PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה וסיקס כרכב גניב!

Server911
22-04-04, 22:14
ידוע שסופה ( וסיקס אבל סופה בעיקר) היא רכב גניב מאוד. מה עושים בנידון? איך מחזיקים רכב כזה בלי לדאוג יותר מדי ומבלי להשקיע יותר מדי במיגון ואזעקות וביטוחים?

coas
22-04-04, 22:44
כמו ברוב הדברים האמריקאים עושים סקר, עם כל המגבלות של סקר אז קח את זה בערבון מוגבל:
אספו חבורה של גנבי רכב שבהגדרה זה המקצוע שבחרו להם. חלקם טובים וחלקם פחות(אלה שבכלא :? ) ושאלו מה האביזר היעל ביותר מפני גנבה, וכמה מפתיע שהתשובה היתה שאזעקה, אימובילייזר מנעול הגה וגיר אינם יעילים וניתנים לניטרול בקלות ע"י גנב מיומן.
ההתקן היעיל ביותר היה מפסק/ משבת הצתה לא סטנדרטי שמותקן במקום לא שגרתי ונסתר, כלומר לא מתחת ללוח השעונים או על קיר האש אלה מקורי יותר.
הסתיגויות: לא כל הגנבים אנשי מקצוע ולרובם אזעקה סטנדרטית תספיק. בנוסף, מפסק אינו מונע פריצה לרכב וגניבה של חלקים ממנו. והחשוב ביותר, כמה מקורי כבר אפשר להיות?

המלצה: תשקיע כמה עשרות שקלים במפסק ועוד שעתיים שלוש במציאה של מקום התקנה יחודי ואל תספר לאף אחד איפה המקום הזה.... :wink:

asafk
23-04-04, 00:14
כבהצעתי את זה פעם- הנה שוב:
מחברים קויל, ככה שכשסוגרים את הסוויץ' הוא מקבל מתח.
את ה+ וה- של המתח הגבוה משתילים בכסא בצורה שיהיו קצותיהם חשופים. מישהו התיישב בכיסא בלי לפתוח קודם את הסוויץ? הוא סוגר מעגל ומקבל כמה אלפי וולטים לביצים. הג'יפ נשאר בחניה.

אסף.

עירא
23-04-04, 00:24
אסף, במיקרה הכינותי מראש קוייל ללא שימוש, השאלה היא איך בדיוק לחבר אותו???
בסה"כ הרעיון גאוני. :lol: (אני שואל ברצינות הפעם, לא בציניות.)

coas
23-04-04, 00:32
גנב+טיגון ביצים=פיוזים שרופים==נזק לרכב...

asafk
23-04-04, 00:33
מהסוויץ' ממסר, הקויל מקבל מתח מה87A של הממסר. השאר- כמו שכתבתי קודם.

(אם מישהו כאן גם הבין את כוונתי, וגם מסוגל לשרטט סכימה חשמלית של זה- אני אשמח)

אסף.

Bulldog
23-04-04, 00:38
לך תסביר לשני חשמלטורים שיש לך בבית (אתה יודע, אלה שאמרת שמסוגלים לתת סכימה של רתכת onboard)

asafk
23-04-04, 00:50
לגבי מפסק סודי- אפשר לשים מפסק שמנתק את משאבת הדלק. זה מה שהאימובילייזר עושה. לכן- כל גנב סופות מתחיל יודע (ואני לא מגלה כאן סוד)- פותחים את הפלסטיק של הפנס האחורי, מחברים חוט מהנורה למשאבת דלק, מדליקים אורות ונוסעים.
מה שנשאר (חוץ מהקויל שורף הביצים) זה ברזלים. צריך כמה שיותר לעכב אותם- גם רב בריח וגם מנעול הגה, וגם מנעול מסיבי שנועל את הדוושות וגם לקשור עם שרשרת 1" לעמוד חשמל, וגם וגם...
אין ברירה- המטרה היא לעכב את הבנזונה כמה שיותר.

אסף.

שחף110
23-04-04, 01:02
עד כדי כך שתתקע אותו בנתיב השמאלי בכביש מהיר........ שיכבה לו המנוע לבנזונה !!!

שפיט שפיט :twisted: :twisted:

six 4 life
23-04-04, 15:52
לי יש סיקס,
ואני אישית משתמש במנעול קלאץ' יעודי שפורסם פעם בערוץ הקניות.

