PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בנעילה לא מזוהה

ערן המסוקס
18-08-08, 21:12
בג'יפ של חבר (CJ-5 דנה 44 אחורי מודרני של סיקס) מותקנת נעילה אחורית אוטומטית כלשהי. לא הצלחתי לזהות את סוג הנעילה. הנעילה הזאת שקטה לחלוטין, שזה נחמד אבל אינה עובדת כמו שצריך.

הסימפטומים:

תחילת נסיעה, הרכב לא זז ופתאום קופץ, כאילו זרקת קלאץ', וזה כולל רעש שריקה קטנה ברגע השילוב.

מידי פעם בהחלפת הילוך, מרגישים החלקה, כאילו הקלאץ' מחליק לשניה ושוב תופס. לא נראה שהקלאץ' מחליק כי זה לא תמיד קורה וגם בעומס מלא אין החלקה של הקלאץ'.

קורים מצבים בהם גל ההינע מסתובב אך 2 הגלגלים האחוריים עומדים במקום לשניה או 2 עד שהנעילה משתלבת.

הממצאים:

הנעילה פורקה. ישנם דיסקיות חיכוך בכל צד של הנעילה, כפי שניתן לראות בתמונות. אחת הדיסקיות שבורה והשיניים הפנימיות שלה נעלמו. בנוסף נמצא גרד זעיר שנפל מתוך הנעילה בצד עם הדסקית השבורה. נקווה שזאת הבעייה... דיסקית תואמת תיוצר בתקווה אצל החרט.

אם מישהו יכול לזהות איזה נעילה זאת יהיה נחמד מאוד. לפחות כך גם אוכל לדעת מה אמור להיות אופי הפעולה של הנעילה הזאת, ואם זאת בכלל נעילה מלאה או סוג של מוגבל החלקה כלשהו?

asafk
18-08-08, 22:03
לפי התמונה זה נראה LSD כלשהו. אבל יכול להיות שזה דטרויט ישן (קשה לזהות)- יש בפנים קפיץ בקוטר גדול מאוד??

אסף.

YoavR
18-08-08, 22:14
אני כמעט בטוח שזו נעילה ישנה של טרקטק (Tractech). אותה חברה שהביאה לנו את ה דטרויט.
אני לא ממש מצליח עכשיו להיזכר בשמה (אלי EZ-Locker).

בכל אופן, כישלון הנדסי, בדיוק אותם תסמינים שאתה מתאר - כאילו הרכב תקוע עם קלאצ' מחליק. המון תביעות אחריות. בסופו של דבר הפסיקו להימכר (כאן בארץ לפחות).

ערן המסוקס
18-08-08, 22:52
אני כמעט בטוח שזו נעילה ישנה של טרקטק (Tractech). אותה חברה שהביאה לנו את ה דטרויט.
אני לא ממש מצליח עכשיו להיזכר בשמה (אלי EZ-Locker).

בכל אופן, כישלון הנדסי, בדיוק אותם תסמינים שאתה מתאר - כאילו הרכב תקוע עם קלאצ' מחליק. המון תביעות אחריות. בסופו של דבר הפסיקו להימכר (כאן בארץ לפחות).

נראה לי שקלעת בול.. למרות זאת אני לא מוצא שום מידע על הנעילה הזאת באינטרנט. כולי תקווה שאחרי הרכבה הנעילה תעבוד סביר.

אסף, אין קפיץ גדול בפנים. כל החלקים של הנעילה נראים בתמונות.

זה הזוי לחלוטין, אבל אחרי שהתבוננתי בנעילה והבנתי איך הי עובדת, היא מסתמכת לחלוטין על חיכוך. אם הדיסקיות לא תופסות מספיק טוב הרכב יעמוד במקום עם 2 גלגלים אחוריים שלא מסתובבים בכלל. הזוי..

ערן המסוקס
18-08-08, 22:55
עוד שאלה בנושא. האם יש צורך להשתמש בשמן מיוחד למוגבל החלקה?

asafk
18-08-08, 22:57
כן. יש תוסף לLSD

אסף.

YoavR
18-08-08, 23:01
עוד שאלה בנושא. האם יש צורך להשתמש בשמן מיוחד למוגבל החלקה?

במקור, עם הנעילה מגיע בקבוקון פלסטיק עם תוסף לשמן.
לא מאמין שתמצא כזה.

אם לא הצלחתי להבהיר את עצמי קודם, מדובר בנבלה. זה הזמן לחפש דיפרנציאל או נעילה אחרת.
אם מדובר בדנה 44 מודרני לא צריכה להיות בעיה.

