PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה עם מראות הצד בסמוראי

adam12345
26-08-08, 22:24
היו לי על הסמוראי מראות של פיאט פיוריניו (מקווה שצדקתי בשם) שבנסיעה תמיד היו מתכווננות
כלפי מטה במהירות של מעל 80 קמ"ש, ניסיתי כל מיני אילטורים שלא עבדו עד שלפני בערך שבועיים אחת המראות עפה מהאוטו באמצע נסיעה על הכביש הראשי ונשברה לחתיכות.
הלכתי וקניתי עוד זוג מראות חדשות מהשקית של אותו פיאט מוריניו (תודה לאיתי55 שמצא כאלה!)
אבל מה, אכשיו שאני בא לסוע באוטו (כן כן, לא בדקתי את המראות לאחר שהרכבתי אותם לפני שבוע וחצי בערך) במהירות של 90 קמ"ש המראות שוב מראות לי את הרצפה:evil:
אני לא התחלתי שוב לחזק את הברגים כי זה בדיוק מה שגמר על המראות הקודמות (חיזוק קל, שוב חיזוק קל, עוד קצת חיזוק, עוד טיפה לחזק, מראה עפה לקיבינימט!)

בעיקרון מה שהייתי רוצה לדעת זה האם זו מחלה ידועה של המראות האלה ובעצם אין מה לעשות בנושא? (אולי לפוריניו יש הגבלת מהירות;)) אם כן אז אני פשוט יעיף את המראות האלה לפח (לצערי עלו לי 350 ש"ח!) ואני ישים מראות שבאמת יעשו את העבודה שלהם...

אפשר לראות בתמונה באיזה מראות מדובר...

תודה מראש על המענה!

Viper
27-08-08, 07:03
איזה ברגים חיזקת?
את ברגי הציר או את הברגים שמהדקים את המראה לדלת?

adam12345
27-08-08, 15:50
איזה ברגים חיזקת?
את ברגי הציר או את הברגים שמהדקים את המראה לדלת?

את ברגי הציר. במראות הקודמות גם הוספתי שייבות קטנות כי הראש של הבורג כבר חדר את החור המקורי שבפלסטיק.

בכל מקרה יש עידכון:
היום לפנות בוקר נסעתי עם הסמוראי לים המלח ובמשך כל הנסיעה לשם הייתי עיוור משני הצדדים האחוריים, כשרציתי לצאת מהים ולסוע הביתה החלטתי שאין מה להפסיד בעצם (אה כן חוץ מ350 שקלים) והתחלתי לחזק את שני הברגים של הציר, במשך הנסיעה הארוכה הביתה המראות לא זזו מילימטר אומנם, אבל אני חושב שהראש של הבורג התחיל להיכנס אל החור של הפלסטיק וזה למרות שנזהרתי מאוד עם החיזוק...
הבעיה עם המראות האלה זה המפרש הגדול שיש להם ביחס לציר שאמור להחזיק אותם...

טוב אז אני מקווה שלא יהיה צורך לחזק שוב ושהם ישרדו כמה שיותר זמן.:rolleyes:

lior_b.s
28-08-08, 10:11
גם פיל אם ירוץ 90 קמ"ש האוזניים שלו יעופו אחורה ;)
ככה זה עם המראות האלו...
לי היו כאלו עם אותה בעייה בדיוק עד שהשגתי מראות של טרנספורטר ופרקתי את אלו..אממה, אחרי שנה ששכבו במחסן נשברה אחת המראות של הטרנספורטר והרכבתי שוב את אלו של הפיורינו ותראה זה פלא...הלכלוך שספגו במחסן מחזיק אותם גם ב-115-120 קמ"ש בלי לזוז..:D

ד"א
את שלי קניתי בפירוקייה ב-100 ש"ח לשתיהן...מאיפה קנית את שלך??

ליאור

יונתןמצפה
28-08-08, 11:13
דבר ראשון נראה לי שמי שמכור מראות שלא מחזיקות או עושות את העבודה (בתנאי שההתקנה נכונה) צריך לקחת אותם בחזרה. אני מניח שיש לזה איזשהו תקן. זה אחד החלקים הכי בטיחותיים ברכב ואם הוא לא מחזיק ועשוי לגרום לתאונה יש כאן בעייה חמורה!

ד"א-
שווה לנסות אולי לשים דבק כלשהו בתוך הציר ואז לחזק. אמנם לא תוכל לכוון אותן יותר אבל לפחות הם לא יזוזו.

adam12345
28-08-08, 12:37
כרגע המראות מחזיקות יופי (לאחר חיזוק של ברגי הציר כמובן) אבל אני מאמין שמשחק עם המראות (לדוגמה שבחניה מישהו נתקע בהם) יצריך שוב חיזוק של הברגים ובסוף זה יהיה שוב כמו עם המראות הקודמות... בכל מקרה כרגע אני כן מרוצה מהמראות.
עם המראות הקודמות השתמשתי בחוט ברזל ארוך שלופף מסביב לציר וזה דיי עזר, בנוסף ניסיתי הוספת שייבות, הכנסת סיליקון לתוך הציר וקדיחת ברגים חדשים, כל אלה לא עזרו.
השלב הבא שרציתי לעשות עם המראות הישנות זה קדיחת חור לתוך הפלסטיק ובאותו זווית חור גם לתוך הראש שמשמש כציר וזה בטוח היה עובד אבל זה גם מסובך קצת.

קניתי אותם בחנות בכניסה לנתיבות, כאמור 350 ש"ח לשניהם, אני לא בן אדם שמתמקח ככה שאולי זה היה יכול להיות מחיר זול יותר, אין לי מושג...

-->