PDA

צפייה בגרסה מלאה : ההחלטה נפלה- הג'מני נשאר- איך לשדרג?

yoav
11-10-08, 15:12
טוב- אחרי הרבה התלבטויות משפחתיות ושיחות עם בעלי רכבים שעלו כאופציות לרכישה(דיפנדר דיפנדר דיפנדר, גראנד, דיסקו, סופה..) החלטנו שבעת הקרובה- הג'מני נשאר. המגורים במרכז ת"א, השימוש כרכב יום-יומי, אי הוודאות אם לא נצא מפה לחו"ל לתקופת השתלמות, וה $$ הטו את הכף. ה"גדולים" יחכו.
עכשיו צריך לשדרג אותו קצת. השאלות שלנו התפזרו בכל מיני שרשורים והחלטנו לרכז אותן, כי יש X תקציב, ו 3X רעיונות לשדרוגים- ואנו צריכים עזרה בסדר עדיפויות. האחריות על הרכב פגה בעוד חודשיים, ואז הוא יופנה למקצה השיפורים. כרגע הוא ג'ימני 2006 אוטו' סטנדרטי.
מבחינת הצרכים- אנחנו משפרים מטעמי בטיחות ונוחות בתכנון המסלולים ולא בשל שאיפות עבירות. הכי "גבוה" שאנו עשוים לנסות זה לטפס את המדרגה במרזבה או את מעלה עשוש, רמון וכו', אבל אנחנו ככלל אוהבים לנסוע בראש שקט בלי פחד מתקיעת עבירות במסלול או כניסות לא רצויות לשפ"צים וכו' (כמו שאמרו עלינו פעם- המסלולים שלנו תמיד בירידה.:-)
אז ככה:
1. נעילה אחורית כבר נירכשה (תותקן עם סיום האחריות)- אז לא צריך לכלול אותה בתקציב החדש. ההרכבה תעלה כ 700 ש"ח- כן לתקציב.
2. צמיגים: נועל את המקוריים. החלפת רביעיה ל MT במידה המקורית או להשקיע קצת יותר כדי לעלות במידה ל 215? עלות משוערת 2000-3000 ש"ח. אני מקווה שבכלל ניתן לעלות מידה כמו שהיה אפשר בסמוראי
3. גגון: אין לנו מקום באוטו לכלום. גגון של קל גגון עולה כ 900-1200 ש"ח. יש הצעות אחרות? בסמוראי הסתדרנו היטב כי הוצאנו את המושבים האחוריים. בג'ימיני החל מ 2005 (נידמה לי) המושבים בכלל לא מתקפלים (רק המשענות). האם ניתן להוציא בקלות את המושב האחורי כמו בסמוראי? אם כן- אולי נוותר על הגגון.
4. מתלים: הילד נמוך וקופצני עם מהלך מתלה מצחיק. אני מבין שסט יעודי של OLD MAN אמור לשפר משמעותית את המצב. אני קורא באתרים שונים שהוא יוצר הגבהה לא סימטרית של הרכב, שהופך לנטוי קדימה. זה נכון? זו בעיה? ההגבהה פוגעת במער' אחרות ברכב? (הסמוראי היה מוגבה שנים ארוכות ולא היו בעיות מיוחדות ששמנו לב. צלב הוחלף פעם אחת ובוקסות של המוטות רדיוס- והיו שטענו שזה בלאי מואץ מההגבהה). כמה אמורה לעלות הגבהה עם סט יעודי שכזה?
5. מיגון: אנו בתחושה שאין צורך במיגוני גחון. אנחנו נוהגים בד"כ מאוד זהיר בשטח (פחדנים..) וממילא לא חיות עבירות שמחפשים מדרגות ומעלות מורכבים. סיפי הדלתות נראים לנו יותר פגיעים ומועדים לפגיעה גם בנהיגה רגועה (זה נכון?). אם כן- מגני צד (צינורות) בסדנאות יעלו כ 1000-1500 ש"ח.

חשבון +/-:
הרכבת נעילה 700
צינורות צד: 1300
צמיגים: 2000
גגון: 1200
מתלים: ?????
אנחנו רוצים להשאר בתחום ההוצאה של 5K (+/-)
האם יש סדנאות שעושות "גם וגם" ( גגון+ מיגון + הגבהה)- ואז יש סיכוי לעיסקת חבילה שתוזיל את העסק?
האם בעית הנטיה של הרכב הנוצרת בהגבהה מוכרת וצפויה? (אם זו בכלל בעיה?)

כן- קראנו את השרשורים השונים בנושא כולל זה המצוין של יוש
זה לא ענה על כל שאלותינו. אולי זה יהיה שרשור טוב לנעוץ לגבי ג'ימינים סטנדרטים שמסיימים תקופת אחריות ויכולים להשתדרג...

