PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית דיסקו 2004

itayt
04-09-08, 17:10
האמת אני כבר מיואש מחיפוש אחר הרכב שהכי יתאים לי, נראה לי שבאיזה חלום שחור בלילה התחלתי לחשוב אפילו על דיסקו שנת 2004. הרכב בעקרון מיועד לטיולים בלבד ואני מצפה ממנו שיעבור כל מה שהסופה שלי עם BF33 נעילות כפולות של ARB והגבהות קפיצים עברה (לא אכפת לי לעשות קצת עבודות מע"צ...) בכל מקרה, הבנתי שהדגמים האחרונית של הדיסקו 2 היו עם כריות אויר מאחורה, יש לזה יתרונות/חסרונות ? בכללי איזה שיפורים צריך עוד ברכב בכדי להפוך אותו לרכב שטח אמיתי ?

nissany
04-09-08, 17:29
אם כבר המשך לסופה והרכב רק לשטח ,תעבור לדיפנדר

itayt
04-09-08, 18:49
הסיבה למעבר מהסופה זה רכב יותר אנושי ומשפחתי , לא נראה לי שדיפנדר עונה לקריטריונים....

zsahi
04-09-08, 20:02
דיפנדר סגור TD5 עונה על דרישות משפחה די בוודאות אבל זה עדיין עניין סובייקטיבי, הדיסקו (לדעתי האישית) לא בנוי לטיולי עבירות קשים, כפשרה הוא רכב טוב אבל אם תתחיל לטחון אותו אתה צפוי לעליות "בעייתיות" מצד שני אני לא מצליח לחשוב על שום רכב אחר שכן יתאים למפרט שנתת פרט לשני אלה.

nissany
07-09-08, 19:48
האמת אני כבר מיואש מחיפוש אחר הרכב שהכי יתאים לי, נראה לי שבאיזה חלום שחור בלילה התחלתי לחשוב אפילו על דיסקו שנת 2004. הרכב בעקרון מיועד לטיולים בלבד ואני מצפה ממנו שיעבור כל מה שהסופה שלי עם BF33 נעילות כפולות של ARB והגבהות קפיצים עברה (לא אכפת לי לעשות קצת עבודות מע"צ...) בכל מקרה, הבנתי שהדגמים האחרונית של הדיסקו 2 היו עם כריות אויר מאחורה, יש לזה יתרונות/חסרונות ? בכללי איזה שיפורים צריך עוד ברכב בכדי להפוך אותו לרכב שטח אמיתי ?

הכריות מאחורה נועדו להגביה את הרכב מעט כדי לשמור על אותה זוית נטישה של דיסקו I ,יש דגם עם מערכת שגם מבצעת "בקרת זויות גלגול " ,תכלס אפשר להעיף ולשים קפיצי ברזל ,זה עושה לא מעט בעיות .

דיסקו 2 הוא רכב ,מאד מאד נוח בכביש ובשטח ,ויש לו מערכת בקרת משיכה מעולה שמתפקדת כמו שתי נעילות .
ניתן להגבהה ,ולהוספת DROP KIT
סה"כ הוא "פשרה " מעולה
אם יש לך תקציב היתי בודק גם PATROL

itayt
07-09-08, 22:30
מצחיק שאתה רושם את זה, בדיוק הלכתי לראות היום פטרול, נראה לי מאוד לעניין, אולי אם הבעלים ילך לקראתי במחיר, עבור בעלות עד סטף השבוע.

ליאור מ
07-09-08, 23:54
הפטרולים עושים השנה סוף סוף את המעבר הטבעי מרכבי יוקרה חדשים לרכבי שטח משומשים. רכב מעולה, נוח, אפשרויות רבות לשיפורים. במחיר מתאים- קנייה מעולה.
לגבי הדיסקו 2- לפי השאלה שלך אתה לא מספיק מכיר את הסדרה הזו, והמלצתי הכנה- אל תקנה דיסקו לפני שאתה עושה עליו מחקר נוסף. יש לו המון יתרונות, ולא מעט חסרונות. רוב המידע נמצא כאן ובפורום הצהוב, מה שחסר יענו לך בשמחה (בדרך כלל על דגמים ישנים יותר...), ובסוף תמיד אפשר לשאול את ארז מאוברלנד.

