PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך לבדיקת סופה אוטומאטית באיזור בית שמש והסביבה

שגיא S
26-08-08, 10:46
היי חברים. מצאתי סופה שנראית מתאימה לי. . . בנתיים המוכר הצהיר על בעיות כגון מחזיר שמן אחורי במנוע שמזיע קצת, ורדיאטור שמתקרב לסוף חייו.

הסופה בוכה, שנת 92, אוטומאטית פפתוחה ונעולה אחורה, יש כננת.

מה אתם אומרים על הרג'קטים הנ"ל?

אני אשמח להמלצות על מוסך באיזור בית שמש, מודיעין, רמלה לוד והאיזור...

תודה רבה מראש.

שגיא S
26-08-08, 11:18
אולי מישהו מחברי הפורום הנכבדים ירצה לבוא לעזור לי? בדיקה קצרה..באיזור לטרון בית שמש. . .

דרור ברלי
26-08-08, 13:05
היי חברים. מצאתי סופה שנראית מתאימה לי. . . בנתיים המוכר הצהיר על בעיות כגון מחזיר שמן אחורי במנוע שמזיע קצת, ורדיאטור שמתקרב לסוף חייו.

תודה רבה מראש.

מה זה "סופה בוכה", "סופה צוחקת"?????....אתה מתכוון לחזית הישנה? ככה הרכב מגיע וזה מה יש. אם הכנפיים+גריל יציבים וחזקים ולא חלודים/רופפים, זה לא רג'קט. החלפת חזית + פנסים דורשת גם החלפת כנפיים ומכסה מנוע. לא ממש זול ולא הייתי נכנס לזה אם אין צורך ממשי. אם יש צורך - זו הזדמנות להחליף לחזית של CJ. הכי יפה וקלאסי.

מחזיר שמן מנוע אחורי מזיע - בעיה ידועה וכרונית במנועי ה-6 בטור של Jeep. גם בסיקסים וגם בסופות. זו לא נזילה ממש כמקובל בגרוטאות מתוצרת האי הבריטי, אלא רק הזעה.
מקסימום, אם זה ממש צורם לך בעין, מורידים קרטר ומחליפים מחז"ש, ואחרי 3-4 חודשים הוא יתחיל להזיע שוב... אני מבטיח, באחריות. מנסיון... ככה זה, וכל עוד שמן לא מטפטף משם אין בכלל מה להתרגש.

רדיאטור - רדיאטור 2 שורות מקורי חדש זה סיפור לא זול. 1200-1300 שקל בערך, ויש הבדל בין רדיאטור לסופה ידנית/אוטומטית. אפשר לשפץ רדיאטור בהוצאה קטנה בהרבה אבל לפעמים, אם הרשת כבר ישנה וסתומה/דולפת אין טעם להשקיע בזה ועדיף לרכוש רדיאטור חדש. בזמנו היו רדיאטורים חדשים מקופסא 3 שורות אצל גיא ורועי ביהוד בהרבה-הרבה פחות מהסכום שציינתי למעלה. אז צריך לברר ולקזז את עלות הרדיאטור אם וכאשר אתה קונה את הג'יפ.

החלפת הרדיאטור היא גם הזדמנות לסמן V על עוד סעיפים ביישור הקו של מערכת הקירור: להחליף צינורות גומי לחדשים ואת נוזל הקירור למשהו טרי ואיכותי. המהדרין יבררו גם בת כמה משאבת המים ויכניסו טרמוסטט חדש, כי אם אתה כבר מפרק רדיאטור וצנרת ומתפנה לך מקום בתא המנוע לעבוד בנוחות, זו הזדמנות.

שגיא S
26-08-08, 14:35
היי דרור..אז ככה..אני לא כזה אוהב את החזית הבוכה..וכן השאיפה שלי זה להחליף לחזית סיקס..נכון זה לא דחוף, אבל זה יקרה מתישהו.

בכללי זו ההתרשמות שלי מהרכב:

1. הכננת לא ברישיון - אז כנראה היא תרד, ואיתה גם המחיר בעוד טיפה, אם מישהו רוצה כננת רמזי 9000 עובדת מצוין.

2. הנעילה האחורית - דטרויט לוקר, לא שומעים תקתוקים ולא מרגישים כלום. זה כל כך טוב שאני לא בטוח בכלל שזה טוב. הרמנו גלגל וסובבנו, ויצא בסדר.

3. חלודה - בבודי יש ממש ממש קצת. בשאסי יש טיפה יותר, אבל שוב, לא חורים או רקבונות..פשוט עקבות לכך שהאוטו משנת 92.

