין

kobiarava
09-07-08, 18:46
מנעולני הרכב לא משמנים מנעולים עם WD40 אלא עם אבקת גרפיט כדי למנוע הדבקות אבק אל השמן.
אם אתה מאזור המרכז אני ממליץ מאוד על מנעולני רכב מקצועיים שיתכן ויוכלו לתקן את מתג ההצתה ללא צורך בהחלפתו
ופרטיהם כאן ודבר עם יוסי או שוקי www.peerlocks.com
בברכה - רפי לין

הייתי ממליץ על אבקת גרפיט אם הסימפטומים לא היו מתאימים ללכלוך בתוך הצילינדר בסוויץ'. אבקת גרפיט משמנת מצויין, אבל לא ממיסה לכלוך שכבר נמצא במערכת

קובי-מנעולן בדימוס

יונתןמצפה
03-08-12, 18:40
מקפיץ
רכב זהה תקלה דומה.
הסוויץ לא מסתובב בכלל, גם לא אחרי משחקים במפתח. גם לא לאחר שימון ב- WD40.
מעולם לא הייתה בעיה, היא הופיע לראשונה אתמול.
אין קשר לנעילת ההגה, התקלה הופיע כשההגה היה משוחרר והוא ננעל רק לאחר משחקים בהגה בניסיון לפתור את התקלה.
ברכב הזה נוהגים לנסוע עם צרור יחסית כבד למרות הפצרותי להפסיק...

האם לחפש מנעולן? מנעולן רכב? האם לגרור או להביא אותו לרכב?
מישהו יכול להמליץ על בעל מקצוע באזור הצפון/חיפה?
כמה אמור לעלות התיקון?

העסק יחסית דחוף, הרכב חונה במכללה לא ליד הבית.
תודה ושבת שלום.
יונתן

boaz avrahami
03-08-12, 23:39
כדאי לזכור שבחלק מהמכוניות אם הרכב לא בפרקינג לא ניתן להוציא מפתח.
התקלה יכולה להיות גם במנגנון הזה ולאו דווקא בסוויץ׳

יונתןמצפה
04-08-12, 00:03
רכב ידני.
המפתח נכנס ויוצא ללא בעיה. לא מוכן להסתובב.

יונתןמצפה
04-08-12, 13:07
בשיחה עם חשמלאי רכב הומלץ להחליף סוויץ לחדש בעלות של כ- 800 ש"ח. (אחרת מאבדים את האימובילייזר)
תובנות?
אשמח לתגובות, חייבים מחר להחליט לאן גוררים את הרכב.
תודה

shmulikbg
04-08-12, 13:15
ניסית עם מפתח רזרבי, אם קיים?

יונתןמצפה
04-08-12, 13:19
לא קיים.
לא נראה לי שזו בעיה במפתח. כאמור הבעיה הופיע בפתאומיות. (כאילו משהו נשבר בתוך הסוויץ')

razzamataz
04-08-12, 18:54
יונתן, איזה רכב?
תראה, רוב הסיכויים שהבעייה בחלק המכני ולא במגעים
החלק המכני הוא אחד לאחד צילינדר רגיל עם תוספת של זרוע בסוף שמסובבת את המגעים למצבים השונים (אל תפרק את החלק החשמלי!)

ככה שפירוק עצמי, ניקוי, שימון בדיקה הוא אפשרי ללא הרבה ידע
וכן צילנדרים לרכב זה גזל, חפש אחד בעצמך במחסן חלפים או מפירוק, זו עבודה ממש פשוטה

יונתןמצפה
04-08-12, 20:37
הרכב כמו שכתבתי הוא אופל אסטרה ידני.
חברים, מחר על הבוקר אנחנו גוררים את הרכב!
אין לנו מושג עדיין לאן...
אני ממש מבקש אם מישהו יכול להכווין אותנו לאיזה בעל מקצוע? (מוסך רגיל/חשמלאי/משהו אחר?)
לפני שאחות של חברה שלי גוררת את הרכב לאיזה מוסך/חשמלאי לא מוכר שיחליף לה חצי אוטו.
לצערי אין לי אפשרות להתעסק עם זה לבד, או לחפש בבוקר בעל מקצוע.

razzamataz
04-08-12, 21:34
אופס לא שמתי לב שרשמת רכב זהה (אצלי זה קרה באופל קדט לפני הרבה שנים) גם אז רצו 750 שקל ושילמתי בסוף 340 בעזרת קשרים (שנת 98)

אתה לא צריך מוסך וגם לא חשמלאי, אלא מנעולן, ומצטער לא מכיר באיזור שלך (תפנה פה לרפי לין)
הם יודעים את העבודה ומחזיקים סוויצים לרכבים, אם המפתח הוא מפתח רגיל משונן אז תבקשו גם שישאר אותו מפתח לסוויץ כמו לדלתות

ואני מניח שניסית את המפתח שוב ושוב, כי יותר קל להניע את הרכב ולצאת לחפש מנעולן בלי לכבות אותו
בייחוד הוצאה והכנסה מהירה של המפתח תוך הפעלת לחץ קל לסיבוב (במקרה של שן צילינדר שנתפסה זה עובד)

בהצלחה

יונתןמצפה
04-08-12, 21:54
אוקי.
אם מישהו מכיר מנעולן באזור חיפה/צפון/עפולה מוזמן להמליץ.
ניסינו במשך הרבה מאד זמן בשלל שיטות לסובב את הסוויץ, כולל שימון דק, עבה, ואגרסיבי. וכלום. :(

shmulikbg
04-08-12, 22:12
http://www.d.co.il/1648630/29970/
יונתן,
לא מכיר, אבל נראה לי ששווה טלפון

-->