PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן לג'ריקן על גלג רזרבי

zivo
31-08-08, 01:10
לא מזמן הצטיידתי בגראנד ויטארה 2006. בזמן שאני ממתין לקיט ההגבהה (Rocky Road
http://www.rocky-road.com/grandvitara.htmlv + בולמי Pro Comp MX6), התחלתי עם העבודות האחרות.
אחד הדברים שצריך לפתור זה מים.
לאחר התיעצות עם ארנון ממוסך אנדורו בפרדס חנה, נבחר הגלג הרזרבי כנוקדת המוצא - "אם זה מחזיק שני זוגות אופנים, זה יחזיק ג'ריקן".
התמונות מסבירות את הכל. אני השתמשתי באלומיניום 6מ"מ (כמו המיגון גחון), שזה עבה מדי.
5מ"מ מספיק בטוח, ועבור ג'ריקן בודד, כנראה שגם 4 מ"מ יעשה את העבודה (ויוזיל את הפתרון).
המרווח הפנימי הוא 19 ס"מ (לפני הספוג) מה שמאפשר שימוש גם בג'ריקן 20 ליטר וגם ג'ריקן 10. ברוחב הנוכחי המתקן מאפשר כמה קומבינציות של 10, 20 , 10 שוכב, 2X10 , 2X20.
מי שמוותר על 2X20 או 2X10 שוכב, יכול לקצר ולהוזיל את המתקן (אבל יפסיד את ההשענות על הצמיג). (המידות מופיעות בתמונה הראשונה).
שימו לב לקשירה מלמטה שהמתקן לא יקפוץ החוצה. ביום יום אני נוסע ללא המתקן (וגלגל מכוסה), לקראת טיול אני מלביש את הממתקן ב 5 דקות.
מקווה שזה יעזור למישהו.

bobsfog
31-08-08, 04:19
לא מזמן הצטיידתי בגראנד ויטארה 2006. בזמן שאני ממתין לקיט ההגבהה (Rocky Road
http://www.rocky-road.com/grandvitara.htmlv + בולמי Pro Comp MX6), התחלתי עם העבודות האחרות.
אחד הדברים שצריך לפתור זה מים.
לאחר התיעצות עם ארנון ממוסך אנדורו בפרדס חנה, נבחר הגלג הרזרבי כנוקדת המוצא - "אם זה מחזיק שני זוגות אופנים, זה יחזיק ג'ריקן".
התמונות מסבירות את הכל. אני השתמשתי באלומיניום 6מ"מ (כמו המיגון גחון), שזה עבה מדי.
5מ"מ מספיק בטוח, ועבור ג'ריקן בודד, כנראה שגם 4 מ"מ יעשה את העבודה (ויוזיל את הפתרון).
המרווח הפנימי הוא 19 ס"מ (לפני הספוג) מה שמאפשר שימוש גם בג'ריקן 20 ליטר וגם ג'ריקן 10. ברוחב הנוכחי המתקן מאפשר כמה קומבינציות של 10, 20 , 10 שוכב, 2X10 , 2X20.
מי שמוותר על 2X20 או 2X10 שוכב, יכול לקצר ולהוזיל את המתקן (אבל יפסיד את ההשענות על הצמיג). (המידות מופיעות בתמונה הראשונה).
שימו לב לקשירה מלמטה שהמתקן לא יקפוץ החוצה. ביום יום אני נוסע ללא המתקן (וגלגל מכוסה), לקראת טיול אני מלביש את הממתקן ב 5 דקות.
מקווה שזה יעזור למישהו.

באמת עבודה יפה
אבל אני חושב שהמעמד של הגלגל יצטרך לקבל חיזוקים
2 זוגות אופניים לא שוקלים 20 קילו ובטח שלא 30
ומה עוד שבשטח המים זזים ואני מאמין שהמתקן (בלי חיזוקים נכונים יתפרק)

בהצלחה

שמוליקו
31-08-08, 08:57
גם אני שוקל כרגע לבנות מתקן לג'ריקן דלק (20 ליטר).
הנקודה היא , שנראה לי שברגי הגלגל הרזרבי צירי הדלת והקו היפה של הדלת האחורית לא ממש ירגישו טוב עם המשקל החדש.
כמובן שיהיה מורכב רק בטיולים, אבל דווקא בטיולים הקפיצות והטילטולים חזקים יותר.
אני אשמח לקבל תגובות בנוגע למשקל על הספיר ואם אתם חושבים אחרת אשמח לדעת למה?
המתקן עצמו נראה פשוט להפליא, נתת לי רעיון מצויין.

