PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון לגלגל רזרבי מתחת לרכב

רודיאו
03-08-08, 11:17
שלום,

יש לי רודיאו 2002, שהגלגל הרזרבי בו נמצא מתחת לרכב (בעיה שאני מניח שעוד בעלי רכבי SUV סובלים ממנה).
מאחר ובשטח טכני הגלגל עלול להיפגע, אני נאלץ להעלות אותו לתא המטען או לגג בטיולים.
כמובן ששני הפתרונות גרועים, כך שאני מחפש דרך למגן את הגלגל במקומו הטבעי.

האם למישהו יש ניסיון בבעיה הזאת, או לחלופין רעיון טוב איך לעשות את זה?

כמו כן, האם יש המלצות על מקום או מסגר טוב שיוכל לעשות את העבודה?

הייתי שמח לנסות לבנות לעצמי דבר כזה, אבל אין לי שום ידע וניסיון בעבודה עם מתכת, כך שלא נראה לי שאוכל לבצע פרוייקט כזה לבד (אלא אם יש מתנדבים שמוכנים ללמד אותי לעבוד עם מתכת ולעזור לי לבנות את זה).

תודה מראש למשיבים

נמרוד
06-08-08, 00:37
לא מקובל למגן את הגלגל הרזרבי. מה כבר יכול לקרות לו שלא יכול לקרות לארבע הגלגלים האחרים שמסתובבים ובמגע עם השטח כל הזמן? שמעת על מקרה שגלגל רזרבי מתחת לרכב ניזוק בגלל נסיעת שטח? אני בטוח שזה קורה - אבל נדיר מאד. ברוב הטנדרים הגלגל במיקום הזה, ללא בעיות, לפעמים הוא נוגע באדמה - אז מה...

אברמלה
06-08-08, 06:30
הגלגל הרזרבי עלול להיפגע ואתה רוצה למגן אותו? ומה עם שאר 4 הגלגלים?גם הם עלולים להיפגע בשטח..

רודיאו
06-08-08, 08:50
זה נכון, ששאר הגלגלים יכולים להיפגע, אבל:

1. הגלגל הרזרבי שוכב, כך שהחלק הצדדי שלו, שהוא גם הפגיע יותר, הוא זה שחשוף לאבנים חדות. כמו כן, גם הג'נט חשוף לפגיעה מזדמנת בסלעים.

2. את שאר הגלגלים הרבה יותר לכוון כך שהם לא יפגעו באבנים חדות, בזנטים וכו'.

3. חוק מרפי קובע, שאם במקרה יקרע/יפגע הגלגל הרזרבי, מים אחריו יבוא גם פנצ'ר בגלגל אחר.

שלמי
06-08-08, 09:11
קודם כל - זה אכן קורה. לי זה קרה בטיול האחרון לפני הקיץ. הספר שמתחת לרכב נחתך מאיזה סלע, ובגלל שהוא שוכב עם הצד כלפי מטה הוא באמת יותר פגיע. במקרה שלי הספר הלך. אצלי זה ספר שני (הראשון על הדלת) ככה שמרפי צריך לעבוד יותר קשה, ולא חשבתי למגן אותו.
לדעתי במקום לנסות מיגון קשיח תחשוב בכיוון של מיגון גמיש, אותו אתה יכול ליצור מחתך פרופיל של צמיג יותר גדול ש"יתלבש" על הצמיג שלך, ויגן עליו, אולי לא מבזנ"טים, אבל מחתכים על ידי סלעים.

רודיאו
06-08-08, 09:26
מיגון גמיש זה רעיון מעניין מאד. מה גם שאני יכול להוסיף בתחתית הצמיג שמולבש פלטת מתכת שתשב מבפנים וככה תשפר את ההגנה.
אני רק צריך להסתכל על מנגנון אחזקת הגלגל הרזרבי, ולבדוק שאכן יהיה מקום (מבחינת קוטר) לתוספת של צמיג שיתלבש על הרזרבי.

תודה על הרעיון :D

Gilad
06-08-08, 11:15
תנסה אולי עיגול מפלסטיק עבה וגמיש או אולי גומי עבה

YoavR
06-08-08, 11:24
מכוון שמדובר במרפי, לדעתי כוון המחשבה צריך להיות שינוי מיקום הספייר.
מה קורה כשצריך להחליף גלגל כשהרכב עומד בבוץ עמוק?

החיסרון בגלגל ספייר מתחת למרכב הוא בעיקר בחוסר הנגישות שלו במגוון סיצואציות בשטח (בנוסף לפגיעות שלו כמובן).

יואב

רודיאו
06-08-08, 11:48
כמובן שדבר ראשון חשבתי על שינוי מיקום.
יש שתי אפשרויות. האחת בתא המטען. הבעיה שהגלגל תופס המון מקום ולא משאיר לי מספיק מקום לציוד ולכלבה, בעיקר כשהרכב מלא בשלושה או ארבעה נוסעים.
האפשרות השניה היא על הגג, אבל אז מרכז הכובד עולה. כמו כן, הגגון של הרודיאו מסוגל להחזיק עד 90 ק"ג. בהנחה שהגלגל שוקל בסביבות ה- 30, ובתוספת השפאלות מעץ ששוקלות עוד איזה 30 ק"ג, מספיקה קפיצה קטנה של הרכב כדי ליצור עומסים גבוהים מדי על הגגון. חוץ מזה, אני נוטה להשתמש בשטח האחסון של הגגון לציוד קל ובעל נפח רב (מזרונים וכו').
בעיה נוספת בשינוי המיקום לגג הוא הקושי להרים ולהוריד משם את הגלגל בלי לפגוע בפח של הרכב, בעיקר כשאתה בד (הרכב גם מוגבה כך שעוד יותר קשה להגיע אליו).
אני מסכים עם בעיית הגישה לגלגל במצבים מסויימים בשטח, אבל הגעתי למסקנה שלמגן את הגלגל זו בכל זאת האפשרות הטובה ביותר לצרכים שלי (חוץ מזה אני מחזיק מסכה ושנורקל למקרה שאצטרף לצלול לתוך הבוץ :D).
לגבי הרעיון של הפלסטיק עבה, זו גם אפשרות אבל אני קצת חושש מקצוות חדים שיווצרו בו במידה והוא ישבר במגע עם סלע. חשבתי גם על אפשרות של פלטה מעץ מלא בעובי של כ- 2 ס"מ. זה גם הפתרון הזול ביותר, וגם במקרה של מכה, העץ המלא הוא לדעתי חומר שיש לו גמישות מסויימת (מנסיון עם השפאלות מעץ שיש לי).

yscheiner
06-08-08, 18:56
חיפוש פשוט בגוגל תחת ההגדרה של:
rodeo + 4x4 + spare

מעלה תוצאות שכאלה:
http://www.powerful4x4.com.au/cw3/assets/product_thumb/FJ80-035%20(FJ80-F015)%20Spare%20Tyre%20Rack.jpg (http://www.powerful4x4.com.au/cw3/assets/product_thumb/FJ80-035%20%28FJ80-F015%29%20Spare%20Tyre%20Rack.jpg)

http://i52.photobucket.com/albums/g1/plaza500/truck%20pics/truck007-1.jpg

ועוד שלל רעיונות...

רודיאו
06-08-08, 19:00
איזה יופי. איך לא חשבתי להריץ חיפוש כזה בעצמי.

תודה על הטיפ.

-->