תודה לעוזרים.
סיגל ויואב

חן דן
11-10-08, 17:46
הי יואב
5K ? ? ?
אין מצב שבתקציב שרשמתה תצליח לממש את החלום שלך לשפר את הרכב.(גם אם תעשה בעצמך ולא במוסך סדנא)
מה כן- אם כל שנה שתשים סכום מסוים לשיפור אולי תעמוד ביעד.
נגיד השנה תשקיע במתלים בשנה הבאה במיגון ובצמגים וכו...
אם אתה רוצה את עזרתי אתה יכול ליצור קשר אשמח לעזור

yoav
11-10-08, 18:28
הי יואב
5K ? ? ?
אין מצב שבתקציב שרשמתה תצליח לממש את החלום שלך לשפר את הרכב.(גם אם תעשה בעצמך ולא במוסך סדנא)
מה כן- אם כל שנה שתשים סכום מסוים לשיפור אולי תעמוד ביעד.
נגיד השנה תשקיע במתלים בשנה הבאה במיגון ובצמגים וכו...
אם אתה רוצה את עזרתי אתה יכול ליצור קשר אשמח לעזור

הדברים שרשמתי שאני יודע כמה הם עולים מסתכמים ב 5200 ש"ח
הגבהת הרכב עם קיט: אין לי מושג- בגלל זה שאלתי.
תחילת השרשור בבקשתנו לעצות ל סדר עדיפות בתקציב הנתון.
אם מראש הגבהה עולה 10K אז היא לא בחשבון
אם היא 4K.. אז נתחיל לחשוב בעזרתכם על סדר עדיפויות/ הגדלת התקציב.

חג שמח.

שגיא חן
11-10-08, 19:44
שלום יואב לפי דעתי תתחיל בהחלפת בולמים וקפיצים לי ברכב מותקן סט של תאף דוג הרכב יחסית קשה .וכמובן מיגיני סף לדלתות.[ 0526046988 לשאלות נוספות]

airzax3
11-10-08, 20:04
הי דוק,
בתקציב הזה הייתי הולך על נעילה,צמיגים,גגון
אם אתה לא משתמש בספסל האחורי אז אתה יכול לנסות לפרק אותו (אם אתה צריך עזרה אתה מוזמן) ולהעביר את תקציב הגגון לטובת מדרגות צד
-גם יותר בטוח בשפצ"ים וגם יותר חסכוני בדלק
לגבי סט old man לדעתי אתה לא ממש בתקציב-לא נראה לי שתגמור את זה ב2.3K שישארו לך ביד.

MMR
11-10-08, 20:26
הדברים שרשמתי שאני יודע כמה הם עולים מסתכמים ב 5200 ש"ח
הגבהת הרכב עם קיט: אין לי מושג- בגלל זה שאלתי.
תחילת השרשור בבקשתנו לעצות ל סדר עדיפות בתקציב הנתון.
אם מראש הגבהה עולה 10K אז היא לא בחשבון
אם היא 4K.. אז נתחיל לחשוב בעזרתכם על סדר עדיפויות/ הגדלת התקציב.

חג שמח.

נכון לתקופה שאני התעניינתי-
קיט מלא אולדמן כולל התקנה ומע"מ כ- 6K, הטאפדוג כ-400 ש"ח פחות.
הטאפדוג נותן הגבהה יותר מאוזנת (כ-60 מ"מ בקיט שמותקן אצלי), יתרון בעיקר כשיורדים מדרגות- מוטות הרדיוס הקדמיים והתושבת שלהם ממוקמים נמוך יחסית וההגבהה משפרת מאד את המצב.
יש קיט של קוני+לוולס, אני בזמנו שקלתי וירדתי מהעניין כשהבנתי שהקיט קשיח מאד. בנוסף לא הצלחתי לקבל נתונים לגבי מידות הבולמים שהם מספקים בקיט. המחיר באיזור 5K.
אם אתה נוסע בעיקר בשבילים אני הייתי בוחר באולדמן.

נקודה חשובה נוספת היא שבג'ימני אפשרי להשתמש בקפיץ הקדמי המקורי להגבהת המתלה האחורי בכ-2.5", בחלק מהסדנאות מבצעים את זה וכך חוסכים בין 1000-1500 ש"ח.

מורן.

yoav
11-10-08, 22:10
הי דוק,
בתקציב הזה הייתי הולך על נעילה,צמיגים,גגון
אם אתה לא משתמש בספסל האחורי אז אתה יכול לנסות לפרק אותו (אם אתה צריך עזרה אתה מוזמן) ולהעביר את תקציב הגגון לטובת מדרגות צד
-גם יותר בטוח בשפצ"ים וגם יותר חסכוני בדלק
לגבי סט old man לדעתי אתה לא ממש בתקציב-לא נראה לי שתגמור את זה ב2.3K שישארו לך ביד.

תודה
התקציב הוא לפני "חוק ההסדרים" ואפשר לפתוח אותו...
אצלך מותקן הסט של אולדמן?

חרוזון
12-10-08, 01:06
שלום

אם מחליפים צמיגים, והיום קצת קשה להגדיל את המידה ל215 אז נישארים עם המידה המקורית ועוברים לצמיג שטח מלא של מקסיס דגם 8060 שנותן המון בשטח.
אח"כ הייתי שם נעילה ואם נשאר כסף הייתי מחליף קפיצים ל ome. ואם נשאר ממגן מיגוני סף היות וכבר הרכב גבוהה.

