PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצות למקדחה איכותית

UNIX
07-11-08, 09:29
המקדחה הישנה שלי kress בצבע כחול כהה
החזיקה המון זמן והיא עדיין עובדת אבל התקלקל לה המנגנון של הפטישון והגיע הזמן לחדשה .
הדרישה :
מקדחה שיודעת לקדוח : בטון , ברזל , עץ ונירוסטה .
הקידוח הוא לא על בסיס יומי , משהו כמו פעם בחודש , חודשיים
חשוב לי שהיא תהיה איכותית ושאני לא אצטרך לעמוד רבע שעה בשביל לעשות חור בבטון .
יש המלצות ? בכוונה לא רשמתי תקציב כי אני מעדיף להשקיע קצת יותר ולקבל משהו לטווח הארוך(אם קיים המושג הזה היום "לטווח הארוך")

asafk
07-11-08, 09:56
ממליץ בחום על כלים של היטאצ'י. ירוקים. לא תמצא אותם בכל חנות כלים, אבל הנסיון הרב שלי איתם (וגם עם כלים אחרים של פירמות אמריקאיות וגרמניות מובילות במחירים דומים) מראה שיש כלים שעובדים 20 שנה (המקדחה של היטאצ'י) ויש כלים שלא.

אסף.

zsahi
07-11-08, 09:59
dewalt עושים יופי של כלים במחירים רייאלים.

סתם דעה: בעולם של היום כלי עבודה בסיסיים במחיר גבוהה מ1000 ש"ח זאת בדר"כ חזירות לשמה

אייל
07-11-08, 12:10
אצלי בוש עם פוטר מתחלף עושה את העבודה כבר הרבה שנים. כמו שכתבו קודמי בוש, דיוולט, מקיטה, היטאצ'י כולם יעשו את העבודה באותה רמה, לך על מה שיוצא יותר זול.
אגב, היתרון של בוש הוא היבואן (לדיקו), נמצא בפריסה ארצית וכמעט כל חלק חילוף נמצא במלאי (לפחות מניסיון עד היום). היבואן של דיוולט למשל יושב רק בחולון.

דרור ברלי
07-11-08, 12:29
נסיון מצוין עם מקדחה ירוקה CSB550RE של בוש. 12 שנה שהיא נותנת בראש.
טוב לדעת שיש כל חלק חילוף שיידרש, כי עד היום אף חלק לא נדרש.

kd2
07-11-08, 15:50
לי כנראה יש את הנכד של המקדחה של דרור - בוש ירוק PSB500RE.
מהירות נשלטת בצורה מעולה- מזחילת סלעים דרך מגוון מהירויות שונות ברגש מפתיע.
כוח מעולה ומספק - בניתי איתה כמה מחסני איסכורית בעלי פרופילים מסיביים ( ברגי האיסכורית היו צריכים לעבור דרך איסכורית 0.8 ופרופיל בעובי 3+ ס"מ ).
לא הצלחתי לחמם אותה גם בהתקנות ארוכות , אחיזה נוחה ועמידות טובה.
קודחת דרך בלוקים ובטון (דיבל 8 ) במהירות וללא מאמץ.
מחיר לפני כשנה וחצי = תקבל קצת עודף מ400.

אני מאוד מרוצה ממנה אבל לדעתי מקיטה מציעים באותו כסף מקדחות קצת יותר חזקות.

שבת שלום
ים

idanw
07-11-08, 16:09
כל מה שנאמר כאן הוא נכון, אבל:
הסדרה הירוקה מצויינת לקידוח בטון\בלוקים וקידוח ברזל מדי פעם (ברגי איזכורית לא נחשב, זה קידוח פשוט)
ברגע שקודחים בברזל באופן קבוע, המקדחות הירוקות לא עומדות בעומס (לפחות לא אלו שיוצרו בשלוש שנים האחרונות)
לבוש יש את הסידרה הכחולה, שאמורה לעמוד בעומסים כאלו.

עידן

טל חסיד
07-11-08, 16:26
לדעתי בוש הכי טובים. אבל עם אתה קודח 1/4 שעה בבטון אז הבעיה ככל הניראה במקדח עצמו הוא מאיכות לא משהוא או שאתה קודח במהירות לא נכונה ושורף מקדחים ואז העומס על המקדחה עצמה גבוהה מה שמקצר לה את החיים.

