PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתנע מסתובב והגיפ לא נידלק

haimmiri
30-04-04, 15:09
היום לקראת הסופ"ש הגיפ החליט לתקוע ברז.

הבעיה היא שהמתנע מסתובב אבל הגיפ לא נידלק. לפעמים שמשחקים עם הגיפ קדימה אחורה הוא כן נדלק.

אם יש מישהו שמכיר את הבעיה ויכול לתת טיפ לפני שאני מפרק את המתנע ??

בינתיים אני הולך לבדוק שזה לא מצבר והולך לקרוא קצת חומר בנושא , יש כמה כתבות בפורום ויש את הספר מהאתר.

עירא
30-04-04, 15:41
נתחיל בשאלה האם המנוע עצמו מסתובב בזמן שאתה נותן סטרטר (המאוורר בהנחה שאין פן קלאץ' ותאמת גם אם יש מסתובב? אם כן הבעייה מן הסתן לא במתנע מפני שהוא מסובב את גלגל התנופה שמסובב את גל הארכובה ומתחיל את עבודת המנוע למעשה.
אם לא הבעייה יכולה ליהיות במתנע עצמו (יכול ליהיות שהלך הבנדיקס) או בגלגל התנופה (או זר מניע תלוי איך רוצים לקרוא לו) כדי לדעת אם הבעייה במתנע או בגלגל התנופה יש להוריד אותו (וזו לא בעייה 2 ברגים והוא בחוץ) ולראות את מצב השיניים בקצה שלו אם הן תקינות הבעייה חזרה לגלגל התנופה שלתקן אותו זה קצת יותר מורכב. אם השיניים של המתנע לא תקינות אפשרי לשלוח אותו לשיפוץ או לעשות שיפוץ לבד לא סיפור גדול.
אבל נחזור להתנייה הראשונה, אם המנוע מסתובב אז הבעייה מגיעה בכלל מכיוון אחר החל מסתימת דלק דרך תקלה במפלג/קוייל/מודול הצתה וכן הלאה.
תן עוד קצת פרטים וננסה לעזור.
עירא

haimmiri
30-04-04, 16:58
Thanks

פירקתי את המתנע ונראה לי שהבעיה היא שהשיניים הלכו.

ליתר ביטחון אני עוד מעט שם תמונה ...

עירא איך אני משפץ את זה לבד ...

haimmiri
30-04-04, 17:23
המתנע המפורק עם השיניים השחוקות . ( כל החלק הקדמי אכול כמעט עד הסוף )

http://imgsrv.pic4u.co.il/6129528e7a24c2d65a48f78a1b57c700020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/61295233b2ca33ebc94acb93a3e550d0020000.a spx

haimmiri
30-04-04, 21:18
איפה אני משפץ או משיג את הגלגל שיניים

http://imgsrv.pic4u.co.il/6129523b945f217e56429995886328a0020000.a spx

עירא
30-04-04, 21:42
אני רואה שאתה כבר פירקת.
לגבי השיפוץ (ובכלל מידע שיכול לעזור לך) בספריית האתר יש ספר דרג ג' ל-CJ יש שם הסבר מפורט על איך למה וכמה http://www.jeepolog.com/download/cj8dgimel.pdf.
לגבי הגלגל הנ"ל יש כמה אופציות,
חנויות חלפים (אולי מי יודע).
חשמלאי רכב שמתעסקים בשיפוץ של סטרטרים, בטח יש להם.
מדייק/מדביק ושות' אולי יהיה להם.
עירא

חנן א.
01-05-04, 00:39
בשפה של החשמלאים העסק הזה עם גלגל השיניים נקרא "בנדיקס" ועולה כ50 ש"ח. מן הסתם תמצא כזה אצל חשמלאים, חנויות לחלפי רכב וכמובן, ינוביץ' .

שחר-סופה
01-05-04, 13:09
מצטער לבשר לך על עוד הוצאה...אבל , סביר להניח שהשיניים השחוקות
בבנדיקס דפקו/שחקו גם את השיניים של גלגל התנופה , מה שאומר שתצטרך
לפרק /לטפל גם בו ולשלוח לחריטה.
שחר.

שחר-סופה
01-05-04, 13:15
נ.ב : מוזר , בד"כ שהשיניים של הבנדיקס שחוקות ישנה את ההחלקה בעצם
שמלווה ברעש שאי אפשר לפספס עם מתן הסטרטר...לא נתקלת בזה?
לפחות לא לפי מה שקראתי בהודעתך הראשונה על הבעיה....

שחר.

haimmiri
01-05-04, 19:57
הגיפ אצלי רק שבוע.

היו קצת רעשים והסטרטר נתפס לפעמים קצת אחרי ההתנעה לא משהו שצועק הצילו.