חבל על עבודת השיפוץ.

YoavR
18-08-08, 23:15
ניזכרתי!!!
זה נקרא Gearless

הנה ביקורת משנת 2000. שים לב להערה בסוף
http://www.4x4review.com/products/drive_train/gearless.asp

זו כתבה מפה. שוב שים לב לעדכון בסוף הכתבה.
http://www.jeepolog.com/154.html

ערן המסוקס
19-08-08, 00:33
מצויין. עזרתם לי מאוד.

ננסה לסדר את הנעילה ונראה אם היא עובדת או שעדיף לזרוק אותה לפח. כולי תקווה שהיא תהיה בסדר ותניע את הג'יפ הקליל הזה.

נמרוד
19-08-08, 07:26
EZ זה לא. גירלס - כנראה. המומחה לגירלס זה ניר_ל. שאל אותו.

איציק - 4X6ZH
19-08-08, 12:10
תמדוד את קוטר הדיסקיות ואת מספר השיניים
לפי התמונה אני סופר כ 30 שיניים
אצלי יש כמות של דיסקיות ממקור אחר . אבל מספר שיניים יותר גדול
מדוד קוטר פנימי וקוטר חיצוני אולי תיהיה איזה קומבינה :roll:

איציק

ערן המסוקס
19-08-08, 12:56
איציק תודה רבה, אבל הבעייה העיקרית היא שחייב מספר שיניים זהה לחלוטין כולל צורה וגודל, כדי שהנעילה תעבוד.

הלכתי לחרט, והוא אמר שהוא לא מסוגל להכין דיסקית כזאת עם שיניים פנימיות. אני מעריך, שפשוט אין לו סבלנות לזה. מאכזב..

איציק - 4X6ZH
19-08-08, 18:29
איך לצעירים אין סבלנות :(
הלו פעם לפני לא כל הרבה שנים לא היה EBAY ולא היה חלקים כמו זבל
אז לא תיקנו כלי רכב ?
אתה יודע כמה פתרונות יש לדיסקיות האלה מתחת לאף ?

מה אתה \ החבר שלך מתכננים לעשות ?

איציק

ערן המסוקס
19-08-08, 18:40
יש סבלנות, ויש רצון עז להבין למה הנעילה לא עובדת, ולתקן אותה כמו שצריך.

בינתיים עברנו אצל כמה חרטים שהרימו ידיים לדרישות הייצור של הדיסקית. ממה תעודת עניות לדעתי.

קדימה איציק, תן הצעות, פתוחים להצעות!

ד ו ר ו ן
19-08-08, 18:54
ערן,
תנסה אצל "אלכס החרט" בעמק שרה.
הוא יושב ברחוב של החרט בנגב בהמשך הרחוב פנימה.
בזמנו הוא עשה כמה עבודות מתכת לא שגרתיות לחבר טוב שלי שהמליץ עליו.

נמרוד
19-08-08, 21:48
זה לא תעודת עניות לחרטים, זה תעודת מקצועיות.

נתת להם שרטוט? הגדרת להם חומר? טיפול? אתה יודע בכלל ממה הדיסקית עשויה?

ד ו ר ו ן
19-08-08, 22:00
ערן,
החרט בנגב
.
טעות,
צ"ל "הבלם בנגב"

סוזי המשתוללת
20-08-08, 00:15
ערן
גם בעיניי זה נראה כמו מוגבל החלקה ולא נעילה מלאה
לפי התופעות שאתה מתאר זה בהחלט יכול להיות כמו שמן לא מתאים
מוגבל החלקה שעובד עם שמן רגיל "מייצר" את אותן התופעות/ רעשים שאתה מתאר
אם לא נסעו הרבה במצב הנ"ל תרכיב חזרה ותכניס שמן lsd - סביר להניח שהעניין יעלם כלא היה
זה קרה להרבה חברים עם suv סטייל טרופר/ טרנו שמגיעים עם מוגבל החלקה ומוסכים פירטיים שלא מודעים / מנסים לחסוך שמים שמן רגיל .....

ערן המסוקס
20-08-08, 00:45
זה לא תעודת עניות לחרטים, זה תעודת מקצועיות.

נתת להם שרטוט? הגדרת להם חומר? טיפול? אתה יודע בכלל ממה הדיסקית עשויה?

דיי דיי.. הבאתי להם דיסקית לדוגמה וביקשתי שיכינו כזאת, מפלדה פשוטה, ללא עיבוד מיוחד ובלי להתפלצף.

