PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיזוג אוויר לג'יפ פתוח!

גיתאי נוה
25-07-08, 08:16
מזה זמן רב מסתובב לו רעיון במוחי הקודח - מיזוג אוויר לג'יפ פתוח. הרעיון מבוסס על מערכת המיזוג בטנק המרכבה סימן 4, שבו מותקן צינור לכל איש צוות, כאשר אוויר קר מוזרם בלחץ דרך הצינור ואיש הצוות מכניס את קצהו דרך פתח בסרבל.
האם יהיה ריאלי לעשות דבר כזה בג'יפ, במקום הצורך לסגור את כל הרכב בפח/פיבר/ברזנט מכל הכיוונים? האם כבר קיים מוצר כזה או בסיס למוצר כזה?

גיתאי

גל מגל
25-07-08, 16:03
לא מכיר את מערכת המיזוג בסופה.
אבל אם המניפה חזקה ,תוכל לייצר מתאם לצינור מהיציאה של המזגן.

אבל אתה מתכוון לנסוע עם סרבל ?
לחבר דרך פתחים בכיסאות ?

שלומי
25-07-08, 18:37
בסופתי לשעבר שהיתה פתוחה היה מזגן רגיל .
זה כיף לקבל אויר קר לפנים .

צינורות מיזוג אישיים ?! תחשוב על כיוון של מפוח נוסף - אני לא רואה איך מגיע אויר בספיקה נורמלית ליושבים מאחורה (שורה 3).

בהצלחה ולא לשכוח קסדות (עם קשר פנים)

idanw
25-07-08, 19:05
דווקא בשימוש בצינורות אישיים, תיהיה מספיק ספיקה כדי לספק מספיק אויר ליושבים מאחור.
אבל, נראה לי זול יותר ופרקטי יותר לאטום את הברזנט כמו שצריך או אפילו ליצר סגירת פח\פיבר טובה.
את הסרבל, תשאיר בצה"ל.

ד ו ר ו ן
25-07-08, 20:00
יש כאן באתר מישהו ששם מתזי מים ברכב הפתוח שלו וטוען שזה עובד מצויין..

idanw
26-07-08, 09:02
יש כאן באתר מישהו ששם מתזי מים ברכב הפתוח שלו וטוען שזה עובד מצויין..

אני ניסיתי את זה בזמנו, בסמוראי הפתוח, ואכן זה עבד מצויין.
אבל באיזור הדרום בלבד, בתנאי מזג אויר יבש!
באיזור המרכז זה גורם לך להזיע ברגע עקב עודף לחות.

עידן

דרור ברלי
26-07-08, 13:33
גיתי, מה שתית?

צינור מיזוג אישי? אולי באמת גם תתארגן על סרבלים, ג'נטקסים, כפפות נומקס, ותקרא בקולי-קולות את שלט הוראות הבטיחות לפני כל הנעה של הג'יפ?

כבר סידרת "ויוורס" אישי לכל אחד מנוסעי הג'יפ?
קשר פנים לכל איש צוות, עם פתילים מווזלנים?
אל תשכח גם להסב את אחד מפנסי הג'יפ לא"א.

אשתך עושה לך מסדר על הג'יפ ביום שישי בבוקר?
כשאתה מעצבן אותה היא מצמידה אותך לדריישפט או לציריה?
יש אצלכם לילות לבנים?
ריתוקים?
יש רשימת שמירה על החנייה בלילה?
ומה עם תורנות מטבח?

וכמובן - לא לשכוח: אין לעלות לג'יפ בנעליים מסומרות! (בתקופתי זו היתה שורה בהוראות הבטיחות, בחיי)

תתעורר בנאדם. זה רק ג'יפ, ואתה מתחיל לפתח סימפטומים של שיעמום. זה שעכשיו קיץ, הדלק יקר ומטיילים פחות, לא אומר שצריך לרדת לגמרי מהפסים.... :)

ד ו ר ו ן
26-07-08, 23:11
אני ניסיתי את זה בזמנו, בסמוראי הפתוח, ואכן זה עבד מצויין.
אבל באיזור הדרום בלבד, בתנאי מזג אויר יבש!
באיזור המרכז זה גורם לך להזיע ברגע עקב עודף לחות.
עידן
אם כך אז יש באתר שניים..