ויש לי לאמר עליו דבר אחד-
ערוץ הקניות או לא- כשהוא על הרכב אי אפשר לנסוע. בשום מצב. לחתוך לנסר לפצוע אותו- אין אפשרות כזאת. (ניסיתי :twisted: )
עושה תעבודה כמו שצריך

אז מבחינת גניבה של הג'יפ- אפשר לאמר שאני מכוסה.
אם אני במקום באמת חשוד- אז אני פשוט פותח מכסה מנוע מנתק את הכבל הראשי של המפלג, סוגר מכסה מנוע ונועל (מותקן אצלי בתוך החזית מנעול למכסה מנוע), או לחילופין מנתק מצבר וכנ"ל.

לגביי דניבת רכוש ואביזרים- זה כבר עניין של אזעקה.
ואזעקה בג'יפ פתוח, בדרך כלל עובדת כשלא צריך ולא עובדת כשצריך.
מנסיון.

-ארז 8) -

ערן המסוקס
23-04-04, 16:39
ארז..
תן לי אישור ואני נוסע לך עם הג'יפ ועם האבטחות ששמת בקלילות.
לא צריך דוושת קלאץ' בשביל לנסוע.
חוט הצתה ראשי מוצלח יותר, אבל עם חוט חשמל ביתי או אחד מחוטי ההצתה המשניים אפשר לעקוף את הבעייה.

2 פתרונות הכי מעשיים לדעתי הם:

א. ניתוק כלשהו במערכת (דלק, חשמל, הצתה, ואקום) במקום מוסתר. כך שיראה שיש תקלה ברכב שלא יניע.

ב. לקשור אותו עם שרשרת כבדה. שיטה ששמעתי היא גרירת הרכב הנגנב ממקום הגניבה ע"י גורר עד לשטח פתוח ושם אפשרות לעבוד בניחותא על הרכב.

six 4 life
23-04-04, 19:16
ערן אחשלי,

ברור שמגרירה המנעולים והעניינים שאני עושה לג'יפ לא יעבדו,
אבל גם השרשרת הכבדה שלך לא תעזור....

דעתי והמציאות אומרות, שברגע שמישו זומם לך על הג'יפ- הוא יקח אותו ככה או ככה.
הקטע הוא אם בכל הזמן הזה הספקת מספיק לעכב אותו ולגרום לו להרעיש כדי שתבחין בזה...
ובמקרה הזה שרשרת יכולה לעכב קצת, אבל לא למנוע.

ולגביי החוט שאמרת- אני לא ממש הבנתי אבל אני מניח שהתכוונת לכבל של המפלג שאמרתי אני מוציא במקומות חשודים, ואמרת שכל כבל פשוט יכול למלא את תפקידו.
סבבה- השאלה היא איך תגיע לשם עם מכסה מנוע נעול?
ויודע מה...נצא מנקודת הנחה שכשאתה מתחת לג'יפ אתה מגיע לשם עם הידיים.

ניתקתי מצבר, מיקמתי את הכבלים שלו בנקודה הכי עליונה של המנוע, ונעלתי מכסה מנוע (שתמיד נעול אצלי).
עכשיו גם פשוט להניע תג'יפ?

אני לא מתכוון לזה שמה שאני עושה זה הכי טוב שיש
אין כמו לעשות סוויץ' נסתר.
בעיקרון ציינתי מה שיש על הג'יפ שלי.

פיזית לגנוב אותו אפשר גם עם כל מיני מנופים וכולי
כרגע אני מדבר איתך על להניע אותו ולנסוע בו מהמקום.

-ארז 8) -

UNIX
23-04-04, 19:20
הכי טוב לדעתי זה לקשור אותו מה 2 חורים בחזית (בשאסי) עם שרשרת עצבנית
ומנעול פלדה גדול לעמוד גדול מאוד (כמובן למי שאין כננת זה מתאים).
זה מה שעשיתי תמיד וקשרתי גם את הקלאץ לברקס עם מנעול פלדה .

ארז- תן לי 10 דקות ואפילו חצי מזה והג'יפ שלך כבר מחוץ לחניה שלך .
אה כן ועוד משהו אין דבר העומד בפני הרצון משמע מי שירצה רכב מסויים יקח אותו גם אם הוא יהיה מחובר לרצפה איכשהוא.

מיקי
23-04-04, 21:06
להוציא את הרוטור מהמפלג

ערן המסוקס
23-04-04, 21:12
יותר פרקטי לקחת את מודול ההצתה :lol:

yoav
23-04-04, 22:49
לא להשקיע ולו שקל בודד בפחחות/צבע ושאר אביזרי נוי: איזה גנב שמכבד את עצמו יסע באוטו שנראה ככה?

