PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעלת כננת ע"י חיבור כבלים ישירות מהמצבר?

ירון גל
30-09-08, 20:06
הצורך התחיל מטעות מטוממת שלי. יש לי את הרכב עם הכננת של וורן כבר מספר חודשים ולא השתשתי בה באמת אף פעם עד לפני שבוע שבוא נאלצתי לחלץ רכב אחר. השקע לשלט הוא עגול עם שישה פנים ואחד דמה. פרסתי את הכננת ידנית לרכב התקוע חיברתי את השלט בתי לגלגל והכננת לא עובדת. חיפשתי פיוז שרוף ועוד כל מני דברים ושלא מצאתי כלום חילצתי את הרכב בגרירה וקיפלתי את הכבל על המגן.
כאשר חזרתי הביתה הוצאתי את "הכלים הכבדים" והתחלתי לחפש חיברתי את השלט והפלא ופלא הכננת עובדת מה שקרה שפשוט הפין דמה נפל והשלט יכל להתחבר בכל צורה כמו שאומרים "יצאתי חומוס".
עד כן הסיבה שחשבתי על זה בכלל לכננת מחוברים 3 כבלים שנים צמודים לתוף ואחד בקצה, ניסתי ולא הצלחתי אני מניח שצריך לבצע אישהו גשר מישהו יודע?

סוזי המשתוללת
30-09-08, 20:12
הצורך התחיל מטעות מטוממת שלי. יש לי את הרכב עם הכננת של וורן כבר מספר חודשים ולא השתשתי בה באמת אף פעם עד לפני שבוע שבוא נאלצתי לחלץ רכב אחר. השקע לשלט הוא עגול עם שישה פנים ואחד דמה. פרסתי את הכננת ידנית לרכב התקוע חיברתי את השלט בתי לגלגל והכננת לא עובדת. חיפשתי פיוז שרוף ועוד כל מני דברים ושלא מצאתי כלום חילצתי את הרכב בגרירה וקיפלתי את הכבל על המגן.
כאשר חזרתי הביתה הוצאתי את "הכלים הכבדים" והתחלתי לחפש חיברתי את השלט והפלא ופלא הכננת עובדת מה שקרה שפשוט הפין דמה נפל והשלט יכל להתחבר בכל צורה כמו שאומרים "יצאתי חומוס".
עד כן הסיבה שחשבתי על זה בכלל לכננת מחוברים 3 כבלים שנים צמודים לתוף ואחד בקצה, ניסתי ולא הצלחתי אני מניח שצריך לבצע אישהו גשר מישהו יודע?

תקנה קונקטורים של מיקרופונים מה שנקרא בשפה מקצועית xlr זכר ונקבה
3 פינים מספיק כי בסה"כ בשביל הפיקוד משתמשים ב3 פינים
2 נוספים משמשים כביכול למניעת הפעלה שגוייה על ידי דחיפת מברג למגעים אבל אפשר ורצוי לוותר עליהם
באותה ההזדמנות אתה יכול לעשות פיקוד מתוף תא הנוסעים במקביל
0508648712

ירון גל
01-10-08, 09:29
לכננת נכנסים כבלים ראשיים "עבים" לא פיקוד, השלט מתחבר בתוך הרכב לתיבת פיקוד הנמצאת בתא המנוע. השלט בסדר והכל תקין השאלה היא היפותית במקרה ולא יודע מה קרה האם ניתן לחבר כבלים ממצבר ישירות למנוע של הכננת בלי פיקוד בדרך

GodsFather
01-10-08, 10:59
התשובה היא לא - אתה צריך לחבר את הכבלים לחיבור של הסלונואידים ולא ישירות למנוע הכננת.

lior_b.s
01-10-08, 11:30
התשובה היא לא - אתה צריך לחבר את הכבלים לחיבור של הסלונואידים ולא ישירות למנוע הכננת.

אמיר
אתה קצת טועה..
אפשר לחבר ישירות כבלים לחיבורים של המנוע וזה גם יעבוד אם עושים את זה נכון..
הסולונואידים הם אביזרי פיקוד שיודעים להעביר זרמים גבוהים ותפקידם להפוך כיוון למנוע קדימה או אחורה..
למקרה חירום בלבד אפשר לחבר ישירות למנוע ...פתרון קבוע ללא סולונואידים הוא בלתי אפשרי בתיאוריה מאחר וידרש בכל מקרה איזשהו אביזר פיקוד מפלצתי שיכול לעמוד בזרמים שהכננת דורשת בעומס...

כל זה נכתב מניסיון בדיקת כננת לפני קנייה...

ליאור

GodsFather
01-10-08, 11:39
ליאור, צריך גם כבלים עבים במיוחד בשביל שיעמדו בזרם ושהמצבר יהיה תקין ויעמוד בדרישה ועוד ועוד.

אולי באמת הגזמתי כשאמרתי את ה"לא" אבל לכך הייתה הכוונה.

eran4x4
01-10-08, 15:58
בטיחותית ממש ממש לא!

