PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכשיר חוסך דלק

kushy
17-08-08, 12:19
האם מישהו מכיר את המכשיר של SUPERTECH שמבוסס על שדה מגנטי ומותקן בתוך המיכל דלק ואמור לחסוך בין 8 ל16 אחוז בצריכת הדלק גם בנזין וגם דיזל?
שמעתי עליו מכל מיני מקומות ונשמע לי טוב
האם מישהו מכיר את הדבר הזה?

דרור ברלי
17-08-08, 12:27
http://www.jeepolog.com/374.html

תקרא.
תסיק מסקנות לבד.

kushy
18-08-08, 10:39
ראתי את הכתבה ובאמת רוב התסמינים תואמים אבל...
הגעתי למכשיר הזה דרך חברה גדולה שלקחה לניסוי והחליטה בסוף להשקיע ולשים בעוד רכבים בחברה, אני סקפטי ביסודי אבל קשה לי להאמין שחברות גדולות יפלו בפח כאן
מה שכן אני מבטיח לבדוק שוב ולעדכן

דרור ברלי
18-08-08, 12:49
לא שמעתי על המכשיר, לא יודע מי החברות שניסו אותו ואיך ניסו. האם בוצעה בדיקה רצינית ומעמיקה?

למרבה הצער, חיסכון כל כך משמעותי בדלק = הגדלת נצילות מנוע, הוא משהו שקשה מאוד להשיג. נכון יותר - מיטב המהנדסים בתעשיית הרכב שוברים את הראש במשך שנים כדי להשיג עוד אחוז-שניים של נצילות, ופתאום באים כל מיני ממציאים ומכריזים על מספרים פנטסטיים? זה לא מסתדר, ובשביל זה יש גופים מוסמכים שבודקים את זה בצורה מסודרת. עלות הבדיקות מספיק גבוהה על מנת להרחיק ולנפות את כל השרלטנים למיניהם.

יש תופעה בעולם הרפואה שנקראת "אפקט פלצבו". מצורף קישור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A4%D7%A7%D7%98_%D7%94%D7%A4%D7 %9C%D7%A6%D7%91%D7%95 (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A4%D7%A7%D7%98_%D7%94%D7%A4%D7 %9C%D7%A6%D7%91%D7%95)

כמו שאומרים - הכל בראש.
עכשיו תשליך את זה לעולם הרכב. תציע למישהו להתקין לו מכשיר פלא לחיסכון בדלק במכונית, ובקש ממנו לנהוג בה כרגיל ולספק לך נתונים על תצרוכת הדלק....
ברוב המקרים תקבל דיווחים על שיפור בצריכת הדלק, שרובם ככולם נובעים באופן טבעי מנהיגה איטית ומתונה יותר כתוצאה ממודעות זמנית פתאומית גבוהה יותר לנושא. זה הכל.

אפקט פלצבו זה משהו שאשכרה עובד, לא תאמין עד כמה, וכמה שרלטנים ניצלו את זה והתעשרו ככה ממכירת כל מיני שטויות - מתרופות ודיאטות דרך משקאות אנרגיה שבונים שרירים ללא מאמץ ועד גלולות ומגנטים לחסכון בדלק. ברור שרק בבדיקת מעבדה רשמית ומוסמכת אין חשש לאפקט פלצבו. אבל כאמור - רק למעט מאוד ממציאים יש ביד משהו רציני באמת שיצדיק השקעה בבדיקה.

יש מכשירים ומתקנים שבאמת עובדים, אשכרה חוסכים דלק, באמצעות אילוץ המנוע לעבוד על דיאטה של תערובת ענייה. רובם ככולם גובים את מחירם - בדרך כלל בירידה בביצועים, אבל לעתים בנזק ארוך-טווח למנוע, או גם וגם... בקיצור - אין מציאות.

kushy
18-08-08, 14:45
דבר ראשון תודה על ההתייחסות הרצינית
למוצר הזה הם קוראים "חסכן" של חברת SUPERTECH האיטלקית ומיבא את זה חברה בשם PERDI אני חושב
אם תוכל להריץ חיפוש קטן באינטרנט עם השם הזה, יש שם דוחות בדיקה שעשו כל מיני אוניברסיטאות בעולם ויותר נתונים, אם תוכל להסתכל ולהגיד את דעתך אני ממש יודה לך

רותם

נמרוד
18-08-08, 15:20
נתקלנו במוצר הספציפי הזה בעבר בפורום. חיפשתי בגוגל כדי להזכר קצת במה מדובר... ובכן, שורה תחתונה - כמובן, המגנט התוך מיכלי של supertech הוא קשקוש גמור. ומי שמוכר לך הוא רמאי - או אהבל.