מאיר רוטברג
31-08-08, 09:05
באמת עבודה יפה
אבל אני חושב שהמעמד של הגלגל יצטרך לקבל חיזוקים
2 זוגות אופניים לא שוקלים 20 קילו ובטח שלא 30
ומה עוד שבשטח המים זזים ואני מאמין שהמתקן (בלי חיזוקים נכונים יתפרק)

בהצלחה

שני זוגות אופניים למבוגר שוקלים בממוצע מעל 20 ק"ג פלוסססססססססס

גל_כ
31-08-08, 10:49
שני זוגות אופניים למבוגר שוקלים בממוצע מעל 20 ק"ג פלוסססססססססס

גם כאשר סוחבים 2 זוגות אופניים נראה לי שהעומס יגרום לשחיקה לאורך זמן (בייחוד בטלטולים של טיול שטח)

נמרוד
31-08-08, 21:03
אני חייב להגיד: רעיון פשוט, אלגנטי, מקורי (אני לפחות לא ראיתי משהו דומה), מחשבה יצירתית. הייתי רק משפר את נושא הרצועות, תופר משהו מסודר במקום הY הזה שם למטה.
יופי! :D

שמוליקו
01-09-08, 07:22
מה עם התייחסות לנושא המשקל על הדלת והצירים?
קפיצה חזקה יותר בשטח לא עשויה להפריד את פח הדלת החיצוני מהקורות הפנימיות?
קפיצות רבות בשטח לא יכולות לתלוש או לעקם את הצירים?
השאלות האלה מאוד חשובות לי.
תודה לעונים.

נמרוד
01-09-08, 09:09
שמוליק, ברור מאליו שהעמסה של עוד משקל משמעותי כזה על צירי הדלתות מגדילה את העומסים עליהם. להערכתי הגסה, יותר ממכפילה את העומס הסטטי, ועומס דינמי- מי יודע? זה עובדה. אבל אם אתה צריך מדי פעם לסחוב את המשקל של ג'ריקן נוסף, ואתה לחוץ במקום - לרובנו טיולים ארוכים, עמוסים בארבעה אנשים ליותר מיום אחד הם ארוע של פעמים ספורות בשנהף לא יותר - אז אתה מוצא פתרונות שהם לא אידיאליים, אבל ריאליים. והמתקן הפשוט הזה ממלא את הצורך. הוא מחזיק את הג'ריקן הכי קרוב שאפשר לגלגל, מאובטח היטב (תלוי באיכות הקשירה), הוא קל מאד להרכבה והסרה, והוא נראה פשוט וזול לייצור. כל המאפיינים של פתרון טוב לבעייה.

מוני אורבך
01-09-08, 12:26
שתי זוגות אופנים שוקלים פחות מ 10 קילו.
ואם הם אופנים איכותיות גם פחות מזה.

הפתרון הוא אולי פשוט וקל וזול אבל אם הוא יגרום נזק לדלת האחורית התשלום לתיקון יעלה והרבה.

הכול שאלה של כמה חזקה הדלת האחורית.
מנסיון מר עם מנשאי גלגל, כול העסק צריך להיות מאוד מאוד חזק.
אחרת אתה עלול למצוא עצמך עם דלת שבורה או עקומה.
מספיק שיהיה כיפוף בפח כדי ליצור נזק לא קטן.

אם בכל זאת אתה הולך על הרעיון אנא דווח בשביל הדורות הבאים.

מאיר רוטברג
01-09-08, 13:28
[quote=מוני אורבך;212028]שתי זוגות אופנים שוקלים פחות מ 10 קילו.
ואם הם אופנים איכותיות גם פחות מזה.

סיליחה מוני אבל עם כל הערכה אתה טועה בענק
ציטוט מאתר אופניים

ככלל, כדי שאופניים יהיו תחרותיים במידה, הם צריכים להיות קלים ויעילים. משקל של 11 ק"ג ומטה בז"ק, 12 ק"ג ומטה בש"מ, מהלך של עד 80 מ"מ מלפנים ושל 80-100 מ"מ מאחור ושימוש בבולמי אוויר ומערכות מרמת LX, הם תווי התקן של קטגוריה זו. המחירים מתחילים ב-1,500 שקל ונגמרים בשמים.

