PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך אפ"ק בת"א [הכותרת נערכה]

שמולצ'יק
31-08-08, 23:25
כאשר רציתי לקנות רכב שהיה מטופל אצלם התקשרתי לברר עליו והם אמרו שהכל מצויין והרכב מטופל כמו שצריך.
קניתי את הרכב והתברר אח"כ שהוא היה צריך יישור קו רציני.
לא מזמן באתי לתקן חלק ברכב לפני מכירתו. וכמובן שהם מצאו עשרות ליקויים שבשיגרה ורצו שאתקנם גם [קצת נזילות ותפוח מרעיש..] ציינתי שהרכב עומד למכירה ולכן אין בכוונתי לעשות לו תיקונים לכל המכלולים אלא לרציניים.

כאשר רציתי למכור את הרכב. המלצתי בתמימותי על מוסך אפ"ק כמוסך טוב באזור ת"א למרות המחירים המוגזמים בעליל - 300 ש"ח לפני מע"מ ל-40 דק' של החלפת 2 תפוחים רק על העבודה. [סה"כ מעל 1000 ש"ח, לא כולל כיוון פרונט].
כאשר התקשר הקונה למוסך הם אמרו לו שצריך לתקן המון דברים ושזה יעלה לו המון כסף. וזאת מבלי שהם באמת מכירים את הרכב וללא שביקשו מהם מידע על כך. [ההחלפות בסופו של דבר היו שוליות אך הם הבריחו את הקונה]

מעבר למספר תיקונים שעלו הון אין להם שום לויאליות.
תגידו שאינכים מכירים את הרכב. תגידו שהוא טופל אצלכם רק פעם אחת. ואל תמליצו על רכב רק כי הוא מטופל שלכם. ותדפקו את מי שבא רק פעם אחת...

בקיצור תתרחקו מהם ולא רק בגלל המחירים.

ugross
01-09-08, 06:52
נתחיל בגילוי נאות : אני גאה להגיד שיורם ממוסך אפ"'ק הוא חבר טוב שלי וגם היה הספונסר שלי כשהתחריתי עם הטראנו בעבר.
מבלי להיכנס לפרטי המקרה הספציפיים שאיני מכיר אותם כלל, אני יכול להעיד ואיתי יכולים להעיד מאות (אם לא אלפים) של לקוחות שמוסך אפ"ק הוא ציפור נדירה בתחום המוסכים שמאופיין בעיקר ע"י חאפרים, שקרנים, גנבים ורמאים - הוא לא היחיד, אבל הוא בין הבודדים.
מדובר באדם אמין מן המדרגה הראשונה, שיש לו 'שריטה בדיסק', הוא פשוט לא מסוגל לשקר - תכונה נדירה במחוזותינו. מעבר לאמינותו מדובר באדם מקצועי מן השורה הראשונה. אני מכיר באופן אישי אנשים שנגררו שנים עם תקלות חוזרות ונשנות במוסכים מורשים וגם במוסך הראשי של היבואן עד שהגיעו ליורם שחסך להם אלפי שקלים כשאבחן סוף-סוף את התקלה האמיתית.
אני מניח שכמו לכל בעל עסק יש בשוליים תמיד כאלה שמרגישים ש'נדפקו', אבל חשוב לי לאזן את התמונה - בסופו של דבר מדובר באדם ומוסך מאד מוערכים בתחום ה-4X4.
והמלצה אישית, שמולצ'יק - תרים טלפון ליורם ותן לו לפחות להשמיע את גרסתו למקרה.

אורי גרוס.
054-4919039

אברמלה
01-09-08, 08:42
תגיד? אם יורם היה ממליץ על הרכב והיה אומר שהכול טוב. הייתה זורק לו משהו? או כותב מילה טובה על יורם? אתה טוען שיורם היטעה אותך כאשר קנית את הרכב.? שים לב מה אתה כותב ליפניי שאתה מלכלך שם של בן אדם.. . למען הסר בספק. איין לי שום קשר עיסקי או חברי עם יורם.. פשוט הקטע של ההשמצות מרגיז. יום טוב אבי

איציק - 4X6ZH
01-09-08, 09:30
ושוב השרשורים של פלוני אלמוני נרשם לפורום ומתחיל להשמיץ

תסתובב כאן תרשום כמה תגובות שנכיר אותך
ואז תתחיל להעביר ביקורת

איציק

נמרוד
01-09-08, 09:46
מוסך אפ"ק הוא אחד המוסכים המוכרים יותר בתחום ה4X4 בארץ כבר שנים ארוכות, ורבים מחברי קהילת הג'יפאים האינטרנטית הם לקוחות שלו. הרוב מכריע של ההודעות הקשורות במוסך הזה שעלו במשך השנים הן חיוביות. יש מדי פעם שליליות (זכור לי סיפור אחד לפחות).

כמו שאיציק כתב - אם היא היתה מגיעה (כמו הדעות החיוביות לרוב) מחברים וותיקים ומוכרים, היה יכול להיות לה משקל רב. כשהיא מגיע מגולש אנונימי שנרשם זה עתה לצורך העניין, ומנוסחת בצורה מבולבלת ולא מלאה - הטענה לא חזקה במיוחד. אבל זכותה להשמע.

fuksi
01-09-08, 09:47
.
שמוסך אפ"ק הוא ציפור נדירה בתחום המוסכים שמאופיין בעיקר ע"י חאפרים, שקרנים, גנבים ורמאים - הוא לא היחיד, אבל הוא בין הבודדים.

לא נסחפנו קצת עם ההשמצות?
במשפט כזה אתה קוטל אלפי בעלי מקצוע

יוני5
01-09-08, 10:49
לא נסחפנו קצת עם ההשמצות?
במשפט כזה אתה קוטל אלפי בעלי מקצוע

לצערנו לא, פוקסי.

המצב בענף הרכב ירוד ביותר והדבר בא לידי ביטוי באיכות כוח האדם, שמשפיע באופן ישיר על המקצועיות ומכאן על איכות השירות.
וכן, הרמאויות והשקרים נפוצים מאוד. נפוצים מדי.

בעלי מקצוע מקצועיים ישרים והגונים הם מצרך נדיר בשוק הזה. יורם מאפ"ק הוא אחד מהם.

