PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי ג'ימני חדש, התייעצות על מיגון

אור .ס.
05-09-08, 18:32
שלום, קניתי ג'ימני חדש מהחברה, 08 צבע שחור, עוד שבועיים יגיע (אתמול העברתי לחברה את הכסף).
לגבי מיגונים על הרכב, נכון לעכשיו האוטו הוזמן עם מיגון מלא של אספיר, בעלות של כ4500 ש"ח, ללא מגיני צד, מדובר על 4 חלקים.
לאט לאט אני רואה שיש מקומות לעשות בהם מיגון יותר בזול.
רציתי לקבל המלצות למקומות שכדאי למגן בהם את הרכב, הבנתי שמאד חשוב גם מיגוני צד.
האם כדאי לי לבטל את המיגון וללכת לעשות מיגון במקום אחר ?
(טופג'יפ, מישהו מכיר ? יודע ? עשה ?)
כי אני בטוח שיש הבדלים בין יצרן אחד לאחר במיגון, אם מדובר על עובי פלטה, צורות חיתוך, אחד מגן יותר משני וכד'.

אני אשמח לשמוע מבעלי נסיון.
כמו כן אני מבהיר ואומר:
לא מעוניין לשמוע דעות של אנשים שחושבים שמיגון הוא מיותר, אני "ירוק" לחלוטין בשטח, אני חולם על ג'יפ מגיל 18, עכשיו הצלחתי להגשים את זה, אני מעדיף להשאיר כמה אלפים על מיגון, מאשר לעשות נזק לרכב ואז להשאיר כמה אלפים במיגון + כמה אלפים בתיקון הנזק.

תודה, אור :)

idanw
05-09-08, 20:00
טוב, אני לא אגיד לך שלא צריך מיגון כלל, אבל דווקא בג'ימיני (בעל סרנים חיים) כל המכלולים המכניים מוסתרים ומוגנים היטב בתוך השלדה, תציץ מתחת לרכב ותבין על מה אני מדבר, דווקא מה שחשוב ברכב חדש (חבל על הפח) זה מיגוני הצד. אז אם כבר מיגון, קודם כל צד, אחר כך מיכל דלק, ורק אחרי כל השאר.

תתחדש! עידן

bobsfog
05-09-08, 20:09
טוב, אני לא אגיד לך שלא צריך מיגון כלל, אבל דווקא בג'ימיני (בעל סרנים חיים) כל המכלולים המכניים מוסתרים ומוגנים היטב בתוך השלדה, תציץ מתחת לרכב ותבין על מה אני מדבר, דווקא מה שחשוב ברכב חדש (חבל על הפח) זה מיגוני הצד. אז אם כבר מיגון, קודם כל צד, אחר כך מיכל דלק, ורק אחרי כל השאר.

תתחדש! עידן

בגימני הטנק דלק ממוקם מצויין ואין חשש גדול לפגוע בו
אלא דווקא בטרנספר שהוא במיקום פגיע

אין שום הבדל בין כל החברות שמייצרות מיגונים - לך על ההצעה הכי זולה
לדעתי צריך מיגוני סף (לא צריך אלא חובה) ומיגון לטרנספר

אור .ס.
05-09-08, 21:15
היי, אני הבנתי שאין חשש פגיעה לטנק דלק, אבל אני כבר מעדיף בשביל עוד כמה מאות שקלים (המיגון של המיכל דלק לא יקר כ"כ), שיהיה הכל קומפלט, כי אני והמזל שלי.

האם אין הבדלים בין עובי הפלטות בהם משתמשת כל חברה ? הבדלים בריתוכים של הפלטות, מקומות החיבור ברכב ?

(שממש ירוק ומחכה לג'יפ החדש ביחד עם אבא בשביל לצאת לטייל)

MMR
05-09-08, 21:17
מזל טוב.