danel
08-09-08, 00:55
חשבת אולי בכיוון של jeep ? צ'ירוקי או גרנד, רכבים אנושיים ביותר כהגדרתך, ובסיס מצויין לשיפורים.

itayt
08-09-08, 07:44
צ'ירוקי היה הבחירה הראשונה שלי אבל יש לי כנראה משהו דפוק בראש, אני לא מסוגל לשלם 30% מעל מחירון לרכב שהוא למעשה סטנדרטי, ובמשך די הרבה זמן אני לא מוצא רכבים שלא מבקשים עליהם פחות מ 30% מעל המחירון.
לגבי גרנד, בגלל שהרכב למעשה ישמש 95 אחוז לשטח, בעיות ההתחממות של מנועי ה 5200 מפחידים אותי מאוד וגם בעיות המזגן, אני יודע שהכל בד"כ פתיר אבל אני לא יודע אם יהיה לי סבלנות לזה.
מעבר להכל, 2 הרכבים דורשים סנדת שיפור לא זולה ואם הייתי הולך עליהם הם היו מקבלים 2 סרני דנה 44 נעולים, הגבהות RE5.5 Long Arms צמיגים טמבונים ועוד כך שבסופו של יום הייתי יוצא עם מחיר של פטרול 2002 אפילו משאיר לעצמי קטת עודף לשיפורים קטנים לפטרול, כי זה כל מה שהוא צריך.
צריך כמובן גם לזכור שלפטרול יש שלדת סולם עמידה ולא Unibody רגיש לעיוותים.

Gilad
08-09-08, 08:47
דיסקו 2 הוא אחד הSUV שמשלבים נוחות עם עבירות בצורה הטובה ביותר.
דגם 2004 הוא החדש ביותר שאפשר להשיג מה שאומר שהבעיות כנראה יגיעו מאוחר יותר :)

grand
08-09-08, 08:59
צ'ירוקי היה הבחירה הראשונה שלי אבל יש לי כנראה משהו דפוק בראש, אני לא מסוגל לשלם 30% מעל מחירון לרכב שהוא למעשה סטנדרטי, ובמשך די הרבה זמן אני לא מוצא רכבים שלא מבקשים עליהם פחות מ 30% מעל המחירון.
לגבי גרנד, בגלל שהרכב למעשה ישמש 95 אחוז לשטח, בעיות ההתחממות של מנועי ה 5200 מפחידים אותי מאוד וגם בעיות המזגן, אני יודע שהכל בד"כ פתיר אבל אני לא יודע אם יהיה לי סבלנות לזה.
מעבר להכל, 2 הרכבים דורשים סנדת שיפור לא זולה ואם הייתי הולך עליהם הם היו מקבלים 2 סרני דנה 44 נעולים, הגבהות RE5.5 Long Arms צמיגים טמבונים ועוד כך שבסופו של יום הייתי יוצא עם מחיר של פטרול 2002 אפילו משאיר לעצמי קטת עודף לשיפורים קטנים לפטרול, כי זה כל מה שהוא צריך.
צריך כמובן גם לזכור שלפטרול יש שלדת סולם עמידה ולא Unibody רגיש לעיוותים.

אתה קצת מבלבל את היוצרות...
במחיר של פטרול או דיסקו 2004 אתה רוכש 3-4 גראנדים 5200.
התקציב שלך יותר מתאים לגראנד WJ 2001-2002 שלא סובל מהתחממות. וגם לאחר שיפורים מאסיביים (שהוא זקוק להם) ישאר לך עודף.

itayt
08-09-08, 09:29
דיסקו 2004 עולה בערך 110-115K, גרנד 5200 98 בערך 60K, וגרנד 4700 בערך 80K, 2 סרנים 4000$ ובארץ כ 24000 ש"ח, הגבהה RE 4.5 עוד כ 2500$ בארץ כ 15000 ש"ח, פגושים צמיגים וכו, אני מסיים בתוספות של 50-60K ש"ח, כבר מחיר כמו דיסקו 2004 או פטרול 2002.