שרון

yoav
12-10-08, 13:58
]
אם מידת הצמיגים נשארת מקורית, אז הרכב נשאר נמוך מעל פני השטח, ואז
השאלה עד כמה הגבהה משמעותית ואם היא מצדיקה את ההוצאה של כ 5-6K עבורה (אינ מבין שזה סדר הגודל של הוהצאה).
האם מדרגות צד ברכב נמוך לא בעצם פוגעות בו (מנמיכות עוד קצת את מרווח הסף)?

airzax3
13-10-08, 09:01
אצלי היה אולדמן וההבדל בגובה היה זניח ההבדל המשמעותי אמור להיות בנוחות הנסיעה, אם אתה זוכר כשהיינו בבור פגשנו מישהו עם טאף דוג ואצלו ראו הבדל יותר משמעותי.
לדעתי כדאי לך לאתר מישהו שהחליף סט כדי לעשות נסיעת מבחן ולבדוק אם השינוי שווה את ההשקעה.
לגבי עבירות- את ההבדל המאד משמעותי תרגיש אחרי הנעילה.

Udi.C
13-10-08, 12:47
הי

אנחנו יוצאים לטיולים עם 2 הזעטותים כך שהיינו חייבים גגון ,
ומבחינתי זה היה ראשון בסדר העדיפויות
ובעזרתו של חיים מיודעינו זה גם יצא אל הפועל.

אודי

idanw
13-10-08, 13:01
יואב,
מיגון הסף אכן מוריד מעט מגובה הסף, אבל תחשוב על זה שכל סלע שהיה מגיע עד לגובה הזה היה דופק לך את המרכב, עם המיגון, אתה רק תשמע מכה קטנה (וכמו שאני מכיר אותך, תחזיק ספרי צבע שחור לתקן את הסריטות), כך שזה חובה מבחינתי ובטח לאחד כמוך!
נעילה, כבר יש, והיא אכן הכי חשובה.
צמיגים - שווה להחליף, כנראה שתצטרך להשאר במידה המקורית, ואז יש לך צימגי MT של מקסיס מצויינים, את צמיגי הכביש שלך תוכל למכור בקלות לבעל סמוראי תפרן שלא מצליח לעבור טסט (בYAD2, לא כאן באתר.)
אני הייתי מוותר על סט המתלים, מבחינת יחס עלות - תועלת הם נמוך בסדר העדיפויות.

עידן

yoav
13-10-08, 14:04
הי

אנחנו יוצאים לטיולים עם 2 הזעטותים כך שהיינו חייבים גגון ,
ומבחינתי זה היה ראשון בסדר העדיפויות
ובעזרתו של חיים מיודעינו זה גם יצא אל הפועל.

אודי

תודה
גגון מתפרק או קבוע?

yoav
13-10-08, 14:10
יואב,
מיגון הסף אכן מוריד מעט מגובה הסף, אבל תחשוב על זה שכל סלע שהיה מגיע עד לגובה הזה היה דופק לך את המרכב, עם המיגון, אתה רק תשמע מכה קטנה (וכמו שאני מכיר אותך, תחזיק ספרי צבע שחור לתקן את הסריטות), כך שזה חובה מבחינתי ובטח לאחד כמוך!
נעילה, כבר יש, והיא אכן הכי חשובה.
צמיגים - שווה להחליף, כנראה שתצטרך להשאר במידה המקורית, ואז יש לך צימגי MT של מקסיס מצויינים, את צמיגי הכביש שלך תוכל למכור בקלות לבעל סמוראי תפרן שלא מצליח לעבור טסט (בYAD2, לא כאן באתר.)
אני הייתי מוותר על סט המתלים, מבחינת יחס עלות - תועלת הם נמוך בסדר העדיפויות.

עידן

מה קרה לגו'???
מקווה שההודעה בתא קולי של ך לא מעודכנת :-(

כמו שזה נראה כרגע :
1. תותקן הנעילה כשתפוג האחריות (חודשיים )
2. גגון- חשבנו על קל גגון אבל אודי פה למעלה צירף תמונות של גגון עריסה שנראה טוב- נברר עלויות.
3. מדרגות צד- נעשה סקר שוק זריז (מישהו כבר עשה?)
4. הצמיגים יוחלפו ,לצערי למידה המקורית, אבל MT - מישהו יודע לספר על עלות ואיפה?
5. קפיצים ובולמים יחכו עד שנמצא מישהו שהחליף לסט של OME ונבין כמה הגבהה אכן מתקבלת והאם ההבדל הוא משמעותי (נוחות).
נראה לי שזה ממלא 5 K- ואם ישאר עודף- יושקע בתוכנית חיסכון לדיפנדר :):):) (הכתבה בשער...כוס אמק! כבר אמרנו שהחלטנו להשאיר את הג'ימני- למה לדקור??)

yoav
13-10-08, 15:06
מדרגות צד/ מגני סף:
מצאנו מס' דגמים של סדנאות שונות
תמונות באדיבות גוגל
יש "צינורות" ויש צינורות עם "מדרך"

מישהו שהתקין אצלו יכול לשפוך אור על מקום ספציפי במרכז- נשמח.
מה שראינו ברשת זה:

1. ארז- OVERLAND.
אין תמונות שלך בגוגל. (או לפחות של המגן סף..)- זה מגן כמו שאתם מיצרים לרכבים הגדולים או צינור בלי המדרך?

