PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק - ZJ רעיונות ..

sos4u
09-11-08, 21:06
המשאבה שלי שבקה חיים ...
האם למישהו יש רעיונות, מאיפה לקנות ומה עדיף ? מקורית ? חלופית ? משאבת סופה בטור על הצינור מחוץ למיכל ?

מי פגש את הסיפור המעצבן הזה ? [ או אוליי מי לא ? !]

רעיונות יתקבלו בברכה
תודה לעונים

prinz804
09-11-08, 22:39
80$ אי בייhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Accessories_Car-Truck-Parts-Accessories__Jeep-Grand-Cherokee-92-94-6-8-Cyl-BOSCH-FUEL-PUMP_W0QQitemZ370094468763QQddnZPartsQ20 Q26Q20AccessoriesQQadiZ2865QQddiZ2811QQa dnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20Acc essoriesQQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Tr uck_Parts_Accessories?hash=item370094468 763&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A543%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318

sos4u
13-11-08, 15:11
אחרי "מחקר" בעניין החלטתי לעבוד בשני מישורים,
אחד, לתקן את המשאבה הקיימת ע"י החלפת המשאבה הפנימית כפי שמופיע בהודעה הקודמת, יחד עם זאת אני מעוניין למנוע את התקיעה הבאה .. שלמזלי הפעם הייתה על שפת הכביש ... [במרחק של כ 6 ק"מ ממפעלי ים המלח ] , ולחבר משאבה חיצונית כדוגמת הסופה מוכנה לשעת צרה.
חיבורי חשמל ישמשו המקוריים עם צמה נוספת, אני מתלבט בחיבור למיכל עצמו, וכרגע תקוע על יצירת ניפל לחיבור הצינור של המשאבה החיצונית

האם למישהו ידוע מי מוכר את המחברים הללו ? שיעמוד בבנזין ולא יימס ?

ערן המסוקס
13-11-08, 15:45
משאבה של סופה היא משאבה פנימית טבולה.

sos4u
13-11-08, 15:52
משאבה של סופה היא משאבה פנימית טבולה.

אתה צודק. הכוונה הייתה למשאבת קו חיצונית למיכל.
משום מה כל הסופות שאני מכיר כבר הוציאו אותן החוצה ...

ד"א, מה היתרונות והחסרונות בכל אחד מהפתרונות ? [ משאבה פנימית טבולה או משאבת קו חיצונית ?

coas
13-11-08, 16:00
איך המשאבה החיצונית תשאב דרך המשאבה הפנימית?

לא פשוט יותר להחזיק משאבה פנימית רזרבית או להתקין משאבה חיצונית (משמע-ביטול של הפנימית) ולהחזיק עוד חיצונית כספייר?

משאבות איכותיות לא מתקלקלות כל יומיים, אם החלפת לאחת כזאת והחלפת גם את הפילטר הפנימי, יש לך שקט להרבה שנים.

למשאבה פנימית הרבה יתרונות לעומת חיצונית ובראשם הקירור, משאבה פנימית מתקררת טוב יותר ע"יי הדלק.
משאבה פנימית ממוקמת נמוך ככל שניתן, עם חיצונית יהיה לך קשה להגיע למיקום כזה, כלומר המשאבה תתקשה לשאוב מתחת לגובה בו היא מותקנת.

היתרון שבנגישות מתגמד בהשוואה לנ"ל.

אני נוסע עם משאבה חיצונית מחוסר ברירה, אם ההסבה לפנימית הייתה קלה יותר הייתי מחליף.

ערן המסוקס
13-11-08, 16:03
אני לא בטוח במאה אחוז לגבי משאבת הזרקה בגראנד, אבל המשאבה הטבולה המקורית בהזרקה החד נקודתית ברכבי GM, מאפשרת זרימה חפשית דרכה גם כאשר אינה עובדת.

כלומר, אם היא מתקלקלת אפשר פשוט להפעיל משאבה חיצונית, בלי שום בעייה.

sos4u
13-11-08, 16:11
איך המשאבה החיצונית תשאב דרך המשאבה הפנימית?

לא פשוט יותר להחזיק משאבה פנימית רזרבית או להתקין משאבה חיצונית (משמע-ביטול של הפנימית) ולהחזיק עוד חיצונית כספייר?

משאבות איכותיות לא מתקלקלות כל יומיים, אם החלפת לאחת כזאת והחלפת גם את הפילטר הפנימי, יש לך שקט להרבה שנים.

למשאבה פנימית הרבה יתרונות לעומת חיצונית ובראשם הקירור, משאבה פנימית מתקררת טוב יותר ע"יי הדלק.
משאבה פנימית ממוקמת נמוך ככל שניתן, עם חיצונית יהיה לך קשה להגיע למיקום כזה, כלומר המשאבה תתקשה לשאוב מתחת לגובה בו היא מותקנת.

היתרון שבנגישות מתגמד בהשוואה לנ"ל.

אני נוסע עם משאבה חיצונית מחוסר ברירה, אם ההסבה לפנימית הייתה קלה יותר הייתי מחליף.

אני לא מתכוון לשאוב "דרך " המשאבה הפנימית.
אני רוצה ליצור קו נפרד מהמיכל למשאבה חיצונית שתמוקם אחרי פילטר הדלק, עם פיצול Y ועם צמה חשמלית נפרדת מוכנה לשעת צרה.