nissany
08-09-08, 09:35
דיסקו 2004 עולה בערך 110-115K, גרנד 5200 98 בערך 60K, וגרנד 4700 בערך 80K, 2 סרנים 4000$ ובארץ כ 24000 ש"ח, הגבהה RE 4.5 עוד כ 2500$ בארץ כ 15000 ש"ח, פגושים צמיגים וכו, אני מסיים בתוספות של 50-60K ש"ח, כבר מחיר כמו דיסקו 2004 או פטרול 2002.

אתה לא משווה בצורה נכונה, גראנד בתצורה שציינת הוא לא "סטנדרטי " התוספות האלו יעלו כפול בדיסקו או פטרול ,גם דיסקו סטנדרטי ופטרול סטנדרטי לא מתאים לשטח
לרמת עבירות "הרבה מעל למקובל " מספיק קיט 4.5" ,אם לא יספיק תמיד תוכל לשפר עוד

itayt
08-09-08, 16:55
לצירוקי חייבים הגבהה של לפחות 4.5 כי אחרת אי אפשר להכניס צמיגי 33 וזה גורר גם יחסי העברה לעומת פטרול שמספיק הגבהה של 2 אינצ ואין בעיה לדחוף לו 33 ולא צריך גם יחסי העברה או החלפת סרן לסרן חזק יותר כמו בצירוקי לכן השדרוג בפטרול יותר זול ופחות מסובךו ופחות יקר

asafk
08-09-08, 21:45
רק לגבי השאלה המקורית, ברשותכם- אין בעיה מעשית להסב את הדיסקו כריות אוויר לסלילים. רמת הגימור הנמוכה הגיעה ככה, ובעלי כריות רבים שהכריות מסיימות את חייהן מסבים לסלילים. חייבים לעדכן את המחשב שלא ייתן חיווי של תקלה, אבל אחרי ה"ברזלים" זה הכל, ואין סכנה ש:

זה עושה לא מעט בעיות

אסף.

Gilad
08-09-08, 22:34
ה- ACE יכול לעבוד גם אחרי ביטול הכריות?

זו אחת המערכות היותר טובות שיש ברכב הזה, יחד עם בקרת המשיכה.

ארז
09-09-08, 09:02
כמה נקודות....

1 אין בעיה להשאיר את מערכת הAEC ולעבור לקפיצי ברזל, המערכת עובדת אותו הדבר וכמו שגלעד כתב המערכת הזו היא הדבר הכי טוב שיש בדיסקברי
2 הדיסקברי כרכב הוא נוח יותר משמעותית מהרכבים שעלו כאן, רמת העבירות שלו גבוה כבר ברמת הסטנדרט.
3 הדיסקברי הוא לא רכב אמין, רמת ההתעסקות איתו היא יום יומית ותמידית, בכל רגע נתון יהיה לך מה לתקן ברכב, אני מדבר גם מנסיון אישי וגם מנסיון של עשרות רבות של לקוחות.
4 גם בדיסקברי וגם בפטרול אין צורך להגיע לרמת השינויים והגבהות של הגראנד בשביל להגיע לאותה התוצאה, הרכבים האלו הרבה יותר מתאימים לשטח בצורתם המקורית מהגראנד וניתן להתקין עליהם צמיגים גדולים ונעילות כמעט ללא שינויים.
5 מצד שני....WJ עם 5.5" הגבהה וזרועות ארוכות+סרני רוביקון, אממ.....(שלא לדבר על זה שיש לו מנוע, ממש מנוע אמיתי בניגוד לסטרטר של מכונת תפירה שיש בדיסקברי ובפטרול....)
6 מבין כל האופציות שעלו כאן הפטרול לדעתי הוא המוביל, רכב חסון מאוד ואמין(חוץ מהמנוע אותו צריך לבדוק טוב,טוב גם מכאנית וגם לגבי כל מיני ריקולים שהיו).

-->