שחר, רק מחר אני יוכל לבדוק את העסק של גלגל התנופה תודה על הטיפ.

עירא
01-05-04, 21:14
אני יכול רק להוסיף לך קצת מניסיוני (ואולי להקטין קצת את עוגמת נפשך...) כשקניתי את הג'יפ שלי גם הייתה לו בעייה בהתנעה, נשמע כאילו הסטרטר "מחליק" ולא מצליך לסובב את המנוע (לא מחליק קבוע אלא לפעמים אבל לרוב האוטו פשוט לא הניע) אחרי שני שיפוציי סטרטר (עוד ע"י הבעלים הקודם) המצב לא ניהיה יותר טוב. בסופו של דבר, לקחתי את הג'יפ למוסך שהחליף לי גלגל תנופה וסטרטר וזה מה שפתר את הבעייה, ולכן אני לא רוצה ליהיות הנביא זעם אבל הכיוון של שחר נראה לי נכון במאת האחוזים.
עירא

asi
01-05-04, 21:36
תשמע
אצלי גם הלך הבנדיקס
שלחתי לשיפוץ
עבר שבוע בדיוק אחרי שהרכבתי אותו ושוב נשבר הגלג"ש
פירקתי אותו שלחתי שוב ובדקתי שוב את הגלגל תנופה
הכל היה בסדר אבל לא היה נראה לי משהו.
בעצתם של אבא וסבא שעברו הרבה מאד ג'יפים ומכוניות ,הוצאתי מנוע .
ישנה פחית שנמצאת בין המנוע לבלל האוזינג , ישנם שתי בוקסות שמחברות בין המנוע לבלל האוזינג והתברר שאחת מהם לא יושבת בחור שלה כמו שצריך כלומר הבוקסה עגולה ואילו החור שלה אובלי.
זה גורם לגיר "להסתובב" מילימטר או שניים לצד ואז היחס בין הגלגל תנופה לבנדיקס משתנה ואז הוא נלחץ יותר מדי וגורם לשחיקה ולשבירה.
צריך להחליף אצלי את הבל האוזינג אין מה לעשות אבל זה הפתרון.
אם יחזור אצלך הבעיה אתה כבר יודע איפה להמשיך

אסי

haimmiri
01-05-04, 21:45
חברה, 5 דקות לפני הגמר עדיין יש סדר עדיפויות.

בדקתי את גלגל התנופה ונראה לי שיש לו בלאי סביר, יש כמה שיניים שחוקות קצת אבל עדיין יש הרבה בשר ולי הוא נראה בסדר.

אני מצרף כמה תמונות של הגלגל

מישהו יכול לזרוק מילה בקשר למצב שלו לפני מחר בבוקר

http://imgsrv.pic4u.co.il/55704197d594d687644e309e500f8e50020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/557041d4280b5d97cb462cb35af106d0020000.a spx

t_uri
06-05-04, 21:02
התמונות לא ברורות מספיק. נסה לצלם באור יום. ממה שאני רואה הזר שלך גמור.
הבעיה במערכת הזו היא שהסרים עובדים מול הבנדיקס בחלק מאד קטן מהשן. ברכבים מסויימים יש טולרנס מסויים וניתן לכוון את המרחק של הסרסרס מהזר. אצלנו כמעט ואין טולרנס וצריך להרכיב את הסטרטר כמה שאפשר (שוב, אין כמעט משחק) לכיוון המנוע כדי שיהיה כמה שיותר שטח מגע בין השיניים.

דבר נוסף הוא שהמנוע עוצר תמיד באותם נקודות כשמכבים אותו ולכן יש לך מספר שיניים דפוק כל מרחק מסויים (בתמונה השניה). לפי מה שאני זוכר, אצלנו יש שלוש נקודות עצירה. תספור את הקטעים היותר השחוקים ותראה אם אני צודק.

יש חוטאים ( :!: ) שמנסים לחסוך בעלות של זר (בערך 220 ש"ח) ופשוט מפרקים את הזר ומרכיבים מסובב אותו ב- 60 לעלות (לפי שלוש נקודות העצירה של המנוע). זה עובד אבל המקרה שלך, כשהזר שחוק מאד זה בטוח לא יעבוד.

מה שכן, אתה יכול להחליף בנדיקס בעלות של עד 50 ש"ח ולנסות להתניע. אני קניתי בנדיקס באוטו-סטרט באיזור התעשיה של חולון (עדיף לבוא עם דוגמה) והחלפתי לבד. אם אני לא טועה זה עלה לי 35 ש"ח.
את האמת. אני לא מאמין שזה יצליח, אבל אולי זה יחסוך לך את הטירחה שבהורדת גיר כדי להחליף זר.