יוני5

oren148
01-09-08, 11:18
ושוב השרשורים של פלוני אלמוני נרשם לפורום ומתחיל להשמיץ

תסתובב כאן תרשום כמה תגובות שנכיר אותך
ואז תתחיל להעביר ביקורת

איציק

בדרך כלל אני לא מתערב בדיונים כאלה...
אבל האם אדם חייב וותק באתר(או בכל מקום אחר) על מנת להשמיע את דעתו???!!!
מה חזרנו לימי הסדיר שלוותיקים פרוולגיה בשמירות,בארוחות ובמגורים:confused:?
האם אותו אדם,שאינני מכיר כלל, היה רושם כמה תגובות בעבר אז היית מתייחס אליו ברצינות??? לא יודע מה איתך, אבל אינני רואה שום קשר לוותק באתר ולזכותו להביע את דעתו.
אולי הוא ג'פאי וותיק מאד אשר מכיר המון בעלי מקצוע אבל האינטרנט קצת פחות מוכר לו, ורק עכשיו התחיל עם זה?

סתם עוד נק למחשבה...
אורן.

ERAN NO 1
01-09-08, 11:35
כאשר רציתי לקנות רכב שהיה מטופל אצלם התקשרתי לברר עליו והם אמרו שהכל מצויין והרכב מטופל כמו שצריך.
קניתי את הרכב והתברר אח"כ שהוא היה צריך יישור קו רציני.
לא מזמן באתי לתקן חלק ברכב לפני מכירתו. וכמובן שהם מצאו עשרות ליקויים שבשיגרה ורצו שאתקנם גם [קצת נזילות ותפוח מרעיש..] ציינתי שהרכב עומד למכירה ולכן אין בכוונתי לעשות לו תיקונים לכל המכלולים אלא לרציניים.

למה חזרת אליהם אחרי שכביכול לא אמרו לך אמת אתה מזוכיסט?

כאשר רציתי למכור את הרכב. המלצתי בתמימותי על מוסך אפ"ק כמוסך טוב באזור ת"א למרות המחירים המוגזמים בעליל - 300 ש"ח לפני מע"מ ל-40 דק' של החלפת 2 תפוחים רק על העבודה. [סה"כ מעל 1000 ש"ח, לא כולל כיוון פרונט].
כאשר התקשר הקונה למוסך הם אמרו לו שצריך לתקן המון דברים ושזה יעלה לו המון כסף. וזאת מבלי שהם באמת מכירים את הרכב וללא שביקשו מהם מידע על כך. [ההחלפות בסופו של דבר היו שוליות אך הם הבריחו את הקונה]

כשאתה שואל על רכב מסוים וכביכול לא אומרים לך את האמת אתה מתלונן כשנישהו אחר שואל ומספרים לו על הליקויים של רכב שבמקרה שלך גם אתה מתלונן.

מעבר למספר תיקונים שעלו הון אין להם שום לויאליות.

אחרי מה שכתבתם עליהם עשו בשכל שלא היו "לויאלים" אלייך

תגידו שאינכים מכירים את הרכב. תגידו שהוא טופל אצלכם רק פעם אחת. ואל תמליצו על רכב רק כי הוא מטופל שלכם. ותדפקו את מי שבא רק פעם אחת...

בקיצור תתרחקו מהם ולא רק בגלל המחירים.

בקיצור הישראלי אוהב להאשים אחרים בטעיותיו.
תסמוך רק על עצמך ותבדוק טוב טוב כל דבר שאתה קונה או שמנסים למכור לך ובטח ובטח לא במוסך שמטפל ברכב זה או אחר מה אתה רוצה שהם יגידו לך שהם לא מטפלים כראוי באוטו
הם יגידו לך בדיוק מה שאימא שלך תגיד עליך רק דברים טובים
ועל רכב שלא מטופל אצלם רק מידי פעם (זה כבר אתה יודע!)

לא מכיר אף אחד מהם וגם לא אותך פשוט הודעה כזאת יכולה להעלות את הערנות של קונים ומוכרים לא לסמוך על אף אחד ולבדוק בשבע עיניים

עודד זנטון
01-09-08, 11:39
אורן, כן.
חבר חדש בקהילה, ראוי לו שיבסס מעמדו ליפני שהו מתחיל לפתוח פה גדול על אחרים.
זה נקרא נימוס אלמנטרי.
רק תחשוב כמה קל לבן אדם להכפיש בעלי עסק על גבי הרשת,
רק להרשם חינם לפורומים ולכתוב ולכתוב..
אולי לא ישימו לב שהכותב כותב רק בנושא זה...
זה קורה כאן המון גם עם מפרסמים שמנסים להונות את הציבור עם חוות דעת "תמימה" של לקוח כביכול.

אז כן!
שיבסס מעמדו קודם שיתן חוות דעתו על אחרים.

גילוי נאות.
אני לא מכיר אף אחד מהנוגעים בדבר ואפילו זו לי הפעם הראשונה בא אני שומע שיש מוסך בשם זה בעולם..

סתם עוד נק' למחשבה..

oren148
01-09-08, 15:21
אורן, כן.
חבר חדש בקהילה, ראוי לו שיבסס מעמדו ליפני שהו מתחיל לפתוח פה גדול על אחרים.

לבסס את מעמדו מול מי??? מי קובע את הקריטריונים שהוא מספיק מבוסס???

זה נקרא נימוס אלמנטרי.
רק תחשוב כמה קל לבן אדם להכפיש בעלי עסק על גבי הרשת,

נכון, קל מאד להכפיש בעל עסק-כמו שלבעל עסק קל לפגוע בלקוח שאינו מכניס לו מספיק כסף!(בין אם זה בתשלום גבוה או התייחסות מזלזלת)- זה טוב ובריא שיהיה מקום לעלות את העניין !

רק להרשם חינם לפורומים ולכתוב ולכתוב..
אולי לא ישימו לב שהכותב כותב רק בנושא זה...

זה קורה כאן המון גם עם מפרסמים שמנסים להונות את הציבור עם חוות דעת "תמימה" של לקוח כביכול.
אז כן!
שיבסס מעמדו קודם שיתן חוות דעתו על אחרים.