2. אספיר- עם מדרך
http://www.pic.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_78FFBE0A5385494196FC1EC1E3F86B62.JP G

3. גתוס/ פרוג'יפ- צינור

http://www.pic.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_90B3B48BB5F843519867E2F32282F575.JP G

jeep.il
13-10-08, 16:12
אם כל הכבוד לסדנאות הנל ולמוצריהם למה לו ללכת על מיגון הצד לסדנאות הקטנות יותר הפחות מפורסמות ולייצר אצלם את מיגון הצד לפי דרישתך ואת הגגון גם הטמבון לדעתי ניתן ואז ישאר לך המון כסף למיגון הגחון וההגבהה.

idanw
13-10-08, 16:39
-אני עדיין לא בארץ, כך שאתה יכול להשיג אותי רק בהודעות.
ג'ו בסדר, סמי הוא זה שהחליט ללכת אחרי איזו כלבה, ולצערינו לא חוזר כבר שבוע שלישי ...:(
-יש מקסיס MT במידה שלך, דבר עם אמיר GODFATHER אות תעשה חיפוש, יש על זה מידע.
-התמונות שהעלית חסומות לי, אבל מדרך צד זה מיותר, בטח ברכב נמוך כמו ג'ימיני , אתה לא צריך מדרגה "לטפס" עליה.
סביר להניח שמיגון מוכן כמו של אספיר או גתוס יהיה זול יותר, שים לב לשיטת החיבור לשילדה, זה צריך ליהיות חזק ופריק ללא שינויים בחלקים המקוריים של הרכב (ללא קידוח חורים\ריתוך בשילדה)
-גגון פריק עדיף לך בהרבה.. מה גם שקל גגון (כמו של אמיר לא?) פחות פרקטי בהעמסה (אין לו דפנות).

עידן

נועםנועם
13-10-08, 16:47
הג'ימני שלי, נכון לעכשיו, עם צמיגי שטח בלבד אך השיפור הראשון בסדר העדיפויות, לדעתי, צריך להיות ערכת מתלים. עם כל שאר הדברים אפשר בינתיים להסתדר ולהינות (גם מתקיעות,פרפורים וסחיבת אבנים). אבל נוחות הנסיעה פשוט בלתי נסבלת ואינה סובלת דיחוי. מהלך המתלה זעום,אין שיכוך/גיהוץ כלל ולו בשבילים כבושים שלא נדבר על קרקע זרועת אבנים, האוטו מרגיש מתפרק וכך גם הגב.לדעתי נעילות בסוף, צריך גם קצת להתבגר עם האוטו אבל תלוי את מי שואלים.

וזה הזמן לשאול מי מוכן לנדב את רכבו לנסיעת מבחן קצרה. ההתלבטות היא בין אולדמן לטאף דוג

ולכל שאר המתעניינים אולי אפשר לבצע איזו קניה מרוכזת בסדנא כזו או אחרת שתוזיל את המחיר הגבוה.

yoav
13-10-08, 17:05
הג'ימני שלי, נכון לעכשיו, עם צמיגי שטח בלבד אך השיפור הראשון בסדר העדיפויות, לדעתי, צריך להיות ערכת מתלים. עם כל שאר הדברים אפשר בינתיים להסתדר ולהינות (גם מתקיעות,פרפורים וסחיבת אבנים). אבל נוחות הנסיעה פשוט בלתי נסבלת ואינה סובלת דיחוי. מהלך המתלה זעום,אין שיכוך/גיהוץ כלל ולו בשבילים כבושים שלא נדבר על קרקע זרועת אבנים, האוטו מרגיש מתפרק וכך גם הגב.לדעתי נעילות בסוף, צריך גם קצת להתבגר עם האוטו אבל תלוי את מי שואלים.

וזה הזמן לשאול מי מוכן לנדב את רכבו לנסיעת מבחן קצרה. ההתלבטות היא בין אולדמן לטאף דוג

ולכל שאר המתעניינים אולי אפשר לבצע איזו קניה מרוכזת בסדנא כזו או אחרת שתוזיל את המחיר הגבוה.

נעם תודה

עברנו לג'ימני אחרי כמעט 4 שנות סמוראי- אז הג'מני דווקא מרגיש לנו נוח יחסית..
נעילה- תבוא ראשונה בסדר העדיפויות. טיילנו כמה שנים בלי נעילה בסמוראי (מוגבה. צמיגי 215) ואח"ע עם הנעילה. לטעמנו זו התוספת הכי חשובה. לפרפור וסחיבת אבנים כדבריך- פרט לפוטנציאל נזק- יש היבט בטיחותי, כאשר מקבלים שפ"צים לא נעימים בעליה כשהרכב מאבד אחיזה, ובהיבט הנזקים- לא צריך תנופה וקפיצות עם הנעילה- אז גם נזקים יכולים להחסך. בקיצור-אחרי שנסענו נעולים עם הסמוראי -אנחנו לא נותר על הנעילה לג'מני .
לגבי המתלים- אנחנו בהחלט מתלבטים, וגם "נפרוץ את מסגרת התקציב" בשמחה אם נמצא שזה שידרוג משמעותי - אז אם אתה מוצא מישהו עם הסטים הנ"ל לנסיעת מבחן- תזמין גם אותנו בבקשה.
חג שמח.