4. נזילות - הנזילה מהמחזיר שמן האחורי הגיעה עד לגיר. . .זה נראה יותר רציני מזה, ובנוסף יש רטיבות של שמן על כל הראש מנוע. . . יכול להיות שזה כי נשפך שמן(הוא החליף שמן ופילטר לא מזמן) ויכול להיות גם נזילה יותר רצינית.

5. לרכב יש טסט לשנה והמנוע מניע בכיף, הגיר חלק והכל עובד. . רק השעון לחץ שמן לא עבד, ואולי זה בגלל שלוקח לו יותר מ10 להתאפס על עצמו?! - אני לא בטוח בקשר לזה.

חוצמזה, ברזנט במצב מצוין, ארוכה ואוטומאטית - מה עוד אני יכול לבקש? מחיר טוב...ואפילו את זה די קיבלתי 25000+ - . . . יש סיכויי שזאת הכלה שלי.

קבענו מחר בדיקה סופית אצל אודי מזרחי - ולסגור חשבון.

גיתאי נוה
26-08-08, 15:58
שגיא,

(האם אתה הוא jeeper ששלח לי ה"פ בעניין מקודם?)

אין בבית שמש והסביבה הקרובה שום מוסך שיודע לבדוק או להתעסק עם ג'יפים, ובאופן כללי לא הייתי סומך את ידי על החבר'ה האלה. אם אתה מעוניין לא אכפת לי לקפוץ איתך לבדיקה ראשונית (אני גר בבית שמש).
לגבי בדיקת שלדה, יש מסגר מסויים בבית שמש שהיה בעבר קצין רכב, והוא עובד על כלים גדולים. לבנאדם יש עין של נץ במה שקשור לשלדה, ומדי פעם אני קופץ אליו ל'ויש' על הג'יפ שלי. אם תרצה דבר איתי בעניין.
כננת - אני לא הייתי מוריד אם מצבה טוב. כדי לרשות כננת צריך לעבור 2 שלבים: בדיקת מהנדס טכניון (יש מכונים בראשל"צ ובי-ם) ולאחר מכן שינוי ברישיון. לגבי החלק הראשון הוא הקל ביותר לביצוע בסופה, מכיוון שאין צורך בשום טמבון מיוחד אלא בסה"כ מגש ו-4 ברגים. לגבי החלק השני, הבנתי שבימים אלה משרד התחבולה הכניס שינוי, המאפשר למכוני הטסטים לבצע את רישוי הכננת. אני בכל אופן הייתי משאיר אותה ונוסע בינתיים לפחות עם אישורי בדיקת המהנדס. אגב, בתקופה האחרונה נבדקתי פעמיים ע"י שוטרים והם בכלל לא התעניינו בכננת. קרה הנורא מכל והתעלקו עליך? - מקסימום תוריד את ה-4 ברגים, קבל את הניירות בחזרה ואח"כ תעשה מה בראש שלך.

לגבי השמן, זה יכול להיות החל משסתום PCV, צינורית ואקום או פילטר אוויר סתום, ועד למנוע בלוי וגמור - צריך לבדוק במקום.
אגב לא מזמן עלתה כתבה (http://www.jeepolog.com/522.html)על בדיקת סופה לקנייה, כדאי לעשות ש.ב.

גיתאי

דרור ברלי
26-08-08, 17:57
חלודה בשילדה? נשמע מאוד חשוד. היה סדרה של סופות ששירתו במפעלי ים המלח והיו נוסעות סביב ועל הסוללות שהולכות לתוך הים. אלה זומבים, מכוניות חיות-מתות שאפשר להאמין על כל דבר שקרה/קורה/יקרה להן, כולל שילדות חלודות ורקובות... לברוח ומהר, אלא אם בא לך להחליף שילדה מתי שהוא... לא פרוייקט קל, נעים ו/או זול במיוחד.

רטיבות של שמן על מכסה השסתומים והראש? יכול להיות כל דבר: כפי שגיתי ציין - שסתום PCV, צינורות ואקום, אטם של מכסה המילוי וגם באמת שמן שנזל בזמן המילוי.
כשהמנוע פועל וחם תפתח את מכסה המילוי ותראה אם המנוע זורק שמן או מנפח (פולט אדי שמן בכמות בלתי סבירה). זה יתן לך אינדיקציה מאוד ראשונית מול מה אתה עומד. גם מנוע ותיק יחסית ובלוי בהתאם לגילו, יכול להמשיך לנסוע חזק עוד לא מעט זמן וקילומטרים.