אופניים 2: עם משקל אופניים כולל של 29 פאונד (13.154 ק"ג) האיגניטור העבירו הרבה ויברציות מהבליטות לכידון ולאוכף כשמפדלים חזק על קרקע דחוסה. עדיין, הצמיגים האלו האיצו במהירות ונאחזו בקרקע בפניות על שטח קשה. הקטע המשופע היה מאתגר, אבל לא בלתי אפשרי. ניתן היה להשתלט על ההחלקה הצידה על ידי התאמת משקל הגוף והמהירות. האיגניטורס הצליחו לאכול את הדאון היל, אבל לא ברכיבה חלקה. הבליטות העמוקות אפשרו שינויי קו רכיבה כשבוחרים את הדרך לעקוף מכשולים ותלמים.
העצירות היו מעולות, במיוחד בירידה התלולה. כיוונון מודולציה נכונה של ידיות המעצורים זו הדרך הכי טובה להפיק את מירב הכוח מהצמיגים האלו.
האיגניטורס נתנו לרוכבים יותר אפשרויות טיפוס. לא חייבים להיות כל כך בררנים לגבי קו הרכיבה והמאמצים מחוץ לאוכף לא גרמו לצמיגים לאבד מיד אחיזה.
אופניים 3: אופניים 3 שקלו 29.5 פאונד (13.38 ק"ג). ההאצה הייתה ערנית והגלגול החלק של הבליטות המרובעות נתנו תחושה כאילו האופניים מהירים יותר ממה שהיו באמת. האופניים האלו התחננו שיטו אותם בצורה אגרסיבית לתוך פניות. הם פשוט לא הרפו. ואיזה קטע עם שיפוע צד? אי אפשר היה להבחין בו בכלל באופניים 3.
בניגוד לאופניים 1 ו-2, לא היה לחץ סביב בחירת קו הרכיבה בקטע הדאון היל על מספר 3. הם אכלו אבנים בגודל בינוני, התגלגלו דרך תלמים וסיפקו מספיק רכות כדי שתאמינו של-Trance האלו יש עוד אינץ' של מהלך.
ללחיצה חזקה על המעצורים היו מעט תוצאות. המציגים נאחזו, הורידו מהירות ותפסו את הפניה - הכל תחת תנאי עצירה קשים למדי. אפילו כשנוטים לתוך הפנייה בזמן הבלימה זה לא ערער את ההרכב הזה.

http://www.ifeel.co.il/pagemodule/image1/41/2041/380x2252323.gif?1156507878 אופניים 3 שקלו 29.5 פאונד (13.38 ק"ג). ההאצה הייתה ערנית והגלגול החלק של הבליטות המרובעות נתנו תחושה כאילו האופניים מהירים יותר ממה שהיו באמת.
אילוסטרציה:emag.co.il

http://www.ifeel.co.il/page/889

לרדת ממשקלים אלו אתה מדבר על אלפי שקלים רבים ולא גרושים לכן צא מנקודת ההנחה של 30ק"ג

מוני אורבך
01-09-08, 13:55
אני התכוונתי לאופני ספורט ולא אופני שטח.

אבל אני מודה בטעות.

מאיר רוטברג
01-09-08, 14:03
חוץ מזה רעיון מצויין,
קבל שאפו,
נראה קל ונוח לייצור!!!

zivo
01-09-08, 16:06
תודה לכל המפרגנים.
נימרוד, הסיבה לקשירה בצורת Y מלמטה, היא חשש "לקפיצה לא ישרה".
החשש שלי היה שבמקרה של מתיחה מהמרכז בלבד, עליה על אבן בצד אחד יכולה לגרום למכה סיבובית ואז אוזן אחת יכולה לצאת יותר בקלות ולכן החשיבות של אבטחה מהצד החיצון ולא רק מהמרכז. בדיעבד לאחר טיול ושתי גיחות לים, כנראה שזה היה חשש מוגזם, אני מאד מרוצה מהיציבות. בשבת הקרובה אני אנסה לשפר לקשירה מרכזית.

לכל החוששים מעומסים - לג'יפ או (נגמ"ש) צבאי שנוסע כל הזמן עם ג'ריקנים מלאים, לא הייתי בוחר בגישה הזו. אבל, כמו שנאמר, מדובר על יום נסיעה פעם בחודש, ו 3-4 פעמים בשנה 3-4 ימים. הבחירה של 10 ליטר יחיד עד 2 של 20 ליטר היא אישית. אני על הוויטרה שלי לא מתכוון לשים 2X20 (במחשבה שניה- אולי בל"ג בעומר למדורה של הילדים 2 ק"מ מהבית;)).
לים או לטיול שבת קצר אני מסתפק ב 10 ליטר, ולטיול ארוך אני מעדיף 2X10 (ולא 20).
יצרני הרכב לוקחים בחשבון פתרונות של אופנים, ולכן 10-20 ק"ג צריך להיות בסדר. 40ק"ג זה לא מובן מאליו. כמו שציינתי, הקרדיט על המיקום מגיע לארנון ממוסך אנדורו בפ"ח, והוא רואה לא מעט 4X4 ביום.
דרך אגב, מומנטים וחישובים, מה הבררה? 20 ק"ג על הגג? :confused:

ישי.פ
03-09-08, 18:08
אפשר להוסיף רצועות תמיכה עליונות שמתחברות למשקוף הדלת כמו במתקני האופניים.
יופי של מתקן:p

-->