PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת פילטר שמן גיר

משהא
17-10-08, 07:49
ע"פ הוראות היצרן, בעת החלפת הפילטר של שמן גיר, יש לשים לב:

CAUTION: The primary oil filter seal MUST be fully installed flush against the oil pump body. DO NOT install the seal onto the filter neck and attempt to install the filter and seal as an assembly. Damage to the transmission will result

מישהו יכול להסביר לי את האזהרה ?

השועל
17-10-08, 21:24
האזהרה מדברת על האטם שנמצא על הפילטר שמן, אין צורך להוציא אותו ולחבר\להניח אותו ישירות על גוף המנוע. צעד זה יגרום לנזק בחלקים הנעים בגיר.

בקיצר משהא :
מלא שמן בפילטר עצמו והרטב את האטם לפני ההרכבה, לאחר מכן וודא שהאיזור של ההברגה נקי על גוף המנוע ונקי מלכלוך במשטח האטם.

סגור עם היד, סגירה חזקה. זה הכל..

אייל67
18-10-08, 23:35
דני,
הבחור שואל על פילטר לשמן גיר ולא שמן מנוע, ואולי אין הכרח למלא אחר ההוראה הנ"ל אולם לעניות דעתי מה שכתוב הפוך ממה שציינת ! כלומר נדרשת הרכבה ישרה של האטם לבדו כנגד משאבת השמן ודווקא יש להמנע מהלבשת האטם על צוואר הפילטר והרכבתם יחד. אגב, הפילטר הנדון (השטוח) איננו מוברג לגוף המשאבה אלא נדחף למקומו ומהודק עם בורג (מה שמסביר אולי את הצורך בהלבשת האטם בנפרד והתקנתו במקומו ולא יחד עם הפילטר).

שרון, שים לב שישנם בעצם 2 פילטרים לשמן הגיר: העיקרי השטוח ואחד נוסף ועגול המסנן את השמן החוזר מהקולר גיר. אם כבר הורדת את אגן השמן ואינך יודע מתי הוחלף המסנן העגול, הייתי מחליף גם אותו. עלותו פחותה מעלות הפילטר השטוח (שכחתי המחיר).
אה... ועוד משהו קטן - וודא שישנו מגנט בתוך אגן השמן ובדוק מה הסתפח אליו.

אייל

משהא
19-10-08, 19:46
תודה רבה.

לדעתי, אכן הכוונה שלא להלביש את האטם על הפילטר אלא להתקין קודם את האטם כנגד משאבת השמן. זה די מוזר מאחר והאטם כאילו מודבק לפילטר ולא פשוט להפריד אותו.

לא ידעתי כי יש פילטר נוסף. אני מקווה שיש לינוביץ. אני אבדוק זאת מחר.

לא הבנתי את ענין המגנט.

אגב, איזה שמן מומלץ לטרנספר ולסרנים ? (לא אכפת לי לרכוש גם לטרנספר ולסרנים AFT 4).

אייל67
19-10-08, 23:03
אם ברשותך טרנספר NV242 ניתן וצריך למלא ATF+4.
אם טרנספר NV247 יש למלא שמן טרנספר יעודי של מופר, ואותו בלבד.

בסרנים יש למלא שמן 80W90, כאשר בזמנו ההמלצה היתה להשתמש ב- 75W140 סינטטי לרכב שעובד קשה, גורר וכד'. בהמשך שינה היצרן המלצתו לשימוש ב- 75W140 בכל הג'יפים. בפועל, אני משתמש ב- 80W90 (הזול והנפוץ יותר) ללא בעיות מורגשות (רצוי להקפיד ולהחליפו מעת לעת).

בכל מקרה יש להוסיף את התוסף היעודי לימיטד סליפ במידה ובסרנים מותקן טראק-לוק או וארי-לוק.

אשר למגנט, אמור להמצא בתוך אגן שמן הגיר, צמוד לקרקעית ותפקידו למשוך ולהחזיק בשבבים במידה וקיימים. עליך לנקותו ובתוך כך ניתן לקבל אינדיקציה ראשונית וכללית מאוד לגבי מצב הגיר ובלייתו. אם המגנט חסר - כדאי להוסיפו.

אייל

משהא
20-10-08, 05:48
אייל שוב, תודה רבה.

כיצד אני יודע איזה טרנספר מותקן אצלי ?

האם ניתן לדעת לפי השנתון (2000) ?

כיצד אדע האם בסרנים מותקן טראק-לוק או וארי-לוק ?

האם את התוסף יש למלא ב- שני הסרנים או רק באחורי ?

משהא
20-10-08, 07:34
בספר רכב (טבלת שמנים) רשום כי בתיבת ההעברה יש למלא: MOPAR TRANSFER CASE LUBRICANT NV 247

מכאן אני מבין כי הטרנספר הינו NV 247

בסרנים רשום להוסיף תוסף MOPAR FRICTION MODIFIER. האם זה "לימיטד סליפ" ?

אייל67
22-10-08, 11:42
חיובי לשתי השאלות:

התוסף שציינת הוא הנחוץ בשני הסרנים (נמכר בבקבוקון קטן ולא זול במכשירי תנועה בלבד, למיטב ידיעתי).

שמן הטרנספר היעודי הוא הנחוץ.

אייל

-->