אם יש לך זמן פנוי, תעשה אתה חיפוש באינטרנט, ותעלה לכאן קישורים מדויקים שנראים לך אמינים.

kushy
21-08-08, 11:20
אני מבטיח לעשות את זה אני גם אדבר עם אחת החברות שהתקינה אצלה מכשירים
אגב זה מכשיר שמחובר על הצינור דלק לפני המשאבה ולפי מה שהם אומרים יש להם אישור ממשרד הרישוי למכשיר
אני אנסה לבדוק יותר

טל חסיד
21-08-08, 12:20
מכוון שאני עוסק ביבוא של חלפים לרכב אני חייב להגיד לך שאין מצב שהם קיבלו אישור ממשרד התחבורה שהחלק שלהם חוסך דלק. הדבר היחיד שאולי יש להם זה אישור לייבא את החלק ממשרד התחבורה וזה לא אומר שהוא חוסך או לא בדלק.

יש בארץ הרבה חלפים שמיובאים אם אישור ממשרד התחבורה וזה זבל של סחורה לדוגמא תפוחי הגה מסין שמתפרקים אחרי 10.000 קילומטר.

טל

דרור ברלי
21-08-08, 12:27
עזוב בצד את אישורי משרדי התחבורה והרישוי - הם מבחינתם צריכים שישבנם יהיה מכוסה. כל עוד המוצר לא יפוצץ לך את האוטו, הוא כשר מבחינתם. אם הוא באמת חוסך דלק או לא? עובדים עליך או לא? לא עניינם. יודע מה? בצדק גמור.

עודד זנטון
22-08-08, 00:17
kushy,
זה חוסך דלק בדוק הפועל בשיטת "זלמנסון" הידועה.
מוזר לי הדבר שהמשווק הציג חיסכון של רק 16% כאשר חבר וותיק (שלומי/שלומיאל) הראה לי בבירור כי זה חוסך לו כ20% דלק.
אגב, בשילוב תוסף לדלק של "SNAKE-OIL" אפשר להגיע לתוצאות טובות אף יותר:D:D

UNIX
22-08-08, 06:17
תגידו זה לא ברור לכם שהשואל קשור איכשהוא לתמחור של המוצר ?

דרור ברלי
22-08-08, 10:31
ומי שמוכר לך הוא רמאי - או אהבל.

ואני טוען להפרדה ברורה:

המוכר בדרך כלל רמאי.
הקונה כמעט תמיד אהבל.

kushy
24-08-08, 10:39
אני לחלוטין לא קשור למוצר בכל דרך שהיא
אני פשוט שמעתי על זה מהחברה שאישתי עובדת בה והם התקינו אצלם, אז אני פשוט מתעניין
ואגב אני יכול לדבר עם זה שהתקין אצלו את המכשיר?
בלי קשר כולכם צודקים, יש כאן המון סימני שאלה כמו: למה זה לא רץ חזק?
ואיך יצרניות הרכב לא קפצו על הפטנט?
אין לי תשובות אני בסך הכל איש עם ג'יפ ששותה המון דלק ורוצה לחסוך
דיברתי עם הבעלים שקוראים לו יורם, נשמע איש רציני
מבטיח לבדוק לעומק את הנושא
רותם

lizard
24-08-08, 11:07
דיברתי עם הבעלים שקוראים לו יורם, נשמע איש רציני

אני בטוח שהוא נשמע רציני. שיעור ראשון בהונאה זה תמיד להיות רציניים.

מצד שני, אם אותו יורם הצליח לעשות מה שמאות אלפי מהנדסים בעולם לא הצליחו ו/או מה שלא נעשה בכל שנות קיומו של המין האנושי, המרת אנרגיה ו/או חומר, אז מן הסתם הוא באמת צריך להיות איש רציני.

תבין, אין ארוחות חינם, לעולם. אתה רוצה לחסוך בדלק? אל תסע ברכב שטח גדול.