זה מזכיר לי את הפעם הקודמת שהייתי אצל חרט גדול אחר "הבלם בנגב" בשביל לחלוץ את מיסבי הקייס של הדיפרנציאל. לקח את הקייס לבית המלאכה לבדיקה, ואחרי רבע שעה חזר ואמר לי 280 ש"ח לחליצה, כאשר השימסים והמיסבים יהרסו בתהליך החליצה. "זה משהו מיוחד, מולבש עם מכשיר ואי אפשר להוריד את זה בלה בלה בלה.. " הלכתי הביתה והורדתי את המיסבים עם פטיש ואיזמיל, בלי להרוס אותם אפילו. מאוחר יותר עשיתי את העבודה שוב עם חולץ, וזה בכלל היה קליל (דקה לחליצת מיסב) ואפילו לא פגע בשימסים.

בקיצור, הישועה אולי תבוא מחר מהחרט אלכס שגמגם, אבל אמר שהוא יכול ליצור דיסקית באותו סגנון רק עם שיניים פנימיות עגולות ולא בצורה הזאת, לא ברור למה. נביא לו את הדיסקית לדוגמה יחד עם הציר הפנימי עליו היא מתלבשת ונקווה להתאמה סבירה.

אברמלה
20-08-08, 06:05
יש לי כזאת נעילה למכירה לחלקים. בו קח את הכול הנעילה ב400 שקל.

איציק - 4X6ZH
20-08-08, 07:51
דיי דיי.. הבאתי להם דיסקית לדוגמה וביקשתי שיכינו כזאת, מפלדה פשוטה, ללא עיבוד מיוחד ובלי להתפלצף.

ואי אפשר להוריד את זה בלה בלה בלה.. " הלכתי הביתה והורדתי את המיסבים עם פטיש ואיזמיל, בלי להרוס אותם אפילו. מאוחר יותר עשיתי את העבודה שוב עם חולץ, וזה בכלל היה קליל (דקה לחליצת מיסב) ואפילו לא פגע בשימסים.

בקיצור, הישועה אולי תבוא מחר מהחרט אלכס שגמגם, אבל אמר שהוא יכול ליצור דיסקית באותו סגנון רק עם שיניים פנימיות עגולות ולא בצורה הזאת, לא ברור למה. נביא לו את הדיסקית לדוגמה יחד עם הציר הפנימי עליו היא מתלבשת ונקווה להתאמה סבירה.

עובדים על מיסבים עם פטיש
ומתארים את בעלי המקצוע כפלצנים .... ?!

ערן המסוקס
20-08-08, 09:46
עובדים על מיסבים עם פטיש
ומתארים את בעלי המקצוע כפלצנים .... ?!

הייתי צריך לחלוץ את המיסבים הישנים. וכן.. לא דפקתי על המיסב, ולכן אפילו המיסבים הישנים שחילצתי עם איזמל ופטיש לא נפגעו. ועל כל פנים, הסיבה שבאתי אליהם היא בשביל שלא אאלץ לעבוד כמו חורני בלי הכלים המתאימים לחליצת המיסבים. אבל ראבק, למה לחרטט לי שטויות במיץ רק בשביל למצוץ ממני עוד כסף??
חבל שלא קראת את ההמשך, שם רשמתי שביום אחר בו הייתי שוב צריך לחלוץ מיסבי קייס, השגתי מחבר חולץ מיסבים יעודי, ואיתו עבדתי באלגנטיות.

עבודת חליצה עם מכשיר יעודי לוקחת כ2 דקות, לכל היותר. ואין שום סיבה להרוס את השימסים והמיסבים בחליצה, כמו שהם אמרו שהם יהרסו. בטח רצו להעיף את המיסבים עם דיסק או ברנר!

ובכל מקרה הם עובדים כנראה בשיטה של לגרד את אוזן שמאל עם יד ימין מעל הראש.

פעם, כשהייתי תמים, הבאתי להם מתאם שעשוי מחתיכה של פח שטוח שיצרתי בעצמי (ועבד יפה) וביקשתי מהם ליצור דומה. חיכיתי שם שעתיים ויצאתי בנזק של 400 שקלים על חתיכה הזוייה של אלומניום, ששוכבת לי במחסן ומעלה אבק.

בזאת אני מפסיק לגלוש לעניינים שלא קשורים לשרשור.