טל

תומר א.
07-11-08, 18:03
לדעתי בוש הכי טובים. אבל עם אתה קודח 1/4 שעה בבטון אז הבעיה ככל הניראה במקדח עצמו הוא מאיכות לא משהוא או שאתה קודח במהירות לא נכונה ושורף מקדחים ואז העומס על המקדחה עצמה גבוהה מה שמקצר לה את החיים.

טל

אבל אם אתה קודח בבטון מזויין (במלוא מובן המילה) זה יקח זמן גם עם מקדח איכותי.
ובדיק לכך נועדה הסידרה הכחולה אשר חלקי המקדחה ובמיוחד הגוף מיועדים לעבוד בעומס.
למשל עבודה עם מקדחה ירוקה עם מברשת פלדה במשך כ 15 דקות גרמה להמסת בסיס העוגן
לעומת זאת עם הדגם הכחול לאחר כ 15 דקות של קדיחה בבטון מזויייייייייייייייייייייין הגעתי לברזל:oops:
התוצאה- מקדח 15 מ"מ בצורת בננה שקע חוט מאריך תלוש ונקע ביד.
הירוקה היתה בת 15 והכחולה בת 10 ואני משער שהן עדיין עובדות אצל הגנב ימח שמו:evil:

UNIX
08-11-08, 12:52
קניתי היום מקדחה משולבת פטישון של בוש מהסדרה הכחולה
היא מגיעה עם 3 מצבים , קידוח רגיל , קידוח משולב פטישון ופטישון בלבד לחציבה
נראית ממש טובה ימים יגידו אגב היא מגיעה עם שנה אחריות ומחירה 1070 שקל .
יש מקדחים לברזל ועץ שמתאימים לפוטר הזה או שאני חייב את המתאם ? יש שם פוטר עם לחיצה כזו ולא סיבוב

kobiarava
08-11-08, 16:55
רכישה מצויינת. כלי חזק מאוד ב-3 המצבים, גם מצב החציבה יעיל באופן מפתיע יחסית לגודל הכלי. אכן תצטרך פוטר מתהדק למקדחים המיועדים למתכת\עץ, במדה והפוטר שלך בעל חיבור מהיר, או פוטר מתאם שנתפס בפוטר הקפיצי, אם אין חיבור מהיר שכזה.
החסרון היחיד שאני ראיתי בכלי הזה, הוא המשקל שלו, שהופך אותו מסורבל מעט בעבודות קדיחה אינטנסיבית, או בשימוש בו כמברגה להרכבת איסכורית\גבס

תתחדש-קובי

UNIX
08-11-08, 18:13
עדכון קטן
המקדחה חזרה לחנות לאחר שראיתי את אותו המקדחה בפחות 250 שקל
מחר תרכש המקדחה במקום הזול מבינהם.
זה לא על הכסף כמו על כך שזה מבחינתי גניבה למצוא את אותו המוצר בדיוק בהבדל מחירים שכזה
קניתי אותו ב ace ולדעתי הם צריכים להשוות את המחיר ,כשחזרתי ביקשתי הנחה ולא הסכימו אז ביטלתי עסקה
בכל אופן את המקדחה מאוד אהבתי ולכן מחר תרכש אחת בדיוק אותו הדבר
תודה לעונים

Nash
08-11-08, 18:54
היי!

במידה ועוד לא מאוחר, תרשה לי להציע מנסיוני:
מקיטה, עם ראש מתחלף גם פוטר רגיל (אוטומטי) וגם פוטר לאיזמלים, מאוד חזקה, טובה גם לעבודות גדולות, אמינה, כבל חשמל ארוך (ממעיטים בחשיבות אבל מאוד נוח).
לפני חצי שנה הציעו לי אותה במחיר של 1050 שח, אבל שים לב לבונוס:
ערכת איזמלים ומקדחים מושלמת:
כל המקדחים מ- 5 מ"מ ועד 14 בשני אורכים שונים, מקדח 12 ו14 במידה שלישית ארוכה יותר.
איזמלים: איזמל שטוח, איזמל שטוח ורחב, ואיזמל חד, גם הם בשתי מידות, אחת קצרה (לגישה במקומות קטנים) ואחת רגילה.
הערכה הזו שבאה ללא תוספת מחיר שווה (לפחות לי) כמה מאות שקלים נוספים (אם הייתי מתחיל לרכוש את כל המקדחים/איזמלים).