ניר ל
28-04-04, 10:53
מחברים קויל, ככה שכשסוגרים את הסוויץ' הוא מקבל מתח.
את ה+ וה- של המתח הגבוה משתילים בכסא בצורה שיהיו קצותיהם חשופים.

כן, ומה קורה אם הניצוץ מדליק את המושב ויחד איתו את כל הג'יפ ? ספוג משול לדלק מוצק...

לא יזיק לנעול את מכסה המנוע עם רב בריח בנוסף למשבתי מנוע מקוריים, אין דרך למנוע לחלוטין גניבה, אבל ברוב המקרים הגנב יעבור הלאה אם נדרש לו זמן ארוך מדי.

אדי
28-04-04, 11:08
לפרק מיכל דלק, את המשאבה לנעול במחסן ואת האטם לקחת בתיק :) .

זאביק
28-04-04, 14:12
מקרה שהיה לרכב מרצדס ששמו עליו עין הרבה זמן.
מנעולים, משנעולים, נעילות ברקס, קלאץ, מנוע ומה לא.

באו עם גרר ופח גדול של גריז.
מרחו שני פסי גריז לפני הגלגלים,
והחליקו את הרכב עד הגרר . . . :idea: :idea: :idea:

:roll: :roll: :shock:

אדי
28-04-04, 20:54
אם כבר הזכרת מרצדס ... את חבר של אבא שלי הוציאו שני אנשים מהרכב ופשוט נסעו. בסופו של דבר הם לא מצאו איפה הותקן האיתוראן והחביאו את הרכב (שהוחזר לבעליו בסופו של דבר). אבל נדרשו תיקונים בכמה עשרות אלפי שקלים כדי להחזיר את מצב הרכב לקדמותו.

asafk
28-04-04, 23:07
הג'יפ שלי מוגן (חוץ ממתגים סודיים, ושלל מנעולים) על ידי שתי מכוניות, שתיהן עם שלט, אימובילייזר, מערכת איתור, אזעקה, ותג מחיר גבוה בהרבה משל הג'יפ- שחונות לפניו. עד עכשיו (מלח, מים, מלח, מים, מלח מים) - זה עובד.

אסף.

דרור ברלי
29-04-04, 00:01
ברח לי לפני הזמן...

סיקס/סופה גניבים. זה ידוע ומוכר. פעם סיקס היה להיט אצל הגנבים, היום סופה. הרבה חברות ביטוח מסרבות לבטח סופה, גם אם בעל הרכב צדיק גמור עם הסטוריה נקייה ומרשימה של העדר תביעות במשך שנים על שנים.

יש כמה אגדות בתחום:

1. רכב שחסום על ידי רכב אחר/שני רכבים אחרים לא ייגנב - אני מכיר לפחות סיפור אחד על ג'יפ שהרימו אותו באמצעות משאית מצויידת במנוף והיידה.

2. ג'יפ מכוער לא ייגנב - בולשיט. הג'יפים נגנבים על מנת לפרק אותם לחלקים, או לפי הזמנה של רכיבים מסוימים שיש בג'יפ מסוים, ו/או להשתמש בהם להברחות ואז ממילא הבדואים מפרקים מהג'יפ את כל מה שלא ממש צריך בשביל לנסוע מהר בחולות עם בחורות שבאות לעבוד בזנות או שקים מלאים בסמים/אמל"ח וכו'.

3. ג'יפ פתוח קורא לגנבים יותר מסגור - כעיקרון זה נכון, אבל בד"כ יקחו מה שלא מחובר לרכב ויילכו. ג'יפים סגורים נגנבים לא פחות מפתוחים, ובדרך כלל כל ביקור של גנב מלווה בנזקים יקרים יותר כמו חלונות שבורים, מנעולים מנופצים וכו'.

4. מנעולי הגה/ידית הילוכים מרתיעים גנבים - הם רק מעכבים אותם טיפה, לא יותר. אם הג'יפ מוזמן מראש, שום דבר לא יעזור. אין שום בעיה לקצץ בשנייה ידית הילוכים/דוושה/גלגל הגה עם קאטר גדול.

וחוץ מזה גונבים חלקים, מתחת לאף שלנו, בחנייה של הבית, לעתים לאור היום, לעיני עוברים ושבים, ואין פוצה פה ומצפצף - גלגלים, וינקרים, משאבות קלאץ', כננות... ויש את בעיית הונדליזם - חיתוך ברזנטים ומושבים, שחרור ידית הטרנספר למצב ניוטרל בג'יפ שחונה בשיפוע... לא חסר.

coas
29-04-04, 00:52
דרור, תודה רבה, פירוט מאלף :evil:
כמו רבים אחרים אני עובר לישון בג'יפ ומדובר בסבן!!!!