yoav
13-10-08, 17:06
-אני עדיין לא בארץ, כך שאתה יכול להשיג אותי רק בהודעות.
ג'ו בסדר, סמי הוא זה שהחליט ללכת אחרי איזו כלבה, ולצערינו לא חוזר כבר שבוע שלישי ...:(
-יש מקסיס MT במידה שלך, דבר עם אמיר GODFATHER אות תעשה חיפוש, יש על זה מידע.
-התמונות שהעלית חסומות לי, אבל מדרך צד זה מיותר, בטח ברכב נמוך כמו ג'ימיני , אתה לא צריך מדרגה "לטפס" עליה.
סביר להניח שמיגון מוכן כמו של אספיר או גתוס יהיה זול יותר, שים לב לשיטת החיבור לשילדה, זה צריך ליהיות חזק ופריק ללא שינויים בחלקים המקוריים של הרכב (ללא קידוח חורים\ריתוך בשילדה)
-גגון פריק עדיף לך בהרבה.. מה גם שקל גגון (כמו של אמיר לא?) פחות פרקטי בהעמסה (אין לו דפנות).

עידן

חלק מהמגנים באים עם "מדרכון" -לא מדרגה מלאה- אלא פס מעט רחב יותר מהצינור- התמונות חסומות לך- אז אתה יכול לצפות ישירות באתר של אספיר או טופ ג'יפ לדוגמא

Nash
13-10-08, 17:43
לא בעל גימיני, נוסע על סמוראי

בהנחה שנעילה היא אצלך מס' אחד, הדבר הבא שהייתי עושה זה צמיגים, את העודף לאוו דווקא הייתי משקיע במיגון צד והגבהה, את רוב המסלולים שתעשה ככל הנראה תעבור באלגנטיות עם צמיגים ונעילה גם ללא הגבהה.
גגון אפשר להשיג פתרונות זולים וטובים בלוחות יד שניה.

את העודף הייתי משקיע בבורסה :-) או אי שם מתחת לבלטה. בעתיד, או שלא יהיה לך נוח באוטו ותשדרג קפיצים ובולמים או שתיקנה דיפנדר!

מיגון צד זה שימושי ונכון לעשות, טוב להיי ליפט וטוב נגד סימני אלימות על הרכב.
מדרך צד או לא, זו נראית לי שאלה של טעם, המדרך נראה לי תוספת די מיותרת, גם עם ממש תגביה את הרכב המדרך צד לא ישמש כמדרגה לטיפוס לרכב.
מדרך צד יכול להיות ששימושי להייליפט (במידה ועשוי נכון ולמטרת הרחקת הההיליפט מהרכב) ולמטרות שופוני אבל לא הרבה מעבר לזה.

שיהיה חג שמח!
Nash

Udi.C
13-10-08, 18:28
הי יואב ,

הגגון תפוס ע"י 4 חבקים כך שתאורטית הגגון מתפרק בקלות ע"י שיחרור 4 ברגים , מעשית הוא נשאר קבוע.
הגגון מאד נח , קומפקטי ועושה את העבודה.
לי בזמנו חיים איפשר להזמין באיזה גוון שאני רוצה כך שאתה יכול להתאים אותו לצבע של הרכב שלך .

איזה נעילה אתה הולך לשים ? קדמית ? אחורית? יצרן ? וכמה עלתה ?

אודי

yoav
13-10-08, 18:36
הי יואב ,

הגגון תפוס ע"י 4 חבקים כך שתאורטית הגגון מתפרק בקלות ע"י שיחרור 4 ברגים , מעשית הוא נשאר קבוע.
הגגון מאד נח , קומפקטי ועושה את העבודה.
לי בזמנו חיים איפשר להזמין באיזה גוון שאני רוצה כך שאתה יכול להתאים אותו לצבע של הרכב שלך .

איזה נעילה אתה הולך לשים ? קדמית ? אחורית? יצרן ? וכמה עלתה ?

אודי

נעילה אחורית אוטו' של LOCKRIGHT
נרכשה תמורת 230 $ בערך. התקנה בארץ אצל מתקין כ 700 ש"ח +/-
בסמוראי היתה לנו EZ LOCKER שהיתה "גסה" יותר.

MMR
13-10-08, 18:52
נעילה אחורית אוטו' של LOCKRIGHT
נרכשה תמורת 230 $ בערך. התקנה בארץ אצל מתקין כ 700 ש"ח +/-
בסמוראי היתה לנו EZ LOCKER שהיתה "גסה" יותר.

גם RRO ממליצים חד משמעית על הלוקרייט ולא הEZ.

לדעתי תתקין צמיגי השטח לפני הנעילה, הצמיגים עובדים קשה יותר כשאתה נעול ולכן זה הסדר ההגיוני.
מיגון ספים מסיבי, לא המדרך שעשוי מצינורות דקים (נוטה להתעקם). ההגבהה שהיא ההוצאה הרצינית יכולה להגיע בסוף.
אם תרצה לקבל הרגשה על רכב עם קיט טאפדוג, נעול לוקרייט ושטח מלא במידה המקורית אתה מוזמן.

מורן.

yoav
13-10-08, 19:05
תודה מורן
אתה מאיזור ת"א במקרה?

