PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוזל קירור בסיקס

סיקס כחול
17-08-08, 21:22
מכונאי אמר לי שנוזל הקירור שנמכר בהום סנטר ודומיו הוא באיכות גרועה, הוא מאכל את הצילינדר וברכבים ישנים כמו שלנו ניתן להשתמש במי ברז.
האומנם?

coas
17-08-08, 22:11
לא יודע מה נמכר בהום סנטר, שם אני קונה, אם בכלל, דברים לביית.
לגבי מיי ברז, הוא טועה וזה רק כי אני מרגיש נדיב ורחום... גש לחנות חלפים לרכב וקנה נוזל קירור מוכן של פרסטון (צהוב) או דומה. תצטרך שלושה מיכלים.

YoavR
18-08-08, 06:15
מכונאי אמר לי... ניתן להשתמש במי ברז.

הוא לא מכונאי!

Tsafrir
18-08-08, 08:27
ב-ACE נמכר נוזל קירור של פרסטון (צהוב) גלון ב-49 ש"ח. מוכן לשימוש ללא תוספת מים.
טמפ' רתיחה 126 מעלות צלזיוס. עושה רושם של נוזל איכותי. אני בכל אופן משתמש בו בקביעות.
המכונאי שלך שאמר שמי ברז ניתנים לשימוש צריך לחזור שוב ללימודי המכונאות שלו.

RONI
18-08-08, 16:22
למה ?לא חבל לשים נוזל קירור? כדוגמה "פרסטון".
שים רק מי ברז ,אמנם היום המחיר כמעט דומה ,אך לא תרוויח הרבה מלהחליף מים לנוזל קירור,
מניסיון אישי, זה פתח לצרות,כואבות בכיס.
אם מערכת הקירור בסיקס שלך תקינה,אל תתעסק!
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11991&highlight=%F0%E5%E6%EC+%F7%E9%F8%E5%F8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15833&highlight=%F0%E5%E6%EC+%F7%E9%F8%E5%F8

AvigdorAharon
18-08-08, 23:52
ולמה לא להשתמש בתרכיז (נדמה לי אלסקה או דומה)?
תרכיז של 1.5ל, מדולל ביחס של 1:1, מתקבלים 3ל נוזל קירור ב 25 ש"ח.
למה פרסטון עדיף? (למעט העובדה שהוא מוכן לשימוש).

אביגדור

יונתןמצפה
19-08-08, 01:49
ולמה לא להשתמש בתרכיז (נדמה לי אלסקה או דומה)?

השאלה היא מה אתה מוסיף לתרכיז. אם אתה מוסיף מי ברז זה די דרעק.

מעבר לכך, נסה לחפש את היצרן של אותו תרכיז ("אלסקה")...
ממש לפני כמה ימים טיפלתי ברדיאטור שלי. המים שהרדיאטוריסט שם הם שילוב של תרכיז אלסקה ומים רכים (שזה מה שצריך). כל נסיון שלי להבין מה מקור התרכיז (יצרן) לא נענה בתשובה. לא ע"י בית העסק ואף לא על הבקבוק. מה גם שהם ממש לא משתמשים בתרכיז לפי הריכוז המומלץ...
בקיצור, אני את הנוזל המפוקפק הזה לא הסכמתי להכניס למערכת שלי וקפצתי להביא את הפרסטון הטוב והמוכר.

אני ממליץ לבצע חיפוש בנושא, היו כאן כמה שרשורים מאד מעמיקים בכל מה שקשור בנוזלי קירור והרכבם. מאז אותו שרשור אני ממש פדנט בקשר למה שנכנס אלי לרדיאטור. (מעולם לא הוכנסו ולא יוכנסו מי ברז!!!)

six 4 life
19-08-08, 13:37
אני לא אביע דיעה
רק אתן לך, ולשאר ה"חסכנים" שמתקמצנים לשלם 45-50 שקלים לנוזל קירור איכותי, הדגמה קלה...

זוהי משאבת מים של CJ, שעבד על מי ברז כמה שנים-

http://img514.imageshack.us/img514/5789/12494331wp7.jpg

סקסי אה?...:twisted:

זה מה שעושה למנוע שלו מי שנוסע על מי ברז.

בוזי
19-08-08, 14:26
ה"מכונאי" הזה, שייך כנראה לאותו זן של "מכונאים" שנוהגים לומר: (בנימה של ביטול תוקפני)
"לא צריך את זה, זה סתם" (על טרמוסטט)
"אי אפשר לסדר את זה" (מערכת חימום)
והשוס: "זה? זה לארצות קרות" (את זה אני מקבל, אבל זה הכי מצחיק)

asafk
20-08-08, 02:17
מצד שני, לרוני יש טענה שאי אפשר להתעלם ממנה. נכון, מנוע הרבה יותר ישן, אבל בכל זאת.

אסף.

six 4 life
20-08-08, 02:48
הטענה נכונה אבל לא ברורה בצורה שנטענה.
אין קשר לזה שמדובר במנועים שיוצרו לפני 25 שנה, כי כבר לא קיים מנוע מאותה תקופה שלא עבר אוברול 1 לפחות, ואוברול- מנוע חדש שיכול להתחיל עם מים ירוקים לצורך העניין, משמע אם נסע על מים ירוקים מיומו הראשון, או לחילופין לא נסע על מי ברז הרבה זמן- לא תהיה כלל בעיה.

לגבי הפרסטון- הנוזל אכן חזק ותוקף קורוזיה במעברי המים, מה שיגרום לפתחים לא רצויים בבלוק/ראש המנוע, אם הם סגורים ע"י אותה קורוזיה.

מים ירוקים "פשוטים" (שקופים כלשהם, תרכיזים, גלונים עם כיתובים בעברית) לא יתקפו, אך באותה מידה לא ישמרו על המנוע כמו הפרסטון.

או בפשטות-
מנוע שעבד יותר משנה שנתיים על מי ברז, מוטב שימשיך לעבוד איתם, או עם מים ירוקים פשוטים (לא פרסטון).
מנוע שעבד על מים ירוקים (פשוטים או פרסטון), רצוי מאוד להמשיך לעבוד איתם וטעות תהיה להחליפם במי ברז.

פוצי
17-09-08, 16:28
ניתן להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים למערכת הקרור, חומרים אלו מסירים את כל הבוצה ששוקעת במערכת הקרור ובצנרת ואף מסירים קורוזיה מחלקי המתכת.
לאחר ניקוי המערכת מומלץ להשתמש בנוזלי אנטיפריז איכותיים השומרים על המערכת נקייה מבוצה ומונעים התחמצנות של חלקי המתכת

six 4 life
17-09-08, 16:50
הנוזל הזה יעשה בדיוק את מה שמזהירים ממנו כאן, במנועים שנסעו שנים על מים- יפרק קורוזיה ועלול לפתוח חורים בבלוק, בצילינדרים, בכך מקום שהיא קיימת.

-->