האמת היא שאתה לא רוצה לחסוך בדלק, אתה רוצה לחסוך בעלויות הדלק. לזה יש כל מיני פתרונות אבל בסופו של דבר כנראה שעדיין הכי זול זה לקנות את הדלק מתחנת הדלק במקום לעשות אותו בעצמך.

kd2
24-08-08, 13:17
גם שכנה שלי שמוכרת מגנטים לשיפור הבריאות והאיזון הטבעי של הזלמנסוניזציה...
נשבעה לי בשיא הרצינות שהכוח המגנטי של כדור הארץ לא מצליח לעבור דרך הממ"ד של הבית שלי וכל רגע שאני נמצא בו אני לא ממוגנט(!!!) ואני מסתכן בשינוי פיזיולוגי שיכול להפוך אותי לאחד מהאקס מן.
הצבעתי על השמש ושלחתי אותה לחפש באינטרנט למה האטמוספרה של הכוכב שלנו עוד קיימת( ולמה הממ"ד שלי ממש מדגדג לכוח המגנטי של כדור הארץ).
אנשי השיווק האלו קוראים מברושורים ומקשקשים מילים מפוצצות מבלי יכולת להסביר אותם.
צריך רק להעמיד מולם את מי שכן יכול בכדי לפתור את התעלומה.

דרור ברלי
24-08-08, 13:33
גם אם תסביר להם בדיוק איך דברים פועלים במציאות, זה לא יעזור לך. כמו כמה פוליטיקאים שמנהלים לנו את החיים, אתה לא יכול לבוא למשווק של שמני נחשים ולבלבל אותו עם עובדות.

הוא לא יקנה שום הסבר שלך, כי הוא תקוע עם מחסן מלא במגנטים/פרופלורים/מערבלי אוויר/גלולות/אבנים קוסמיות, שהוא קנה בזול וצריך למכור ביוקר לפראיירים. כשידידנו ימצא מספיק פראיירים שיקנו ממנו את כל הסחורה והמחסן סוף סוף יתרוקן, גם הוא ייעלם פתאום (פתאום הפראיירים יגלו שאין אחריות ואין כסף בחזרה - לא יהיה עם לדבר בכלל) ויעבור לשווק את ה"מכה" הבאה שלו - תריסים/רהיטי גן/יחידות נופש/השד יודע מה.

kd2
24-08-08, 13:48
מה שנכון...נכון.
הציבור מטומטם? שהציבור ישלם.
מה שכן - מרתיח לראות כמה כסף אנשים תחמנים אלו עושים משמן נחשים.

asafk
24-08-08, 22:33
למה זה לא רץ חזק?
ואיך יצרניות הרכב לא קפצו על הפטנט?

אם זה היה עובד באמת זה היה רץ חזק מאוד. מה זה חזק? כל כך חזק שממשלת ארה"ב בעצמה היתה מקימה מכון מחקר על שם ממציא המתקן, ומחייבת את כל יצרני הרכב להתקין אותו, כבר בקו הייצור. כי עם חסכון כזה כבר לא צריך חיילים בעיראק, אפשר לשכוח מהמלחמה הקרה עם רוסיה, ובגדול, רוב הבעיות הכלכליות של העולם המערבי נפתרות.
אבל זה לא עובד, אז המשווק מרים טלפון לקצין רכב של איזושהי חברה. קצין הרכב בדיוק ננזף על ידי המנכ"ל על זה שהוצאות הרכב גדולות מדי והוא לא עושה כלום. אז קצין הרכב בפגישה הבאה שלו עם פורום ההנהלה יציג גרפים וסרטונים ויבטיח להם שהניסוי שהוא התחיל השבוע יכול להיות הפתרון לבעיית עלויות התפעול של החברה, ולמרות שלא בטוח שזה יעבוד כמצופה- אין מה להפסיד. הוא חושב שככה הוא יציל את התחת שלו. ובדרך כלל הוא צודק.
אז אני פונה בקריאה נרגשת לכל מנהל בכיר שקצין הרכב של החברה שלו מנסה למכור לו בולשיט במקום לעמת אותו עם העובדה המצערת שאם הוא לא יפסיק לחלק רכבי ליסינג לכל מי שמבקש, הוצאות התפעול שלו לא ירדו (כן, רבותי, הדרך היחידה לחסוך בהוצאות הדלק היא לצמצם את הנסיעות. לא של הטכנאים בטנדרונים שחייבים את הרכב שלהם, אלא של המזכירה שגרה 10 דקות מהשער ונותנת את האוטוליסינג שאתה משלם עליו למי שרק מבקש)- הוא לא מקצועי, הוא לא רציני, וזה שהוא קורא את כל המבחנים ב"אוטו" ו"הגה" וגם יודע לסגור עסקאות ליסינג סבירות בעזרת שוחד או טובות הנאה שהוא מקבל מתחת לשולחן לא ישנו את זה.

אסף.

kushy
29-08-08, 23:00
כולכם צודקים !
עדיין אני חייב לבדוק מקרוב את זה, ולא אני לא מתכוון לרכוש מתקן כזה, יש דרכים אחרות, מה שכן, אם זה באמת רמאי הוא יצטער על זה.

-->