לעניין המיגון- המחיר שקיבלת מופרז לדעתי.
כמו שאמרו קודמי אני גם מציין שלעומת SUV מגודל חדש טיפוסי, המכלולים בג'ימני ממוקמים טוב באופן טבעי וצריך כישרון אמיתי לפגוע בהם, וכישרון גדול אפילו יותר כדי לגרום נזק ממשי. אם כבר אז אפשר להסתפק בטרנספר ומדרגות צד (מיגון ספי הדלתות). מה שיחטוף את רוב המכות הן התושבות של מוטות הרדיוס שממוקמות נמוך יחסית, ולא ניתן למגן אותן.
חשוב שתבין: זה שיש את המיגון לא אומר שאתה חסין מנזקים, הרבה פעמים המיגון יגרד משהו רק בגלל שהוא נמוך יותר בשניים שלושה ס"מ לפחות מהאיזור אותו הוא מכסה. זה משהו לא טבעי ומי שתכנן את הרכב בד"כ לא תכנן שזה יהיה שם- פיזור החום ממכלולים נפגע, בהתקנה לא מקצועית גם יגרום לכל מיני רעשים וקרקושים, מקשה עד מונע גישה לאיזורים מסויימים ומאפשר הצטברות בוץ ולכלוך על אותם איזורים .
אולי בגלל העלות הגבוהה של רכב בארץ הקודש אנשים רצים "למגן" את הרכישה שלהם, כאילו זו תעודת ביטוח לשטח (וסליחה מראש מכל המשפרים למיניהם).

אין לך מה למהר עם המיגון- אפשר לעשות גם מחר וגם בעוד חודש. כן כדאי לעבור הדרכה בנהיגת שטח, ואם אתה חדש בתחום זו החלטה חכמה והשקעה נבונה.

תהנה ותתחדש,

מורן.

אור .ס.
05-09-08, 21:59
היי, תודה על היעוץ
אז נניח שאני מוותר על מיגון בטנק דלק
האם מיגון לטרנספר ות.הילוכים זה דרוש ?
מיגון צד הבנתי שזה מומלץ מאוד, אני אעשה, כרגע אני מתלבט אם לעשות מיגון רגיל או עם מדרגה.

כמו כן אם אפשר הכוונה למתקינים :)

MMR
05-09-08, 22:06
ת. הילוכים- מיותר.

אור .ס.
05-09-08, 22:17
מה אתה ממליץ למגן חוץ ממיגון צד ?

האם זה כדאי לעשות מיגון עם מדרגה ? זה פוגע ביכולות הרכב ? סתם מקל על מי שנמוך קומה ?

idanw
05-09-08, 22:34
מדרגה - לא מועיל, לא מזיק.
הרכב גם כך לא כזה גבוה.

אור .ס.
05-09-08, 22:56
שלום, אל הרכב עולות מידי פעם 2 ילדות קטנות וחמודות :)
(אחיות שלי) ככה שאם זה לא מזיק אז אני אוסיף את זה כבר.

תודה :)

asafk
05-09-08, 23:06
הדבר היחיד שבאמת נחוץ בג'ימני הוא מגיני סף. קח את המיגון שמציעים לך במכשירי תנועה, כי יבואנים ישראליים לא כל כך טובים בלקחת אחריות.

אסף.

אור .ס.
06-09-08, 02:21
היי, מזאת אומרת לא כ"כ טובים בלקחת אחריות ?
האם לא כדאי להתקין שום מיגון ברכב מלבד המגיני סף ?
האם מגיני הסף של סוזוקי מגיעים כולל המדרגה ?

idanw
06-09-08, 07:35
היי, מזאת אומרת לא כ"כ טובים בלקחת אחריות ? אסף מתכוון שאם תיהיה לך בעיה במנוע והתקנת מיגון אצל מתקין חיצוני, הם יגידו לך שאין אחריות על המנוע כי המיגון הלא מקורי גרם לו נזק.:roll:
האם לא כדאי להתקין שום מיגון ברכב מלבד המגיני סף ? מיותר, כמו שכולם כבר אמרו
האם מגיני הסף של סוזוקי מגיעים כולל המדרגה ?סוזוקי לא מייצרים מיגונים, אלא קבלן חיצוני שהיבואן בארץ החליט לקנות ממנו, תשאל אצל היבואן, ותוודא שהם לא מרכיבים צינורות דקיקים מצופים בניקל בתור מיגון צד, כי הם באמת לא מועילים

123

יחזקאל
06-09-08, 08:20
תתחדש!
אני מיגנתי ג'ימני 2008 בסדנת אוברלנד עם ציוד של חברת הנפלד במחיר הנמוך בכ1000 ש"ח מן המחיר בו נקבת בשאלתך.
נהק ירוק זקוק למיגונים. חילוץ מתוך השטח זה עסק יקר. המיגון מעניק תחושת ביטחון בשבילי חתחתים ובמדרגות.
בהצלחה!