שלומי
27-07-08, 00:11
דווקא בשימוש בצינורות אישיים, תיהיה מספיק ספיקה כדי לספק מספיק אויר ליושבים מאחור.

7 צינורות -
2 לנוסע ולנהג מקדימה באורך כמטר , 3 לספסל אמצעי נגיד מטר וחצי .
אני יכול לדמיין את הבריזה המטורפת שפשוט תקפיא את שני היושבים מאחור ותגיע אליהם בצינורות באורך 3 מטר ...

או אולי מקדימה פתחים בזרימה חופשית (כמו בכל רכב) ואז בכלל האוויר הקר יגיע בכח הרצון לקרר את היושבים המחוברים לצינורות מאחורה .
:grin::D:mrgreen::p:rolleyes::roll:

נו באמת

asafk
27-07-08, 00:14
הרגתם ת'בנאדם.
גיתאי- תתקין מזגן רגיל. את אחד הלוברים המקוריים תוציא מהמקום וחבר במקומו צינור. את הצינור דחוף לתוך המכנסיים כשאתה נוסע. אם בהגיעך ליעד הביצים צוננות- כנראה שזה עובד...

אסף.

שלומי
27-07-08, 00:39
--------------------------------------------------------------------------------
הרגתם ת'בנאדם.
גיתאי- תתקין מזגן רגיל. את אחד הלוברים המקוריים תוציא מהמקום וחבר במקומו צינור. את הצינור דחוף לתוך המכנסיים כשאתה נוסע. אם בהגיעך ליעד הביצים צוננות- כנראה שזה עובד...

מהיכרותי עם הנפש הפועלת - הוא חושב על מיזוג גם ובעיקר ליושבים מאחור ואנחנו מדברים על רכב עם 7 מושבים .

אני הייתי הולך על מיזוג שממוקד לכיסא הנוסעת - הכיסא החשוב בו מתקבלות ההחלטות.

גיתאי נוה
27-07-08, 23:53
טוב, האמת בדיוק חזרתי משבועיים אימון טנקים אז הדחקות בהחלט מתאימות, אם כי אני חייב לציין שהרעיון מנקר בראשי זמן רב וללא קשר למילואים...זה מזכיר לי משהו אחר, כשעוד בהיותנו זוג צעיר פינטזתי על שטח (אם כי מימשתי שנים רבות לאחר מכן) וחשבתי לקנות ג'פס + 1 לחלפים ב-3K לחתיכה. רק המחשבה על אשתי נוהגת בקפלס"ט בחוצות העיר בדרכה לאסוף את הזאטוט מהמעון עצרה בעדי...

תראו חבר'ה, אין צורך בסרבלים. ולא שלוימ'לה, גם קש"פ אינו הכרחי, אם כי במהירויות שמעל ל-90 קמ"ש בסופה פתוחה זה בהחלט עשוי להתגלות כשיפור מנצח שיחלץ את אשתי מבדידות-בכפייה במהלך ההתגלגלויות המינהלתיות. דרור - אתה בכלל משוחד, כנראה שהדיון ההוא עם הבחורצ'יק שהתגייס לשיריון עורר אצלך את תנועת ההורמונים הירוקים-שחורים עד כדי כך שאתה ממש מחפש איפה להמשיך ולהשפריץ אותם ;); אין בעיה ידידי, אני מוכן להקשיב לך עוד, ואם תרגיש שזה ממש תקוע לך בגרון אוכל לסדר קצת 4090ה להחלקת העניינים...
האמת, שלוימ'לה באמת מכיר את הנפשות הפועלות, וכצפוי הצינור הראשי יכוון לכסא הרם והנישא שבו מתקבלות ההחלטות הגורליות. הילדים ואני שורדים דווקא לא רע ללא המותרות הללו. מצד שני אם כבר עושים, אז למה לא לכסות גזרה נרחבת יותר אם פרקטי?
אסף צודק (ותודה על הירי המונע לכיוונם של דורשי שלומי :mrgreen:) - מה רע בלדחוף צינור במכנסיים/חולצה/לתוך הפרצוף ביום קיץ חם?