מחוון לחץ שמן החשמלי המקורי בסופה סובל מאי דיוקים כרוניים בשל יוניט בעייתי באיכות נמוכה. מנסיון - גם יוניט חדש מהקופסא מתחיל לזייף כבר אחרי כמה שעות/ימים/שבועות. מי שבא לו להשקיע בדבר הזה מחליף למחוון מכני.

אם הרכב במצב תקין ותקני (גובה, הכל תואם לכתוב ברשיון) הכנסת הכננת לרשיון לא צריכה להיות הליך טראומתי מדי. חבל לוותר עליה.

jeep.il
26-08-08, 19:53
כל הדברים שאמרו קודמי נכונים וטובים אני ההיתי חוקר טוב טוב את הגיר (מניסיון אישי של סופה אוטמטית)שיפוץ גיר ברמה גבוה עולה כ10+- ולא תמיד תרגיש שהגיר לא בסדר עד שתתחיל רטיבות שתהפוך לטיפטוף שמן ומשם הדרך קצרה לשיפוץ גיר דבר נוסף בדוק אם יש רדיאטור לשמן גיר (המתאים לגיר הזה כל קומבינה אחרת לא מצליחה)אם תגיע לקנות אתה מאוד תהנה משיוט נעים בכביש מהיר עבירות איטית במכשולים טכניים אךמעבירים תרכב בצורה קלילה יותר לפעמים מרכבים ידניים הזקוקים להגיע לסלד גבוה כדי לעבור.שאלות נוספות שההיתי רוצה אם אתה יכל ומוכן לענות הן איזה סרן אחורי? איזה מספר אחרון יש לרכב?

shlomi71
26-08-08, 21:38
שיפוץ גיר 10000 ש"ח????!!!!! הלו זה גיר של סופה לא של ניסן\מיצובישי\טויוטה ושות.
במחיר כזה אפשר להביא גיר חדש, עלות השיפוץ היא פחות מחצי המחיר שמוזכר.
בקיצור אין מה לפחד מהגיר, תוודא שיש לו רדיאטור שמן נפרד ולא נחש בתוך רדיאטור המנוע.
נזילת שמן מהציר של ידית ההילוכים בגיר יכולה לסמן על גיר בסוף חייו.
תבקש מבעל הרכב לא להניע ולא לנסוע על הרכב לפני שאתה מגיע אליו, כאשר כל המכלולים קרים, שלב להילוך אחורי, תוודא שהשילוב מיידי ושאין תחושה של החלקה.

בהצלחה,
שלומי

jeep.il
26-08-08, 21:54
בבקשה תראה לי מאיפה ניתן להביא גיר חדש לסופה מקורי ולא הקומבינות שעושים?

שגיא S
27-08-08, 15:49
שלום שוב...לקחנו את הסופה הנ"ל לבדיקה נוספת ומעמיקה יותר, ואלו הממצאים הסופיים:

1. בודי ושילדה - מצב מעולה, אין סדקים, בקושי שי חלודות ואין רקבונות.

2. מנוע - קצת מנפח, אבל בסך הכל בסדר גמור, לא מרעיש במיוחד ויש לו כוח במותניו.
צריך להחליף פולי קראנק. . ., הנזילת שמן הייתה מהשסתומים.
סעפת פליטה - צריך להחליף.

3. גיר וטרנספר - הגיר במצב מצוין..הטרנספר שורק בLOW, לא משהו רציני - אני יכול לחיות עם זה.

4. היגוי - יש משיכה ימינה בבלימה ונסיעה, צריך איזון גלגלים, להחליף תפוח הגה, בולם הגה גם נוזל וצריך החלפה.

5. סרנים - אחורי דנה 44(לא 60!) נעול לוקרייט, וקדמי דנה 30, שיש נזילה במחזירי השמן - גם צריך להחליף.

6. הבולמים הם של פרוקומפ, הקפיצים לא מזוהים - 7 קפיצים שהמאיה עבה יותר מכל השאר...(?)
7. שעון שמן לא עובד, חוצמזה הכל בסדר בפנים. . . יש כננת רמזי 9000 מזכיר.

מחיר 25000, וטסט עד אפריל. צמיגי דאנלופ 31, שטח מלא. במצב טוב לא יבשים.