גילוי נאות.
אני לא מכיר אף אחד מהנוגעים בדבר ואפילו זו לי הפעם הראשונה בא אני שומע שיש מוסך בשם זה בעולם..

סתם עוד נק' למחשבה..

שוב פעם אינני מכיר את המתלונן או את המוסך, אבל הבחור מרגיש שנגרם לו אבל והחליט לעשות מעשה - בין זה לבין קשר לזמן שהוא רשום באתר ולכמות של התגבות שהוא הגיב ובין רמת ההתיחסות לעניין -הוא מקרי בהחלט! אף אחד לא חייב לקבל את דעתו,ואף אחרים יכולים להעלות טענות שמנגד.

סתם עוד נק' למחשבה...

רעיון למנהלי האתר: תוסיפו כפתורי הרשאות בהאתם לוותק:
1.כפתור שמתיר להלל בית עסק= וותק של חצי שנה ו20 הודעות.
2.כפתור שמתיר לעלות פיתרון טכני= וותק של שנה ו50 הודעות.
3.כפתור שמתיר להלין על בית עסק- 5 שנים ו100 הודעות.

בוא תהיה רציני, אתה יכול לקבל את דעתו ולהתנגד לה, אבל לפסול אותה בגלל טענות כאלו,נראה נשמע ומרגיש תמוהה!

שמוליקו
01-09-08, 15:52
[U]סתם עוד נק' למחשבה...

רעיון למנהלי האתר: תוסיפו כפתורי הרשאות בהאתם לוותק:
1.כפתור שמתיר להלל בית עסק= וותק של חצי שנה ו20 הודעות.
2.כפתור שמתיר לעלות פיתרון טכני= וותק של שנה ו50 הודעות.
3.כפתור שמתיר להלין על בית עסק- 5 שנים ו100 הודעות.

בוא תהיה רציני, אתה יכול לקבל את דעתו ולהתנגד לה, אבל לפסול אותה בגלל טענות כאלו,נראה נשמע ומרגיש תמוהה!

אורן, אין טעם להתרגז וללכת רחוק מידי.
כל הרעיון מאחורי ה"זמן" הוא פשוט.
לא מבקשים מאף אחד לכתוב שלושת'אלפים הודעות בפורום כדי להביע דעה, הדבר היחיד שאומרים כאן, הוא שכשנרשם משהו לאתר ובמיידי רושם דברים רעים על מי מחברי האתר, על מוסך או על כל דבר אחר שהחברים בפורום נוהגים לדון בו, זה נראה רע ולא אמין.
כשאתה מגיע למקום חדש עם אנשים חדשים ,אתה לא מתחיל ישר לזרוק טענות באויר (אם כן חבל).
האתר הוא למעשה קהילה מסויימת, וירטואלית אבל קהילה.
נהוג לכבד את חברי הקהילה אליה אתה מתחבר.
שני הסנט שלי.

kobiarava
01-09-08, 16:04
אני היחיד ששם לב שהבחור, אמנם לא כתב הרבה, אבל רשום כחבר פורום כבר מ-2007? רבאק, ילדים בחופש כותבים כאן הסברים מפורטים איך (לא) לבנות באגים מחצי טוסטוס, אזולירבנד וגליל חוט ברזל, ביום שבו הם נרשמו, ולבנאדם שרשום בפורום קרוב לשנה אסור להיות מאוכזב ממוסך? אולי הבנאדם טועה, אבל תנו לו לכתוב מה שיושב לו על הלב...

קובי

oren148
01-09-08, 16:31
אני היחיד ששם לב שהבחור, אמנם לא כתב הרבה, אבל רשום כחבר פורום כבר מ-2007? רבאק, ילדים בחופש כותבים כאן הסברים מפורטים איך (לא) לבנות באגים מחצי טוסטוס, אזולירבנד וגליל חוט ברזל, ביום שבו הם נרשמו, ולבנאדם שרשום בפורום קרוב לשנה אסור להיות מאוכזב ממוסך? אולי הבנאדם טועה, אבל תנו לו לכתוב מה שיושב לו על הלב...

קובי

כנראה שזה מרגיז את בעלי המוסכים שרשומים באתר....

kd2
01-09-08, 17:02
אורן תקרא את ההודעה של נמרוד עוד פעם.
אין צורך לעשות דרמה מכל דבר.

אם מישהו עם הודעה אחת בפורום יעלה חוות דעת כלשהיא , נגיד... ברמה שגיתאי העלה בזמנו על "המתלם".
אז יקחו אותו ברצינות.
כל הודעה מקבלת התייחסות הוגנת , המשקל שלה כבר כן תלוי במשתמש הספציפי,מקצועו,גילו, מספר הודעותיו בפורום והוותק שלו ( מה לא בסדר בזה? ).

אייל67
01-09-08, 18:30
מצטרף לעמדתם של אורן וקובי, ומתנגד ל"עליהום" על הכותב המביע דיעה חריגה ושונה מהמקובל ו/או מהנסיון המצטבר בנוגע למוסך המדובר.

אין, לדעתי, במיעוט ההודעות ובאנונימיות של הכותב כדי לחסום אותו מלהביע את דעתו ורשמיו האישיים, ככל שאלו כנים. יש בנ"ל כדי לעורר ספקנות ולתהות מה המשקל הראוי שיש ליתן לכתוב, אולם זאת בין כל קורא לבין עצמו, ולא בדרך של הוקעת הכותב.

עודד, אין (שוב, לדעתי בלבד) בין זכות החבר להתבטא כפי שהתבטא, לבין נימוס אלמנטרי ולא כלום. אם היה מדובר במתן עיצות טכניות שרלטניות, מטעות ושאינן מבוססות מפי חבר שאלו התבטאויותיו הראשונות זה משהו אחר. אולם המדובר בהתרשמות אישית וסובייקטיבית של החבר מהתנהלות המוסך כפי שהוא חווה אותה, ודי בזאת שהתרשמות זו קיבלה איזון מידי מאת גרוס שהביע דיעה מפורטת והפוכה ב- 180 מעלות.

מובן שאם המדובר ב"מפרסמים שמנסים להונות את הציבור עם חוות דעת "תמימה" של לקוח כביכול" כפי שכתב עודד אזי הדבר פסול מעיקרו ואין לתת להם במה, אך בשלב זה אנו איננו יודעים זאת, וכל עוד לא נדע - אין מקום לתקוף החבר בשל החשד בלבד, שבמקרה הנדון על פניו נראה מופרח למדי (ראו תגובת קובי).

