PDA

צפייה בגרסה מלאה : צירוקי בצירוקי?

berezef
15-10-08, 22:35
שלום לכולם היום קיבלתי בשורה משמחת חבר שברשותו צירוקי בנזין מודל 96 ידני החליט להיפרד ממנו לכן הו פנה אלי .ברשותי צירוקי בנזין מודל 99 עם יותר קמ ואוטומט

1 מה עדיף בצירוקי ידני או אוטומט?
2 מישהו יודע איזה יחסי העברה יש בידני?
3 יש הבדלים בעבירות?
4האם המנוע זהה לסופה ?
5 האם כדאי להחליף ???

תודה דרור

נ.ב בכול מיקרה אני קונה את הגיפ.

נמרוד
15-10-08, 23:30
יש יתרון גדול לידני בצריכת דלק כמובן. אתה יכול לצפות לדעתי ל7 קילומטר לליטר בממוצע אמיתי לעומת 5-5.5 עבור אוטומט. יש יתרון באמינות, או יותר נכון בעלויות אחזקה ותיקון, לגיר ידני. זה חשוב ברכב שטח ישן (אם כי הגיר האוטומטי של הצ'רוקי נחשב לאמין). מבחינת עבירות וביצועי שטח, יש יתרונות לכאן ולכאן, והרבה עניין של העדפה אישית.

צ'רוקי בנזין ידני נדיר ביותר בישראל - אתה בטוח שמדובר על מנוע 6 צילינדר? יש מצב שמדובר על 4 צילינדר, ואז אתה מאבד את היתרון הגדול ביותר של הצ'רוקי...

berezef
15-10-08, 23:49
נימרוד מדובר ב6 צילינדר מנוע זהה לשלי במצב נדיר מאוד רק 150000 קמ ללא שטח בכלל
יש לי עוד הרבה שאלות אבל לצורך הסדר הטוב נעשה את זה בשלבים

כמו כן לאחר החלטה יהיה למכירה אחד הצירוקיים איזה החלטה שלא תהייה?

נמרוד
15-10-08, 23:52
נשמע כמו מציאה יוצאת דופן. תחטוף אותו. ואם לא, יש לי קונה בשבילו (הידני). גם מהאוטומטי לא תהיה לך בעייה להפטר כמובן.

asafk
15-10-08, 23:58
גם ידני, גם פחות קלומטרים, גם לפני 97 (עם קצת אלקטרוניקה "מיותרת" שנוספה) - רק טוב. אשכרה סופה עם 5 דלתות. לי ברור מה אני הייתי בוחר. (ולא שהAW4 הוא רע. יותר אמין לאורך זמן מגיר ידני של סופה, אבל כשמתקלקל, ישמור האל. וצריכת דלק. והילוכים 1-2 שלא נפרדים, ובלימת מנוע ו... )

שים לב, אגב, שהקומבינציה של מנוע 4 ליטר וגיר AX15 באה עם יחס העברה 3.07.

אסף.

berezef
16-10-08, 00:05
אני מקווה שההרפתקאה תישתלם כידוע הגיפ שלי משופר מאוד סרנים נעילות רוביקון טמבונים
ועוד ועוד אני ירצה להעביר את הכל כולל אישורים [כננת צמיגים וו]
יש איזה שינוי בבודי ? האם כל המיכלולים יתאימו?

asafk
16-10-08, 00:12
יש הרבה שינויים מ97. למשל רוחב קפיצים. למשל פלסטיקים. למשל מערכת חשמל.

אסף.

berezef
16-10-08, 00:24
מה לגבי קיט הרוביקון הו יתאים? השאלה אם כל המיכלולים ששיפרתי בגיפ 99 יתאימו?

asafk
16-10-08, 21:46
אם הרוביקון הוא עם עלה נוסף מאחור, לא בטוח שיתאים (ואני לא יודע מה יש לך- קפיצים צרים או רחבים), אבל זו בעיה קטנה שאפשר לפתור על ידי הוספת העלה הנוסף מייצור מקומי.

אסף.

-->