שים לב: אם ניסית להחליף בנדיקס ללא זר והיתה החלקה, תחליף שוב בנדיקס. ההחלקה הזו תשחק לרעתך באופן מיידי או אחרי תקופה קצרה. אתה תהרוס עוד זר.

לסגירת הגלגל תנופה צריך ידית מומנט. אתה יכול להשאיל ממני.
בהצלחה.

אורי טל.

haimmiri
07-05-04, 00:16
Thanks_Uri

החלפתי את הבנדיקס ובנתיים הכל הסתדר ...

מה שכן קניתי את הבנדיקס אצל יאנוביץ וזה עלה 94 ולא 35 :evil: :evil:
מה שכן הוא אמר לי שיש שני סוגים את מה שהיה לי הוא הגדיר כפחות טוב ...

לפי דעתי אנחנו צריכים להתחיל להריץ כאן באתר מחירון שלנו מסודר של חלפים ומקומות (משומש וחדש וגם כמה זה עולה בחו"ל נעילות למשל עולות 4000 בארץ ו 1000 בחו"ל) כי בתכלס אין סיבה שיעשו עלינו קופה. נראה לי שזה יעבוד חזק גם בקטע של המשומשים כי פעם אחת שברת איזה מפרק על סרן טוב או גיר אין סיבה שגם CJ-איסט לא יהנה מהמחיר ....

עירא
07-05-04, 19:08
אחרי שפירקתי והרכבתי סטרטר בערך 8 פעמים היום אני רוצה לנצל את השרשור הזה.
כידוע לכם הייתה לשמשון בעייה בהתנעה (הסטרטר לא הגיב כלל) היום החלפתי את הסטרטר הסורר בספייר שיש לי בכדי ליסוע להחליף צמיגים. מנסה להניע עם הספייר לא הולך.
מוריד אותו בודק אותו בחוץ, ולא נראה לי שהבנדיק זז קדימה בזמן העבודה. טוב מפרק אותו מנקה טוב טוב משמן מרכיב אותו חזרה צובע בשחור בודק אותו (בחוץ) נראה שהוא עובד טוב מרכיב חזרה לא עובד. מפרק אותו שוב, פה אני לא אלאה אתכם בכמות הפעמים שפירקתי והרכבתי אותו ואת המקורי בניסיון להבין מה הבעייה של סבתא שלו אהל רק להדגיש שההברזות בבלהאוזינג שלי גמורות והא סגור בעזרת בורג עם אום.
בשלב הזה התייאשתי נכנסתי הבייתה שטפתי ידיים והתיישבתי מול המחשב לכתוב הודעה בפורום אולי למישהו יהיה רעיון.
תוך כדי כתיבה חשבתי שאולי בסטרטר המקורי (מקורי שהיה אצלי על הג'יפ לאוו דווקא מה שיש לכם) הסולונואיד שמחובר אליו פיזית, משמש גם כמנוך שילוב של הבנדיקס, ואכן אחרי שפירקתי את הסולונואיד גיליתי שהוא באמת אחראי על הדחיפה של הבנדיקס קדימה בזמן התנעה. כמו כן גיליתי שהוא היה תקוע לחלוטין. אחרי קצת שיכנוע עם WD40 וקצת אלימות במלחציים ובפטיש (השתדלתי בעדינות כדי לא לעוות את הבוכנה שיוצאת ונכנסת) הבוכנה נחלצה. בשלב הזה שטפתי אותה טוב טוב עם WD40 ושייפתי בנייר שיוך עדין ביותר (בשביל להוריד את החלודה שהדביקה אותה מלחתחילה) הרכבתי חזרה (שוב כמובן שבפעם הראשונה לא הרכבתי טוב ורק בפעם השנייה זה עבד) הרכבתי על הג'יפ ועכשיו הוא מניע כמו גדול. ולכן, אם גם לכם יש סטרטר עם סולונואיד עליו (ולא חיצוני שיושב עםל הכנף לרוב) תיהיו מודעים לעובדה שברגע שמים נכנסים לשם אז זה ברדק. אני מתכנן עוד להוריד את הסולונואיד שוב פעם ולאטום שם עם סיליקון. (כי ממש אין לי כוח לנסות להניע לבד את הג'יפ בעזרת טרקטור :wink: )

עירא, מתלמד עם המון ניסיון בפירוק והרכבת סטרטר :lol:

ערן המסוקס
08-05-04, 01:59
נסה למרוח על הבוכנה שכבה עדינה של וזלין. זה יגן מפני חלודה ותפיסה של הבוכנה. כי מפני מים לא תוכל להגן עליה, לא משנה כמה סיליקון תשים..

-->