דעתי בלבד ואם אני טועה, אין זו הפעם הראשונה ;-)
אייל

נמרוד
01-09-08, 18:42
אין, לדעתי, במיעוט ההודעות ובאנונימיות של הכותב כדי לחסום אותו מלהביע את דעתו ורשמיו האישיים, ככל שאלו כנים. יש בנ"ל כדי לעורר ספקנות ולתהות מה המשקל הראוי שיש ליתן לכתוב, אולם זאת בין כל קורא לבין עצמו, ולא בדרך של הוקעת הכותב.

כולם צודקים, ואייל סיכם את זה טוב. קודם כל, אף אחד לא נחסם. שנית, כמו שזכותו של אחד להתלונן, זכותו של השני לגונן, וזכותו של השלישי להביע ספק לגבי האמינות של הראשון (או השני, או הרביעי...). ככה זה באינטרנט.

כל אחד יכול לכתוב כל דבר באינטרנט. החוכמה היא לדעת לקרוא ולתת את המשקל הנכון לכל דיעה שנכתבת.

apak1
01-09-08, 23:23
שלום חברים

שכחתי את הסיסמה ונאלצתי לפתוח משתמש חדש אבל זה עדיין אותו יורם מוסך אפ"ק.
למרות שפחות יוצא לי להגיב עדיין נעים לראות תגובות של חברים בפורום:).
כשזה לחיוב אני נהנה ושזה לשלילה או ביקורתי אני משתדל ללמוד מכך ולהסיק את המסקנות ולנסות לשפר כמיטב יכולתי בכדי לשפר ולהטיב עם הלקוח.

לעניינינו אנו.
את הלקוח הנ"ל שהתלונן כאן אני לא כ"כ זוכר לא בפנים ולא בשם:confused:.
הבחור הנ"ל היה במוסך לפני זמן קצר משהו כמו שבוע עד שבועיים.
הוא ביקר שאני הייתי בחופש אבל אחרי תיחקור של אבי באופי התיקון, אבי אמר כי הנ"ל ביצע רק החלפת תפוחי סרן למרות שנאמר לו כי יש עוד חופשים במערכת ההיגוי ומומלץ לתקן אותם.
הנ"ל לא רצה לתקן את שאר מערכת ההיגוי אלא רק את מה שהוגדר במצב קריטי ואלו היו תפוחי הסרן.

אתמול הגיע לקוח נחמד עם פוראנר וביקש שנבדוק את הרכב לקניה וניתן את חוות דעתינו על הרכב.

אני משתדל לבדוק כל רכב בצורה הכי אובייקטיבית שיש למרות שבחלק מהמקרים בעלי הרכבים שנמכרים הם לקוחות שלי אבל, גם הקונים הם לקוחות פוטנצייאלים ולמרות שהיו לי מקרים שלקוחות שלי קצת עיקמו את הפנים אחרי בדיקה של הרכב שהם מוכרים הם תמיד אמרו לי כל הכבוד שאתה אמיתי וזה נותן לנו אמון בך שאם נביא רכב אליך לבדיקה אז למרות שהאינטרס שלך הוא כלפי הלקוח שלך אתה לא תעבוד עלינו בכל מקרה, ואכן כך אני נוהג.

שהקונה הגיע עם הרכב שהוא מעוניין לקנות למוסך לשם בדיקה, הוא הגיע ללא המוכר.
הרכב נבדק והועבר לו כי יש חופש במערכת היגוי וכי אין היסטוריה להחלפת טיימינג ברכב הנ"ל כמו כן גם הצמיגים שחוקים כאשר אחד מהם עם רשת הברזל גלויה לעין ועוד מספר ריג'קטים שאני ברגע זה לא זוכר.
הקונה החליט שהוא קונה את הרכב וביצע את החלפת הטיימינג ואת המשך תיקון מערכת ההיגוי ועוד מספר דברים שלא זכורים לי כעת כל זאת מיד אחרי הבדיקה שלי וגם לפני שהוא פיזית קנה את הרכב.

הייתי בטוח כי הקונה אחרי שהשקיע אצלי סכום לא קטן עבור תיקון הרכב יקנה את הרכב אבל עכשיו אחרי שהנ"ל אמר מה שאמר מתברר כי העסקה לא יצאה לפועל.

אני לא אוסיף ואומר את כל הבעיות שנראו ברכב ואת מצבו הכללי אבל בשום מקרה אני לא הכשלתי את העסקה הזו, כל מה שנאמר לקונה הוא מצבו האמיתי של הרכב והקונה החליט להשקיע את התיקון אצלי מה שאומר שאני לא הכשלתי את העסקה.

תמוהה מה גרם לקונה אחרי ההשקעה אצלי לא לקנות את הרכב ואת זה המוכר צריך לשאול את עצמו:?:.
במקום לנסות להגיד כמה אני לא בסדר אחרי שהקונה החליט לקנות את הרכב והשקיע כסף אצלי לתיקונו עוד לפני שקנה אותו פיזית ממך, מומלץ לשאול את עצמך מה גרם לקונה אחרי שהשתכנע לקנות את הרכב לאחר הבדיקה במוסך, לפגוש אותך בכדי לסיים את העסקה ואז לבטל אותה:?:.

בברכה
יורם
מוסך אפ"ק

אברמלה
02-09-08, 05:49
אני לא מבין. הקונה בא ליבדוק את הרכב. והשקיע כסף ובסוף לא קנה את הרכב?

איציק - 4X6ZH
02-09-08, 09:05
זה מה שניתן להבין מההסבר של המוסך .

והפרשנות שלי ...

ואז הוא חזר למוכר הרכב ודרש החזר הוצעות \ עלות התיקון ( זה נשמע מוזר )
אבל לצערי לא פעם יש לקוחות שמצפים ואפילו דורשים שהמוסך יתעלם ממצב הרכב הירוד
ובזמן מכירת הרכב ישבח ויהלל את רשימת הנזקים שהלקוח יודע ולא מוכן לתקן .
וכשזה לא מצליח מוציאים את התיסכול על המוסך .

