PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמן גיר

אורן71
06-09-08, 21:19
שלום לכולם
הגיע הזמן להחליף את שמן הגיר + מסנן (טיפול תקופתי-שיגרתי)
לפי הכתוב בספר הרכב מרוקנים את תכולת הקרטר שמן ומחליפים רק את כמות השמן ששם וזאת למרות שכמות זו מהווה כ30% מסך כל תכולת השמן בגיר.
האם אני צודק או שיש להחליף את כל כמות השמן כ 12 ליטר בטיפול תקופתי???

כמוכן ישנם שני בנדים לכיוון (קדמי ואחורי) ורציתי לברר האם יש צורך להתעסק איתם כדי לבדוק שהם מכוונים לפי הספר ולכוון לפי הצורך או שעדיף לא לגעת כל זמן שאין בעיה מיוחדת עם הגיר?

בברכה
אורן.

השועל
08-09-08, 12:15
הי אורן,

עם קיים אצלך מצנן גיר חיצוני אז אתה יכול לנתק את אחד הצינורות ולהוריד את השמן גם מהמערכת הזאת.

בגדול, פתיחת קרטר +הורדת המסנן (פתיחת 3 ברגים) והמתנה ,תנקז את מרבית השמן מהגיר (פתח גם את הפקק של המילוי שמן לזרז את התהליך). זה מספיק..

לשאלתך לגבי הבנדים : אין צורך לגעת בהם עם הגיר עובד בסדר. הפנימי יחסית נגיש וקל לכיוון אבל שוב אין מה לגעת עם לא צריך, לגבי החיצוני ממש לא נוח והגישה לא כל כך קלה, גם פה לא לגעת עם אין בעיות).
* במידה וכן, אז וודא שיש לך טורק קטן מדובר ב 8NM מומנט, אם אני זוכר נכון.. וטוש סימון, טיפקס או טוש זוהר מיוחד בכדי שתוכל לספור את הסיבובים של הכיוון.

הייתי ממליץ להוסיף תוסף לשמן גיר שיאזן את חומציות השמן ויאפשר מעבר חלק של המכלולים בגיר. (החומציות גורמת לקצף ומפריעות לתהליך השימון של השמן ,זהו תהליך טבעי של כל השמנים ולכן התוספים עוזרים לאיזון המע').

דני

-->