וברצינות, גנב שננעל על הרכב הספציפי לא יעצר על ידיי כל אביזר, חסימה וכו. ערנות, ריבוי אביזרי הגנה יכולים לסייע אבל לא במאת האחוזים.
נתנחם בכך שזה לא מגנום :lol: :twisted:

PAUL
29-04-04, 00:59
באוטומוטור איזו חברה הציע מנעול מנוע.
זה מנגנון שנועל את גלגל התנופה במקומו ולא מאפשר שיחרור.
לא זוכר מה כן משחרר.
הם טוענים שזה בילתי פריץ
אבל בטח יקר.
מצטער שאין לי עוד פרטים לא התעמקתי בעניין
אבל בטח מישהו שם לב לזה.
נשמע אולטימטיבי לא?

alice
29-04-04, 18:07
:( מתגובתיכם מצטייר שאין כמעט בכלל אפשרות למנוע גניבה של ג'יפך האהוב,ושדווקא ג'יפים גניבים יותר מאשר מכוניות אחרות,אפילו יקרות יותר..
מה אפשר לומר-מצב מבאס! :cry:

בכל זאת...(למרות שלדעתי כל הרעיונות שלי כבר הועלו בסדר זה או אחר במהלך הדיון...אני רוצה לנסות לעזור גם אז תסלחו לי,נכון?:) :) :) )
-אולי עם אימובילייזר,מנעול הגה חזק וטוב,סנדלים עצבניים לגלגלים,וניתוק מובנה של אחת מהמערכות החשובות בג'יפ(דלק,חשמל,ואם אתם שואלים אותי-הייתי מוצאת דרך לנתק זמנית את הבלמים,שאם הוא כבר גונב לי את הג'יפ שישלם על זה ביוקר המנייאק... :twisted: ),וכמו כן איתוראן מוסתר הייטב ושלטים מאיימים בנוסח"כלב נושך בחצר"("ג'יפ זה צוייד במנגון הגנה יחודי ומקורי שעלול לגרום לך נזק גופני רב"..חחח :lol: ),מלאכת הגניבה תהיה קשה יותר...
אפשר רק לקוות...
:?

אליס.

עוד משהו-
http://www.modiin.net/municipal/mishmar/mishmar.html
כל מיני טיפים מועילים(פחות,ויותר)למניעת גניבות שונות ומשונות...

עירא
29-04-04, 18:32
לעניין הצעתו של אסף לגבי מערכת שמחשמלת.
היום הלכתי לחווט (הייתי צריך להלחים משהו לבורד של הלפטופ ופחדתי לעשות את זה בעצמי) ותוך כדי עבודה השיחה התגלגלה לכך שהוא בעבר ייצר מערכות כאלו, כלומר, מערכות שמחוברות לכויל ולצמת מוליכים שמונחת מתחת לריפוד הכיסא, ולמעשה מהרגע שהגנב התיישב אין לו יכולת לגעת בכלום כי כל מה שהוא מתקרב אליו (מרחק של בערך 10 ס"מ) מחשמל אותו.
המערכת הנ"ל קיבלה אישור שלמכון התקנים, מכון הלב, ועוד כהנה וכהנה אישורים (מסתבר שיש תחום "תדרים" מאוד קטן שבו הנזק משתק את הגנב ולא מחסל או לחילופין לא אפקטיבי.)
כמו כן הבחור אמר לי שהמערכת הותקנה בארץ על מספר רכבים אבל השוק הגדול היה בצרפת שבה המוניות מוגנו במערכת הנ"ל (אם שינוי קטן שלמעשה לנהג הייתה קופסת פיקוד שבעזרתה הוא יכול לחשמל את כל אחד מהנוסעים למקרה שהם מנסים לתקוף אותו.)

ועל כן נאמר יאללה, מי מתנדב לתכנן כזה דבר???

asafk
29-04-04, 19:47
מסתבר שיש תחום "תדרים" מאוד קטן שבו הנזק משתק את הגנב ולא מחסל

למה לא לחסל את הבנזונה?

אסף.

Bulldog
29-04-04, 19:50
כי אז הוא יכול להשתין לך על הכיסא. בכלל זה נורא לא נח לפנות גופה מהאוטו והריח שנידבק אח"כ לריפוד והכל.
אהה כן ומישטרה.
עזוב, עדיף שיקח את זה כחוייה מתקנת, למרות שהוא עלול להצית לך את האוטו כנקמה.

-->