כרגיל המוסך הוא יצרן הרכב
המוסך הוא יבואן הרכב
המוסך הוא מחלקת השרות של היבואן .
המוסך הוא הגורם הישיר לתקלות הרכב .
המוסך חייב לתת הסטוריה רכב ( ללא תשלום ) כמובן כמו בבנקים כמו בחברות ביטוח כמו במשרדי ממשלה . מיד כל אחד שולף את האינפורמציה ועוד בחינם .
לפעמים המוסך גם מחלקת מימון של תחזוקת הרכב.
ואז כשמוכרים את הרכב המוסך הופך למחלקת מכירות יעוץ בחינם \ בדיקות והסברים
של כל השטויות והתקלות שהמציאו בכל מכוני הבדיקה .
כמובן שזה נעשה בחינם ועכשיו ! כי המוכר ממהר \ והקונה לא מקומי
ובכלל זה שרות שמגיע לכל מי שנכנס למוסך .

ובסוף נסגור חשבון עם המוסך על גבי האינטרנט

צר לי שזאת המציאות היום היומית . זר לא יבין זאת !
לפעמים אני מרגיש צורך להוציא את החוצה .
וזה רק קצה הקרחון של מציאות מאחורי הקלעים של מוסך ישראלי .

איציק

oren148
02-09-08, 09:11
אורן תקרא את ההודעה של נמרוד עוד פעם.
אין צורך לעשות דרמה מכל דבר.

אם מישהו עם הודעה אחת בפורום יעלה חוות דעת כלשהיא , נגיד... ברמה שגיתאי העלה בזמנו על "המתלם".
אז יקחו אותו ברצינות.
כל הודעה מקבלת התייחסות הוגנת , המשקל שלה כבר כן תלוי במשתמש הספציפי,מקצועו,גילו, מספר הודעותיו בפורום והוותק שלו ( מה לא בסדר בזה? ).

איפה הדרמה חמוד???

אתה בדיוק אומר את מה שאני אומר. ואני יחזור על זה... כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. וכל אחד אחר יכול לקבל זאת באיזה צורה שהוא רוצה. אבל מכאן ועד לבטל דעתו של אדם בגלל הוותק שלו ולחסום את פיו מזכיר לי משטרים שלא נעים לעלות כאן...

דרך אגב כשאני קורא את הודעתו של מנהל המוסך גם עליו יש לי הרבה תהיות- הוא פותח ואומר שלא כל כך זוכר את הבנאדם ואת המקרה- אבל מיד לאחר מכאן מפרט את המקרה לפרט פרטים....:rolleyes:

אחלה יום,
אורן.

yscheiner
02-09-08, 09:43
אני חייב להוסיף את כמה השורות הבודדות שרצות בראשי מפתיחת השרשור.

1. רוב חברי הפורום שמו לב כי פותח השרשור הוא משתמש חדש (במספר ההודעות ולא וותק השנים).
2. חלק ניכר מהמגיבים לא מסכים עם דעתו.
3. חלק ניכר מהמגיבים יוצאים מהנחת המוצא שהוא משתמש חדש ו"אולי" דעתו לא מבוססת.
4. ישנם אלו המניחים כי ההודעה הינה פרובוקציה ואין לה ערך מוסף לפורום.
5. וחלק מצביעים בעד חופש הביטוי - לכל אחד מותר להביע דעה (לחיוב או לשלילה).

ואני שואל:
1. האם הוא השפיע על דעת החברים הוותיקים יותר? למי שיש דעה (חיובית או שלילית) על מוסך אפ"ק או על יורם כבר יש אותה הרבה זמן.
2. מי שרוצה לקבל דעה על המוסך - הפורום מציע שלל דעות מגוונות - מספר ההודעות מתחת לשם המשתמש שפרסם הודעה היא מדד לא רע בכל המצביע על מעורבותו בפורום (גם אם הוא מכונאי עילוי וחבר בקהילת ה-4X4 עוד מהרחם).

השרשור הגדל משיג בדיוק את התוצאה הנדרשת מכל "טוקבקים" בעולם החופשי - אנשים ממשיכים להתעסק עם הנושא.
או שתסכימו או שלא - אלו מכם שמכירים אחד את השני, אם מהפורום ואם מהחיים, אתם יודעים מה דעתכם בנושא.

ולסיכום, כמו שסבתא שלי אומרת: "אז מישהו אמר משהו על מישהו אחר... אז מה?"

מקווה שהכל יתקבל ברוח טובה ולא פגעתי באף אחד.
;)

נ.ב.
אין לי ולא זכור לי שום קשר עם מוסך אפ"ק או עם יורם בפרט.
ואם היה... אני ממש לא זוכר איך היתה החוויה, מצטער.

יוני5
02-09-08, 10:15
איציק,

בדבר אחד אני לא מסכים איתך, לגבי תשלום על היסטורית הטיפולים של הרכב.
אין הכוונה לכך שכל אחד יכול לבקש ולקבל זאת, אולם בעל הרכב ראשי לבקש, ולקבל, את ההיסטוריה העדכנית, ע"מ להוכיח שהרכב טופל כיאות.

אתה רשאי לראות זאת כמחמאה, היסטוריית טיפולים במוסך שלך מהווה הוכחה לאחזקה ברמה הגבוהה ביותר...:D

יוני5

דרור ברלי
02-09-08, 11:35
מבלי להיכנס לפרטי המקרה הספציפיים שאיני מכיר אותם כלל, אני יכול להעיד ואיתי יכולים להעיד מאות (אם לא אלפים) של לקוחות שמוסך אפ"ק הוא ציפור נדירה בתחום המוסכים שמאופיין בעיקר ע"י חאפרים, שקרנים, גנבים ורמאים - הוא לא היחיד, אבל הוא בין הבודדים.
מדובר באדם אמין מן המדרגה הראשונה, שיש לו 'שריטה בדיסק', הוא פשוט לא מסוגל לשקר - תכונה נדירה במחוזותינו. מעבר לאמינותו מדובר באדם מקצועי מן השורה הראשונה. אני מכיר באופן אישי אנשים שנגררו שנים עם תקלות חוזרות ונשנות במוסכים מורשים וגם במוסך הראשי של היבואן עד שהגיעו ליורם שחסך להם אלפי שקלים כשאבחן סוף-סוף את התקלה האמיתית.
אני מניח שכמו לכל בעל עסק יש בשוליים תמיד כאלה שמרגישים ש'נדפקו', אבל חשוב לי לאזן את התמונה - בסופו של דבר מדובר באדם ומוסך מאד מוערכים בתחום ה-4X4.
אורי גרוס.
054-4919039

חותם על כל מילה.