הערכה לא קיימת אצל כל המשווקים, שווה לחפש בחנויות קטנות ולמי שיש את הערכה, לוודא שהוא גם מכניס אותה לעסקה.

Nash

Saar
08-11-08, 20:45
לא הצלחתי להבין האם אתה זקוק למקדחה/פטישון לצרכי עבודה או "משתמש ביתי".
בכל אופן, לפני חצי שנה קניתי פטישון חציבה/מקדחה של WOLF.
אני מודע לכך שהם נחשבים לרמה הנמוכה ביותר של הכלים, אבל, הייתי צריך לקדוח חור של 25 מ"מ בבטון בעובי 20 ס"מ, שבת בבוקר ולאף שכן לא היה כלי מתאים, אז הלכתי להום סנטר...
300 ש"ח, פטישון חציבה עם ערכת איזמלים ומקדחים, פוטר SDS ופוטר רגיל.
קדח ללא בעיה בקיר המבוקש והמשיך לקדוח אצלי ואצל כל השכנים ברחוב :D

אין לי מושג כמה זמן הוא יחזיק, בינתיים הוא עושה את העבודה.
הוא מגיע עם גריז + הוראות תחזוקה.

סער.

סוזי המשתוללת
08-11-08, 21:05
סער
זה בכלל לא משנה כמה הוא יחזיק
גם אני קניתי כזה עם מדבקה אחרת
המפתיע הוא שיש לו תו תקן ותו איכות אירופי ובקרת האיכות של החברה האם מבלגיה
החסרון הגדול שלו המשקל העצמי - זה וואחד התעמלות לעבוד איתו
בנוסף לעבודות קדיחה רגילות יש מקיטה בת 13 (בר מיצווה) עובדת כמו נמר ואין לי בעייה לקדוח איתה דרך ברזל עבה מאד
מה שכן בקדיחה בברזל /חרסינה אני נוהג לקרר תוך כדי הקדיחה במים באמצעות בקבוק קולה עם חור בפקק :p
עובד מעולה ושומר על המקדחים
המקדחה אגב לא מתרגשת מהנ"ל

Saar
08-11-08, 21:17
סוזי,

נק' נכונה, אכן המשקל העצמי שלו מהווה התעמלות :D
ל"עבודות קטנות" (עד 10 מ"מ בעץ/ברזל) אני משתמש במברגה (אסקי אימפקט, משמשת כמקדחה ללא בעיה)

סער.

kd2
08-11-08, 21:37
כל מה שנאמר כאן הוא נכון, אבל:
הסדרה הירוקה מצויינת לקידוח בטון\בלוקים וקידוח ברזל מדי פעם (ברגי איזכורית לא נחשב, זה קידוח פשוט)
ברגע שקודחים בברזל באופן קבוע, המקדחות הירוקות לא עומדות בעומס (לפחות לא אלו שיוצרו בשלוש שנים האחרונות)
לבוש יש את הסידרה הכחולה, שאמורה לעמוד בעומסים כאלו.

עידן

בעיקרון אתה צודק , אך למרות זאת לא נתקלתי בשום בעיה כזאת עם המקדחה שלי והעבדתי אותה קשה, בעיקר בקידוחים ברזל !
ברזל פשוט צריך לדעת לקדוח כמו שצריך , להתאים מהירות ללחץ , לעצור לקירורים, לשמור על זוית מתאימה והכי חשוב - בהדרגתיות.
אני מצאתי שמקדח 3 מ"מ הוא מקדח הפיילוט הטוב ביותר - תוך שניות אתה מעבר ל4 מ"מ ברזל שחור , המקדח זול מאוד ומחזיק הרבה קידוחים אך לעומת זאת לא שביר וגמיש מידי.
לאחר מכן מחור של 3 מ"מ אין בעיה לקפוץ בקפיצות של 4-5 מ"מ ולהמשיך לקדוח בקלות מפתיעה.