איציק - 4X6ZH
20-08-08, 10:16
השרשור אומנם גולש לכיוון אחר ובכל זאת
כדאי להדגיש לטובת רוב הקוראים שאינם בדיוק מבינים מה רוצים ממיסב טיפש .

כרגיל אני זה שצועק ומזהיר .
על מיסבים לא דופקים !.
על מיסבים לא דופקים כי הם נשברים \ נסדקים ומעיפים שבבי פלדה .
אז כשזה נכנס לעין ( הלכה העין )
וכשזה נכנס ליד זה לפעמים נשאר שם לכל החיים . ( אצלי יש ביד שבב בן 35 שנה )
אני עוד זוכר את המיסב :cool: .

עכשיו כדאי לחשוב אולי לחמם ( כמו שרוב בעלי המקצוע נוהגים לעשות )
אולי לקרר ( טכניקה יחסית חדשה על ידי ספרי קירור ) נסיתי לא כל כך מוצלח .
אולי לבנות כלי יעודי . או להשיג כלי .

הדפיקה פוגעת במיסב ומקצרת לו את החיים ( במיוחד למיסב החדש )
לכן לא דופקים על מיסב חדש להרכבה .
ולא דופקים על מיסב ישן בפרוק .

איציק

eysham
23-08-08, 23:11
אולי לא רלוונטי אחרי ההצעה של אברמלה,

אבל למה להתעקש לחרוט את הדסקיות מאפס?
אפשר לייצר אותם בחיתוך לייזר/מים ולעשות להם רק עיבוד סופי על מחרטה.
לדעתי יהיה הרבה יותר זול ואת העיבוד כל חרט סוג 1 יוכל לבצע.

רק מה, צריך לשרטט בשביל זה DXF מדוייק של החלק.

איל

ערן המסוקס
23-08-08, 23:30
מה שאתה אומר נשמע טוב, רק שבינתיים ויתרנו על הנעילה הזאת לטובת מיני-ספול, על יתרונותיה וחסרונותיה, ובעיקר, הפשטות של פתרון הבעייה.

asafk
23-08-08, 23:47
השרשור אומנם גולש לכיוון אחר ובכל זאת
כדאי להדגיש לטובת רוב הקוראים שאינם בדיוק מבינים מה רוצים ממיסב טיפש .

כרגיל אני זה שצועק ומזהיר .
על מיסבים לא דופקים !.
על מיסבים לא דופקים כי הם נשברים \ נסדקים ומעיפים שבבי פלדה .
אז כשזה נכנס לעין ( הלכה העין )
וכשזה נכנס ליד זה לפעמים נשאר שם לכל החיים . ( אצלי יש ביד שבב בן 35 שנה )
אני עוד זוכר את המיסב :cool: .

עכשיו כדאי לחשוב אולי לחמם ( כמו שרוב בעלי המקצוע נוהגים לעשות )
אולי לקרר ( טכניקה יחסית חדשה על ידי ספרי קירור ) נסיתי לא כל כך מוצלח .
אולי לבנות כלי יעודי . או להשיג כלי .

הדפיקה פוגעת במיסב ומקצרת לו את החיים ( במיוחד למיסב החדש )
לכן לא דופקים על מיסב חדש להרכבה .
ולא דופקים על מיסב ישן בפרוק .

איציק

אין הרבה מה להוסיף חוץ מזה שמיסב חולצים עם חולץ. מיסב קייס של דיפרנציאל חולצים בקלות עם חולץ שהמכונאים קוראים לו "אפציר כוס" (תסלחו לי על השפה), בגלל צורתו. מי שאין לו כזה או לא יודע להשתמש בו הורס את המיסב. אבל כשמביאים לבית מלאכה לעיבוד שבבי בית דיפרנציאל כדי שיחלוץ מיסב עם כלי ייעודי שיש רק במוסכים, וגם זה לא בכולם... מה אתה מצפה ממנו..??

ובהמשך לדיון המקורי (למרות שכבר אין צורך- זה למען "הדורות הבאים" ) - לגבי עבודות מסוג זה (ובכלל עבודות עיבוד שבבי מכל סוג) כדאי לבדוק ב"בני מרדכי זגורי בע"מ" בת"א, ולדבר עם אבי, שהוא חובב רכב בעצמו.

אסף.

UNIX
24-08-08, 08:54
מה אתה מצפה ממנו ?
שיגיד לך שהוא לא עושה עבודות כאלו !!!