בזמן של כשל במשאבה הפנימית כל שנשאר זה להחליף את הצמות ולהמשיך לנסוע. כך אני מרוויח מכל העולמות, נוסע עם משאבה טבולה לפי תכנון היצרן ומוכן לכשל הבא ...
בניגוד לסופה, כל טיפול במשאבה הפנימית מצריך פירוק של מיכל הדלק [ אין חלון בתא המטען ... ]

coas
13-11-08, 16:16
מיותר.

grand
13-11-08, 18:36
מיותר לחלוטין.
אורך חיים ממוצע למשאבה כזו הוא 10 שנים, אחד החלקים היותר אמינים ברכב :grin:
אז בשביל מה???
רוצה להתפרע? תחתוך חור בפח מעל המשאבה ואז יהיה מוכן לבא בתור.

Jacob80
14-11-08, 20:35
נצל"ש.
החלפת משאבת דלק.
אצלי היתה בעיה במשאבה כבר יותר מחצי שנה (גרנד 97).
בספרים כתוב שיש להחליף את כל היחידה הטבולה (מעין גליל שמכיל בתוכו את המשאבה, 2 פילטרים ומצוף הדלק), העסק מאד יקר ומחיטוט באיביי נכתב שם שניתן לקנות רק את המשאבה הפנימית כולל שני הפילטרים במחיר של $29 כולל משלוח ולהחליף..
חצי שנה המשאבה מחכה - היום החלפתי.. מסתבר שעם קצת עקשנות ניתן לפרק את היחידה הטבולה (הגליל) ולהוציא מתוכה את משאבת הדלק - עם זאת צריך משנה זהירות כיוון שצריך להוציא את מסילות הפלסטיק מהמגרעת ויש סיכון שתשבר אחת המסילות (ואז.. צריך לקנות יחידה חדשה).

בכל מקרה - המשאבה הוחלפה בעלות של קצת יותר מ 100 ש"ח.
לכל מי שרוצה להחליף בעצמו וצריך טיפים לעבודה מוזמן ליצור קשר

AvigdorAharon
15-11-08, 00:43
גם אני חושב שעדיף להכין פתח בפח כדי לא להוריד מיכל דלק בפעם הבאה.
זה יהיה השיפור האולטימטיבי.

אביגדור

Jacob80
15-11-08, 08:33
גם אני חושב שעדיף להכין פתח בפח כדי לא להוריד מיכל דלק בפעם הבאה.
זה יהיה השיפור האולטימטיבי.

אביגדור

אני ממש לא חושב שזה כדאי.
מדובר על פתח שהוא גדול מ 8 צול (8 אינץ" = יותר מ 20 ס"מ), זה יפריע לאסתטיקה ברכב (רצפת תא המטען מכוסה שטיח) ולרב, צריך להילחם עם כלים מתאימים ע"מ לפתוח את ההברגה הגדולה של הגליל (והכי נח לעשות זאת מהצד)

בפירוק מיכל הדלק לעומת זאת אין כמעט בכלל עבודה -
- לנתק את שני הצינורות מפתח תא הדלק
- לנתק צינורית אספקת דלק
- לנתק צינורית נשם
- לנתק קונקטור חשמלי
- לפרק 2 ברגים שעליהם תלוי המיכל

ולשלוף...

sos4u
15-11-08, 11:55
נסה להוריד את המיכל כשאתה בזווית חדה עם האף כלפי מטה, והמיכל מלא עד אפס מקום...והריווח בין המיכל לרצפה עומד על פחות מ 20 ס"מ ...
אין ספק שפתיחת חור בתא המטען היא רעיון נחמד ...
פתיחת המכסה של המשאבה פשוט יחסית כשמשתמשים בכלי המתאים ....

מה שבטוח זה שצריך לאלתר מכסה חלופי לחור שפוחים, ע"מ להמנע מכניסת אבק או מים במעברים ...

AvigdorAharon
17-11-08, 18:51
מדובר על פתח שהוא גדול מ 8 צול (8 אינץ" = יותר מ 20 ס"מ), זה יפריע לאסתטיקה ברכב (רצפת תא המטען מכוסה שטיח) ולרב, צריך להילחם עם כלים מתאימים ע"מ לפתוח את ההברגה הגדולה של הגליל (והכי נח לעשות זאת מהצד)

משאבת דלק של ZJ גדולה ממשאבת דלק של סופה?
לא הצלחתי להבין למה הפתח צריך להיות כל כך גדול?

אביגדור

sos4u
17-11-08, 19:16
כן.

Jacob80
18-11-08, 11:21
משאבת דלק של ZJ גדולה ממשאבת דלק של סופה?
לא הצלחתי להבין למה הפתח צריך להיות כל כך גדול?

אביגדור

משאבת הדלק של הגרנד היא בגודל זהה לזאת של הסופה, הבעיה היא שהיא יושבת בתוך גליל פלסטיק-אלומיניום (שקוטרו 8") שמהווה גם מצוף לדלק, מכיל את הקונקטורים (שעכשיו שאני חושב על זה - מה אם יהיה קצר ?? הקונקטורים טבולים במשאבת דלק), ומכיל גם את הפילטרים.

nissany
18-11-08, 14:22
נסה להוריד את המיכל כשאתה בזווית חדה עם האף כלפי מטה, והמיכל מלא עד אפס מקום...והריווח בין המיכל לרצפה עומד על פחות מ 20 ס"מ ...
אין ספק שפתיחת חור בתא המטען היא רעיון נחמד ...
פתיחת המכסה של המשאבה פשוט יחסית כשמשתמשים בכלי המתאים ....

מה שבטוח זה שצריך לאלתר מכסה חלופי לחור שפוחים, ע"מ להמנע מכניסת אבק או מים במעברים ...

ככה זה בדיסקו ,מרימים שטיח ,פותחים מעגל ברגים, 10 דקות ומשאבה מוחלפת

sos4u
18-11-08, 15:29
ככה זה בדיסקו ,מרימים שטיח ,פותחים מעגל ברגים, 10 דקות ומשאבה מוחלפת

אני רץ להחליף....
רק בגלל זה ...:D:D:D

-->