איציק - 4X6ZH
02-09-08, 12:16
יוני
אתה חושב שהסטוריה טיפולים צריך לתת בחינם .
אז למה איגוד המוסכים רוצה להשתלט על המאגר הזה ולגבות תשלום
אז למה במדינות אחרות השרות הוא בתשלום
אז למה בבנק הם לוקחים כסף
אז למה בביטוח לא מוכנים בכלל לתת לך מסמך כזה .

טוב נגיד שנותנים בחינם שרות \ קידום מכירות \ ....
למה בדרך כלל תמיד יש שאלות ודיונים ויכוחים על מה שכתוב בהיסטוריה
למה בעל הרכב לאורך כל תקופת החזקת הרכב בבעלותו לא מתענין מה נירשם בכרטיס הרכב

זה שהמכונאים הם חכמים גדולים את זה אני יודע
זה שמנהלי המוסכים הם חכמולוגים זה לא סוד
אבל לחשוב שבעלי המוסכים מטומטמים זאת כבר הגזמה .

ונסיים בברכת מציצה נעימה
כל אחד והמפלצת שלו . ;)

איציק

דרור הראל
02-09-08, 17:23
אני מציע להתייחס לאמירות של אנשים כיוני 5 והדומים לו בחשדנות,במיוחד אני מציע לחלק מבעלי המוסכים שמופיעים פה בשירשור להיזהר,כל מחמאה שלו עולה לכם בשעתיים על הליפט,עם ההיילקס המתפרק שלו,שמדיף ריח של נבלה,משום שמאז שנסעתי אף אחד לא עורך לו מסדר המפקד על הרכב.
בנוגע למוסך אפ"ק,לי יש רק מילים טובות ואוהבות.מוסך טוב ואמין-לא תמיד זול,לפעמים גם טועים,אבל תמיד מסבירי פנים,ישרים ומודים בטעות אם נעשתה ומתקנים-וזה כל מה שאני מחפש במוסך.

יורם וסעדיה אנשים שאני אוהב-וכרגע מחפש להם מקום להקמת מוסך בגאמייקה,מזכירה(לטישה שמה)כבר מצאתי להם.

דרור הראל

Jacob80
02-09-08, 18:52
דיייי !
אי אפשר עם כל ההתיפייפות נפש הזאת !

כמה אתם יכולים להגן על מוסכניקים ?
בענף הזה, שמאופיין בתור כזה עם הרבה רמאויות, מקצועיות נמוכה ותודעת שירות מהגרועות ביותר כל מה שנשאר לנו זה לכתוב את חווית השירות הטובה או הגרועה (עדיף את הגרועה - הסבר בהמשך) על דפי הפורום.
אם נעשה כך, וזה יהיה לנוהג, כך ידעו בעלי המוסכים (שלחלקם הגדול המושג אינטרנט זר כמו המושג הגינות) שהם נתונים לביקורת שבשלב מסויים גם תשפיע להם על ההכנסות באופן ישיר ואולי זה ייתן להם את המוטיבציה לשנות את דרכם.

ביקורת זה דבר חיובי !
ולמי שפוחד שהיא יכולה לפגוע באנשים טובים - אל דאגה, הסטטיסטיקה תאזן.
ויסלחו לי כל יפי הנפש שעל קצה הלשון כבר עומד להם "למה ללכלך על ענף שלם?", "יש מוסכניקים טובים ומקצועיים", "אני מכיר את יורם מאפ"ק והוא אחלה" - אבל אחרי הרבה שנים עם רכבי 4X4 ואולי 200 מוסכים ברזומה - זוהי דעתי ואני דבק בה.

נ.ב.
מוסך אפ"ק, שאת פועלו אינני מכיר, הוזכר פועמים רבות על דפי הרשת, לרעה ולטובה, ותמיד השרשורים זהים באופיים ותוכנם. מה שמצחיק זה שתמיד כשמישהו מתלונן עליו מיד קופצים אותם מליצי יושר ומגינים עליו בנפשם. משום כך נראה לי שאובייקטיבי זה לא (רק עושה אחד ועוד אחד)..

shayrs
02-09-08, 21:18
ערב טוב גם לי אין רקורד מרשים של הודעות אבל אני כן טיפלתי באפק ויותר מפעם אחת וגם שלחתי לשם חבר.
יורם הוא בעל מקצוע ואדם חביב ביותר ואני אוסיף ואומר שגם לאחר שנה וחצי שהתקנתי אצלהם בולמים וההיתה לי בעיה שהעלתי אותה ברשת הוא פנה אלי וביקש שאגיע לבדיקה של הנושא.
אבל לי יש הרגשה שלמוסך הזה יש חיבה יתרה למזומנים והם באמת די יקרנים אך זוהי זכותם המלאה לדרוש ומי שלא מתאים לו שלא יכנס אליהם.
אני לא אכנס אליהם וגם לא אשלח אליהם חברים שלי למרות ועוד פעם אזכיר זאת מקצועיית הם טובים .
ולכול "ותיקי" וחרטטניי האתר אין לכם שום זכות לומר למישהו שלא חושב כמותכם או לא סוגד ל"גורו" כל שהוא לא לומר את דעתו כי מי אתם ועל מה צעקתכם זאת מדינה חופשית וגם הפורום פתוח לכל אחד ואחד ללא קשר לכמה שהוא כותב.
שי.

itay-rover
02-09-08, 21:23
ניראה לי שמשהוא קרה למסך של המחשב שלי....מתחיל לקבל צבע צהוב.....

KOOKE
03-09-08, 12:50
איציק

אני מסכים איתך שקשים חייו של בעל מוסך בישראל אך באותה מידה קשים חייו של בעל רכב הנזקק לשירותי מוסך בישראל.