airzax3
06-09-08, 08:24
הי אור,
הדבר היחיד שבאמת נחוץ בג'מיני שיורד לשטח זה צמיגי שטח טובים.
הצמיגים המקוריים לא ממש מיועדים לשטח וכנהג חסר נסיון הם עלולים להביא אותך למצבים מאד לא סמפטיים,
נכון להיום ניתן להשיג צמיגי שטח מלא במידה המקורית אבל הזמינות שלהם בעייתית כך שכדאי לך להתחיל לעשות שיעורי בית כבר עכשיו ולברר איפה וכמה.
והכי חשוב-לפני שאתה יורד לשטח קפל את האנטנה של הרדיו :-)

yair999
06-09-08, 09:45
הי אור,
הדבר היחיד שבאמת נחוץ בג'מיני שיורד לשטח זה צמיגי שטח טובים.
הצמיגים המקוריים לא ממש מיועדים לשטח וכנהג חסר נסיון הם עלולים להביא אותך למצבים מאד לא סמפטיים,
...

צמיגי שטח לא ממש מיועדים לכביש וכנהג חסר נסיון עם צמיגים כאלה על הכביש הם עלולים להביא אותך למצבים מאד לא סמפטיים על הכביש.

הפשרה - 50/50.

yair999
06-09-08, 09:50
היי, מזאת אומרת לא כ"כ טובים בלקחת אחריות ?
...

או! בדיוק את השאלה הזו שאלתי את נציג המחלקה הטכנית של היבואן בקשר לבולמים וקפיצים.

הוא ענה את התשובה המתבקשת: אם התקלה לא קשורה לבולמים ולקפיצים, כמו תקלת מנוע, זה לא פוגע באחריות. הוא גם הסכים שחובת ההוכחה שקיים קשר כזה היא על היבואן.

אתה יכול לשאול אישית לגבי כל שיפור שעולה על דעתך (וגם להקליט את השיחה - חוקי למהדרין).

airzax3
06-09-08, 11:14
הפשרה - 50/50.

כשהיה לי ג'מיני גם אני חשבתי ככה והחלפתי ל751 של מקסיס
חבל על הכסף-הם זהים למקוריים בשטח -לא הרגשתי בשום יתרון.

אור .ס.
06-09-08, 12:45
חברים שלום, סוזוקי לא מייצרים מיגונים, הם עובדים עם אספיר (זה גם הסיבה למחיר היקר).
אני אצלצל מחר לשמוע את המחירים דרך אספיר ישירות (אני מאמין שסוזוקי גוזרים כאן רווח כלשהו), היות ואין לי בעיות של זמן ואם יש לי אפשרות לחסוך עוד כמה מאות שקלים בהתקנה עצמאית אצל אספיר ישירות, אני אעשה את זה.
כמו כן אני חושב שאקח ליתר ביטחון מיגון מלא בכ"ז, כולל צנורות צד.
לגבי צמיגים: בנתיים, אני ממשיך לנסוע עם מקוריים, אני רואה המון ג'ימנים שנוסעים על מקוריים, נכנסים כמעט לכל מקום, כשאני ארגיש מגבלות, אני אחליף צמיגים ל5050 :)

אגב, מישהו יודע האם המיגון צד של אספיר שנמכר דרך סוזוקי, הוא כולל מדרגה ? (חשוב לי בשביל הקטנות, כמו שהוזכר בתגובה קודמת שלי).
מישהו יכול לתת שמות של סדנאות מיגונים שכדאי לבדוק ולהשוות מחירים ?

eran4x4
06-09-08, 14:37
דבר גם עם גפני (צמיגי החוף - ראשון לציון) עם אני זוכר נכון הוא אחד המתקינים של אספיר
יש סיכוי שתוכל לקבל ממנו מחיר יותר טוב מאשר ישירות מהיצרן והבחור הוגן ומקצועי.

סוזי המשתוללת
06-09-08, 16:22
בג'ימני המיגון החשוב ביותר יהיה מיגון צד אחריו מיכל דלק/טרנספר
מיגון מנוע מיותר לחלוטין ובעתיד מיגון ביצה קדמית כאופציה - רק למי שממש עושה עבירות קשה ומעט אגרסיבית
מיגון מיכל דלק חשוב בגלל המשאבה הטבולה שהיא נורא יקרה להחלפה ורק אח"כ הטרנספר שלא כל כך פגיע וגם כשחוטף מכה לא כל כך מהר נסדק
בסמוראי נסעתי 13 שנה ללא מיגון טרנספר כולל השנתיים הראשונות בתחרויות וזה אפשרי אם כי לא מומלץ לבעלי לב חלש:D

