PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרמוסטט פתוח

סימה
28-08-08, 12:24
יש לי דייהטסו שרייד שנת 92
המנוע התחמם
במוסך הוא לא החליף לי את הטרמוסטט הוא השאיר את הישן ועשה אותו במצב פתוח תמידי .

השאלות שלי הם

אם זה בכלל בסדר שהוא יהיה פתוח כול הזמן , אם זה לא מזיק לרכב או מסוכן ?

ואם זה אומר עכשיו שצריכת הדלק שלי תעלה ...?

תודה

ענבר
28-08-08, 13:06
אם זה בכלל בסדר שהוא יהיה פתוח כול הזמן , אם זה לא מזיק לרכב או מסוכן ? מזיק כן, מסוכן לא.

ואם זה אומר עכשיו שצריכת הדלק שלי תעלה ...? חיובי, לוקח הרבה זמן אם בכלל המנוע מגיע לטמפ' עבודה.

מה שהמוסכניק ה"חכם" עשה הוא בעצם טיפל בסימפטום - התחממות המנוע אבל לא טיפל במחלה עצמה - מדוע המנוע מתחמם!?

ייתכנו מספר סיבות להתחממות שצריכות להיבדק:
רדיאטור, מאוורר חשמלי/מכני, משאבת מים, מעברי מים, בעיה במנוע לדוג' פריצת אטם ראש.

דרור ברלי
28-08-08, 21:21
אל תמהר לשפוט את המוסכניק לחומרא. הוא בסך הכל מנסה להוציא מהמנוע-נבלה הזה עוד כמה ימים של נסיעה.

מדובר בדייהטסו ישנה.
המנוע התחמם כי זו הבעיה ב-הא הידיעה של מנועי דייהטסו, ואפשר להתחיל להספיד אותו. מנסיון מר, המנוע נמצא בישורת האחרונה של חייו, ותאמינו לי שגם בלי טרמוסטט בכלל ואפילו בבוקר חורפי קר, הוא יגיע לטמפ' עבודה ממש בקלות, וכמובן גם מעבר לה. כל זאת מעבר לעובדה שאלה מנועים שפשוט לא שורדים התחממות. התחממות חריגה אחת מספיקה כדי לגרום נזק בלתי הפיך לאטם הראש, לעתים קרובות לראש עצמו ולפעמים גם לבלוק.

למה מנועי דייהטסו מתחממים?
בגלל שסגסוגת האלומיניום ממנה הבלוק והראש עשויים, אכולת קורוזיה מכל הכיוונים האפשריים בגלל שימוש במי ברז במקום בנוזל קירור ייעודי.

גם אם נתעלם לרגע מגילו המתקדם של הרכב, מדובר במנועים עדינים ורגישים ביותר, רחוקים מאוד מלעמוד בדרישות מוניטין האמינות שמיוחס לכלי רכב מתוצרת יפן.

asafk
28-08-08, 22:37
יכול להיות שהבעיה היתה תרמוסטט תקוע. זה קורה המון במנועים אכולי קורוזיה. הפתרון לבעיה המיידית הוא החלפת התרמוסטט, והגרסה החסכונית היא פירוק התרמוסטט (שזה אומר שכל הזמן פתוח). מזיק? לא יותר מדי, וגם לא כל כך נורא. נכון יותר להחליף את התרמוסטט בחדש, זה לא סיפור יקר ממילא.

אסף.

דרור ברלי
28-08-08, 23:25
הם יכולים להחליף טרמוסטטים עד מחרתיים.
מנוע דייהטסו שהתחמם/רתח, אחת דינו - לפח האשפה. סביר להניח שהראש כבר התעוות, וזו רק ההתחלה. מנוע כזה גם לא משפצים כי גם הבלוק בדרך כלל אכול קורוזיה עד כדי כך שהוא מתפורר וחתיכות נופלות ממנו כששולפים אותו מהרכב.
בכל מקרה, אם המנוע עדיין פועל "כתקנו" לאחר ההתחממות והחלפת הטרמוסטט, מומלץ לעקוב אחרי מפלס נוזל הקירור. אם המפלס יורד באופן עקבי ואתה מוצא עצמך ממלא נוזל במיכל העיבוי אחת לכמה ימים- מזל טוב!... תתחיל לחסוך להחלפת מנוע.

כל מה שאני כותב, ושנראה כאילו אני מגזים ומקצין - בעקבות נסיון מר ויקר שנמשך לאורך שלוש שנים קשות, רצופות בבעיות ותקלות, ולא רק במנוע, עם אפלאוז 91'. איזה זבל של אוטו. ישמור אלוהים את מי שקונה מכונית יפנית משומשת.

גל מגל
29-08-08, 09:43
הם יכולים להחליף טרמוסטטים עד מחרתיים.
מנוע דייהטסו שהתחמם/רתח, אחת דינו - לפח האשפה. סביר להניח שהראש כבר התעוות, וזו רק ההתחלה. מנוע כזה גם לא משפצים כי גם הבלוק בדרך כלל אכול קורוזיה עד כדי כך שהוא מתפורר וחתיכות נופלות ממנו כששולפים אותו מהרכב.
בכל מקרה, אם המנוע עדיין פועל "כתקנו" לאחר ההתחממות והחלפת הטרמוסטט, מומלץ לעקוב אחרי מפלס נוזל הקירור. אם המפלס יורד באופן עקבי ואתה מוצא עצמך ממלא נוזל במיכל העיבוי אחת לכמה ימים- מזל טוב!... תתחיל לחסוך להחלפת מנוע.

כל מה שאני כותב, ושנראה כאילו אני מגזים ומקצין - בעקבות נסיון מר ויקר שנמשך לאורך שלוש שנים קשות, רצופות בבעיות ותקלות, ולא רק במנוע, עם אפלאוז 91'. איזה זבל של אוטו. ישמור אלוהים את מי שקונה מכונית יפנית משומשת.

כל מילה בסלע...

ענבר
29-08-08, 20:48
אפרופו מנוע דייהטסו,
האם מדובר על אותו מנוע שמורכב בתומקר?

-->