עכשיו, הנתונים הם שאין אצלי בסופה מזגן בכלל ולא שרידי מזגן, אבל כן יש מדחס דולף שפורק מאיזה פרייבט לטובת כלים פניאומטיים, שמחובר לפולי מנוע ברצועת אביזרים שניה (על בסיס פולי כפול). מכיוון שאין לי את הזמן והפניות הנפשית להתעסקויות בכגון אלו, אשמח לקבל רעיונות ליישום כמו גם המלצות על בעלי מקצוע מוכחים בתחום שיהיו מוכנים לקחת פרוייקט כזה. אם למי מכם יש גם אומדן עלויות, זה ודאי יועיל כדי שאדע אם אני בכיוון בכלל.

נ.ב.
מוני - תעשה לי טובה, רק אל תתפרץ לדלת פתוחה בעניינים של קירוב לבבות המין היפה לערימות הברזלים שלנו, לא התכוונתי להרים להנחתה :twisted:

AvigdorAharon
28-07-08, 07:24
בעבר, באחד ה CJ הפתוחים שהיו לי, הורכב מזגן פצצה. הבעיה:

בידוד!!!

בידוד הגג ובעיקר בידוד הרצפה.
טפל קודם בבידוד (ואל תשכח לקחת אותי בחשבון), ואח"כ תשקיע במזגן.

מנסיון,
אביגדור

מוני אורבך
28-07-08, 09:09
נ.ב.
מוני - תעשה לי טובה, רק אל תתפרץ לדלת פתוחה בעניינים של קירוב לבבות המין היפה לערימות הברזלים שלנו, לא התכוונתי להרים להנחתה :twisted:

וזה אחרי שכול כך הרבה התאמצתי והתאפקתי !!!
היות ואתה לא ילד אתה בוודאי מודע לא פחות ממני.

כלל הברזל בנושא "אם היא לא אוהבת רכב שטח פתוח, לא יעזור אם תצפה אותו בזהב"
רוב מכריע מהנשים שאני מכיר לא אוהבות רכב שטח פתוח.
יודעים מה, גם חלק גדול מהגברים לא אוהב אותם.
רק מזוכסטים מהסוג ההולך ונעלם.

אם אשתך אוהבת רכב שטח פתוח, זכית פפנינה יוצאת דופן, שמור עליה.

גיתאי נוה
28-07-08, 13:55
וזה אחרי שכול כך הרבה התאמצתי והתאפקתי !!!
היות ואתה לא ילד אתה בוודאי מודע לא פחות ממני.

כלל הברזל בנושא "אם היא לא אוהבת רכב שטח פתוח, לא יעזור אם תצפה אותו בזהב"
רוב מכריע מהנשים שאני מכיר לא אוהבות רכב שטח פתוח.
יודעים מה, גם חלק גדול מהגברים לא אוהב אותם.
רק מזוכסטים מהסוג ההולך ונעלם.

נפלת במלכודת מוני, חיכיתי לך הרבה זמן, אבל בסוף הדג לא יכול היה לתת לפירור לחם להיעלם במצולות :D:D. ואגב, אשתי שייכת לרוב השפוי ובכל זאת אני מדי פעם מנסה ציפוי זהב כזה או אחר, למרות שזה נדון לכשלון; "אין שפה, קשה, קשה...".

אביגדור יקירי - למה התכוונת "קח אותי בחשבון"? נא באר, פרט ונמק.

גיתאי

נמרוד
28-07-08, 21:02
"ציפוי זהב" = להלביש את אשתך באמצע אוגוסט בסרבל שריון גנוב מהמילואים, ולצפות שהיא תסכים לחבר לו זרבובית בקוטר 2 צול בטענה שאויר קר ינפח אותה כמו בלון?

יפה. מוני אם היית משקיע ככה הכל היה נראה אחרת :D

AvigdorAharon
29-07-08, 16:10
אביגדור יקירי - למה התכוונת "קח אותי בחשבון"? נא באר, פרט ונמק.

גיתאי

נושא הבידוד.

מזגן לא יהיה לכתום כל עוד הוא אצלי.

אביגדור

שאולי
29-07-08, 22:01

מוני הזכרת לי .....
מישהו שאל פעם קבוצת חברים מי יודע מה ההבדל בן אישה לפנינה .
כשאף אחד לא ענה ושאלו אותו , נו אז מה ההבדל , הוא ענה ..
פנינה אפשר להשחיל משני הכיוונים ואישה רק מכיוון אחד...
ואז קם מישהו ואמר , רגע גם אישה אפשר להשחיל משני הכיוונים !!!
אהה הוא ענה לו , כנראה שלך יש פנינה בבית ....שמור עליה

מוני אורבך
30-07-08, 11:05
"ציפוי זהב" = להלביש את אשתך באמצע אוגוסט בסרבל שריון גנוב מהמילואים, ולצפות שהיא תסכים לחבר לו זרבובית בקוטר 2 צול בטענה שאויר קר ינפח אותה כמו בלון?