אור .ס.
06-09-08, 19:16
חברים שלום, לפני רשימת התוספות של הרכב, מצטט את סעיפי המיגון:

"חבילת 3 מגונים (ת.העברה+טנק דלק+מגון סרן קדמי-דיפרנצ)" 2800ש"ח
"חבילת 4 מגונים (ת.העברה+טנק דלק+מגון סרן קדמי ואחורי-דיפרנצ)" 3900ש"ח
"מגון סרן קדמי (בית דיפרנציאל)" 1200 ש"ח
"מגון סרן אחורי (בית דיפרנציאל)" 1200 ש"ח
"מגון ת.העברה" 800 ש"ח
"מגון מיכל דלק" 900 ש"ח
"מגון סף (צדדי, סט) משולב" 1700 ש"ח.

כאמור, הרכב הוזמן עם "חבילת 4 מיגונים" ללא מיגון סף.

האם עלי לבטל את חבילת 4 מיגונים ולקחת מיגון בחלקים ?
איזה חלקים הם החשובים ביותר ?

idanw
06-09-08, 19:42
תגיד!? אתה מבין עברית??? 4 אנשים שונים, אמרו לך את אותו הדבר!
כנראה שיש משהו במה שהם אומרים, או שפשוט תעשה מה שאתה רוצה, אבל למה לשאול את אותה שאלה 4 פעמים???

בידידות, עידן :-P זה בסדר, אני יודע שג'יפ חדש זה מרגש...

אור .ס.
07-09-08, 00:08
היי אני מבין עברית, אבל לא הבנתי על מה לוותר ומה לקחת.

ברששת
07-09-08, 01:52
היי אני מבין עברית, אבל לא הבנתי על מה לוותר ומה לקחת.
מיגון סףת מיגון סףת מיגון סף.
לגבי כל השאר תתחיל לסוע ואז תראה מה אולי כדי להוסיף.
נכון שרכב חדש מרגש ואם כבר שלמתה בסביבות 100K אז עוד 5K לא משמעותי אבל תאמין לי שבחודש חודש תרצה מערכת איכותית וה 5K שהשכבתה בהתחלה זה בדיוק מה שחסר לך.
גם בתור נהג ירוק כהגדרתך אני לא מציע לך לבדוק את מגבלות הרכב כבר בהתחלה, כי יתכן שמיגון הרכב תהיה הבעיה האחרונה שלך שהרכב ישכב על הצד.
לגבי צמיגים אותו כנ"ל. כבר שלמת עליהם (אלא אם כן בחברה מוכנים לזכות אותך או לתת משהו אחר מה שלא נראה לי) אז סע לאט ותהנה מהם ועוד שנה שנתיים אחרי שתבין מה הכי מתאים לך תחליף. אני כבר ראיתי טריוס אם צמיגי כביש, שלא מבייש בשטח.
לגבי התלבטות של 50/50 או שטח מלא לך על שטח. גם לי היתה התלבטות כזאת 50/50 זאת הכלאה לא ברורה של היצרן שמגדיר מה הוא רואה כ50% וצמיגי שטח מלא בנסיעת כביש לא נוראיים כל כך אם אתה לא מאילו שבודק איך הנעה אחרוית עובדת בסיבוב מעל 60 קמ"ש.
מצטער על אורך התשובה אבל מקווה שהשכלת.

אור .ס.
07-09-08, 12:51
חברים שלום, אני התחלתי לברר על מיגונים אצל מתקינים שונים.
התקשרתי לצמיגי החוף ע"פ המלצתו של אחד החברים כאן, המחירים שלו היו הכי זולים, זה עוד לפני מיקוח, כאשר במקומות אחרים יצא לי יותר יקר אחרי מיקוח/הנחת מכרים.

אני אצלצל לעוד כמה מקומות לקבל הצעות, כפי שזה נראה עכשיו אני אלך על צמיגי החוף.
תודה בנתיים :)

ברששת, לגבי מערכת:
אני חובב אודיו, אבל בג'ימיני יש מקום לרמקולים 4", אני ככל הנראה אתקין סט קומפוננט 4" + מגבר 2 ערוצים, ללא סאב או רמקולים נוספים.
את המערכת הכנתי מעוד מועד ככה שלא יהיה לי בעיה שה5K של המיגון חסרים לי למערכת.
הכנתי אפילו קומפרסור 2 ראשים :)
נשאר לי רק ללכת לקנות רצועה ושאקלים, שזה לא בעיה בשבילי (אני עבדתי בתחום).

tomig
11-09-08, 15:39
חברים שלום, אני התחלתי לברר על מיגונים אצל מתקינים שונים.
התקשרתי לצמיגי החוף ע"פ המלצתו של אחד החברים כאן, המחירים שלו היו הכי זולים, זה עוד לפני מיקוח, כאשר במקומות אחרים יצא לי יותר יקר אחרי מיקוח/הנחת מכרים.