חרוזון
14-10-08, 08:03
שלום וחג שמח

1. לגבי הגגון הייתי מתקין גגון קל לפירוק והרכבה היות וג'ימני עם המנוע הקטן והגגון הגבוה פשוט מתחיל לאכול דלק בטירוף.
2. ברשותי ג'ימני סטנדרטי והצטרפתי לטיול עם חבר שיש לו ג'ימני מוגבהה נעול וממוגן, פשוט האוטו מפסיק "לגלח סלעים קטנים שעוברים מתחת למרכב. הרכב יחסית מגהץ את השבילים, מה שבסטנדרטי היה מפרק לך את הגב והרכב עושה רושם שמתפרק. עשינו טיול לילה למשלט עם עוד כמה גיפים קצת יותר מסוקסים והג'ימני הנעול והמוגבה עשה הצגה לכולם. לא נגע לא פירפר ונסע לאט לאט מבלי לשבור והרכבים הגדולים נגעו בסלעים סיבסבו את הגלגלים, פשוט חוויה לראות את הג'ימני.
3. ההגבהה יוצרת גובה של 4 ס"מ בממוצע לאורך המרכב, והגובה של מגן סף הוא 5 ס"מ.
המגן שומר על הפלסטיקים שמתחת לדלת, ההגבהה פשוט נותנת מקום להתקין את המגיני סף והתוצאה בשטח שגם במקומות קשים יחסית הגימני לא נוגע בסלעים הכי הרבה מקבל שיפשוף במגן.
4. הנעילה עושה את רוב העבודה!!!

שרון

yoav
14-10-08, 08:33
שרון תודה
למיטב הבנתי כדי לא לשפשף את הגחון צריך צמיגים יותר גדולים כיון שהם אלו שקובעים את גובה ה"שלדה" (הסרנים בכל אופן) מעל פני הקרקע. הגבהה עם בולמים וקפיצים תעלה את המרכב יותר גבוה- ואז ספי הדלתות והפגושים יעלו קצת (כך אני מבין בכל אופן..)
הרכב שבתמונה נראה באמת עם צמיגים גדולים יותר מהמקור (?)
לגבי הנעילה לא צריך שכנוע- היא תותקן.
אנ י מקוה לפגוש ג'ימני עם מתלים משודרגים כדי להתרשם מהשדרוג ואז נחליט אם להשקיע- למרות שאף אחד לא מוכן לספר כמה זה עולה ( ??) אני מבין שזה בסביבות ה 6 K עם ההתקנה- ואז זה יבוא על חשבון גגון כנראה + תוספת לתקציב

חג שמח

חרוזון
14-10-08, 08:50
יואב שלום

נתחיל בכך שהצמיגים שעל הרכב הם במידה האורגינלית!!! פשוט הם ניראים קרביים היות והם צמיגי שטח - מקסיס 8060.
שנית ההבדל בין צמיג 205/70/15 שזה המידה המופיעה ברישון הרכב למידה 215/75/15 שזו המידה האולטימטבית לדעתי לג'ימני היא ס"מ אחד בודד בגובהה. לכן דעתי שהיות ואנחנו נוסעים על סרנים חיים ההבדל כמעט זניח. ההבדל האמיתי הוא בהגבהת הרכב ע"י בולמים קפיצים שמרימים את המרכב ב4 ס"מ בממוצע, רוב המכות שאנחנו מקבלים נספגים במגיני הגחון, טרנספר ודלק היות ועל המיכשולים שלפנינו אנחנו עולים עם הצמיגים וכך הסרן לא מקבל מכות מהסלעים.
אם אתה מעוניין אני יכול לתת לך את הטלפון של בעל הגימני שבתמונה הוא גם מאזור המרכז. הגיפון שלו ניראה "פצצה" עביר בצורה הכי טובה שיש והכי חשוב שהוא מורשה כחוק!!! הבחור יספר לך מה עשה, אצל מי וכמה עלה.
שרון

חרוזון
14-10-08, 08:59
שלום
וזה כבר ליגה אחת למעלה...

נועםנועם
14-10-08, 09:54
נעם תודה

לטעמנו זו התוספת הכי חשובה. לפרפור וסחיבת אבנים כדבריך- פרט לפוטנציאל נזק- יש היבט בטיחותי, כאשר מקבלים שפ"צים לא נעימים בעליה כשהרכב מאבד אחיזה, ובהיבט הנזקים- לא צריך תנופה וקפיצות עם הנעילה- אז גם נזקים יכולים להחסך. בקיצור-אחרי שנסענו נעולים עם הסמוראי -אנחנו לא נותר על הנעילה לג'מני .

חג שמח.

מסכים איתך לחלוטין, מאחר ועלות הנעילה האוטומטית היא שולית ביחס לשאר השיפורים היא איננה חייבת לבוא על חשבון משהו אחר, רק אני באופן אישי קצת חושש מהנעילה האוטומטית בכביש ואולי אשקול להביא נשלטת מחו"ל דרך מישהו שאני מכיר

MMR
14-10-08, 10:39
לפרפור וסחיבת אבנים כדבריך- פרט לפוטנציאל נזק- יש היבט בטיחותי, כאשר מקבלים שפ"צים לא נעימים בעליה כשהרכב מאבד אחיזה, ובהיבט הנזקים- לא צריך תנופה וקפיצות עם הנעילה- אז גם נזקים יכולים להחסך .

שים לב שגם ההפך נכון- רכב נעול, ובמיוחד קצר וצר יביא אותך בקלות למצבים לא נעימים בשטח, במקום בו רכב לא נעול יצליב ויעצר אתה עלול להמשיך ותוך שתי שניות למצוא את עצמך על הגב. מסוכן למי שאין לו נסיון ולא מכיר את הרכב שלו (שזה לא המקרה שלך כנראה).