יפה. מוני אם היית משקיע ככה הכל היה נראה אחרת :D

אכן הכול היה שונה לחלוטין !!!
במקום לסבול 7 שנים היתי נזרק מהבית באופן מידי (-:
גיתאי, אם אתה רוצה להיפתר מאישתך, אתה בכוון הנכון!

ושאולי...
אם אתה רוצה להשחיל משני הכיוונים, תצתרף לשוק הבשר ויהיו לך הרבה פנינות.
אבל תצתרך להחליף אותן במהירות, כי תוך זמן קצר הן מתחילות לנשוך (:

דרור ברלי
30-07-08, 13:54
ושאולי...
אם אתה רוצה להשחיל משני הכיוונים, תצתרף לשוק הבשר ויהיו לך הרבה פנינות.
אבל תצתרך להחליף אותן במהירות, כי תוך זמן קצר הן מתחילות לנשוך (:

שוק הבשר מציע אינסוף אפשרויות מוני, אפילו יותר אפשרויות מאלה שבדיגום ושיפור ג'יפ. כמו למשל - למה להשחיל את הפנינות רק משני כיוונים? אפשר גם משלושה כיוונים! ואחרי זמן מאוד קצר הפנינות לא רק נושכות אלא מסוגלות לעשות כל מיני דברים מוזרים אחרים. בהההה.....

גיתאי, שמור על אשתך כל עוד היא לא מקנאת בג'יפ - עצם זה שקיבלת אישור לקנות ג'יפ, (גם הסכמה שבשתיקה היא אישור) לשפר אותו ולתחזק אותו, (תהליכים שעולים בכסף ובזמן ושבנות המין השולט נוטות להסיק שכסף וזמן צריכים להיות מושקעים רק בכיוונים המקובלים עליהן) זה כבר טוב. מצבך מצוין ואתה צריך לנקוט רק בפעולות שיבטיחו את המשך קיום הסטטוס-קוו השביר הזה.
חיבור אשתך בזרבובית למזגן אינו אחת הפעולות הללו, מה עוד שלנשים תמיד אבל תמיד קר. גם באמצע אוגוסט (אחת החברות לשעבר שלי הייתה לובשת דובון!!! כשנסענו בג'יפ פתוח בקיץ. והיא לא היתה מתנחלת....)

גיתאי נוה
30-07-08, 21:58
ממיזוג ג'יפ פתוח עברנו לדיונים של סוד הקיום האנושי...מה קרה, הזרבובית עושה לכם את זה? או אולי אשה בסרבל טנקיסטים (ולהזכירכם שוב - הדגשתי שאין צורך בסרבל)? לאט לכם שולי הפנינים.

ולענייננו, אם יש למי מכם טיפים עבור השאלה המקורית זה יהיה מבורך. ולא דרור, לא קר לאשתי בבקעת הירדן בצהרי יום קיץ למרות שעקרונית אתה צודק מאד.

גיתאי

דרור ברלי
31-07-08, 08:04
בוא'נה, אני ביליתי 3 שנים כפויות מחיי בבקעת הירדן ועדיין בטראומה (48 מעלות בצל, הרבה-הרבה יותר חם בתוך הצריח... כל כך הרבה יותר, עד שיציאה מהצריח הלוהט לגהינום שבחוץ היתה כמעט מרעננת... שככה יהיה לי טוב). לטעמי, מי שלא גר בבקעה משתדל לא להגיע לשם בין יוני לאוקטובר...
ותאמין לי גיתי, אם אתה מכריח את אשתך לשוטט בבקעת הירדן דווקא בקיץ, לא יעזרו לך אלף מזגנים, סרבלים וזרבוביות.

ולעניינך - אתה הרי לא באמת מתכוון להצטייד בסרבלים ממוזגים, והבעיה העיקרית שלך היא עם האישה שבמושב הימני. כל יחידת פורמולה שממוקמת מתחת לדשבורד תקפיא לה יופי-יופי את הרגליים, גם ביום חם.

-->