נמרוד
27-08-08, 21:54
בעל בית מלאכה רציני לא רוצה להתעסק איתכם - ובצדק. אני אתאר לכם איך זה נראה מהצד שלו:

נכנס לי אתמול אחד לעסק. בחור צעיר עם מכנסיים קצרות, סנדלים וזיפים, מלוכלך בגריז, עיניים מפחידות, מוזרות. הייתי בטוח שהוא בדואי שבא לקחת דמי חסות עד שהוא פתח את הפה. נרגעתי, קוראים לו ערן... ואז הוא מוציא מהכיס שייבה שבורה. רוצה שאני אכין אחת חדשה. מספר שזה חלק ממשהו שנקרא "נעילה", בדיפרנציאל של ג'יפ?! ממתי אני מייצר חלקים לרכב? לא צריך בשביל זה אישור משרד תחבורה או משהו? מה הוא ממס הכנסה? פקיד מס הכנסה לא נראה ככה. אני נחמד היום, אז אני שואל אותו אם יש לו שרטוט. אין. אני שואל מה הדיוק הנדרש. הוא לא יודע. מה החומר? כזה. מה כזה? הוא מתעצבן. אני מתעצבן. אני מעמיד פנים שאני עסוק. להתראות.

אחרי זה בא אחד אחר. מציג את עצמו - אסף. לבוש מכובד. חולצת פולו עם לוגו של מפעל בטחוני גדול. מספר לי ששלמה מהייצור המליץ לו לקפוץ אלי. בטח שאני מכיר את שלמה! שנים לא היה אצלי, עשיתי לו פעם חלקים שאף אחד לא מאמין שאפשר! בו תראה, שמרתי מאז דוגמא. נכון יפה? וזה עבודה ידנית חביבי, אז לא היה CNC, הכל מחשבים אצלכם היום... מה עם שלמה? מהנדס ראשי? מה אתה אומר! רק אני תקוע פה עדיין, תאמין לי למצוא עובדים היום קשה-קשה... טוב מה אתה צריך?

אסף מביא לי שרטוט עשוי ביד על דף נייר משובץ, כמו פעם, איזה יופי, לא רק במחשב הם יודעים לעבוד היום! בוא נראה, שייבה שטוחה. יש מידות, יש טולרנסים. הוא רוצה את העובי בדיוק של 0.05, את זה אני יכול לעשות. בקוטר אין קריטיות. מאיזה חומר? אה, הנה כתוב על הדף. יופי, חוסך לי שאלות. את מה שהוא רוצה אני יודע להכין. לא סיפור, והמחרטה פנויה - יאללה, שב שתה כוס קפה, עשר דקות השייבה שלך מוכנה. 100 שקל. אתה יודע מה, עזוב כסף.

ערן המסוקס
28-08-08, 01:31
אמנם יחסית קלעת לתיאור המראה החיצוני אבל לא למה שאמרתי ומה שהבאתי.

א. אנשים כבר מכירים אותי שם, כי זאת לא הפעם הראשונה שאני שם, אני אפילו לקוח ותיק.

ב. הבאתי להם שייבה תאומה תקינה לחלוטין, ובקשתי לשכפל כזאתי מפלדה פשוטה.

ג. לעזאזל באים אליהם עם ראש מנוע לשיפוץ, והם לא מבקשים ניירת ושרטוטים. באם אליהם עם חלקים שבורים/הרוסים והם משחזרים בלי שאלות. ראבק.. זאת שייבה משוננת!
חבר בא אליהם עם נעילת ARB שהמשטח של המיסב שעליו גם נמצאים הO רינגים שרוט. בעל המלאכה חרט והשתיל סליב חדש כולל חריר מדוייק של תעלת האויר. זה הרבה יותר מסובך. לא שאל טולרנס ולא כלום.
שייבה, גוד דמט.. אצל אחד מאותם חרטים ייצרתי לפני כמה חודשים שימסים עבים כמעט זהים רק בלי שיניים, ואפילו בלי דוגמה זהה (היה לי שימס בעובי נייר לדוגמה). ייצרו לי 5 שימסים בטולרנסים שונים עם כיתוב יפה על כל שימס והטולרנס שלו בשביל שארכיב מה שמתאים לי. 50 שקל.

זה בעל מלאכה. הוא עובד עם פועלים, עם מוסכניקים ועם לקוחות שונים פרטיים קטנים. לא רק עם מפעלים גדולים. למפעלים גדולים בכלל יש בתי מלאכה משלהם לעיתים.