לפותח השירשור , לא היית ברור בכלל בהגדרה שלך ולראייה כל ההמלצות היו למקדחות פשוטות ולא ל"פטישונים".

שבוע טוב
ים

ניר.א
08-11-08, 23:01
א.אם אתה קונה בוש לך על הסדרה הכחולה בלי שום ספק!!
הסידרה הירוקה=מכשירים ביתיים.
הסידרה הכחולה=מכשירים לבעלי מקצוע משמע כלים חזקים ועמידים יותר.
אני אישית משתמש במקיטה!המחירים הם באותו סדר גודל
אני חשמלאי וגם מתקין מזגנים ככה שהכלי עובד ואפילו קשה-קידוחים בבטון (גם מזוין)
קידוחים בברזל וגם חציבות קטנות עם אזמל ואני מוכרח להודות שהוא פשוט אינו מאכזב.
גנבו לי בעבר כלי כזה ולמחרת הלכתי וקניתי אחד זהה.
בהצלחה....

UNIX
09-11-08, 00:10
הכלי ישמש לשימוש מקצועי
אני בגישה של לקנות משהו איכותי שלא מצריך זמן קירור ושאר שטויות והכי חשוב אמין
החלטתי ללכת על הבוש הזו ומחר אקנה אותה היא עולה 825 שקל באיזה חנות בקרית אריה אם למישהו זה חשוב מחר אפרט לגבי החנות כי ראיתי את המקדחה בזאפ .
אגב המקדחה הזו לא כבדה בכלל ומאוד נוח להחזיק אותה לגבי הפטישון
אז כן אני צריך אותו כי יוצא לי לקדוח גם כן בבטון מזוין .
לגבי המקדחים אכן לא זול כבר רכשתי מקדחים לראש sds זה סט מ 4 ועד 12 עלה 120 שקל ב ace ונראה מאוד איכותי .
איך זה הגיוני שעוד לא המציאו מקדחים רגילים לברזל נירוסטה וכו ל sds?

kobiarava
09-11-08, 11:01
הכלי ישמש לשימוש מקצועי
אני בגישה של לקנות משהו איכותי שלא מצריך זמן קירור ושאר שטויות והכי חשוב אמין
החלטתי ללכת על הבוש הזו ומחר אקנה אותה היא עולה 825 שקל באיזה חנות בקרית אריה אם למישהו זה חשוב מחר אפרט לגבי החנות כי ראיתי את המקדחה בזאפ .
אגב המקדחה הזו לא כבדה בכלל ומאוד נוח להחזיק אותה לגבי הפטישון
אז כן אני צריך אותו כי יוצא לי לקדוח גם כן בבטון מזוין .
לגבי המקדחים אכן לא זול כבר רכשתי מקדחים לראש sds זה סט מ 4 ועד 12 עלה 120 שקל ב ace ונראה מאוד איכותי .
איך זה הגיוני שעוד לא המציאו מקדחים רגילים לברזל נירוסטה וכו ל sds?

העלות של מקדחי sds גבוהה בהרבה משל מקדחים בעלי בסיס חלק(הגיוני, עלות ייצור), מקדח sds איכותי עולה פי 3-4 ממקבילו בקוטר אבל עם בסיס חלק, וסביר להניח שבגלל זה לא מייצרים מקדחים פשוטים עם חיבור כזה. בדוק היטב את הסט שקנית, המחיר שלו לא מעיד על איכות מי יודע מה, וגם מקום הקניה (באופן כללי, כלי עבודה מאייס\הום סנטר וכדו' יהיה או יקר מדי, או מאיכות ירודה, או שניהם). מומלץ לרכוש מראש את הפוטר המתחלף, אחרת הוא ייחסר לך מהר מאוד

UNIX
09-11-08, 11:09
הסט מקדחים לא רע בכלל
רואים שמדובר במקדחים איכותיים ולא זבל סיני
רכשתי לבסוף היום את הפטישון הנל 24ds של בוש ב 820 שקל כולל מע"מ ב א.אטלסוביץ ובניו
ברח' זבוטינסקי רמת גן .
תודה לכל העוזרים

-->