בעלי רכב/ לקוחות לא יתקיימו ללא המוסכים אך גם המוסכים לא יתקיימו ללא בעלי הרכב/ הלקוחות..

לכל מטבע שני צדדים..וביחסי בעל רכב vs המוסך יש בהרבה מקרים נורמות התנהגות פסולות של שני הצדדים..למה כי אנו חיים בארץ שהיא מדינת הקומבינה..לטוב ולרע זה מה יש..מזה צריך להוציא את המיטב ובמציאות הזו שכל אחד יקבע את נורמות ההתנהלות/ ההתנהגות שלו..

בעניין נושא השירשור אני אני בוחר שלא להגיב כי הייתי מעורב בהליך משפטי שהתנהל כנגד מוסך אפ"ק.

שלמה

מאיר רוטברג
03-09-08, 14:28
ראשית למען הגילוי הנאות ,
אני לא לקוח של אפ"ק ומכיר הכרות שיטחית את יורם
ובוודאי אין לי לא יחסיי עבודה עם איציק שלדעתי נהפך לטרחן זקן ונירגן,:D

אולם, מה הציפיה מבעל מוסך שיישקר עבור בעל רכב?
שיעלים את האמת?

סבורני כי דרישת או אפילו רמיזה בכיוון הינה על גבול הפלילי ודווקא אנשים ובעלי מקצוע כאיציק ויורם איני סבור כי ייפלו במלכודת הנ"ל,

לא הצלחתי להבין על מה אתה מלין? על כך שנמסר לקונה על כל תקלות הרכב??

ובנוסף אם כבר דנים בעניין היסטוריית הטיפולים, מה פתאום שיידרשו כסף בגין זה??

לעומת איציק ה.... ה....:D שטוען כי גם בביטוח דורשים כסף עבור זה כמובן
לא היו דברים מעולם ולקוח יקבל כל מיידע מחברת הביטוח ללא עלות ,

הבנקים לעומת זאת אם תעבור ברחוב ותנשום לידם ,תחוייב בעמלה

ישי.פ
03-09-08, 18:45
איציק נראה לי ששכחת שהמוסך גם לוקח כסף!(ולא מעט)
אז אם יש שירות שהמוסך צריך לתת שייתן

אייל67
03-09-08, 20:07
בעניין נושא השירשור אני אני בוחר שלא להגיב כי הייתי מעורב בהליך משפטי שהתנהל כנגד מוסך אפ"ק.

שלמה

או...הו ... עכשיו מתחיל לעניין באמת :D
מה, לא תזרוק עצם קטנטנה ותספר רק איך נגמר ???

ערן שני
04-09-08, 10:38
חברים יקרים:

ראשית גילוי נאות: מכיר את יורם ואביו סעדיה, מכיר את המוסך ואת התנהלותו מבפנים, היה לי הכבוד במשך כשנה יום יום לברך את יורם וסעדיה בבוקר ולילה טוב.

מוסך אפ"ק קיים שנים רבות וימשיך בפעילותו המבורכת שנים רבות עוד יותר וזאת בזכות יושרו והגינותו.
לכל עסק יש לקוחות מרוצים יותר ומרוצים פחות.

אני נחשב במשפחה כבעל הדעה בנושא רכב ואני בלב שלם ושקט שלחתי, שולח ואשלח אל יורם הן לבדיקה לפני קניה והן לטיפולים שוטפים.

יורם אתה איש גדול עם לב גדול, תמשיך בדרכך הישרה וההוגנת.
לא סתם המוסך מפוצץ עבודה.

נתראה בקרוב מאד,

ערן .

oren148
04-09-08, 11:18
חברים יקרים:

ראשית גילוי נאות: מכיר את יורם ואביו סעדיה, מכיר את המוסך ואת התנהלותו מבפנים, היה לי הכבוד במשך כשנה יום יום לברך את יורם וסעדיה בבוקר ולילה טוב.

מוסך אפ"ק קיים שנים רבות וימשיך בפעילותו המבורכת שנים רבות עוד יותר וזאת בזכות יושרו והגינותו.
לכל עסק יש לקוחות מרוצים יותר ומרוצים פחות.

אני נחשב במשפחה כבעל הדעה בנושא רכב ואני בלב שלם ושקט שלחתי, שולח ואשלח אל יורם הן לבדיקה לפני קניה והן לטיפולים שוטפים.

יורם אתה איש גדול עם לב גדול, תמשיך בדרכך הישרה וההוגנת.
לא סתם המוסך מפוצץ עבודה.

נתראה בקרוב מאד,

ערן .

לאור התגובות נמשכתי חזרה לשרשור שלא רציתי להגיב אליו ככ.

בכל אופן, ידידי, מה שרשמת הוא יפה ומקובל וזו היא דעתך. הבעיה, שהשרשור הפך מהנושא שלו- שזה דעה של מישהו על מוסך, לשירשור שאם יש לו זכות להביע את אותה דעה...
ומכאן ההתלהמות- ראה תגובותיי הקודמות...
אם במידה, תגובות כשלך היו צפות מייד לאחר התגובה של פותח השרשור- מקובלות הן במאת האחוזים- אבל התגובות שהתקבלו היו של ביטול פותח השירשור עקב הוותק וכמות ההודעות ששלח, דבר אבסורד לחלוטין!

יום טוב.

הצפרדע
04-09-08, 11:50
אדון מלר אני מתפלא עליך.

אתה כבר פיגורה רצינית ובעל תפקיד ממלכתי בספורט המוטורי, חוץ מזה שאתה בעלבית כאן.

סגור/מחק/חסום/בטל כבר את הזבל האינסופי הזה שחוזר על עצמו כל כמה זמן, בלי טעם ובלי ריח.

KOOKE
04-09-08, 12:15
או...הו ... עכשיו מתחיל לעניין באמת :D
מה, לא תזרוק עצם קטנטנה ותספר רק איך נגמר ???

לא אזרוק עצם. מי שיודע יודע..

שלמה

יוני5
04-09-08, 13:17
אדון מלר אני מתפלא עליך.

אתה כבר פיגורה רצינית ובעל תפקיד ממלכתי בספורט המוטורי, חוץ מזה שאתה בעלבית כאן.

סגור/מחק/חסום/בטל כבר את הזבל האינסופי הזה שחוזר על עצמו כל כמה זמן, בלי טעם ובלי ריח.