מה אתם אומרים?

http://www.yad2.co.il/PopupImage/hotNotice/hamBeluah_main_03.gif

http://www.yad2.co.il/Pic/200808/26/o1_3_2_36491_20080826000800.jpg

http://www.yad2.co.il/Pic/200808/26/o1_3_3_36491_20080826000801.jpg

גיתאי נוה
27-08-08, 15:58
לך על זה.
אגב, אם חשובים לך פרמטרים כמו פתוח, ארוך ואוטומטי אז לא תמצא הרבה אקזמפלרים; הם הולכים ונעלמים מהעולם לצערנו.
אבל אם חשובים לך שלושת הפרמטרים הללו גם יחד, אז אין פה בכלל בסיס לדיון - תחטוף אותו עכשיו.

תהנה ממנו...
גיתאי

שגיא S
27-08-08, 17:46
לך על זה.
אגב, אם חשובים לך פרמטרים כמו פתוח, ארוך ואוטומטי אז לא תמצא הרבה אקזמפלרים; הם הולכים ונעלמים מהעולם לצערנו.
אבל אם חשובים לך שלושת הפרמטרים הללו גם יחד, אז אין פה בכלל בסיס לדיון - תחטוף אותו עכשיו.

תהנה ממנו...
גיתאי

אז התקשרתי לבחור שממנו אני אמור לקנות....

והוא מכר אותה למישהו אחר! סך הכל היום בצהריים אמרתי לו שאני אחשוב על זה . . . והופ ! מישהו קנה בלי בדיקה ובלי כלום..בטח קרא את השאכול בפורום.

קנה אותה ב26..וכבר עשו זיכרון דברים.

אני חייב להגיד שאני מאוכזב. . . אבל נהיה חזקים - ואולי נמצא משהו יותר טוב!

בכל מקרה, שוב תודה לכולם!

six 4 life
27-08-08, 17:58
עשית לו אחלה יחסי ציבור אתה חייב להודות.....:cool:
ונתת אחלה שירות על הדפים כאן למי שמחפש סופה שכזאת...

בכל אופן מצטער לשמוע.

בהצלחה בבאה.

שגיא S
27-08-08, 18:02
כן ככה זה...
החמור עובד קשה ! ולא יוצא לו כלום..

ערן המסוקס
27-08-08, 19:28
לא יאומן..

שגיא S
28-08-08, 19:42
טוב...בכל מקרה אני מחכה עכשיו לכלה הבאה...עם מישהו שומע על ג'ימני או סופה אוטומאטיים
אתם מוזמנים לחשוב עליי...

בכל מקרה, אני רוצה לציין לטובה את ירב קלר ברוך ואורן, מנס ציונה - חבר'ה ג'יפאים בנשמה, שעזרו לי מעל ומעבר, ובדקו את הסופה הנ"ל באמצע יום עבודה קשה, וקיבלו אותי כבן בית, ואורן אפילו לקח אותי אחרי זה לסדנא שלהם להראות לי פרויקטים - ואני חייב להגיד שהתרשמתי עמוקות...

תודה שנייה מגיעה ליניב מהייטק מוטורס - בדק את הסופה הקודמת כרגיל..במקצוענות ויעילות.

חבר'ה על הכיפאק ! באמת...שני(אפילו שלושה) מוסכניקים ששונים מכל החולרות שיש בארץ

jeep.il
28-08-08, 20:13
משתתף להמלצות על שלושת האנשים האלה .

גיתאי נוה
28-08-08, 20:14
יש קצת הבדל בין ג'ימני לסופה, לא? :roll:

שגיא S
28-08-08, 20:27
יש קצת הבדל בין ג'ימני לסופה, לא? :roll:

יש...אבל אילו הרכבים שמתאימים לי. . .

אני אפילו חושב על קורנדו, או טרופרים..או חס וחלילה לנד רובר בנזין(יש משופרים, על גז ב50 אלף..)...

גיתאי נוה
28-08-08, 21:04
יש...אבל אילו הרכבים שמתאימים לי. . .

אני אפילו חושב על קורנדו, או טרופרים..או חס וחלילה לנד רובר בנזין(יש משופרים, על גז ב50 אלף..)...
יכול להיות שאתה לחלוטין סגור על גזרת החיפושים שלך, אבל עושה רושם שהיא מקיפה את כל קצוות הקשת הפוליטית...בכל אופן בהצלחה רבה

ניר.א
31-10-08, 16:50

תודה רבה מראש.
לא רחוק מבית שמש בקיבוץ רבדים במוסך עובד בחור בשם איסמעיל הוא בעצמו נוהג בסופה ולדעתי כבר פרק והרכיב אותה מחדש כרוב למיליון פעמים. הוא מכונאי טוב עם נסיון רב בסופות ובן אדם על הכיפאק-(טיפל בסופה שלי לפני שקניתי אותה).אם תרצה בהמשך הוא בטח יוכל לעזור לך.

-->