אני אצלצל לעוד כמה מקומות לקבל הצעות, כפי שזה נראה עכשיו אני אלך על צמיגי החוף.
תודה בנתיים :)

ברששת, לגבי מערכת:
אני חובב אודיו, אבל בג'ימיני יש מקום לרמקולים 4", אני ככל הנראה אתקין סט קומפוננט 4" + מגבר 2 ערוצים, ללא סאב או רמקולים נוספים.
את המערכת הכנתי מעוד מועד ככה שלא יהיה לי בעיה שה5K של המיגון חסרים לי למערכת.
הכנתי אפילו קומפרסור 2 ראשים :)
נשאר לי רק ללכת לקנות רצועה ושאקלים, שזה לא בעיה בשבילי (אני עבדתי בתחום).

לגבי המערכת לי גם יש ג'מני והבחירה שלך לא טובה אתה לא תשיג סאונד טוב עם 4".
אני הרכבתי בדלתות קומפונט 6.5" אומנם מצריך חיתוך והגבהה אבל עם תרכיב נכון זה יראה מושלם וכמובן סאב 10" עם תיבה מיוחדת שיהייה מקום ומגבר 4 ערוצים.

לגבי המיגון לי יש את הסט המלא של אספיר ובינתים מה שבאמת ספג שיפשופים זה מדרגות הצד ומגן הטרנספר כל השאר לא אבל הוא די חדש אצלי ולא עבר הרבה טיולים היד עוד נטויה לשיפשופים חחח..

אור .ס.
11-09-08, 19:55
שלום, אני חשבתי על חיתוך הדלת והתקנת 6.5 + סאב 10 (זה הציוד שיש לי מהרכב הקודם שלי).
סיבות שירדתי: לא נראה לי לעניין לעשות שינויים כאלו באוטו חדש לגמרי.
מעבר לזה, ה"תא מטען" פתוח לעיניי כל, האם סידרת שם מסתור כלשהו או שרואים את הסאב והמגבר ?
אני לא הצלחתי למצוא רעיון למסתור שישב שם בשקט (דיקט מעץ ירעיש וזה מיותר לי) ולכן ויתרתי על הנושא ואני הולך לכיון 4" מקורי + מגבר 2 ערוצים, הסאונד לא יהיה טוב אבל גם לא יהיה רע :)

לגבי מיגונים אני החלטתי לא לקחת כלום בנתיים רק מגן גיר + מגן סף.

tomig
12-09-08, 22:35
שלום, אני חשבתי על חיתוך הדלת והתקנת 6.5 + סאב 10 (זה הציוד שיש לי מהרכב הקודם שלי).
סיבות שירדתי: לא נראה לי לעניין לעשות שינויים כאלו באוטו חדש לגמרי.
מעבר לזה, ה"תא מטען" פתוח לעיניי כל, האם סידרת שם מסתור כלשהו או שרואים את הסאב והמגבר ?
אני לא הצלחתי למצוא רעיון למסתור שישב שם בשקט (דיקט מעץ ירעיש וזה מיותר לי) ולכן ויתרתי על הנושא ואני הולך לכיון 4" מקורי + מגבר 2 ערוצים, הסאונד לא יהיה טוב אבל גם לא יהיה רע :)

לגבי מיגונים אני החלטתי לא לקחת כלום בנתיים רק מגן גיר + מגן סף.

השינוים לא כאלה רציניים זה רק חור...
לגבי מיקום הדברים,לי יש חלונות כהים בכל הרכב והמגבר מורכב על הכסא האחורי ומכוסה לגמרי בבד אקוסטי שחור עם תבנית וניראה כחלק אחד מהכסא ולכן לא רואים לגבי הסאב התיבה היא תיבה מיוחדת שיושבת בדיוק מאחורי כסא אחד וממבט מהחלנות לא רואים כלום .
אני ממליץ לך לא ללכת על ה4" אתה תיתאכזב וסתם תזרוק כסף תשתמש במה שיש לך זה בדיוק מה שצריך.

-->