PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי חדש

-אפי-
09-11-08, 15:24
אהלן, אני חדש פה.

קניתי סמוראי לפני שבועיים, שנת 96.

בעיקרון רציתי לקבל קצת עצות וטיפים, או כל דברים שאתם חושבים שאני צריך לדעת עליו :)

תודה מראש :)

עודד זנטון
09-11-08, 17:43
תשב, תקרא ותחכים.
יש פה הכל מכל וכל סביב עניין הסמוראי.
אחזקה: תנסה בכל מאמץ אפשרי להמנע מ"תחזוקת שבר". זה אולי לא נראה אבל זה עולה יותר!
כל מה שאתה מסוגל, ואתה מסוגל ליותר משנדמה לך, תעשה לבד.יש שאלה? תשאל, יענו לך בשמחה.
רוב רובם של התקלות ניטחנו פה עד דק. החיפוש יהפוך לחבר קרוב מאוד..

קנית רכב נהדר ופשוט.
לא מתוחכם מידי ואמין מאוד. התקלות יופיעו בד"כ ב"מעטפת" (מרכב, חשמל, נזילות ומערכות נילוות אחרות).
אל תפתח אשליות על מהירות ונוחות. הם לא במסגרת היכולות..
עבירות:
תלמד להכיר את גבולות הכלי בהדרגה ולאט. הם קיימים למרות שקשה לזהות אותם, שלא יפתיעו אותך..
השיפור הנחוץ ביותר הוא נעילת דיפרנציאל אחורית, סיפור של 1500 ש"ח + התקנה עצמית.
לרוב לא תצטרך אותו אבל הוא ישלם את עצמו בנזקים שלא יבואו.
שטח איכסון הוא בעיה לא קטנה, או שתיסע לבד או שתבנה גגון.
את מיכל הדלק, יותר מרצוי למגן. אתה לא באמת רוצה לגלות שהחזרת את הדלק שלך לאמה אדמה - באמצע השטח...
זהו בגדול.
ותר מהכל, לקרוא, לקרוא ולקרוא!!

חן דן
09-11-08, 18:21
מזל טוב תתחדש...
מסכים עם עודד למעט:
"השיפור הנחוץ ביותר הוא נעילת דיפרנציאל אחורית, סיפור של 1500 ש"ח + התקנה עצמית."
השיפור הזה נועד למי שיודע לנהוג - לא מתאים לנהג שטח מתחיל ואף מהווה סכנת יתהפכות ממשית וכל המשתמע מכך.
אמרו את זה כלכך הרבה כאן בפורום, תלמד להכיר את הרכב ואחרי זה תשנה בו מה שאתה רוצה בהתאם לרמת הבנתך והצפיות שלך מהרכב.

ishc
09-11-08, 22:45
תתחדש
תשתדל לא לשבור דברים כמו שלי קרה בשבוע הראשון שקניתי את האוטו

-אפי-
10-11-08, 17:48
וואלה תודה, כמה וכמה ג'יפאים מאזור מודיעין אמרו לי שהנעילת דיפרנציאל מאחורה כדאית מאוד ותעזור לי בהרבה מקומות אבל לא כדאי לי בזמן הקרוב.

חוץ מזה, הג'יפ קשיח מאוד, הכל קופצני ואני מרגיש כאילו אני הורס את הג'יפ ככה, זה אמור להיות ככה בגלל שהוא כל כך קל? או שיש פתרון לזה? להוציא קצת אוויר מהצמיגים לדוגמא?

ori r
10-11-08, 19:08
וואלה תודה, כמה וכמה ג'יפאים מאזור מודיעין אמרו לי שהנעילת דיפרנציאל מאחורה כדאית מאוד ותעזור לי בהרבה מקומות אבל לא כדאי לי בזמן הקרוב.

חוץ מזה, הג'יפ קשיח מאוד, הכל קופצני ואני מרגיש כאילו אני הורס את הג'יפ ככה, זה אמור להיות ככה בגלל שהוא כל כך קל? או שיש פתרון לזה? להוציא קצת אוויר מהצמיגים לדוגמא?

א. אצלי הותקנה נעילת הדפרנציאל כחודש אחרי שקניתי את הרכב, ההבדל עצום, סמוראים, בעיקר עם מהלך מתלה בינוני- מצליבים די מהר (שלי מסולסל אז זה קורה ממש מהר) ואז אתה נשאר במקום עם שני גלגלים מסתובבים באוויר. הנעילה איפשרה לי להגיע למכשוליםי לאט ובזהירות בלי צורך בתנופה.
ב. נכון שסגנון הנהיגה קצת שונה כשיש נעילה אבל לדעתי אחרי זמן קצר לומדים את זאת ואז אין בעיה. אצלי הנעילה כבר מותקנת למעלה משנה (תודות למורי) וגם בכביש רטוב אני לא חושש מההתנהגות שלה אחרי שלמדתי להכיר אותה וכיצד היא משפיעה על הרכב.
ג. ללא ספק אחד השיפורים הזולים מבחינת עלות מול תועלת
ד. באותה נשימה אציין ששוכבות אצלי בחדר שתי נעילות חדשות מדגם לוקרייט 1510 שהבאתי מארה"ב לפני שבועיים - מחיר מבוקש כאמור 1500 ש"ח

מאחל לך שתהנה מהרכב!

Viper
10-11-08, 19:43

א. לגבי נעילה- תלוי למה אתה מייעד את הרכב שלך. אם אתה מתכוון לטייל ולא רק בשבילים כבושים (קק"ל) אלא יותר בשטח טכני- אז מומלצת נעילה. אני ממליץ לך לחכות קצת ולראות לאן אתה הולך עם הג'יפ שלך. אח"כ תחליט. נעילות לא חסרות והנה כבר כאן בשרשור קיבלת הצעה מעניינת.
ב. לגבי נוחות- כתב לך עודד: "אל תפתח אשליות על מהירות ונוחות. הם לא במסגרת היכולות.." פשוט נכון. כל מילה נוספת מיותרת.
אם תריץ חיפוש- למרבית השאלות שיש לך כרגע ועוד יהיו לך בעתיד- תמצא תשובה.
בגדול- "לרכך" סמוראי זה כמעט בלתי אפשרי.
להוריד אויר מהגלגלים לא בריא ממספר סיבות:
1. הרכב "ישייט" בכביש וההיגוי יהיה מעורפל יותר ממה שהוא כבר עכשיו.
2. חיי הצמיג יתקצרו משמעותית.
3. אחיזת כביש שונה.
4. צריכת דלק תגבר.
ועוד ועוד...

בקיצור- תריץ קצת חיפושים. אתה תופתע מכמות המידע שתמצא כאן.

אה, ותתחדש!!! :D

שלומי
17-11-08, 02:16
להוציא קצת אוויר מהצמיגים לדוגמא?

לא רשמת באיזה לחץ אתה נוסע ...

בשטח מקובל להפחית לחץ אוויר ולהרויח נוחות ואחיזה, לחצים מומלצים אני בטוח שתמצא בקרב בעלי הסמוראים / בחיפוש באתר .

תהנה ,

שלומי

-->