PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד טורים "לא קשור" - איך לחבר?

asafk
24-10-08, 12:13
יש לי מד טורים ששחטתי מתוך לוח שעונים של רכב כלשהו, לא יודע איזה.
מצורפות תמונות.
מאחור יש שלושה חיבורים (כמו בכל מד טורים), אחד הוא ברגי ההתקנה שמחוברים ללוח המודפס, השני הוא למין חיבור BULLET שמחובר פיזית ללוח המודפס, אבל לא נראה מחובר חשמלית לכלום (למרות שמעליו יש חור שמצדו השני אחת מה"קרניים" של מין כתר מתכתי שנמצא מסביב לבסיס של ה"עמוד" שתחתיתו במעגל המודפס וראשו במחוג), והשלישי הוא לחיבור SPADE רגיל שמחובר דרך הלוח המודפס לחוט האדום שעולה לאיפה שהמחוג מחובר (קרוב ללוח). החוט השחור שמחובר לאותו מקום, מחובר לרגל של ג'וק שקוראים לו 7320 (לא שאלתי אותו, הוא לא יודע לדבר, אבל זה מה שכתוב עליו בגדול, וגם "גדול" זה יחסי כי זה ג'וק די קטן באופן כללי).
מצורפות תמונות.
שעוני סל"ד אלקטרוניים כמו זה מתחברים בד"כ במנוע בנזין ל+, ל- ולקויל.
עכשיו עזרו לי, מי שיודע איך שעון כזה עובד - מה הולך לאן?
תודה,

אסף.

איציק - 4X6ZH
24-10-08, 14:18
זה שעון של VDO ?

איציק

asafk
24-10-08, 23:05
ACDELCO

אחרי ה"תדריך" של איציק וערן היום בבור, עשיתי עוד כמה בדיקות. מתברר שכמו שערן ניחש, הקונקטור BULLET מחובר דרך נגד ללוח (ולא לא מחובר לכלום). המשכתי לעקוב, ומסתמן שהבורג התקנה הוא החיבור - , הSPADE הוא ה + והBULLET הוא הסיגנל.
עכשיו נשאר רק לחבר ולראות אם לא יצא עשן. ולקוות שהשעון לקוח ממכונית עם 4 צילינדרים.

אסף.

UNIX
24-10-08, 23:11
מנסיון שלי הפעלתי שעון כזה על 6 צילנדרים של סיקס
והשעון היה במקור של 4 צילינדרים
עבד ונראה גם קשור לסיבובים האמיתיים
הבעייה למקם את השעון ועדיף להשקיע במשהו ייעודי

asafk
24-10-08, 23:17
מנסיון שלי הפעלתי שעון כזה על 6 צילנדרים של סיקס
והשעון היה במקור של 4 צילינדרים
עבד ונראה גם קשור לסיבובים האמיתיים
הבעייה למקם את השעון ועדיף להשקיע במשהו ייעודי

הסיבה שאני משתמש בשעון הזה היא שיש לי מקום בדיוק בשבילו, אבל לא הצלחתי למצוא שעון מקורי בקוטר הזה ועם צורת הספרות הזו (בקיצור שעון שיראה מקורי ויתאים לחור של 80 מ"מ ). כך שההתקנה סגורה, אבל החיבור החשמלי הוא החלק המסובך.

אסף.

-->