GodsFather
15-10-08, 23:47
וואי וואי , איזה סרט עשיתם פה ועוד על מה ? אני צופה בשרשור הזה מתחילתו וחצי מהשרשור חוזר על עצמו...

יואב ,אתה לא חדש בשטח ולא בקהילת הג'יפאים , על אחת כמה וכמה שהחלפת סמוראי בג'ימני, שזה פחות או יותר אותו הרכב על כל מכלוליו , שיפוריו וצמיגיו. מה כל החששותו והספקות ? דוקטור תתעורר!!! :)

לשנות ל215 יעלה לך בדיוק כמו שהיה עולה לך לשנות בסמוראי ואצל אותם אנשים. במידה 205/70 יש צמיג מעולה של מקסיס , ערן EYBAZO קנה סט כזה לפני חודשיים לסמוראי שלו ואני מחכה לרגע שאני אשים את הסט הזה במידה 235 אצלי - צמיגים בשרניים ממש. 205/75 יש גם סט של מקסיס , מוכר וידוע עוד מהשרשור שלי, עבר קצת שיפורים בחזות.

מיגונים עולים אותו דבר כי מדובר ברכב נפוץ ולא איזה אבטיפוס (דבר עם עודד זנטון שעוסק בתחום הזה כתחביב ועושה עבודה מעולה , המחיר אצלו יהיה הרבה יותר זול מאספיר או אוברלנד עם כל החיבה שיש לי לסדנאות האלה , זה בטוח. גם מורי יודע להכין , אבל אני לא יודע אם יהיה זול כמו עודד)

הדבר היחיד שיש לגביו תהיות זה סט הגבהה , אבל כפי שאמרו כאן לפניי, סט כזה צריך להרגיש - פה אין המלצה טובה כמו לשאול את הגב שלך או של זוגתך.

כמובן שהכל נכתב בנימה חיובית וצוחקת ובעיקר בצעקות רמות :twisted::twisted::twisted::twisted:

idanw
16-10-08, 04:26
עזוב, הוא בעיקר מנסה לנפנף בעובדה ש "האישה שיחררה לי 5000 ש"ח לשפר תאוטו!!".

yoav
16-10-08, 12:27
עידן- תפנים: הג'ימני הוא שלה מהרגע הראשון שנחת בבית, והיא תחליף אותי לפני שהיא תחליף אותו. להשקיע בו 5K זה כי אני מגביל אותה ולא היא אותי.:rolleyes:
אמיר- הסמוראי היה מוגבה, נעול צמיגים גדולים כשקניתי אותו, וגגון היה המשטח של העצים בדרך לטיול.. אני רק החלפתי בולמים והוספתי את הנעילה.
לא היה צורך לכן למגן ולא עלה על הפרק אז נושא המתלים
בכל אופן- כמו שאמרתי - נעילה תורכב, צמיגים יוחלפו לשטח מלא במידה המקורית, וההתלבטות היחידה שנשארה זה המתלים- ואנחנו אכן נפגוש בעלי OME ו טאף דוג כדי להחליט.
מדרגות צד יורכבו גם כן.

חג שמח
יואב.

dkrauss
16-10-08, 13:36
מנצל את השירשור כדי להוסיף שאלות
מה דעתכם על סט הגבהה של קפיצי LOVVELS ובולמים של קוני ?
עלות משוערת לפני התקנה כ 5K

דורון

yoav
16-10-08, 15:14
עזוב, הוא בעיקר מנסה לנפנף בעובדה ש "האישה שיחררה לי 5000 ש"ח לשפר תאוטו!!".

מצחיקול....:twisted::twisted::twisted::t wisted:

idanw
16-10-08, 16:19
מצחיקול....:twisted::twisted::twisted::t wisted:

צריך לבדוק שלא הופכים את האתר לבמה של נושכי כריות!;)

חרוזון
21-10-08, 22:34
שלום לכולם

חזרנו מטיול סוכות ומצאנו איזה סלע להמחיש את ההבדל בין ג'ימני סטנדרטי למשופר.

בבקשה

שרון

ישי.פ
21-10-08, 23:18
לא ברור לי מה התמונה ממחישה?
(אני רק רואה הבדל בצבע הקפיצים וסוג הטמבון)

חרוזון
22-10-08, 07:13
רואים שהגימני עם הטמבון גבוהה יותר ובעל מהלכי מתלה קצת יותר נדיבים!!!
בנוסף יש לו נעילה והיה לו הרבה יותר קל לטפס על הסלע.

שרון

idanw
22-10-08, 07:31
בתמונה הזאת אתה ממחיש את הטענה שאין מה לנסות ולהשיג מהלכי מתלה טובים יותר בג'ימיני, חבל על הכסף...
האם זה משפר את הנוחות בנסיעת כביש (וזה מה שקובע אצל רובנו) או שטח זאת השאלה.

ארז
22-10-08, 08:47
כמו שעידן כתב, בתמונה לא רואים שיש לאחד הרכבים יתרון במהלך מתלה, אגב יכול להיות שיש לו,אם הייתם מטפסים סלע גדול יותר אולי היינו רואים גם....אבל...