נמרוד
28-08-08, 09:43
גם המפעלים הכי גדולים בארץ מוציאים את רוב העבודות ובוודאי את הקשות והמסובכות החוצה. יש בארץ מפעלי עיבוד שבבי הטובים בעולם, נקודה. אם הייתי רוצה לייצר נעילות בארץ - אין שום בעייה טכנית. תביא תיק ייצור של ARB - תקבל ARB. אבל הם רגילים לעבוד בצורה מסודרת. הכל עניין של גישה. אתה מדבר על מית מלאכה שמשפץ חלקי רכב - הגישה אחרת. לשפץ ראש מנוע הוא יודע - הוא יודע מה צריך לעשות, ומה הטולרנס, עשה את זה אלפי פעמים ואם תחפש תמצא גם את הספרות הטכנית עם הפרטים והמידות על המדפים במשרד למעלה. כנ"ל חלקים אחרים שמוכרים וידועים - תופים, חלקים בלמים, גלגלי תנופה וכן הלאה וכן הלאה... כל אחד ומה שהוא מכיר ומה שהוא יודע. עד שאתה מגיע עם משהו שהוא לא מכיר. גם אם זה רק שייבה עם שיניים בפנים.

אגב, איך בדיוק אתה חושב לייצר את השיניים הפנימיות בשייבה? חשבת על זה? תסתכל פעם על המכונות בבית המלאכה הזה שבו אתה מוכר ותגיד לי איך לדעתך הוא אמור לייצר את השיניים האלו, הפנימיות, על דסקית שטוחה. תרגיל מחשבתי מעניין.

ערן המסוקס
29-08-08, 00:38
אולי בחיתוך לייזר/מים וכדומה?

איציק - 4X6ZH
29-08-08, 09:55
אתה ממש לא מבין את הצד הטכני ביצור שיניים .
כל עוד זה חריטה של שטחים עגולים זאת עבודה למתחילים .
ברגע שיש שיניים . זה כבר הופך לבעיה ובדרך כלל אינו מאפשר יצור החלק .

איציק

rlzel
29-08-08, 10:34
אכן שיניים פנימיות מסובכות יותר ,אך אפשרי.נעשה לרוב ע"י סכין משוננת על מכונה שמעלה ומורידה את הסכין בתוך החלק.סביר להניח שהוא לא רצה לעשות את העבודה משתי סיבות:
א.אין לו את הסכין הנדרשת לשיניים הספיציפיות האלה
ב.המון כסף בשביל שייבה מסכנה שאין סיכוי שתסכים לשלם.
מדובר על הרבה עבודה,עם ראש חלוקה,צריך הרבה ניסיון,יותר מדי כאב ראש בשבילו.יש חלקים שמיוצרים בשיטות מסחריות שעלות ייצור שלהן בעבודת יד תהיה בלתי הגיונית בעליל.
נסה לבקש מחרט שיכין לך בורג ראש משושה שעולה חצי שקל...
הראל

eysham
02-09-08, 21:52
אצלי בבית מלאכה יש כמה מחרטות וכמה כרסומות. גם CNC.
יש לנו גם כל מני וריאציות של אותו סכין משונן לחירוץ פנימי של חור. בד"כ משמש לעשיית חריץ קייל/שגם להתאמת גלגל שיניים/פולי/ואטאוור לציר.

פרט לכך יש לנו בעלי מקצוע מהטובים שיש בתחום.

אנחנו מייצרים למוצרים שלנו חלקים בעיבוד שבבי, גם מסובכים ביותר.

עם כל זה... גלגלי שיניים/צירים משוננים לאורך וכו' אנחנו מוציאים החוצה. זו התמחות.
מי שלא חי על זה לא יכנס להרפתקאה כזו.

יש אחד בשם "עזאר" באיזור התעשייה ק. ביאליק שהוא מומחה.

בכל מקרה, בנושא השייבות המדוברות, לפי הדיוק הנדרש להבנתי, הרבה יותר פשוט לחתוך בלייזר או מים ורק לעשות פיניש (אם בכלל צריך) על מחרטה לקבלת עובי מדוייק.

איל

ערן המסוקס
03-09-08, 02:10
שיחקת אותה. רק שכבר מאוחר מידי. שמנו מיני ספול במקום..

שלא לדבר על הדרעק הזה, שהנעילה הזאת הורכבה עם סליבים מושתלים בתוך הקייס. אחד הסליבים נפל החוצה בקלות, השני לא רוצה לצאת. אז החלפנו גם קייס! דרעק.

ואגב, מיני ספול זאת נעילה ממש לא נעימה בפניות הדוקות שלא לדבר על חנייה ופרסה. האוטו פשוט עוצר!

-->