מעשית גם יכול להיות בעייתי
1. נדמה לי שיש כננות עם ברקס חשמלי - שבמקרה של הפעלה ישירה ישאר תפוס....

2. קבלים של התנעה כולל כאלו מאוד איכותים לא יכולים להעביר לכננת את הזרם שהיא צריכה בעומס- אתה חייב חיבור קבוע, איכותי ע"י ברגים מהודקים.

אפשר להפעיל את המנוע אבל לא תחת עומס....

סוזי המשתוללת
01-10-08, 17:23
קודם כל אתה צריך לדעת את אופן החיבורים כי יש פלוס לעוגן ופלוס לשדות ומינוס מה שאומר שתזדקק לפחות לשני חוטים בהנחה שמינוס הכננת מקבלת מהגוף (זה לא מומלץ במיוחד)
במידה ותרצה גם מינוס ישיר תזדקק לעוד כבל
לגבי צורות חיבור פרטיזניות כאלו ואחרות - חד פעמי זה יעבוד כולל תנינים כי תנינים מסובבים סטרטרים שהצריכה הרגעית שלהם גבוהה כמעט כמו כננת בעומס גבוה
אבל אם תדע לזהות את המגענים שבין הממסרים בתוך קופסת הפיקוד תוכל לבצע את המעקף שם

eran4x4
01-10-08, 20:14
קודם כל אתה צריך לדעת את אופן החיבורים כי יש פלוס לעוגן ופלוס לשדות ומינוס מה שאומר שתזדקק לפחות לשני חוטים בהנחה שמינוס הכננת מקבלת מהגוף (זה לא מומלץ במיוחד)
במידה ותרצה גם מינוס ישיר תזדקק לעוד כבל
לגבי צורות חיבור פרטיזניות כאלו ואחרות - חד פעמי זה יעבוד כולל תנינים כי תנינים מסובבים סטרטרים שהצריכה הרגעית שלהם גבוהה כמעט כמו כננת בעומס גבוה
אבל אם תדע לזהות את המגענים שבין הממסרים בתוך קופסת הפיקוד תוכל לבצע את המעקף שם
סטרטר זה לא כננת
צריכה רגעית זה לא צריכה מתמשכת
חיבורים של תנינים מתחממים - ההתנגדות עולה, החיבור מתחמם יותר - כדור שלג.....

shahav
14-02-15, 23:19
מתעלק על השירשור:
למה לכננת יש שלוש כבלים עבים?
ההגיון שלי אומר שניים בלבד שממותגים הפוך כדאי לגלול הפוך...
למה יש מינוס יעודי עבה כרס? כי שניי האחרים הם + אחד לכל כיוון? אבל אז יש ביבוז של סלילים בכננת!!! למה לא מספיק שניים בלבד כמו שציינתי?

shahav
15-02-15, 22:04
נו, אף אחד לא פירק כננת?

asafk
15-02-15, 22:37
חוט אחד מחובר לצידו האחד של העוגן של המנוע, שמצידו השני מחובר למינוס.
שני החוטים האחרים מחוברים לשני צידי השדה של המנוע.
פעם אחת מחברים את הצד האחד של השדה לעוגן ואת השני לפלוס, ופעם אחת מחברים את הצד השני של השדה לעוגן ואת הראשון לפלוס.

אסף.

shahav
16-02-15, 07:09
לא מכיר רכיב חשמלי עם שלוש רגליים. פרט לטרנזסטור. יש שם סלילים בלבד? נכון? אך שלוש רגלים?

shahav
20-02-15, 17:12
טוב, לכננת יש 4 כבלים. שזה שני סלילים.
כדאי לתפעל עם כבלים צריך לחווט כל סליל בכיוון מסויים.
אני מתאר לעצמי שסליל אחד מחווט תמיד באופן אחיד והשני משנה כיוון כדי לשנות כיוון בכננת.
בדיוק כמו שאסף כתב.

YoavR
21-02-15, 06:02
אסף ענה לך במדוייק. לא נראה לי שהבנת.
למעט כמה חריגים, הרוב הגדול של הכננות עובד כך.
פלוס (+) מגיע אל אחד ממסופי הסלילים (לא משנה איזה, יש 2 והם מחוברים בתור).
מ F1 הזרם עובר דרך סלילים, יוצא ממסוף F2, עובר באמצעות גישור (במקרה שלך כבל, בד״כ דרך הסלונואידים) אל מסוף A, ממשיך ועובר דרך העוגן ויוצא מצידו השני אל ה גוף (-).
הכננת תסתובב לכוון אחד. בכדי שתסתובב לכוון שני יש להפוך את הגישור בין השדות. ז״א עכשיו יש לחבר את הפלוס ל F2, את הגישור ל F1 ו-A.
זאת למעשה, פעולת הסלונואידים בקופסת פיקוד.

הנה, דוד גוגל מצא גם תרשים.

96102

יואב

-->