בכל הקיטים שנמכרים בארץ עבור הגימיני אין הגדלה משמעותית של מהלך המתלה ,נכון הרכב גבוה יותר, הרבה יותר נוח ופחות קופצני(אם בחרתם את הקיט הנכון), אבל הגדלה משמעותית של מהלך אין באף אחד מהקיטים האלו.

yoav
22-10-08, 10:14
טוב- תודה.
התמונה ברורה הרבה יותר עכשיו, אחרי כל הדיונים, וגם העלויות +/- התבהרו.

בתקציב הנכחי העדיפות תינתן ל:
1. נעילה אחורית
2. צמיגים
3. מיגוני סף
4. הפיכת הרכב לנוח יותר ע"י סט בולמים וקפיצים תחכה לשנת התקציב הבאה.

שוב תודה
אחרי החגים שמח לכולם.

נועםנועם
22-10-08, 20:32
כמה הסתיגויות ושאלות:

1. לא חושב שמישהו ציפה לשיפור מהלך ברמה של דרופ קיט או משהו בסגנון.
2. על איזה קיט אנחנו מדברים בדוגמה? אני מניח שלא כולם אותו הדבר.
3. אני הבנתי שבכדי למצות את מלוא מהלך המתלה שהקיט אמור לספק, יש (ואני מדבר ספציפית בג'ימני) להחליף את הבושינגים של מוטות הרדיוס למשופרים מאחר והם הראשונים להגביל את ירידת הסרן.
4. לדעתי ורק לדעתי הנוחות, אם לא הגבוהה אז לפחות הבסיסית, לא פחות חשובה.

ד ו ר ו ן
22-10-08, 20:35
טוב- תודה.
התמונה ברורה הרבה יותר עכשיו, אחרי כל הדיונים, וגם העלויות +/- התבהרו.

בתקציב הנכחי העדיפות תינתן ל:
1. נעילה אחורית
2. צמיגים
3. מיגוני סף
4. הפיכת הרכב לנוח יותר ע"י סט בולמים וקפיצים תחכה לשנת התקציב הבאה.

שוב תודה
אחרי החגים שמח לכולם.
יואב,
קטקט סטנדרטי שכזה נטול נעילה אך עם צמיגי מקסיס במידה 205/70/15 כמו אלו שהיו על הרכב בתמונות כאן התמודד בחג בכבוד עם החמרן כולל האמבטיה מדרום לצפון ללא דרמות מוגזמות= למרות שהוא נראה מאד נמוך גם ביחס לסמוראי, ת'כלס הוא בקושי נגע במשהו כשבוצעה בחירת נתיב נכונה.

ישי.פ
23-10-08, 00:42
3. אני הבנתי שבכדי למצות את מלוא מהלך המתלה שהקיט אמור לספק, יש (ואני מדבר ספציפית בג'ימני) להחליף את הבושינגים של מוטות הרדיוס למשופרים מאחר והם הראשונים להגביל את ירידת הסרן.

הבושינג הוא לא זה שאמור להגביל את המהלך.
הבושינג עגול ואמור לנוע המון ללא הגבלה כל שהיא
הדראג-לינק והמוט האחורי הם אלו שמגבילים את המהלך(ביחד עם זווית הסרן והצלבים)

yoav
23-10-08, 12:08
יואב,
קטקט סטנדרטי שכזה נטול נעילה אך עם צמיגי מקסיס במידה 205/70/15 כמו אלו שהיו על הרכב בתמונות כאן התמודד בחג בכבוד עם החמרן כולל האמבטיה מדרום לצפון ללא דרמות מוגזמות= למרות שהוא נראה מאד נמוך גם ביחס לסמוראי, ת'כלס הוא בקושי נגע במשהו כשבוצעה בחירת נתיב נכונה.

כלומר?

חוקר
23-10-08, 12:44
כלומר= תרכיב את הנעילה, תחליף לצמיגי שטח ותגיע לטייל, אנחנו כבר נכוון אותך כדי לחסוך הגבהה:-P

אלון_ק
23-10-08, 13:41
הבושינג הוא לא זה שאמור להגביל את המהלך.
הבושינג עגול ואמור לנוע המון ללא הגבלה כל שהיא
הדראג-לינק והמוט האחורי הם אלו שמגבילים את המהלך(ביחד עם זווית הסרן והצלבים)
הדראג לינק לא מגביל מהלך, הוא חלק ממערכת ההיגוי ולא המתלים. וודאי התכוונת לזרוע הפנהרד, שקל להתבלבל בינה ובין הדראג לינק.

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=12175&stc=1&d=1224770690

לגבי הבושינג ישי צודק, אם כי מן הראוי לציין שתפקיד הבושינג האקסנטרי הוא לתקן את זוויות הסרנים ביחס להגבהה (זווית קסטר, זווית פיניון מול טרנספר וזוויות עבודה של הצלבים).

yoav
23-10-08, 15:41
כלומר= תרכיב את הנעילה, תחליף לצמיגי שטח ותגיע לטייל, אנחנו כבר נכוון אותך כדי לחסוך הגבהה:-P

אם אתה מכוון כמו שאתה מוביל אני אקיף הרבה עצים עם הג'ימני..:lol:

ישי.פ
23-10-08, 16:23
חיובי אלון זו הייתה הכוונה הפנהרד.

ד ו ר ו ן
23-10-08, 21:06
בדיוק.

-->