למה לחסום?

בא אדם, משתף אותנו בחוויותיו \ דעותיו...
כשמישהו עושה זאת במדיה האינטרנטית יש לכך שתי משמעויות מיידיות:
1. הוא בוחר לשתף את כולם
2. הוא מזמין תגובות: תומכות ומתנגדות

אם הוא לא היה רוצה לשתף, הוא לא היה מפרסם כלום
אם הוא לא מעוניין בתגובות - רק לנאום כמו פוליטיקאי, הוא היה מפרסם בלוג.

וביננו, יורם וסעדיה ראויים לכל התגובות החיוביות שקיבלו.
ככלל, אנחנו צריכים לעודד תגובות כאלה משתי סיבות: גם כי אנחנו עם שאוהב להתבכיין ומידת איזון רצויה. וגם מטבעה של המדיה האינטרנטית שהשיתוף הוא אבן יסוד בה.
לכן, יש בזה גם טעם וגם ריח.

תאר לך שמישהו היה מפרסם הודעת תמיכה אוהדת באחד, נגיד ברוך טולידאנו.
לא היית רוצה שיקום איש צדק, נגיד כמוני, ויעמיד את הכותב על טעותו? פן ייחשב הרשע לצדיק?
(אתה לא צריך להודות ולהתרפס, אני תמיד אעשה את זה עבורך).
:p
בברכה,
יוני5

הצפרדע
04-09-08, 14:20
תגיד לי רבי, אין לך עבודה?

ואם יש, אתה לא עובד? :rolleyes: ?

מאיר רוטברג
04-09-08, 14:52

ואם הוא יעשה את מה שאתה מבקש מי "ישורר" לנו כאן??:D

יוני5
04-09-08, 14:59

הפוסל, במומו פוסל?

יוני5

הצפרדע
04-09-08, 15:53
מצטער, אני עובד, אין לי זמן לכתוב...:cool:

apak1
04-09-08, 15:57
היי חברה, ברוך השם הפורום חי ובועט מתמיד.

נכנסתי היום לראות מה קורה ומצאתי שאני צריך להגיב לפחות להודעה אחת שנכתבה אחרי התגובה שלי וזה לאורן.

את בעל הרכב באמת אני לא זוכר, הוא היה אצלנו במוסך לפני שבוע וחצי (+-)בזמן שהייתי בחופש ואת כל השתלשלות העניינים איתו הבנתי לאחר שתיחקרתי את אבא שלי סעדיה שהיה פה בזמן החופשה שלי לגבי בעל הרכב והמקרה.
לאחר שתחקרתי את אבא שלי יכולתי לפרט מה הוא תיקן ומה היו התקלות שהוא החליט להתעלם מהם ולא לתקנם.

היחיד שאני זוכר זה את הקונה שהגיע לבד עם הרכב ללא בעל הרכב הנ"ל ואחרי בדיקה שלנו החליט להשקיע כסף בתיקון הרכב עוד לפני קנייתו פיזית מהלקוח.
הטענה לפיה הכשלתי את העסקה לא מתאימה כלל להלך הרוח של הקונה וההשקעה שלו ברכב לפני הקניה.
רק בפגישה של הקונה עם בעל הרכב לפי הבנתי בשרשור הזה, העסקה בינהם נפלה ואת זה בעל הרכב צריך לשאול את עצמו למה???

בברכה
יורם
מוסך אפ"ק

oren148
04-09-08, 16:28
היי חברה, ברוך השם הפורום חי ובועט מתמיד.

נכנסתי היום לראות מה קורה ומצאתי שאני צריך להגיב לפחות להודעה אחת שנכתבה אחרי התגובה שלי וזה לאורן.

את בעל הרכב באמת אני לא זוכר, הוא היה אצלנו במוסך לפני שבוע וחצי (+-)בזמן שהייתי בחופש ואת כל השתלשלות העניינים איתו הבנתי לאחר שתיחקרתי את אבא שלי סעדיה שהיה פה בזמן החופשה שלי לגבי בעל הרכב והמקרה.
לאחר שתחקרתי את אבא שלי יכולתי לפרט מה הוא תיקן ומה היו התקלות שהוא החליט להתעלם מהם ולא לתקנם.

היחיד שאני זוכר זה את הקונה שהגיע לבד עם הרכב ללא בעל הרכב הנ"ל ואחרי בדיקה שלנו החליט להשקיע כסף בתיקון הרכב עוד לפני קנייתו פיזית מהלקוח.
הטענה לפיה הכשלתי את העסקה לא מתאימה כלל להלך הרוח של הקונה וההשקעה שלו ברכב לפני הקניה.
רק בפגישה של הקונה עם בעל הרכב לפי הבנתי בשרשור הזה, העסקה בינהם נפלה ואת זה בעל הרכב צריך לשאול את עצמו למה???

בברכה
יורם
מוסך אפ"ק

יורם ידידי,

הנני סמוך ובטוח שאתה אדם ישר(כי כזה אני- בוטח בכולם-עד ש"דופקים" אותי). אין לי כל טענה ואפילו חצי טענה כלפיך. טענותיי הופנו כלפי אותם אלו שלקחו על עצמם את הזכות לסתום פיות לאחרים...
גם רשמתי בהודעותיי הקודמות- שהדיון כבר מזמן הפך מ"האם מסך אפק אמין או לא" ל"האם מותר לאדם שלא רשום פה זמן מסוים להעלות את טענותיו".

אין ספק שקיימת אמיתות מסויימת בדברי אלו שטוענים שאדם חדש כאן צריך לרכוש "אמון מסויים" (אינני אוהב את הביטוי - אך לא מצאתי משהו אחר) בין חברי הפורום לפני שהוא מכפיש- ולראיה אותו אדם ,אם אינני טועה, אינו מגיב כלל מאז פתיחת השירשור.
אבל שוב, לדעתי, אם הדברים אכן היו כך, לא היה לאתר זה שום סיכוי(או זכות) להתקיים.

בברכה,
אורן

נמרוד
04-09-08, 20:15
הדיון נראה שמיצה את עצמו, חופש הביטוי נשמר ובסך הכל גם רמת ההתבטאות. בואו נשאיר את זה ככה.

-->